Спартак (Плевен)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Спартак, чието име и база наследява настоящият клуб, учреден през 2013 г., е създаден на 28 декември 1947 г. - след като през септември 1946 г. Белите орли (1931 г.) е преобразуван и преименуван на Републиканец, а в края на 1947 г. - на Спартак.

Хроника: През 1947 г. физкултурно дружество Републиканец е преименувано на Спартак. На 13 март 1949 г. то е обединено с Локомотив (1941 г. - бивш ЖСК-Ботев) и Генерал Винаров (11 януари 1948 г. - след обединение на Генерал Скобелев и Левски) под името Септември. До края на годината край Кайлъка са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-популярна от които е Спартак. През 1957 г. тя, заедно с ДСО Червено знаме, формират ДФС Спартак. До 1969 г. в него се вливат всички останали физкултурни дружества в града. През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Спартак, който започва да се развива самостоятелно. От сезон 2003/04 след названието си той добавя - 2003, а след края на състезателната 2008/09 г. на практика престава да съществува. През 2009 г. е регистриран нов футболен клуб - Плевен Атлетик 2004. Непосредствено преди старта на сезон 2009/10 към него за кратко се присъединява Ботев (Долна Митрополия). В 2010 г. Плевен Атлетик 2004 се преименува на Спартак 1919, но след три изиграни сезона, през 2013 г. той също преустановява дейност. На 22 юли 2013 г. се създава нов клуб - Спартак Плевен (Плевен), в който на 15 август се влива другият клуб в града - Сторгозия.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище:
-

Адрес: Плевен 5800.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:

трето място в “А” група: 1958 г.
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1957 г.
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1986/87 г.

Спартак (Плевен)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
20.07.2019 18:30 1 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:3
27.07.2019 20:00 2 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 1:4
05.08.2019 19:30 3 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 0:2
10.08.2019 18:00 4 кръг Д Ботев (Гълъбово) 0:0
17.08.2019 18:00 5 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 0:1
25.08.2019 20:00 6 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2
31.08.2019 20:00 7 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 0:0
14.09.2019 19:00 8 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:3
21.09.2019 18:00 9 кръг Д Поморие (Поморие) 2:1
30.09.2019 18:00 10 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:3
05.10.2019 16:00 11 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 0:1
19.10.2019 16:00 12 кръг Г Верея (Стара Загора) анл.
24.10.2019 16:00 13 кръг Д Септември (София) 0:2
31.10.2019 16:30 14 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:0
09.11.2019 14:30 15 кръг Д Черноморец (Балчик) 0:1
23.11.2019 14:30 16 кръг Г Кариана (Ерден) 3:2
30.11.2019 14:30 17 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:2
07.12.2019 14:00 18 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 1:3
15.02.2020 19 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
22.02.2020 20 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
29.02.2020 21 кръг Г Ботев (Гълъбово) -:-
04.03.2020 22 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
07.03.2020 23 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
14.03.2020 24 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
21.03.2020 25 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
04.04.2020 26 кръг Г Поморие (Поморие) -:-
11.04.2020 27 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) -:-
18.04.2020 28 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 29 кръг
почива
02.05.2020 30 кръг Г Септември (София) -:-
09.05.2020 31 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
13.05.2020 32 кръг Г Черноморец (Балчик) -:-
16.05.2020 33 кръг Д Кариана (Ерден) -:-
23.05.2020 34 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
14 Струмска слава 1927 (Радомир) 17 4 1 12 16:32 13
15 Поморие (Поморие) 17 2 3 12 15:33 9
16 Спартак 1918 (Варна) 17 2 3 12 5:36 9
17 Спартак (Плевен) 17 2 3 12 8:30 6
-- Верея (Стара Загора) - - - - -:- -
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
04.09.2019 16:00 - Г Светкавица Търговище (Търговище) 4:1
Първи кръг (1/16 финали)
26.09.2019 16:00 - Г Септември (София) 3:4
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
19.06.2019 18:30 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
23.06.2019 18:30 - Г Литекс (Ловеч) 1:6
26.06.2019 18:30 - Г Царско село 2015 (София) 1:3
29.06.2019 18:30 - Г Монтана 1921 (Монтана) 1:3
06.07.2019 18:30 - Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:0
10.07.2019 10:30 - Г Турис Олтул (Т.Мъгуреле, Рум, 2) 0:3
13.07.2019 18:00 - Г Локомотив София 1929 (София) 1:0
15.11.2019 14:00 - Г Ботев (Враца) анл.

Спартак (Плевен)

ЮСВ: Ловеч - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг Д Вихър (Славяново) -:-
- 2 кръг Г Вихър (Гулянци) -:-
- 3 кръг Д Гигант (Белене) -:-
- 4 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
- 5 кръг Г Партизан (Червен бряг) -:-
- 6 кръг Д Ювентус 95 (Малчика) -:-
- 7 кръг Г Ботев (Луковит) -:-
- 8 кръг Г Вихър (Славяново) -:-
- 9 кръг Д Вихър (Гулянци) -:-
- 10 кръг Г Гигант (Белене) -:-
- 11 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
- 12 кръг Д Партизан (Червен бряг) -:-
- 13 кръг Г Ювентус 95 (Малчика) -:-
- 14 кръг Д Ботев (Луковит) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Гигант (Белене) - 0 0 0 0:0 0
1 Литекс (Ловеч) - 0 0 0 0:0 0
1 Партизан (Червен бряг) - 0 0 0 0:0 0
1 Спартак (Плевен) - 0 0 0 0:0 0
1 Ювентус 95 (Малчика) - 0 0 0 0:0 0

Спартак (Плевен)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
10.09.2019 15:00 2 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:5
14.09.2019 10:30 3 кръг Г Павликени (Павликени) 1:4
21.09.2019 10:30 4 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:3
28.09.2019 10:30 5 кръг Г Академик (Свищов) 2:1
05.10.2019 10:30 6 кръг Д Левски 2007 (Левски) 3:2
12.10.2019 10:30 7 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 0:1
- 8 кръг
почива
- 9 кръг
почива
- 10 кръг
почива
29.10.2019 15:00 11 кръг Д Белица 2017 (Килифарево) 0:2
19.11.2019 15:00 12 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 0:9
09.11.2019 09:45 13 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
- 14 кръг
почива
- 15 кръг
почива
- 16 кръг
почива
- 17 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
- 18 кръг Д Павликени (Павликени) -:-
- 19 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
- 20 кръг Д Академик (Свищов) -:-
- 21 кръг Г Левски 2007 (Левски) -:-
- 22 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) -:-
- 23 кръг
почива
- 24 кръг
почива
- 25 кръг
почива
- 26 кръг Г Белица 2017 (Килифарево) -:-
- 27 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) -:-
- 28 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 29 кръг
почива
- 30 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Литекс (Ловеч) 9 5 1 3 27:18 16
7 Академик (Свищов) 9 2 0 7 23:31 6
8 Павликени (Павликени) 9 2 0 7 11:37 6
9 Спартак (Плевен) 9 2 0 7 9:29 6
10 Левски 2007 (Левски) 9 0 0 9 14:55 0

Спартак (Плевен)

Деца: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
19.09.2019 16:00 1 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:13
26.09.2019 16:00 2 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 4:6
03.10.2019 15:00 3 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:6
10.10.2019 15:00 4 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 2:0
17.10.2019 15:00 5 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 0:6
24.10.2019 15:00 6 кръг Г Академия Ботев (Враца) 2:4
31.10.2019 14:30 7 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:2
- 8 кръг
почива
14.11.2019 14:30 9 кръг Д Ботев (Враца) 0:4
- 10 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
- 11 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) -:-
- 12 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 13 кръг Г Бдин 1923 (Видин) -:-
- 14 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) -:-
- 15 кръг Д Академия Ботев (Враца) -:-
- 16 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
- 17 кръг
почива
- 18 кръг Г Ботев (Враца) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Литекс (Ловеч) 8 3 2 3 20:9 11
6 Монтана 1921 (Монтана) 8 2 3 3 14:17 9
7 Академия Ботев (Враца) 8 2 1 5 11:36 7
8 Спартак (Плевен) 8 1 1 6 12:41 4
9 Бдин 1923 (Видин) 8 1 0 7 7:22 3

Спартак (Плевен)

ДПГ13: Велико Търново - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
26.09.2019 14:30 2 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 0:1
03.10.2019 13:30 3 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:6
10.10.2019 13:30 4 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 7:0
- 5 кръг
почива
24.10.2019 13:30 6 кръг Г Академия Ботев (Враца) 2:3
31.10.2019 13:00 7 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:2
- 8 кръг
почива
14.11.2019 13:00 9 кръг Д Ботев (Враца) 1:3
- 10 кръг
почива
- 11 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) -:-
- 12 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 13 кръг Г Бдин 1923 (Видин) -:-
- 14 кръг
почива
- 15 кръг Д Академия Ботев (Враца) -:-
- 16 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
- 17 кръг
почива
- 18 кръг Г Ботев (Враца) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Монтана 1921 (Монтана) 6 4 0 2 12:11 12
4 Ботев (Враца) 6 3 0 3 21:10 9
5 Академия Ботев (Враца) 6 2 0 4 15:17 6
6 Спартак (Плевен) 6 1 0 5 11:15 3
7 Бдин 1923 (Видин) 6 0 0 6 0:54 0


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:35 сезона
"Б" група:27 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Трета лига 1 място
2017/2018 Трета лига 8 място
2016/2017 Втора лига 14 място
2015/2016 "Б" група 13 място
2014/2015 "В" група 1 място
2013/2014 "В" група 4 място
2012/2013 "Б" група 6 място
2011/2012 "В" група 1 място
2010/2011 "В" група 5 място
2009/2010 А ОФГ ПЛ 2 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 15.981 34
април 2019 13.447 42
март 2019 16.738 35
ноември 2018 13.578 40
октомври 2018 9.547 61
септември 2018 12.634 46
май 2018 5.508 83
април 2018 8.420 72
март 2018 5.624 84
ноември 2017 12.982 42
октомври 2017 7.499 70
септември 2017 8.089 70
август 2017 10.375 54
май 2017 22.177 22
април 2017 9.751 63
март 2017 20.357 24
ноември 2016 22.400 23
октомври 2016 23.667 22
септември 2016 18.564 30
август 2016 13.663 41
май 2016 34.600 9
април 2016 18.324 21
март 2016 8.740 58
ноември 2015 18.223 24
октомври 2015 29.117 10
август 2015 19.366 19
май 2015 12.284 40
април 2015 14.982 34
март 2015 13.590 33
декември 2014 6.932 74
октомври 2014 14.669 28
септември 2014 15.855 33
май 2014 11.768 53
април 2014 12.322 47
март 2014 14.717 35
ноември 2013 16.879 36
септември 2013 8.853 68
август 2013 8.459 65
май 2013 21.302 24
април 2013 46.463 8
март 2013 13.450 45
ноември 2012 17.114 30
октомври 2012 22.370 25
септември 2012 41.449 9
май 2012 23.726 24
април 2012 20.882 26
март 2012 15.893 41
ноември 2011 21.431 24
октомври 2011 19.523 31
септември 2011 18.532 31
август 2011 18.275 30
май 2011 8.408 79
април 2011 13.774 46
март 2011 19.108 28
ноември 2010 13.958 48
октомври 2010 5.870 101
септември 2010 6.037 95
август 2010 15.075 46
всички

Интернет страници