Спортист 2009 (Своге)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Спортист, чиито име, символи и база наследява настоящият клуб, възникнал през 2012 г., е основан през 1924 г.

Хроника: Спортен клуб Спортист възниква през 1924 г. След 1944 г. той е преобразуван във физкултурно дружество. Съществува до есента на 1949 г., когато в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. В Своге най-известни през този период са физкултурният колектив на ДСНМ (Димитровски съюз на народната младеж) към ДСО Червено знаме, както и създадената през 1952 г. ДСО Миньор. През 1957 г. се извършва нова реформа и местното дружество за физическа култура и спорт Спортист е възстановено. На негова основа през 1985 г. се формира едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. През 2001 г. той се преименува на Спортист-Скала (Своге) - след обединение със Скала (Бов). От 2004 г. отново възстановява самостоятелността си, а през 2009 г. се пререгистрира под името Спортист 1924. На 23 юли 2012 г., след изтегляне на жребия за новия сезон, заради финансови проблеми той се отказва от участие както в „Б”, а така и във „В” група. В града е учреден нов футболен клуб - Спортист 2012, като неговият мъжки тим се включва в областна футболна група София - запад.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Своге 2260, бул. “Искър”, ст. “Градски стадион”.
Телефон: (+359 726) 5010.
E-mail: office@sportist-svoge.com.

Клубни върхове:
петнадесето място в “А” група: 2009/10 г.
два пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1950 г. (като ДСНМ) и веднъж за Купата на България - 2007/08 г.

Спортист 2009 (Своге)

"А" ОГ София - западна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
05.11.2016 14:30 1 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 1:3
18.09.2016 16:00 2 кръг Д Правец (Правец) 2:1
25.09.2016 16:00 3 кръг Г Спортист 2006 (Драговищица) 2:1
01.10.2016 11:00 4 кръг Д Торнадо (Безден) 0:2
08.10.2016 15:30 5 кръг Г Своге (Своге) 3:1
15.10.2016 11:00 6 кръг Д Искър 2005 (гара Лакатник) 1:3
23.10.2016 11:00 7 кръг Г Петърч (Петърч) 1:1
29.10.2016 11:00 8 кръг Д Искра 2009 (Искрец) 2:0
12.11.2016 11:00 9 кръг Г Драгоман (Драгоман) 2:1
18.03.2017 15:00 10 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 6:0
01.04.2017 16:00 11 кръг Г Правец (Правец) 1:1
08.04.2017 16:00 12 кръг Д Спортист 2006 (Драговищица) 2:1
22.04.2017 16:00 13 кръг Г Торнадо (Безден) 0:3
29.04.2017 13:30 14 кръг Д Своге (Своге) 3:2
06.05.2017 11:30 15 кръг Г Искър 2005 (гара Лакатник) 5:1
13.05.2017 17:00 16 кръг Д Петърч (Петърч) 7:0
20.05.2017 17:00 17 кръг Г Искра 2009 (Искрец) 1:1
27.05.2017 17:00 18 кръг Д Драгоман (Драгоман) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Торнадо (Безден) 17 14 1 2 47:18 43
2 Своге (Своге) 17 13 1 3 37:15 40
3 Спортист 2009 (Своге) 18 10 3 5 40:24 33
4 Драгоман (Драгоман) 18 8 3 7 43:38 27
5 ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 18 9 0 9 41:39 27

Спортист 2009 (Своге)

ЮСВ: София (столица) - Междуобластна група (Зона "Б")
Дата Фаза Противник Рез.
03.10.2016 15:00 1 кръг Г Обеля (кв.Обеля, София) 9:1
15.09.2016 17:00 2 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 7:1
22.09.2016 17:00 3 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:3
29.09.2016 17:00 4 кръг Д Германея (Сапарева баня) 0:3
06.10.2016 16:00 5 кръг Г Дружба (Мещица) 1:7
13.10.2016 16:00 6 кръг Д Миньор (Перник) 1:4
20.10.2016 16:00 7 кръг Г Атлетик 11 (София) анл.
- 8 кръг
почива
05.11.2016 14:00 9 кръг Г Академик 1947 (София) 2:2
12.11.2016 14:00 10 кръг Д Металург 1957 (Перник) 2:3
19.11.2016 14:00 11 кръг Г БМ Спорт (София) 0:7
04.03.2017 11:00 12 кръг Д Обеля (кв.Обеля, София) 3:0
- 13 кръг
почива
19.03.2017 14:00 14 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:3
25.03.2017 12:00 15 кръг Г Германея (Сапарева баня) 1:6
01.04.2017 13:30 16 кръг Д Дружба (Мещица) 2:3
08.04.2017 17:00 17 кръг Г Миньор (Перник) 1:12
- 18 кръг
почива
- 19 кръг
почива
06.05.2017 17:00 20 кръг Д Академик 1947 (София) 0:5
13.05.2017 17:00 21 кръг Г Металург 1957 (Перник) 0:4
20.05.2017 13:00 22 кръг Д БМ Спорт (София) 1:9
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Металург 1957 (Перник) 16 6 1 9 25:41 19
7 Германея (Сапарева баня) 16 5 0 11 25:56 15
8 Спортист 2009 (Своге) 16 2 1 13 24:72 7
9 Обеля (кв.Обеля, София) 16 0 1 15 7:78 1
-- ЦСКА 1948 (София) 4 0 0 4 3:38 -

Спортист 2009 (Своге)

Деца: София - Областна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2016 12:00 1 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) анл.
24.09.2016 12:00 2 кръг Г Миньор (Перник) анл.
- 3 кръг
почива
09.10.2016 12:00 4 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) анл.
15.10.2016 12:00 5 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) анл.
22.10.2016 12:00 6 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) анл.
30.10.2016 12:00 7 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) анл.
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Ботев 1937 (Ихтиман) 10 6 0 4 34:36 18
4 Рилски спортист 2011 (Самоков) 10 4 1 5 26:40 13
5 ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 10 2 0 8 20:43 6
6 Струмска слава 1927 (Радомир) 10 2 0 8 13:46 6
- Спортист 2009 (Своге) - 0 0 0 0:0 -
Деца: София - Областна група - втора подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
24.09.2016 11:00 1 кръг Д Бенковски (гр.Костенец) 7:6
01.10.2016 11:00 2 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:6
08.10.2016 11:00 3 кръг Д ФК Рилски спортист (Самоков) 1:3
15.10.2016 11:00 4 кръг Г Бенковски (гр.Костенец) 3:2
22.10.2016 11:00 5 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 5:2
29.10.2016 11:00 6 кръг Г ФК Рилски спортист (Самоков) 2:4
09.04.2017 11:00 7 кръг Д Бенковски (гр.Костенец) 3:5
23.04.2017 11:00 8 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 1:4
30.04.2017 11:00 9 кръг Д ФК Рилски спортист (Самоков) 3:2
13.05.2017 11:00 10 кръг Г Бенковски (гр.Костенец) 4:2
21.05.2017 11:00 11 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:0
29.05.2017 16:00 12 кръг Г ФК Рилски спортист (Самоков) 0:6
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ФК Рилски спортист (Самоков) 12 9 1 2 45:13 28
2 Сливнишки герой (Сливница) 12 6 1 5 33:21 19
3 Спортист 2009 (Своге) 12 6 0 6 30:42 18
4 Бенковски (гр.Костенец) 12 2 0 10 26:58 6

Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:06 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Трета лига 3 място
2018/2019 Трета лига 15 място
2017/2018 А ОФГ СФ 1 място
2016/2017 А ОФГ СФ 3 място
2015/2016 А ОФГ СФ --
2014/2015 "В" група 15 място
2013/2014 "В" група 14 място
2012/2013 А ОФГ СФ 2 място
2011/2012 "Б" група 2 място
2010/2011 "Б" група 2 място

Месечна ранглиста

Интернет страници