Само юношески отбори

Аврен (Аврен)

Арес (София)

Аристон (Русе)

Арсенал (Казанлък)

Атлетик (кв.Макак, Шумен)

Аякс (Дивотино)

Балкан (Лозенец)

Балкан (Разбойна)

Барокко (София)

Белица 2017 (Килифарево)

Белмекен (с.Костенец)

Бенковски (Подгорица)

Бенковски (Тетевен)

Биоелит (Момино)

Болярчета (Велико Търново)

Боровец 2002 (Търговище)

Ботев 2002 (Пловдив)

Бургас спорт (Бургас)

Бутан (Бутан)

Векта (Пловдив)

Видин (Видин)

Витоша 13 (София)

Граничар (Кирково)

Гунди (Плевен)

ДАФ (София)

ДИТ Спорт (София)

Доростол Силистра (Силистра)

Дунав 2016 (Селановци)

Евророма (Свиленград)

Единство (Търговище)

Елит София (София)

ЕСФА (София)

Звездичка (Бургас)

Здравец (Здравец)

Златия 2015 (Вълчедръм)

Златоград (Златоград)

Интернационал (София)

Искра (Голямо градище)

Камчиец 2015 (Старо Оряхово)

Конкордия (София)

Кула 04 (Кула)

Левски 2000 (Русе)

Ленчо (Якимово)

Локомотив (Стара Загора)

Лъвчетата (София)

Любляна (Люблен)

Мадан (Мадан)

Метал 2002 (Перник)

Мечетата (Петрич)

МФК Тича (Варна)

Мъглиж (Мъглиж)

Н спорт (София)

Национал (София)

Неврокоп (Гоце Делчев)

Одесос 2014 (Варна)

Олимпиец (София)

Олимпик (Варна)

Олимпик 2000 (Тетевен)

Олимпия ФК (София)

Орел (Разделци)

Орлета (Пазарджик)

ОФК Варна (Варна)

ОФК София (София)

Пегас спорт (Видин)

Пирин 2001 (Благоевград)

Победа 2013 (София)

Поломие 2016 (Лом)

Пордим 2017 (Пордим)

ПССГ Чирпан (Чирпан)

РД Спорт (София)

Респект (Хасково)

Ружинци (Ружинци)

Светкавица (Градежница)

Светкавица (Кралево)

Светкавица 2014 (Търговище)

Светлина (Черковна)

Свиленград (Свиленград)

Септември (Медковец)

Сердика (София)

Сините камъни 2013 (Сливен)

Сливен 2000 (Сливен)

София 2010 (София)

София спорт (София)

Спартак 1919 (Плевен)

Спартак 2015 (София)

Спортист 13 (София)

Средногорец 2016 (Златица)

Талант (София)

Ултраспорт академия (София)

Ферион (София)

ФК Арда 1924 (Кърджали)

ФК Рилски спортист (Самоков)

ФК Тича (Варна)

Фортуна (Плевен)

Хан Кардам (Кардам)

Чавдар (Пловдив)

Чавдар 1957 (Бяла Слатина)

Черноломец 2017 (Попово)

Шампиони 2014 (Варна)

Юнайтед (Пловдив)

Юнак (Варна)

Ямбол 2004 (Ямбол)

Сливен 2000 (Сливен)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 29 февруари 2000 г. - наследява името и базата на бившия едноименен клуб, който е създаден през 1949 г. като ДНВ (Дом на народната войска).

Имена: ДНВ (от 1949 до 1951 г.), ДНА (от 1952 до 1955 г.), СКНА (1956 г.), Генерал Заимов (от 1957 до 1963 г.), Млада гвардия (от 1963 до 1964 г.), Сливен (от 1964 г. - след обединение с Хаджи Димитър), Сливенски текстилец (от 1970 г. - след обединение с Текстилец), Сливен (от 1971 г.). На 12 декември 1972 г. става армейско физкултурно дружество. На негова основа през 1985 г. е образуван футболен клуб Сливен, който започва да се развива самостоятелно. През 1998 г. той прекратява своето съществуване. В началото на 2000 г. е учреден общински футболен клуб Сливен 2000.

Клубни цветове: оранжев и син.

Прозвище: “войводите”.

Адрес: Сливен 8800, бул. ”Георги Данчев” 2.
Телефон/факс: (+359 44) 667832.
E-mail: -

Клубни върхове:
шесто място в “А” група: 1982/83, 1985/86 и 1991/92 г. (като Сливен).
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1989/90 г. (като Сливен).
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1990/91 г. (като Сливен).

Сливен 2000 (Сливен)

Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2018 18:00 1 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:2
17.08.2018 17:30 2 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 2:8
24.08.2018 17:30 3 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:4
31.08.2018 17:30 4 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:5
12.09.2018 17:00 5 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:3
16.09.2018 17:00 6 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:14
22.09.2018 16:00 7 кръг Г Левски (София) 1:7
28.09.2018 15:30 8 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:2
03.10.2018 15:30 9 кръг Г ЦСКА (София) 1:7
12.10.2018 15:30 10 кръг Д Черно море (Варна) 0:8
19.10.2018 15:30 11 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 0:3
28.10.2018 15:00 12 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:3
04.11.2018 14:30 13 кръг Г Славия 1913 (София) 1:15
24.11.2018 14:00 14 кръг Д Септември (София) 3:5
02.12.2018 14:00 15 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:0
23.02.2019 16 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
02.03.2019 17 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
06.03.2019 18 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
09.03.2019 19 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
16.03.2019 20 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
30.03.2019 21 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
06.04.2019 22 кръг Д Левски (София) -:-
13.04.2019 23 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
20.04.2019 24 кръг Д ЦСКА (София) -:-
27.04.2019 25 кръг Г Черно море (Варна) -:-
04.05.2019 26 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) -:-
11.05.2019 27 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
18.05.2019 28 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
25.05.2019 29 кръг Г Септември (София) -:-
01.06.2019 30 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Нефтохимик 1962 (Бургас) 15 2 5 8 15:39 11
13 Янтра 1919 (Габрово) 15 3 2 10 11:45 11
14 Дунав 2010 (Русе) 15 2 2 11 4:31 8
15 Марек 1915 (Дупница) 15 2 0 13 12:57 6
16 Сливен 2000 (Сливен) 15 1 0 14 13:86 3

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:25 сезона
"Б" група:24 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 18 място
2014/2015 "В" група 15 място
2013/2014 "В" група 16 място
2012/2013 "Б" група 14 място
2011/2012 "Б" група 6 място
2010/2011 "А" група 16 място
2009/2010 "А" група 13 място
2008/2009 "А" група 12 място
2007/2008 "Б" група 1 място
2006/2007 "Б" група 12 място

Месечна ранглиста

Интернет страници