Спартак 1918 (Варна)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е под името Спартак на 18 март 1945 г. - след обединение на спортните клубове Шипченски сокол (1924 г.), Левски (1926 г.) и Радецки (1926 г.).

Хроника: През 1918 г. във Варна е основан спортен клуб Български сокол. На 30 януари 1924 г. той се обединява с Шипка (1920 г.) и приема името Шипченски сокол. Левски е образуван през 1926 г. - след обединение на Юпитер (1919 г.) и Атлант (1920 г.). В 1926 г. е учреден и Радецки. На тяхна основа възниква Спартак. По същото време ЖСК (1936 г.) и Черноморец (1941 г.) формират работнически спортен клуб Септември, а след като към него е присъединен и Победа (1930 г.), той е преименуван на Свобода. На 5 октомври 1945 г. “железничарите” се отделят под името Локомотив, но след поредните промени - от 1949 до 1950 г. и по-късно, през 1957 г., те отново загубват идентичността си. В 1964 г. физкултурно дружество Локомотив е възстановено и просъществува до 1969 г., когато става част от ЖСК Спартак. През 1985 г. футболният клуб се преименува на Спартак. През лятото на 2010 г. се обединява с аматьорския клуб от морския град Владислав (2009 г.) под името Спартак 1918.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “соколите”.

Адрес: Варна 9002, ул. ”Селиолу” 39, ст. ”Спартак”.
Телефон: (+359 52) 653756.
E-mail: press@spartak1918.com.

Клубни върхове:
девето място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
трето място в “А” група: 1955 г. (като Спартак) и 1983/84 г. (като ЖСК Спартак).
два пъти финалист в турнира за Националната купа: веднъж на Купата на Съветската армия - 1960/61 г. и веднъж на Купата на България - 1982/83 г. (като ЖСК-Спартак).
осминафиналист в турнира за Купата на националните купи: 1983/84 г. (като ЖСК-Спартак).

Спартак 1918 (Варна)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
20.07.2019 19:30 1 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:5
27.07.2019 19:30 2 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:2
03.08.2019 20:00 3 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) 0:2
12.08.2019 18:00 4 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 0:2
16.08.2019 20:00 5 кръг Г Ботев (Гълъбово) 0:1
24.08.2019 19:00 6 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 1:0
31.08.2019 20:00 7 кръг Г Спартак (Плевен) 0:0
14.09.2019 19:00 8 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:2
21.09.2019 18:00 9 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:0
29.09.2019 17:00 10 кръг Г Поморие (Поморие) 0:2
05.10.2019 17:00 11 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:0
19.10.2019 16:00 12 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:3
24.10.2019 16:00 13 кръг Д Верея (Стара Загора) анл.
31.10.2019 14:30 14 кръг Г Септември (София) 0:3
10.11.2019 14:30 15 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:4
23.11.2019 14:30 16 кръг Г Черноморец (Балчик) 0:4
30.11.2019 14:30 17 кръг Д Кариана (Ерден) 1:2
07.12.2019 14:00 18 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:4
15.02.2020 19 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
22.02.2020 20 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
29.02.2020 21 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
04.03.2020 22 кръг Д Ботев (Гълъбово) -:-
07.03.2020 23 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
14.03.2020 24 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
21.03.2020 25 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
04.04.2020 26 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
11.04.2020 27 кръг Д Поморие (Поморие) -:-
18.04.2020 28 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
25.04.2020 29 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 30 кръг
почива
09.05.2020 31 кръг Д Септември (София) -:-
13.05.2020 32 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
16.05.2020 33 кръг Д Черноморец (Балчик) -:-
23.05.2020 34 кръг Г Кариана (Ерден) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
14 Струмска слава 1927 (Радомир) 17 4 1 12 16:32 13
15 Поморие (Поморие) 17 2 3 12 15:33 9
16 Спартак 1918 (Варна) 17 2 3 12 5:36 9
17 Спартак (Плевен) 17 2 3 12 8:30 6
-- Верея (Стара Загора) - - - - -:- -
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
04.09.2019 16:00 - Г Лато (Алеково) 1:0
Първи кръг (1/16 финали)
25.09.2019 16:00 - Д Левски (София) 1:5 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
26.06.2019 18:00 - Г Лудогорец 1945 II (Разград) 1:1
29.06.2019 18:00 - Г Черноморец (Балчик) 1:3
04.07.2019 18:00 - Д Созопол (Созопол) 1:2
10.07.2019 17:30 - Г Виторул (Констанца, Румъния, 1) 0:2
13.07.2019 10:30 - Г Черноморец (Балчик) 0:1
15.11.2019 14:00 - Г Поморие (Поморие) 2:5

Спартак 1918 (Варна)

ЮСВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2019 17:00 1 кръг Д Тополи 2010 (Тополи) 1:3
26.09.2019 17:00 2 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 1:2
02.10.2019 16:00 3 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:7
09.10.2019 16:00 4 кръг Г Волов (Шумен) 0:2
16.10.2019 16:00 5 кръг Д Черноморец (Балчик) 2:2
23.10.2019 16:00 6 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 0:6
- 7 кръг
почива
06.11.2019 15:00 8 кръг Д Локомотив (Русе) 3:0
13.11.2019 14:00 9 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 1:5
- 10 кръг Г Тополи 2010 (Тополи) -:-
- 11 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) -:-
- 12 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
- 13 кръг Д Волов (Шумен) -:-
- 14 кръг Г Черноморец (Балчик) -:-
- 15 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) -:-
- 16 кръг
почива
- 17 кръг Г Локомотив (Русе) -:-
- 18 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Волов (Шумен) 8 3 1 4 16:17 10
6 Локомотив (Русе) 8 3 0 5 9:22 9
7 Велики Преслав (Велики Преслав) 8 2 0 6 7:39 6
8 Черноморец (Балчик) 8 1 1 6 12:22 4
9 Спартак 1918 (Варна) 8 1 1 6 8:27 4

Спартак 1918 (Варна)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
24.08.2019 11:30 1 кръг Г ЦСКА (София) 0:0
28.08.2019 10:30 2 кръг Д Септември (София) 0:4
11.09.2019 16:00 3 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:4
14.09.2019 10:30 4 кръг Д Национал (София) 2:1
18.09.2019 10:30 5 кръг Г Сокол (Марково) 1:2
22.09.2019 16:00 6 кръг Д Левски Раковски (София) 1:1
27.09.2019 10:30 7 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:3
05.10.2019 10:30 8 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
09.10.2019 12:00 9 кръг Г Славия 1913 (София) 0:4
05.12.2019 11:00 10 кръг Д Левски (София) 1:1
31.10.2019 14:30 11 кръг Г Дунав (Русе) 1:3
10.11.2019 10:30 12 кръг Д Черно море (Варна) 0:2
17.11.2019 14:00 13 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:5
23.11.2019 11:00 14 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 4:0
01.12.2019 14:00 15 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:5
22.02.2020 16 кръг Д ЦСКА (София) -:-
29.02.2020 17 кръг Г Септември (София) -:-
04.03.2020 18 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
07.03.2020 19 кръг Г Национал (София) -:-
14.03.2020 20 кръг Д Сокол (Марково) -:-
18.03.2020 21 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
21.03.2020 22 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
04.04.2020 23 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
16.04.2020 24 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
25.04.2020 25 кръг Г Левски (София) -:-
02.05.2020 26 кръг Д Дунав (Русе) -:-
09.05.2020 27 кръг Г Черно море (Варна) -:-
16.05.2020 28 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
23.05.2020 29 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
30.05.2020 30 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Черно море (Варна) 15 5 3 7 20:19 18
13 Локомотив 1926 (Пловдив) 15 5 2 8 20:24 17
14 Спартак 1918 (Варна) 15 2 3 10 13:37 9
15 Левски Раковски (София) 15 1 1 13 13:52 4
16 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 15 0 0 15 10:73 0

Спартак 1918 (Варна)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
29.10.2019 11:00 1-ви мач Д Монтана 1921 (Монтана) 4:0
06.11.2019 11:00 реванш Г Монтана 1921 (Монтана) 5:0
1/4 финали
20.11.2019 11:00 1-ви мач Д Ботев (Пловдив) 3:3
27.11.2019 11:00 реванш Г Ботев (Пловдив) 2:4
ЮМВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2019 10:00 1 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 0:4
- 2 кръг
почива
29.09.2019 10:00 3 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 2:0
06.10.2019 11:00 4 кръг Г Дунав (Русе) 1:1
- 5 кръг
почива
19.10.2019 10:00 6 кръг Г Доростол Силистра (Силистра) 0:3
24.11.2019 12:30 7 кръг Д Черно море (Варна) 3:3
09.11.2019 10:00 8 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
16.11.2019 10:00 9 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 4:0
- 10 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) -:-
- 11 кръг
почива
- 12 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
- 13 кръг Д Дунав (Русе) -:-
- 14 кръг
почива
- 15 кръг Д Доростол Силистра (Силистра) -:-
- 16 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 17 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 18 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Черно море (Варна) 7 2 4 1 16:8 10
5 Доростол Силистра (Силистра) 7 3 1 3 11:11 10
6 Спартак 1918 (Варна) 7 2 2 3 10:14 8
7 Дунав (Русе) 7 1 2 4 8:17 5
8 Светкавица Търговище (Търговище) 7 0 0 7 3:35 0

Спартак 1918 (Варна)

Деца: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2019 11:30 1 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 8:1
- 2 кръг
почива
29.09.2019 11:30 3 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 7:0
06.10.2019 12:30 4 кръг Г Дунав (Русе) 1:2
- 5 кръг
почива
19.10.2019 11:30 6 кръг Г Доростол Силистра (Силистра) 1:1
24.11.2019 14:00 7 кръг Д Черно море (Варна) 2:0
09.11.2019 11:30 8 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 2:4
16.11.2019 11:30 9 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 10:0
- 10 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) -:-
- 11 кръг
почива
- 12 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
- 13 кръг Д Дунав (Русе) -:-
- 14 кръг
почива
- 15 кръг Д Доростол Силистра (Силистра) -:-
- 16 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 17 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 18 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Дунав (Русе) 7 6 1 0 28:5 19
2 Лудогорец 1945 (Разград) 7 5 2 0 35:6 17
3 Спартак 1918 (Варна) 7 4 1 2 31:8 13
4 Доростол Силистра (Силистра) 7 3 3 1 32:11 12
5 Черно море (Варна) 7 3 1 3 23:8 10

Спартак 1918 (Варна)

Деца: Варна - Междуобластна група - Деца III
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
21.09.2019 14:30 2 кръг Г ФК Тича (Варна) 1:1
29.09.2019 14:30 3 кръг Д Девня 2005 (Девня) 4:0
06.10.2019 14:00 4 кръг Г Дунав (Русе) 3:3
12.10.2019 10:00 5 кръг Д Тополи 2010 II (Тополи) 1:2
20.10.2019 11:00 6 кръг Г Аристон (Русе) 2:0
01.11.2019 14:30 7 кръг Д Олимпик (Варна) 4:0
10.11.2019 10:30 8 кръг Г Локомотив 2008 (Каспичан) 4:1
16.11.2019 14:00 9 кръг Д Олимпик II (Варна) 1:1
24.11.2019 10:00 10 кръг Д Вихър 2016 (Вълчи дол) 3:0
01.12.2019 10:00 11 кръг Г Тополи 2010 (Тополи) 1:0
- 12 кръг
почива
- 13 кръг Д ФК Тича (Варна) -:-
- 14 кръг Г Девня 2005 (Девня) -:-
- 15 кръг Д Дунав (Русе) -:-
- 16 кръг Г Тополи 2010 II (Тополи) -:-
- 17 кръг Д Аристон (Русе) -:-
- 18 кръг Г Олимпик (Варна) -:-
- 19 кръг Д Локомотив 2008 (Каспичан) -:-
- 20 кръг Г Олимпик II (Варна) -:-
- 21 кръг Г Вихър 2016 (Вълчи дол) -:-
- 22 кръг Д Тополи 2010 (Тополи) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Олимпик II (Варна) 10 8 1 1 37:3 25
2 Дунав (Русе) 9 7 1 1 29:17 22
3 Спартак 1918 (Варна) 10 6 3 1 24:8 21
4 Аристон (Русе) 9 6 0 3 37:13 18
5 Девня 2005 (Девня) 9 5 1 3 44:16 16

Спартак 1918 (Варна)

ДПГ13: Варна - Зонална група - първа подгрупа (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2019 14:00 1 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:1
21.09.2019 11:00 2 кръг Д Олимпик (Варна) 1:2
28.09.2019 11:00 3 кръг Г МФК Тича (Варна) 2:7
05.10.2019 11:00 4 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) 1:3
12.10.2019 11:00 5 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
19.10.2019 11:00 6 кръг Д Черно море II (Варна) 0:5
28.10.2019 11:00 7 кръг Г Дунав II (Русе) 2:9
31.10.2019 14:30 8 кръг Д Рилци (кв.Рилци, Добрич) 1:1
04.11.2019 14:00 9 кръг Г Варна 2017 (Варна) 3:0
09.11.2019 13:00 10 кръг Г ФК Тича (Варна) 3:0
17.11.2019 11:00 11 кръг Д Аристон (Русе) 2:2
23.11.2019 11:00 12 кръг Г Черно море (Варна) 0:5
01.03.2020 13 кръг Д Дунав (Русе) -:-
- 14 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) -:-
- 15 кръг Г Олимпик (Варна) -:-
- 16 кръг Д МФК Тича (Варна) -:-
- 17 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) -:-
- 18 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 19 кръг Г Черно море II (Варна) -:-
- 20 кръг Д Дунав II (Русе) -:-
- 21 кръг Г Рилци (кв.Рилци, Добрич) -:-
- 22 кръг Д Варна 2017 (Варна) -:-
- 23 кръг Д ФК Тича (Варна) -:-
- 24 кръг Г Аристон (Русе) -:-
- 25 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 26 кръг Г Дунав (Русе) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Шумен 2007 (Шумен) 13 5 0 8 32:30 15
11 Добруджа 1919 (Добрич) 13 3 0 10 14:78 9
12 Спартак 1918 (Варна) 12 2 2 8 15:38 8
13 ФК Тича (Варна) 13 2 1 10 11:62 7
14 Варна 2017 (Варна) 12 0 0 12 3:94 0


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:43 сезона
"Б" група:22 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Трета лига 1 място
2017/2018 Трета лига 8 място
2016/2017 А ОФГ ВН 2 място
2015/2016 - -
2014/2015 "Б" група 16 място
2013/2014 "Б" група 8 място
2012/2013 "Б" група 7 място
2011/2012 "Б" група 7 място
2010/2011 "В" група 1 място
2009/2010 "Б" група 9 място
2008/2009 "А" група 15 място

Месечна ранглиста

Интернет страници