Спартак 1947 (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Спартак, чието име и база наследява настоящият клуб, създаден в 1998 г., съществува под това название от 1947 г.

Хроника: В края на 1944 г. към Пловдивската община и Областното управление на МВР е създадено народно физкултурно дружество Септември. През 1946 г. то се слива с Левски (1920 г.). На 15 октомври 1947 г. Левски, заедно с Ударник (20 декември 1944 г. - след окрупняване на спортните клубове във ІІ район на град Пловдив), формират Левски-Ударник. На 15 ноември 1947 г. новото физкултурно дружество е преименувано на Спартак. През 1967 г. е обединено с Ботев и Академик под името Тракия. На 2 декември 1982 г. възстановява самостоятелността си, а през 1998 г. се обединява със Сокол 94, от пловдивския квартал Коматево, под названието Спартак-С’94. През сезон 2001/02 играе под името Спартак.

Клубни цветове: син, бял и червен.

Прозвище: “гладиаторите”.

Адрес: Пловдив 4004, бул."Македония" 6.
Телефон: (+359 32) 697061.
E-mail: press@spartakpd.info.

Клубни върхове:
шампион на България: 1962/63 г. (като Спартак).
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1958 г. (като Спартак).
осминафиналист в турнира за Купата на европейските шампиони: 1963/64 г. (като Спартак).

Спартак 1947 (Пловдив)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
08.08.2020 18:00 1 кръг Д Гигант (Съединение) 1:4
15.08.2020 18:00 2 кръг Г Извор (Горски извор) 0:0
22.08.2020 18:00 3 кръг Д Сокол (Марково) 1:0
29.08.2020 18:00 4 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:1
05.09.2020 17:00 5 кръг Д Карнобат (Карнобат) 2:2
13.09.2020 17:00 6 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 2:1
19.09.2020 17:00 7 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:1
26.09.2020 17:00 8 кръг Г Загорец (Нова Загора) 1:4
03.10.2020 16:00 9 кръг Д Левски (Карлово) -:-
10.10.2020 16:00 10 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
17.10.2020 16:00 11 кръг Г Несебър (Несебър) -:-
24.10.2020 16:00 12 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
31.10.2020 14:30 13 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
07.11.2020 14:30 14 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) -:-
14.11.2020 14:30 15 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) -:-
21.11.2020 14:30 16 кръг Д Хасково (Хасково) -:-
28.11.2020 14:30 17 кръг Г Атлетик (Куклен) -:-
- 18 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
- 19 кръг Д Извор (Горски извор) -:-
- 20 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 21 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 22 кръг Г Карнобат (Карнобат) -:-
- 23 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 24 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 25 кръг Д Загорец (Нова Загора) -:-
- 26 кръг Г Левски (Карлово) -:-
- 27 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
- 28 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
- 29 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 30 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
- 31 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) -:-
- 32 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) -:-
- 33 кръг Г Хасково (Хасково) -:-
- 34 кръг Д Атлетик (Куклен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Извор (Горски извор) 8 2 4 2 10:9 10
10 Димитровград 1947 (Димитровград) 8 3 1 4 8:10 10
11 Спартак 1947 (Пловдив) 8 2 3 3 8:13 9
12 Сокол (Марково) 8 3 0 5 12:15 9
13 Родопа Смолян (Смолян) 8 2 1 5 11:13 7
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / 1/2 финали
19.08.2020 18:00 - Г Атлетик (Куклен) 0:6
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
05.07.2020 18:00 - Д Родопа Смолян (Смолян) 2:1
08.07.2020 18:30 - Д Борислав 2009 (Първомай) 1:1
11.07.2020 10:00 - Г Вихър (Белозем) 3:1
18.07.2020 18:00 - Г Секирово (кв.Секирово, Раковски) 3:0
26.07.2020 18:30 - Г Марица 1921 (Пловдив) 1:2
02.08.2020 18:30 - Г Марица (Милево) 3:0

Спартак 1947 (Пловдив)

ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
09.09.2020 17:00 - Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0
Област Пловдив / Финали
16.09.2020 17:00 - Г Асеновец 2005 (Асеновград) 9:0

Спартак 1947 (Пловдив)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Източна група
07.08.2020 18:00 1 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 3:0
15.08.2020 11:30 2 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 6:1
19.08.2020 18:00 3 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0
23.08.2020 10:00 4 кръг Г Черно море (Варна) 2:2
27.08.2020 18:00 5 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:0
30.08.2020 10:30 6 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 1:1
12.09.2020 17:00 7 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 3:0
19.09.2020 17:00 8 кръг Г Сокол (Марково) 4:1
29.09.2020 15:30 9 кръг Д Дунав (Русе) -:-
04.10.2020 10:00 10 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
10.10.2020 11 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
17.10.2020 12 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
24.10.2020 13 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) -:-
07.11.2020 14 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
21.11.2020 15 кръг Д Черно море (Варна) -:-
28.11.2020 16 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
05.12.2020 17 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
- 18 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 19 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 20 кръг Г Дунав (Русе) -:-
- 21 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 22 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 8 8 0 0 31:5 24
2 Спартак 1947 (Пловдив) 8 5 3 0 20:5 18
3 Лудогорец 1945 (Разград) 8 6 0 2 19:6 18
4 Локомотив 1926 (Пловдив) 8 5 1 2 21:11 16
5 Берое (Стара Загора) 8 5 1 2 17:9 16

Спартак 1947 (Пловдив)

ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
08.09.2020 18:00 - Г Лидер Пловдив (Ягодово) 1:2
ЮМВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
21.08.2020 10:00 1 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) 1:4
30.08.2020 11:00 2 кръг Г Хасково (Хасково) 1:3
04.09.2020 11:00 3 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 0:2
11.09.2020 10:00 4 кръг Г Чавдар (Пловдив) 0:4
- 5 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) -:-
- 6 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
- 7 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 8 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 9 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 10 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
- 11 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 12 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 13 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
- 14 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 15 кръг Д Хасково (Хасково) -:-
- 16 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 17 кръг Д Чавдар (Пловдив) -:-
- 18 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) -:-
- 19 кръг Г Карнобат (Карнобат) -:-
- 20 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 21 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 22 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 23 кръг Г Орлета (Пазарджик) -:-
- 24 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 25 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 26 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Димитровград 1947 (Димитровград) 4 0 3 1 4:5 3
11 Карнобат (Карнобат) 4 1 0 3 5:12 3
12 Орлета (Пазарджик) 4 0 2 2 3:12 2
13 Сокол (Марково) 3 0 0 3 1:6 0
14 Спартак 1947 (Пловдив) 4 0 0 4 2:13 0

Спартак 1947 (Пловдив)

Деца: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
23.08.2020 11:00 1 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) 5:1
28.08.2020 18:00 2 кръг Д Спартак 1947 II (Пловдив) 0:1
06.09.2020 09:30 3 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 6:0
13.09.2020 11:00 4 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:0
- 5 кръг Г Олимпия спорт (Стара Загора) -:-
- 6 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 7 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 8 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) -:-
- 9 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 10 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
- 11 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 12 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 13 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 14 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 15 кръг Г Спартак 1947 II (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 17 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 18 кръг Д Олимпия спорт (Стара Загора) -:-
- 19 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 20 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 21 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) -:-
- 22 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 23 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
- 24 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 25 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 4 3 0 1 9:3 9
3 Спартак 1947 II (Пловдив) 4 3 0 1 6:1 9
4 Спартак 1947 (Пловдив) 4 2 1 1 11:2 7
5 Берое (Стара Загора) 4 2 1 1 9:1 7
6 Асеновец 2005 (Асеновград) 4 2 0 2 4:10 6

Спартак 1947 (Пловдив)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
08.09.2020 10:00 - Г Реал (Пловдив) 4:0
Област Пловдив / Финали
15.09.2020 18:00 - Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:4
Деца: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
21.08.2020 18:00 1 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:0
28.08.2020 18:00 2 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 1:0
04.09.2020 11:00 3 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 3:0
13.09.2020 11:00 4 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) 0:1
- 5 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 6 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 7 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 8 кръг Д Олимпия спорт (Стара Загора) -:-
- 9 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 10 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 11 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) -:-
- 12 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 13 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
- 14 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 15 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 17 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 18 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 20 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 21 кръг Г Олимпия спорт (Стара Загора) -:-
- 22 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 23 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 24 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) -:-
- 25 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 26 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Пловдив) 4 4 0 0 17:1 12
2 Локомотив 1926 (Пловдив) 4 3 0 1 9:3 9
3 Спартак 1947 II (Пловдив) 4 3 0 1 6:1 9
4 Спартак 1947 (Пловдив) 4 2 1 1 11:2 7
5 Берое (Стара Загора) 4 2 1 1 9:1 7

Спартак 1947 (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
29.08.2020 10:00 1 кръг Д Реал (Пловдив) 4:0
06.09.2020 10:00 2 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:6
13.09.2020 09:30 3 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:3
- 4 кръг Г Хасково (Хасково) -:-
- 5 кръг Д Велд (Пловдив) -:-
- 6 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 7 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 8 кръг Г Ботев II (Пловдив) -:-
- 9 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 10 кръг
почива
- 11 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 12 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 13 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 14 кръг Г Реал (Пловдив) -:-
- 15 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 16 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 17 кръг Д Хасково (Хасково) -:-
- 18 кръг Г Велд (Пловдив) -:-
- 19 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 20 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 21 кръг Д Ботев II (Пловдив) -:-
- 22 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 23 кръг
почива
- 24 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 25 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Ботев II (Пловдив) 3 2 0 1 12:10 6
6 Велд (Пловдив) 1 1 0 0 6:5 3
7 Спартак 1947 (Пловдив) 3 1 0 2 4:9 3
8 Марица 1921 (Пловдив) 3 1 0 2 5:18 3
9 ФК Арда 1924 (Кърджали) 3 0 1 2 9:16 1

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:17 сезона
"Б" група:15 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 А ОФГ ПД 1 място
2018/2019 Б ОФГ ПД 1 място
2017/2018 - -
2016/2017 - -
2015/2016 "В" група 12 място
2014/2015 "В" група 13 място
2013/2014 "В" група 4 място
2012/2013 "В" група 8 място
2011/2012 "В" група 12 място
2010/2011 "Б" група 3 място
2009/2010 "Б" група 4 място
2008/2009 "Б" група 4 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2016 9.848 49
април 2016 9.789 53
март 2016 9.758 53
ноември 2015 8.210 64
октомври 2015 4.950 81
август 2015 5.084 77
май 2015 5.430 71
април 2015 6.384 64
март 2015 8.548 59
декември 2014 5.761 78
октомври 2014 10.539 50
септември 2014 3.223 85
май 2014 11.300 57
април 2014 15.985 29
март 2014 14.824 34
ноември 2013 18.837 30
септември 2013 16.347 37
август 2013 14.527 47
май 2013 14.373 42
април 2013 8.350 61
март 2013 21.247 22
ноември 2012 10.604 60
октомври 2012 4.244 85
септември 2012 10.459 60
май 2012 7.148 79
април 2012 10.907 59
март 2012 13.598 51
ноември 2011 9.031 75
октомври 2011 10.348 65
септември 2011 13.310 55
август 2011 2.184 99
май 2011 32.473 13
април 2011 16.555 36
март 2011 26.617 22
ноември 2010 25.325 19
октомври 2010 18.298 38
септември 2010 8.251 86
август 2010 34.810 11
всички

Интернет страници