Спартак (Плевен)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Спартак, чието име и база наследява настоящият клуб, учреден през 2013 г., е създаден на 28 декември 1947 г. - след като през септември 1946 г. Белите орли (1931 г.) е преобразуван и преименуван на Републиканец, а в края на 1947 г. - на Спартак.

Хроника: През 1947 г. физкултурно дружество Републиканец е преименувано на Спартак. На 13 март 1949 г. то е обединено с Локомотив (1941 г. - бивш ЖСК-Ботев) и Генерал Винаров (11 януари 1948 г. - след обединение на Генерал Скобелев и Левски) под името Септември. До края на годината край Кайлъка са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-популярна от които е Спартак. През 1957 г. тя, заедно с ДСО Червено знаме, формират ДФС Спартак. До 1969 г. в него се вливат всички останали физкултурни дружества в града. През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Спартак, който започва да се развива самостоятелно. От сезон 2003/04 след названието си той добавя - 2003, а след края на състезателната 2008/09 г. на практика престава да съществува. През 2009 г. е регистриран нов футболен клуб - Плевен Атлетик 2004. Непосредствено преди старта на сезон 2009/10 към него за кратко се присъединява Ботев (Долна Митрополия). В 2010 г. Плевен Атлетик 2004 се преименува на Спартак 1919, но след три изиграни сезона, през 2013 г. той също преустановява дейност. На 22 юли 2013 г. се създава нов клуб - Спартак Плевен (Плевен), в който на 15 август се влива другият клуб в града - Сторгозия.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище:
-

Адрес: Плевен 5800.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:

трето място в “А” група: 1958 г.
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1957 г.
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1986/87 г.

Спартак Плевен (Плевен)

"Б" Футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
25.07.2015 18:30 1 кръг Д Пирин 2002 (Разлог) 4:1
01.08.2015 18:00 2 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:1
08.08.2015 18:00 3 кръг Д Септември (Симитли) 1:0
17.08.2015 18:00 4 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 2:0
24.08.2015 20:00 5 кръг Г Литекс II (Ловеч) 1:4
29.08.2015 18:00 6 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 3:3
12.09.2015 19:00 7 кръг Г Созопол (Созопол) 2:3
19.09.2015 17:00 8 кръг Д Поморие (Поморие) 1:1
27.09.2015 17:00 9 кръг Г Ботев (Гълъбово) 2:2
03.10.2015 16:00 10 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:1
17.10.2015 16:00 11 кръг Г Оборище (Панагюрище) 0:2
23.10.2015 16:00 12 кръг Д Банско (Банско) 1:3
02.11.2015 14:30 13 кръг Г Локомотив 2012 (Мездра) 1:0
08.11.2015 14:30 14 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 2:1
21.11.2015 14:30 15 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:0
28.11.2015 14:00 16 кръг Г Пирин 2002 (Разлог) 1:2
05.12.2015 14:00 17 кръг Д Верея (Стара Загора) 0:0
27.02.2016 14:00 18 кръг Г Септември (Симитли) 0:2
06.03.2016 15:30 19 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 1:3
12.03.2016 15:30 20 кръг Д Литекс II (Ловеч) 1:2
19.03.2016 15:30 21 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:1
02.04.2016 17:00 22 кръг Д Созопол (Созопол) 1:1
09.04.2016 17:00 23 кръг Г Поморие (Поморие) 0:1
16.04.2016 17:00 24 кръг Д Ботев (Гълъбово) 3:1
23.04.2016 17:00 25 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:5
28.04.2016 17:00 26 кръг Д Оборище (Панагюрище) 2:0
07.05.2016 18:00 27 кръг Г Банско (Банско) 2:1
14.05.2016 18:00 28 кръг Д Локомотив 2012 (Мездра) 1:0
21.05.2016 18:00 29 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:1
29.05.2016 18:00 30 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 0:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Пирин 2002 (Разлог) 30 10 8 12 31:41 38
12 Нефтохимик 1962 (Бургас) 30 8 14 8 31:39 38
13 Спартак Плевен (Плевен) 30 9 9 12 35:42 36
14 Добруджа 1919 (Добрич) 30 8 10 12 27:33 34
15 Септември (Симитли) 30 6 5 19 26:50 23
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
23.09.2015 16:00 - Д Славия 1913 (София) 2:1
Втори кръг (1/8 финали)
27.10.2015 13:30 - Д ЦСКА (София) 0:2 Диема спорт
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
23.03.2016 15:00 - Г Локомотив 1929 (София) 3:1

Спартак Плевен II (Плевен)

"Б" ОФГ Плевен - източна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
06.09.2015 11:00 1 кръг Г Вихър (Гулянци) 3:0
13.09.2015 11:00 2 кръг Д Динамо (Изгрев) 7:1
20.09.2015 11:00 3 кръг Г Войвода (Драгаш войвода) 6:1
- 4 кръг
почива
04.10.2015 11:00 5 кръг Г Обнова (Обнова) 1:1
10.10.2015 11:00 6 кръг Г Победа (Градище) 5:3
18.10.2015 11:00 7 кръг Д Осъм (Козар Белене) 4:1
15.11.2015 14:00 8 кръг Г Ботев 2014 (Българене) 1:5
08.11.2015 11:00 9 кръг Д Ботев (Трънчовица) 1:3
20.03.2016 11:00 10 кръг Д Вихър (Гулянци) 8:0
27.03.2016 11:00 11 кръг Г Динамо (Изгрев) 4:0
02.04.2016 11:00 12 кръг Д Войвода (Драгаш войвода) 4:2
- 13 кръг
почива
16.04.2016 14:30 14 кръг Д Обнова (Обнова) 0:1
24.04.2016 11:00 15 кръг Д Победа (Градище) 8:6
01.05.2016 11:00 16 кръг Г Осъм (Козар Белене) 0:3
08.05.2016 11:00 17 кръг Д Ботев 2014 (Българене) 6:0
22.05.2016 11:00 18 кръг Г Ботев (Трънчовица) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Трънчовица) 16 14 2 0 81:8 44
2 Спартак Плевен II (Плевен) 16 10 1 5 58:30 31
3 Осъм (Козар Белене) 16 8 3 5 38:40 27
4 Обнова (Обнова) 16 8 2 6 35:27 26
5 Войвода (Драгаш войвода) 16 4 1 11 29:62 13

Спартак Плевен (Плевен)

ЮСВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2015 16:00 1 кръг Д Ботев (Враца) 1:2
30.09.2015 16:00 2 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 7:0
07.10.2015 15:00 3 кръг Д Локомотив 2012 (Мездра) 7:0
14.10.2015 15:00 4 кръг Г Етър В.Търново (Велико Търново) 5:0
21.10.2015 15:00 5 кръг Д Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 11:0
28.10.2015 15:00 6 кръг Г Ботев 2008 (Козлодуй) 2:0
04.11.2015 14:00 7 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 6:2
30.03.2016 16:00 8 кръг Г Ботев (Враца) 1:0
06.04.2016 16:00 9 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 3:0
13.04.2016 16:00 10 кръг Г Локомотив 2012 (Мездра) 4:2
20.04.2016 16:00 11 кръг Д Етър В.Търново (Велико Търново) 3:1
27.04.2016 16:00 12 кръг Г Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 3:0
05.05.2016 14:00 13 кръг Д Ботев 2008 (Козлодуй) 5:1
11.05.2016 16:00 14 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Спартак Плевен (Плевен) 14 12 0 2 59:10 36
2 Бдин 1923 (Видин) 14 10 1 3 47:25 31
3 Ботев (Враца) 14 7 2 5 25:20 23
4 Етър В.Търново (Велико Търново) 14 6 2 6 35:30 20
5 Ботев 2008 (Козлодуй) 14 5 3 6 32:30 18

Спартак Плевен (Плевен)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
20.10.2015 14:00 1-ви мач Г София 2010 (София) 1:0
02.11.2015 14:00 реванш Д София 2010 (София) 0:0
1/4 финали
12.11.2015 14:00 1-ви мач Д Левски (София) 0:3
25.11.2015 14:00 реванш Г Левски (София) 1:7

Спартак Плевен (Плевен)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
23.08.2015 10:30 1 кръг Г Черно море (Варна) 1:3
01.09.2015 17:00 2 кръг Д Левски-Раковски (София) 1:1
05.09.2015 17:00 3 кръг Г Левски (София) 0:9
12.09.2015 17:00 4 кръг Д Славия 1913 (София) 0:2
19.09.2015 17:00 5 кръг Г Локомотив (София) анл.
26.09.2015 10:30 6 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) 1:1
04.10.2015 16:00 7 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 2:0
10.10.2015 16:00 8 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:1
17.10.2015 16:00 9 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:2
04.11.2015 14:00 10 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:6
30.10.2015 14:30 11 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:1
07.11.2015 14:00 12 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
14.11.2015 14:00 13 кръг Д Чавдар (Етрополе) 1:0
21.11.2015 14:00 14 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:0
29.11.2015 14:00 15 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 2:1
05.12.2015 11:30 16 кръг Г ЦСКА (София) 2:0
12.12.2015 13:30 17 кръг Д Септември (София) 1:1
01.03.2016 14:00 18 кръг Д Черно море (Варна) 1:2
05.03.2016 14:00 19 кръг Г Левски-Раковски (София) 1:1
09.03.2016 14:00 20 кръг Д Левски (София) 3:2
11.05.2016 16:30 21 кръг Г Славия 1913 (София) 1:3
- 22 кръг
почива
26.03.2016 10:30 23 кръг Д Черноморец Бургас (Бургас) 3:0
03.04.2016 16:00 24 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 2:0
06.04.2016 16:00 25 кръг Д Берое (Стара Загора) 3:3
09.04.2016 16:00 26 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:3
13.04.2016 11:00 27 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:3
17.04.2016 16:00 28 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:5
23.04.2016 11:00 29 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:1
28.04.2016 16:00 30 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:2
07.05.2016 16:30 31 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:1
14.05.2016 10:30 32 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 1:0
26.05.2016 15:00 33 кръг Д ЦСКА (София) 3:2
30.05.2016 15:00 34 кръг Г Септември (София) 5:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Ботев (Пловдив) 32 13 10 9 39:21 49
7 Черно море (Варна) 32 13 5 14 48:42 44
8 Спартак Плевен (Плевен) 32 11 8 13 43:62 41
9 Берое (Стара Загора) 32 12 4 16 37:61 40
10 Локомотив 1926 (Пловдив) 32 10 8 14 34:52 38

Спартак Плевен (Плевен)

Елитна група (U-15) - Северозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2015 16:00 1 кръг Д Етър В.Търново (Велико Търново) 0:4
24.09.2015 16:00 2 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 7:2
01.10.2015 15:00 3 кръг Д Кариана (Ерден) 10:0
08.10.2015 15:00 4 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:3
- 5 кръг
почива
22.10.2015 15:00 6 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:7
29.10.2015 15:00 7 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 1:1
05.11.2015 14:00 8 кръг Д Ботев (Враца) 3:2
12.11.2015 14:00 9 кръг Г Видин (Видин) 3:0
24.03.2016 15:00 10 кръг Г Етър В.Търново (Велико Търново) 0:3
31.03.2016 15:00 11 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 15:0
08.04.2016 16:00 12 кръг Г Кариана (Ерден) 6:0
14.04.2016 16:00 13 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:0
- 14 кръг
почива
28.04.2016 16:00 15 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:8
05.05.2016 16:00 16 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 3:0
12.05.2016 16:00 17 кръг Г Ботев (Враца) 3:2
19.05.2016 16:00 18 кръг Д Видин (Видин) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Етър В.Търново (Велико Търново) 16 12 3 1 91:13 39
3 Монтана 1921 (Монтана) 16 10 3 3 53:15 33
4 Спартак Плевен (Плевен) 16 10 1 5 56:32 31
5 Ботев (Враца) 16 7 2 7 69:21 23
6 Бдин 1923 (Видин) 16 7 1 8 42:64 22


Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:35 сезона
"Б" група:27 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 8 място
2016/2017 Втора лига 14 място
2015/2016 "Б" група 13 място
2014/2015 "В" група 1 място
2013/2014 "В" група 4 място
2012/2013 "Б" група 6 място
2011/2012 "В" група 1 място
2010/2011 "В" група 5 място
2009/2010 А ОФГ ПЛ 2 място
2008/2009 "Б" група 16 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2018 5.508 83
април 2018 8.420 72
март 2018 5.624 84
ноември 2017 12.982 42
октомври 2017 7.499 70
септември 2017 8.089 70
август 2017 10.375 54
май 2017 22.177 22
април 2017 9.751 63
март 2017 20.357 24
ноември 2016 22.400 23
октомври 2016 23.667 22
септември 2016 18.564 30
август 2016 13.663 41
май 2016 34.600 9
април 2016 18.324 21
март 2016 8.740 58
ноември 2015 18.223 24
октомври 2015 29.117 10
август 2015 19.366 19
май 2015 12.284 40
април 2015 14.982 34
март 2015 13.590 33
декември 2014 6.932 74
октомври 2014 14.669 28
септември 2014 15.855 33
май 2014 11.768 53
април 2014 12.322 47
март 2014 14.717 35
ноември 2013 16.879 36
септември 2013 8.853 68
август 2013 8.459 65
май 2013 21.302 24
април 2013 46.463 8
март 2013 13.450 45
ноември 2012 17.114 30
октомври 2012 22.370 25
септември 2012 41.449 9
май 2012 23.726 24
април 2012 20.882 26
март 2012 15.893 41
ноември 2011 21.431 24
октомври 2011 19.523 31
септември 2011 18.532 31
август 2011 18.275 30
май 2011 8.408 79
април 2011 13.774 46
март 2011 19.108 28
ноември 2010 13.958 48
октомври 2010 5.870 101
септември 2010 6.037 95
август 2010 15.075 46
всички

Интернет страници