Сливнишки герой (Сливница)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1924 г.

Хроника: Спортен клуб Сливнишки герой възниква през 1924 г. След 1944 г. той е преобразуван във физкултурно дружество. Съществува до есента на 1949 г., когато в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. В Сливница най-известна е ДСО Урожай, създадената през 1953 г. През 1957 г. се извършва нова реформа и местното дружество за физическа култура и спорт Сливнишки герой е възстановено. На негова основа през 1985 г. се формира едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “Героя” или “героите”.

Адрес: Сливница 2200, ст. “Сливнишки герой”.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
четвърто място в “Б” група: веднъж в Югозападна - 1954 г. (като Сборен отбор) и веднъж в Южна - 1974/1975 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1975/76 г.

Сливнишки герой (Сливница)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Д Чавдар (Етрополе) 0:1
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 1:0
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Германея (Сапарева баня) 1:0
02.09.2017 17:00 4 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 5:3
09.09.2017 17:00 5 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:3
16.09.2017 17:00 6 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1
23.09.2017 17:00 7 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 1:0
27.09.2017 17:00 8 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 0:2
30.09.2017 17:00 9 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:2
08.10.2017 16:00 10 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 0:0
14.10.2017 16:00 11 кръг Д Септември (Симитли) 2:0
21.10.2017 16:00 12 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:1
28.10.2017 16:00 13 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 6:0
04.11.2017 14:00 14 кръг Д Банско (Банско) 2:1
11.11.2017 14:00 15 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 2:2
18.11.2017 14:00 16 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:3
25.11.2017 14:00 17 кръг Г Миньор (Перник) 3:2
24.02.2018 14:00 18 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:4
14.03.2018 15:00 19 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 1:1
10.03.2018 15:00 20 кръг Г Германея (Сапарева баня) 2:2
17.03.2018 15:00 21 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 4:0
11.04.2018 16:00 22 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 2:3
31.03.2018 15:00 23 кръг Д Беласица (Петрич) 0:0
04.04.2018 16:00 24 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 2:1
07.04.2018 16:00 25 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 1:3
14.04.2018 16:00 26 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:0
21.04.2018 16:00 27 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 0:0
28.04.2018 16:00 28 кръг Г Септември (Симитли) 0:0
02.05.2018 18:00 29 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 4:0
05.05.2018 18:00 30 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:3
12.05.2018 18:00 31 кръг Г Банско (Банско) 0:1
19.05.2018 18:00 32 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 4:0
26.05.2018 18:00 33 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
02.06.2018 18:00 34 кръг Д Миньор (Перник) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Миньор (Перник) 32 15 5 12 49:39 50
7 Септември (Симитли) 33 13 8 12 43:36 47
8 Сливнишки герой (Сливница) 32 12 8 12 48:39 44
9 Балкан 1929 (Ботевград) 33 10 11 12 48:56 41
10 Пирин 1941 (Разлог) 32 10 8 14 38:35 38
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Първи кръг
20.09.2017 17:00 - Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 2:0
Област София / Втори кръг
04.10.2017 16:00 - Д Ботев 1937 (Ихтиман) 2:1
Област София / Трети кръг
- -
почива
Област София / Финал
18.10.2017 16:00 - Г Чавдар (Етрополе) 0:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
21.07.2017 18:00 - Г Кариана (Ерден) 0:2
22.07.2017 18:00 - Д Балкан 1929 (Ботевград) 0:1
23.07.2017 18:00 - Д Първа атомна (Козлодуй) 1:1
03.08.2017 19:00 - Г Раднички (Пирот, Сърбия, 2) 0:3
05.08.2017 18:30 - Г Гранит (Владая) 0:3
09.08.2017 20:00 - Г Левски (София) 3:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
26.01.2018 13:00 - Г Кариана (Ерден) 1:4
04.02.2018 09:00 - Г ЦСКА /юн.ст./ (София) 2:1
10.02.2018 17:30 - Г Левски (София) 1:5

Сливнишки герой (Сливница)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 17:00 1 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:1
10.09.2017 17:00 2 кръг Г Септември (София) 3:2
17.09.2017 17:00 3 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:0
20.09.2017 17:00 4 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:3
24.09.2017 17:00 5 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 0:1
01.10.2017 14:00 6 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:3
05.10.2017 16:00 7 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 5:3
08.10.2017 16:00 8 кръг Г Барокко (София) 2:3
13.10.2017 16:00 9 кръг Д Левски (София) 0:5
19.10.2017 16:00 10 кръг Г Беласица (Петрич) анл.
22.10.2017 16:00 11 кръг Д ДИТ Спорт (София) 1:0
29.10.2017 14:00 12 кръг Г Оборище (Панагюрище) 1:0
05.11.2017 14:00 13 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:0
09.11.2017 14:00 14 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:1
- 15 кръг
почива
19.11.2017 14:00 16 кръг Д Миньор (Перник) 2:2
23.11.2017 14:00 17 кръг Г Септември (Симитли) 2:1
26.11.2017 14:00 18 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 2:0
03.12.2017 11:30 19 кръг Г Левски Раковски (София) 1:1
22.03.2018 14:00 20 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:2
19.04.2018 16:00 21 кръг Д Септември (София) 0:1
11.03.2018 14:00 22 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:2
15.03.2018 14:00 23 кръг Д Царско село 2015 (София) 0:0
18.03.2018 13:30 24 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 1:2
05.04.2018 16:00 25 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:2
29.03.2018 14:00 26 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:0
01.04.2018 16:00 27 кръг Д Барокко (София) 3:1
12.04.2018 16:00 28 кръг Г Левски (София) 0:2
- 29 кръг
почива
22.04.2018 16:00 30 кръг Г ДИТ Спорт (София) 1:3
29.04.2018 16:00 31 кръг Д Оборище (Панагюрище) 4:0
03.05.2018 17:00 32 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:0
10.05.2018 17:00 33 кръг Д Чавдар (Етрополе) 0:1
- 34 кръг
почива
17.05.2018 17:00 35 кръг Г Миньор (Перник) 1:0
20.05.2018 17:00 36 кръг Д Септември (Симитли) 3:0
30.05.2018 16:00 37 кръг Г ЦСКА 1948 (София) -:-
03.06.2018 17:00 38 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 31 13 7 11 53:41 46
10 Ботев 57 СОУ (София) 33 13 4 16 55:55 43
11 Сливнишки герой (Сливница) 32 12 5 15 36:42 41
12 Левски Раковски (София) 31 11 7 13 50:43 40
13 ЦСКА 1948 (София) 32 11 1 20 65:74 34

Сливнишки герой (Сливница)

Деца: София - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
22.09.2017 11:00 1 кръг Д Средногорец 2016 (Златица) 6:1
26.09.2017 17:00 2 кръг Г Ком 98 (Годеч) 3:2
03.10.2017 16:00 3 кръг Д Пирдоп (Пирдоп) анл.
15.11.2017 14:00 4 кръг Г Звездец (Горна Малина) 10:0
10.10.2017 16:00 5 кръг Д Рилец (Говедарци) 9:1
17.10.2017 16:00 6 кръг Г Миньор (Перник) 0:5
24.10.2017 16:00 7 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 6:1
29.10.2017 10:00 8 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 5:0
05.11.2017 11:00 9 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:2
07.11.2017 14:00 10 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 7:1
- 11 кръг
почива
19.11.2017 11:00 12 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 7:0
26.11.2017 11:00 13 кръг Г Бенковски (гр.Костенец) 2:0
05.04.2018 11:00 14 кръг Г Средногорец 2016 (Златица) 3:1
02.04.2018 11:00 15 кръг Д Ком 98 (Годеч) 6:0
- 16 кръг
почива
15.04.2018 12:00 17 кръг Д Звездец (Горна Малина) 12:0
21.04.2018 11:00 18 кръг Г Рилец (Говедарци) 7:0
30.04.2018 11:30 19 кръг Д Миньор (Перник) 1:2
07.05.2018 13:00 20 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 5:0
13.05.2018 13:00 21 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 15:0
22.05.2018 17:00 22 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 4:0
27.05.2018 13:00 23 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) -:-
- 24 кръг
почива
10.06.2018 17:00 25 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
17.06.2018 17:00 26 кръг Д Бенковски (гр.Костенец) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Миньор (Перник) 19 16 2 1 75:16 50
2 Сливнишки герой (Сливница) 19 16 0 3 108:16 48
3 Рилски спортист 2011 (Самоков) 17 13 1 3 78:19 40
4 Ком 98 (Годеч) 17 13 0 4 66:21 39
5 Бенковски (гр.Костенец) 18 10 2 6 59:33 32

Сливнишки герой (Сливница)

ДПГ13: София (столица) - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "В"
09.09.2017 15:00 1 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 4:0
- 2 кръг
почива
23.09.2017 15:00 3 кръг Д Ферион (София) 1:2
30.09.2017 09:00 4 кръг Г Победа 2013 (София) 7:0
25.11.2017 13:00 5 кръг Д Орловец 2015 (Кокаляне) 9:0
14.10.2017 10:30 6 кръг Г Легия (София) 11:1
21.10.2017 12:00 7 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 1:1
28.10.2017 12:00 8 кръг Г Олимпиец (София) 0:1
04.11.2017 10:30 9 кръг Д Национал (София) 1:0
11.11.2017 13:30 10 кръг Г Елит София (София) 3:0
18.11.2017 09:00 11 кръг Д София спорт (София) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Елит София (София) 10 8 0 2 55:6 24
3 Национал (София) 10 7 0 3 36:19 21
4 Сливнишки герой (Сливница) 10 6 1 3 37:6 19
5 Олимпиец (София) 9 6 0 3 37:15 18
6 ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 10 5 3 2 44:15 18
Втора фаза / Група "Б"
11.03.2018 10:30 1 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 2:1
18.03.2018 10:30 2 кръг Д Национал (София) 2:1
20.05.2018 12:00 3 кръг Г Беласица (Петрич) 2:0
01.04.2018 10:30 4 кръг Д Левски Раковски (София) 2:1
15.04.2018 10:30 5 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 2:0
22.04.2018 10:30 6 кръг Д РД Спорт (София) 4:0
29.04.2018 15:00 7 кръг Г Олимпиец (София) 2:1
10.05.2018 15:00 8 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:1
13.05.2018 10:30 9 кръг Г Септември (София) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
13 Сливнишки герой (Сливница) 9 7 1 1 17:6 22
14 Септември (София) 9 6 2 1 21:5 20
15 РД Спорт (София) 9 5 1 3 19:16 16
16 Левски Раковски (София) 9 5 0 4 23:12 15
17 Беласица (Петрич) 9 3 4 2 15:9 13

Сливнишки герой (Сливница)

ДПГ11: София (столица) - Зонална група (Футбол 7)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "Б"
10.09.2017 14:50 1 кръг Д Победа 2013 (София) 2:1
17.09.2017 09:00 2 кръг Г ДИТ Спорт (София) 0:9
24.09.2017 13:40 3 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:0
01.10.2017 11:20 4 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 8:1
08.10.2017 12:30 5 кръг Д Н спорт (София) 0:5
15.10.2017 12:30 6 кръг Г Славия 1913 (София) 0:4
22.10.2017 11:20 7 кръг Д Витоша 13 (София) 4:2
29.10.2017 13:40 8 кръг Г Олимпия ФК (София) 3:5
26.11.2017 11:20 9 кръг Д Левски Раковски (София) 1:0
12.11.2017 14:50 10 кръг Г ЦСКА (София) 0:3
19.11.2017 09:00 11 кръг Д Гранит (Владая) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Гранит (Владая) 11 5 2 4 17:19 17
7 Левски Раковски (София) 11 4 4 3 18:16 16
8 Сливнишки герой (Сливница) 11 5 0 6 21:32 15
9 Витоша 13 (София) 11 2 2 7 16:52 8
10 Победа 2013 (София) 11 2 1 8 10:33 7
Втора фаза / Група "Б"
11.03.2018 12:30 1 кръг Д Победа 2013 (София) 2:1
18.03.2018 12:30 2 кръг Г Ферион (София) 1:1
25.03.2018 12:30 3 кръг Д Младост 2015 (София) 1:1
01.04.2018 12:30 4 кръг Г Миньор (Перник) 0:2
15.04.2018 12:30 5 кръг Д Гранит (Владая) 0:1
22.04.2018 13:40 6 кръг Г Септември (София) 3:5
29.04.2018 12:30 7 кръг Д Витоша 13 (София) 1:3
10.05.2018 13:40 8 кръг Г Лъвчетата (София) 2:4
13.05.2018 13:40 9 кръг Д Левски Раковски (София) 2:3
20.05.2018 13:40 10 кръг Г Елит София (София) 4:0
27.05.2018 11:20 11 кръг Д Ком 98 (Годеч) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
18 Гранит (Владая) 10 6 1 3 22:17 19
19 Витоша 13 (София) 10 6 0 4 33:18 18
20 Сливнишки герой (Сливница) 10 2 2 6 16:21 8
21 Ком 98 (Годеч) 10 2 0 8 11:27 6
22 Ферион (София) 10 1 1 8 7:40 4

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:17 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Трета лига 4 място
2015/2016 "В" група 3 място
2014/2015 "В" група 5 място
2013/2014 "В" група 5 място
2012/2013 "В" група 4 място
2011/2012 "Б" група 8 място
2010/2011 "В" група 1 място
2009/2010 "В" група 3 място
2008/2009 "В" група 11 място
2007/2008 "В" група 12 място

Месечна ранглиста

месец точки място
април 2018 10.460 53
март 2018 10.901 54
ноември 2017 12.034 47
октомври 2017 16.412 31
септември 2017 7.497 73
август 2017 16.447 35
май 2017 15.240 40
април 2017 3.420 87
март 2017 12.682 47
ноември 2016 11.562 52
октомври 2016 15.561 36
септември 2016 15.429 34
август 2016 18.982 26
май 2016 19.151 24
април 2016 13.997 32
март 2016 12.307 38
ноември 2015 13.243 34
октомври 2015 14.435 31
август 2015 18.311 23
май 2015 10.386 49
април 2015 12.068 44
март 2015 12.700 40
декември 2014 17.126 26
октомври 2014 9.773 57
септември 2014 17.416 28
май 2014 15.630 35
април 2014 12.398 46
март 2014 9.496 51
ноември 2013 17.281 34
септември 2013 20.620 26
август 2013 16.048 41
май 2013 9.998 54
април 2013 13.232 44
март 2013 12.425 50
ноември 2012 17.290 29
октомври 2012 18.540 27
септември 2012 12.739 44
май 2012 47.452 7
април 2012 4.274 87
март 2012 3.860 88
ноември 2011 12.505 61
октомври 2011 39.097 10
септември 2011 31.293 14
август 2011 4.220 93
май 2011 14.803 44
април 2011 15.382 38
март 2011 17.626 35
ноември 2010 18.246 33
октомври 2010 10.573 71
септември 2010 15.211 42
август 2010 14.066 51
всички

Интернет страници