Спартак 1918 (Варна)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е под името Спартак на 18 март 1945 г. - след обединение на спортните клубове Шипченски сокол (1924 г.), Левски (1926 г.) и Радецки (1926 г.).

Хроника: През 1918 г. във Варна е основан спортен клуб Български сокол. На 30 януари 1924 г. той се обединява с Шипка (1920 г.) и приема името Шипченски сокол. Левски е образуван през 1926 г. - след обединение на Юпитер (1919 г.) и Атлант (1920 г.). В 1926 г. е учреден и Радецки. На тяхна основа възниква Спартак. По същото време ЖСК (1936 г.) и Черноморец (1941 г.) формират работнически спортен клуб Септември, а след като към него е присъединен и Победа (1930 г.), той е преименуван на Свобода. На 5 октомври 1945 г. “железничарите” се отделят под името Локомотив, но след поредните промени - от 1949 до 1950 г. и по-късно, през 1957 г., те отново загубват идентичността си. В 1964 г. физкултурно дружество Локомотив е възстановено и просъществува до 1969 г., когато става част от ЖСК Спартак. През 1985 г. футболният клуб се преименува на Спартак. През лятото на 2010 г. се обединява с аматьорския клуб от морския град Владислав (2009 г.) под името Спартак 1918.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “соколите”.

Адрес: Варна 9002, ул. ”Селиолу” 39, ст. ”Спартак”.
Телефон: (+359 52) 653756.
E-mail: press@spartak1918.com.

Клубни върхове:
девето място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
трето място в “А” група: 1955 г. (като Спартак) и 1983/84 г. (като ЖСК Спартак).
два пъти финалист в турнира за Националната купа: веднъж на Купата на Съветската армия - 1960/61 г. и веднъж на Купата на България - 1982/83 г. (като ЖСК-Спартак).
осминафиналист в турнира за Купата на националните купи: 1983/84 г. (като ЖСК-Спартак).

Спартак 1918 (Варна)

"Б" Футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
02.08.2014 18:00 1 кръг Г Банско (Банско) 0:3
10.08.2014 18:00 2 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:3
16.08.2014 18:00 3 кръг Г Ботев (Враца) 0:5
23.08.2014 18:00 4 кръг Г Созопол (Созопол) 0:4
30.08.2014 18:00 5 кръг Д Септември (Симитли) 1:2
13.09.2014 17:00 6 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:3
20.09.2014 17:00 7 кръг Д Бургас (Бургас) 1:2
28.09.2014 17:00 8 кръг Г Ботев (Гълъбово) 0:1
03.10.2014 16:00 9 кръг Д Пирин 2002 (Разлог) 1:2
18.10.2014 16:00 10 кръг Г Локомотив 2012 (Мездра) 1:2
24.10.2014 16:00 11 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:2
02.11.2014 14:30 12 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2
08.11.2014 14:30 13 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 2:1
22.11.2014 14:30 14 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) 1:2
29.11.2014 14:30 15 кръг Д Верея (Стара Загора) 2:1
28.02.2015 14:00 16 кръг Д Банско (Банско) 0:3
07.03.2015 15:30 17 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:3
14.03.2015 15:30 18 кръг Д Ботев (Враца) 0:3
21.03.2015 15:30 19 кръг Д Созопол (Созопол) 0:3
04.04.2015 17:00 20 кръг Г Септември (Симитли) 0:3
09.04.2015 17:00 21 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:3
15.04.2015 17:00 22 кръг Г Бургас (Бургас) 0:3
18.04.2015 17:00 23 кръг Д Ботев (Гълъбово) 0:3
22.04.2015 17:00 24 кръг Г Пирин 2002 (Разлог) 0:3
26.04.2015 17:00 25 кръг Д Локомотив 2012 (Мездра) 0:3
02.05.2015 18:00 26 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:3
09.05.2015 18:00 27 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:3
16.05.2015 18:00 28 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) анл.
23.05.2015 18:00 29 кръг Д Черноморец Бургас (Бургас) 0:3
30.05.2015 17:30 30 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Септември (Симитли) 30 11 3 16 30:47 36
13 Ботев (Враца) 30 8 5 17 26:43 29
14 Черноморец Бургас (Бургас) 30 7 7 16 25:40 28
15 Раковски 2011 (Раковски) 29 6 1 22 25:71 16
16 Спартак 1918 (Варна) 29 2 0 27 9:77 6
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
23.09.2014 16:00 - Д Левски (София) 1:7 Диема

Спартак 1918 (Варна)

ЮСВ: Варна - Елитна група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2014 17:00 1 кръг Д Ботев (Нови пазар) 2:1
18.09.2014 17:00 2 кръг Г Спортист 2011 (Генерал Тошево) анл.
25.09.2014 17:00 3 кръг Д Шумен 1929 (Шумен) 4:0
02.10.2014 16:00 4 кръг Г Калиакра (Каварна) 4:2
09.10.2014 16:00 5 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 5:0
15.10.2014 16:00 6 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:5
23.10.2014 16:00 7 кръг Д Черно море (Варна) 0:3
30.10.2014 14:00 8 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:2
06.11.2014 14:00 9 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 3:0
13.11.2014 14:00 10 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 0:0
20.11.2014 14:00 11 кръг Д Черноломец 04 (Попово) анл.
27.11.2014 14:00 12 кръг Д Нефтяник 2010 (Шабла) 6:0
04.12.2014 14:00 13 кръг Г Аксаково 1948 (Аксаково) 0:1
05.03.2015 15:00 14 кръг Г Ботев (Нови пазар) 2:0
- 15 кръг
почива
19.03.2015 15:00 16 кръг Г Шумен 1929 (Шумен) 0:0
26.03.2015 15:00 17 кръг Д Калиакра (Каварна) 6:1
02.04.2015 16:00 18 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:2
29.04.2015 16:00 19 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:5
09.04.2015 16:00 20 кръг Г Черно море (Варна) 0:2
16.04.2015 16:00 21 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 2:1
23.04.2015 16:00 22 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 1:3
04.05.2015 16:00 23 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) 3:2
- 24 кръг
почива
14.05.2015 14:00 25 кръг Г Нефтяник 2010 (Шабла) 8:0
18.05.2015 17:00 26 кръг Д Аксаково 1948 (Аксаково) 2:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Черно море (Варна) 22 17 0 5 85:24 51
4 Дунав 2010 (Русе) 22 14 2 6 43:23 44
5 Спартак 1918 (Варна) 22 12 2 8 52:31 38
6 Шумен 2007 (Шумен) 22 10 3 9 46:35 33
7 Шумен 1929 (Шумен) 22 8 3 11 29:58 27

Спартак 1918 (Варна)

Държавно първенство - жени
Дата Фаза Противник Рез.
07.09.2014 10:30 1 кръг Г ЖФК Оборище (Панагюрище) 11:0
21.09.2014 14:30 2 кръг Д Спортика (Благоевград) 0:3
28.09.2014 14:30 3 кръг Г Олимпия (София) 0:3
04.10.2014 15:00 4 кръг Д ЖФК Берое (Стара Загора) 1:4
12.10.2014 13:00 5 кръг Г НСА (София) 0:3
19.10.2014 13:00 6 кръг Д Академик - Гео Милев (София) 1:0
23.11.2014 14:00 7 кръг Г ЛП Суперспорт (София) 1:3
- 8 кръг
почива
16.11.2014 13:00 9 кръг Д Екомет 90 (Пловдив) 0:0
24.05.2015 13:00 10 кръг Д ЖФК Оборище (Панагюрище) анл.
28.03.2015 11:30 11 кръг Г Спортика (Благоевград) 0:3
30.04.2015 12 кръг Д Олимпия (София) анл.
18.04.2015 14:30 13 кръг Г ЖФК Берое (Стара Загора) 4:1
26.04.2015 12:00 14 кръг Д НСА (София) 0:6
02.05.2015 14:00 15 кръг Г Академик - Гео Милев (София) 0:3
10.05.2015 13:00 16 кръг Д ЛП Суперспорт (София) 0:3
- 17 кръг
почива
31.05.2015 16:30 18 кръг Г Екомет 90 (Пловдив) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 ЖФК Берое (Стара Загора) 16 5 2 9 26:30 17
6 Академик - Гео Милев (София) 16 3 4 9 14:29 13
7 Олимпия (София) 15 5 2 8 18:29 17
8 Спартак 1918 (Варна) 14 3 1 10 18:35 10
9 ЖФК Оборище (Панагюрище) 15 0 0 15 1:99 0


Клубна емблема

Отбор

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:43 сезона
"Б" група:22 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 8 място
2016/2017 А ОФГ ВН 2 място
2015/2016 - -
2014/2015 "Б" група 16 място
2013/2014 "Б" група 8 място
2012/2013 "Б" група 7 място
2011/2012 "Б" група 7 място
2010/2011 "В" група 1 място
2009/2010 "Б" група 9 място
2008/2009 "А" група 15 място
2007/2008 "А" група 11 място

Месечна ранглиста

Интернет страници