Созопол (Созопол)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Носи това име от 2008 г.

Хроника: В Созопол през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. През 1945 г. местното физкултурно дружество носи популярното за тогавашния период име Септември. То съществува до есента на 1949 г., когато в спортния живот на страната стартират промени по съветски модел. Както навсякъде в България, така и тук започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. През 1957 г. се извършва нова реформа и всички те са обединени в дружество за физическа култура и спорт Вапцаров. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Ропотамо, който от 1993 г. приема името на курортното градче.

Клубни цветове: син, бял и черен.

Прозвище: -

Адрес: Созопол 8130, ул. "Хан Крум" 2.
Телефон: (0550) 22438.
E-mail: -

Клубни върхове:
първо място в Югоизточна “В” група: 2013/14 г.
осминафиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2013/14 г.

Созопол (Созопол)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
03.08.2019 18:00 1 кръг Г Атлетик (Куклен) 2:0
10.08.2019 19:00 2 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 4:0
17.08.2019 18:00 3 кръг Г Несебър (Несебър) 1:1
24.08.2019 19:00 4 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 2:0
31.08.2019 18:00 5 кръг Г Карнобат (Карнобат) 1:0
07.09.2019 18:00 6 кръг Д Сокол (Марково) 3:0
14.09.2019 17:00 7 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 2:1
21.09.2019 18:00 8 кръг Д Миньор (Раднево) 0:0
29.09.2019 17:00 9 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 1:0
05.10.2019 17:00 10 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:0
12.10.2019 16:00 11 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 0:1
20.10.2019 16:00 12 кръг Г Гигант (Съединение) 1:2
24.10.2019 17:00 13 кръг Д Розова долина (Казанлък) 3:0
31.10.2019 14:30 14 кръг Г ФК Хасково 1957 (Хасково) 2:0
09.11.2019 15:30 15 кръг Д Левски (Карлово) 2:0
16.11.2019 14:30 16 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 6:1
22.11.2019 15:30 17 кръг Д Загорец (Нова Загора) 1:0
- 18 кръг Д Атлетик (Куклен) -:-
- 19 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 20 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
- 21 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) -:-
- 22 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
- 23 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 24 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 25 кръг Г Миньор (Раднево) -:-
- 26 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 27 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 28 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) -:-
- 29 кръг Д Гигант (Съединение) -:-
- 30 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
- 31 кръг Д ФК Хасково 1957 (Хасково) -:-
- 32 кръг Г Левски (Карлово) -:-
- 33 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) -:-
- 34 кръг Г Загорец (Нова Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Созопол (Созопол) 17 13 2 2 33:6 41
2 Марица 1921 (Пловдив) 17 13 1 3 41:12 40
3 Загорец (Нова Загора) 17 13 1 3 47:12 40
4 Черноморец 1919 (Бургас) 17 10 2 5 27:18 32
5 Гигант (Съединение) 17 10 2 5 26:18 32
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
04.09.2019 16:00 - Д Поморие (Поморие) 0:1
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / 1/2 финали
07.08.2019 19:00 - Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:0
Област Бургас / Финал
14.08.2019 18:00 - Д Несебър (Несебър) 2:0
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / Финали
21.08.2019 18:00 - Г Миньор (Раднево) 1:1
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / 1/4 финали
24.09.2019 18:00 - Г Свети Никола (Бургас) 7:1
Област Бургас / 1/2 финали
09.10.2019 16:00 - Г Несебър (Несебър) 2:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
04.07.2019 18:00 - Г Спартак 1918 (Варна) 2:1
06.07.2019 19:30 - Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:0
10.07.2019 18:00 - Г Розова долина (Казанлък) 2:2
13.07.2019 19:30 - Д Поморие (Поморие) 2:2
17.07.2019 18:30 - Д Черно море /юн.ст./ (Варна) 1:0
20.07.2019 11:00 - Г Несебър (Несебър) 7:1
24.07.2019 19:00 - Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 4:0
27.07.2019 11:00 - Д Карнобат (Карнобат) 4:1

Созопол (Созопол)

ЮСВ: Бургас - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2019 17:00 1 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 3:3
25.09.2019 17:00 2 кръг Г Карнобат (Карнобат) 1:2
02.10.2019 16:00 3 кръг Д Червени войводи (Сливен) 2:5
10.10.2019 16:00 4 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:9
16.10.2019 16:00 5 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:1
01.12.2019 14:00 6 кръг Г Несебър (Несебър) 0:8
- 7 кръг
почива
06.11.2019 14:30 8 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 2:1
13.11.2019 14:30 9 кръг Г Поморие (Поморие) 3:1
20.11.2019 14:30 10 кръг Д Свети Никола (Бургас) 6:3
27.11.2019 14:30 11 кръг Г Бургас спорт (Бургас) -:-
- 12 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) -:-
- 13 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
- 14 кръг Г Червени войводи (Сливен) -:-
- 15 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
- 16 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 17 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
- 18 кръг
почива
- 19 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) -:-
- 20 кръг Д Поморие (Поморие) -:-
- 21 кръг Г Свети Никола (Бургас) -:-
- 22 кръг Д Бургас спорт (Бургас) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Карнобат (Карнобат) 9 4 1 4 17:33 13
7 Червени войводи (Сливен) 9 4 0 5 25:18 12
8 Созопол (Созопол) 9 3 2 4 18:33 11
9 Сливен 2000 (Сливен) 9 3 1 5 16:18 10
10 Свети Никола (Бургас) 8 1 0 7 11:39 3

Созопол (Созопол)

Деца: Бургас - Областна група - втора подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
29.09.2019 10:00 1 кръг Д Звездичка (Бургас) 1:2
06.10.2019 10:00 2 кръг Г Камено (Камено) 7:1
13.10.2019 10:00 3 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 3:2
20.10.2019 10:00 4 кръг Г Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 1:4
17.11.2019 10:00 5 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
03.11.2019 10:00 6 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:5
10.11.2019 10:00 7 кръг Д Руен юнайтед 2019 (Руен) 1:3
- 8 кръг Г Звездичка (Бургас) -:-
- 9 кръг Д Камено (Камено) -:-
- 10 кръг Г Бургас спорт (Бургас) -:-
- 11 кръг Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) -:-
- 12 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
- 13 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 14 кръг Г Руен юнайтед 2019 (Руен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 6 3 1 2 18:13 10
5 Звездичка (Бургас) 6 3 0 3 22:11 9
6 Созопол (Созопол) 6 2 0 4 13:17 6
7 Бургас спорт (Бургас) 6 0 1 5 4:23 1
8 Камено (Камено) 6 0 0 6 1:57 0

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Стадион "Арена Созопол"

Стадион "Арена Созопол",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:04 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 16.303 31
април 2019 14.775 38
март 2019 16.952 34
ноември 2018 16.296 35
октомври 2018 15.362 38
септември 2018 10.480 55
май 2018 28.632 16
април 2018 16.676 35
март 2018 11.278 51
ноември 2017 19.314 29
октомври 2017 13.814 42
септември 2017 17.881 29
август 2017 12.991 44
май 2017 33.067 14
април 2017 17.028 33
март 2017 19.176 28
ноември 2016 29.788 19
октомври 2016 39.031 9
септември 2016 26.341 20
август 2016 19.255 25
май 2016 26.093 14
април 2016 23.662 16
март 2016 21.072 18
ноември 2015 33.776 12
октомври 2015 23.986 17
август 2015 26.663 13
май 2015 27.843 14
април 2015 16.172 31
март 2015 30.172 14
декември 2014 21.184 24
октомври 2014 33.130 13
септември 2014 20.634 25
май 2014 22.731 19
април 2014 14.867 34
март 2014 18.641 22
ноември 2013 13.715 48
септември 2013 22.149 22
август 2013 18.247 37
май 2013 13.192 45
април 2013 15.693 40
март 2013 7.142 72
ноември 2012 13.606 44
октомври 2012 10.669 57
септември 2012 11.748 50
май 2012 8.951 69
април 2012 9.927 67
март 2012 8.173 71
ноември 2011 15.355 45
октомври 2011 12.644 50
септември 2011 14.113 48
август 2011 12.306 49
май 2011 19.705 28
април 2011 12.741 52
март 2011 10.336 63
ноември 2010 9.323 78
октомври 2010 10.518 72
септември 2010 6.616 92
август 2010 17.213 33
всички

Интернет страници