Светкавица 1922 (Търговище)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 6 юли 1922 г. - след обединение на кварталните спортни клубове Левски и Ботев.

Хроника: В Търговище (до 1934 г. - Ески Джумая) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: Левски, Ботев, Светкавица (от 1941 до 1947 г. Шипка), Младина (преименуван на Рекорд, а по-късно и на Левски 25, през 1926 г. се присъединява към Светкавица), Никола Симов (1932 г.) и др. В края на 1949 г., вследствие на поредната реформа на физкултурното движение в страната, в града започват да се обособяват доброволни спортни организации, най-известна от които е Септември. През 1957 г. те са обединени под името дружество за физическа култура и спорт Димитър Бурков, преименувано през 1963 г. отново на Светкавица. През 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Светкавица, който започва да се развива самостоятелно. От 20 юли 2000 г. добавя към името си годината 1922. На 30 юли 2013 г. Светкавица 1922 се отказва от участие в „Б” група, като през сезон 2013/14 клубът поддържа единствено детско-юношеска школа.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “мълниеносците”.

Адрес: Търговище 7700, ул."Христо Ботев" 14.
Телефон: (+359 601) 64300.
E-mail: -

Клубни върхове:
шеснадесето “А” група: 2011/12 г.
5 пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: два на Купата на Съветската армия - 1967/68 и 1981/82 г. и два пъти на Купата на България - 2001/02, 2004/05 и 2011/12 г.

Светкавица (Търговище)

Северна "Б" Републиканска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
18.08.1963 17:30 1 кръг Д Септемврийска слава (Михайловград) 2:1
25.08.1963 17:30 2 кръг Г Чардафон (Габрово) 0:2
01.09.1963 17:00 3 кръг Д Бенковски (Видин) 1:3
08.09.1963 17:00 4 кръг Г Академик (Свищов) 2:4
15.09.1963 17:00 5 кръг Д Септември (София) 2:1
22.09.1963 16:30 6 кръг Г Левски (Лясковец) 2:3
16.10.1963 16:00 7 кръг Д Гигант (Белене) 2:0
13.10.1963 16:00 8 кръг Г Спартак (Койнаре) 0:1
20.10.1963 16:00 9 кръг Д Лудогорец (Разград) 2:0
27.10.1963 15:00 10 кръг Г Добруджа (Толбухин) 0:2
03.11.1963 15:00 11 кръг Д Панайот Волов (Коларовград) 4:2
10.11.1963 15:00 12 кръг Г Христо Кърпачев (Ловеч) 0:0
17.11.1963 15:00 13 кръг Д Ботев (Враца) 1:1
24.11.1963 15:00 14 кръг Г Чавдар (Бяла Слатина) 0:2
30.11.1963 14:30 15 кръг Д Стамо Костов (Попово) 1:1
08.12.1963 14:30 16 кръг Д Етър (Търново) 5:4
15.12.1963 14:30 17 кръг Г Димитър Ватев (Белослав) 1:2
10.03.1964 16:30 18 кръг Г Септемврийска слава (Михайловград) 2:1
18.03.1964 16:30 19 кръг Д Чардафон (Габрово) 1:0
24.03.1964 16:30 20 кръг Г Бенковски (Видин) 2:1
31.03.1964 17:00 21 кръг Д Академик (Свищов) 0:0
05.04.1964 10:00 22 кръг Г Септември (София) 0:1
15.04.1964 17:00 23 кръг Д Левски (Лясковец) 2:0
21.04.1964 17:30 24 кръг Г Гигант (Белене) 0:5
29.04.1964 17:30 25 кръг Д Спартак (Койнаре) 3:0
03.05.1964 17:30 26 кръг Г Лудогорец (Разград) 0:0
10.05.1964 18:00 27 кръг Д Добруджа (Толбухин) 0:0
17.05.1964 18:00 28 кръг Г Панайот Волов (Коларовград) 0:0
24.05.1964 18:00 29 кръг Д Христо Кърпачев (Ловеч) 1:0
31.05.1964 18:00 30 кръг Г Ботев (Враца) 1:5
07.06.1964 18:00 31 кръг Д Чавдар (Бяла Слатина) 1:0
14.06.1964 18:00 32 кръг Г Стамо Костов (Попово) 1:2
21.06.1964 18:00 33 кръг Г Етър (Търново) 0:1
27.06.1964 18:15 34 кръг Д Димитър Ватев (Белослав) 8:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Етър (Търново) 34 15 8 11 48:34 38
6 Чавдар (Бяла Слатина) 34 14 8 12 47:49 36
7 Светкавица (Търговище) 34 14 7 13 47:45 35
8 Септемврийска слава (Михайловград) 34 14 5 15 58:47 33
9 Спартак (Койнаре) 34 13 7 14 33:48 33
Купа на Съветската армия
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
22.12.1963 14:00 - Д Етър (Търново) 2:0
1/16 финали
19.02.1964 15:30 1-ви мач Д Спартак (Плевен) 0:1
26.02.1964 15:30 реванш Г Спартак (Плевен) 1:6

Светкавица (Търговище)

Русенска юношеска зонова група
Дата Фаза Противник Рез.
- - - -
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Локомотив (Русе) 18 10 3 5 39:25 23
5 Лудогорец (Разград) 18 7 5 6 23:23 19
6 Светкавица (Търговище) 18 7 1 10 31:46 15
7 Малчика (Кубрат) 18 5 2 11 23:36 12
8 Бенковски (Исперих) 18 4 4 10 24:42 12

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:49 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 А ОФГ ТЩ 2 място
2018/2019 - -
2017/2018 - -
2016/2017 - -
2015/2016 А ОФГ ТЩ 1 място
2014/2015 А ОФГ ТЩ 2 място
2012/2013 "Б" група 4 място
2011/2012 "А" група 16 място
2010/2011 "Б" група 4 място
2009/2010 "Б" група 11 място
2008/2009 "Б" група 8 място
2007/2008 "Б" група 10 място
2006/2007 "Б" група 9 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2013 39.682 11
април 2013 32.938 14
март 2013 30.348 16
ноември 2012 27.389 19
октомври 2012 23.371 23
септември 2012 32.853 14
май 2012 7.103 80
април 2012 21.128 25
март 2012 19.041 28
ноември 2011 19.214 34
октомври 2011 6.468 85
септември 2011 13.604 53
август 2011 8.007 78
май 2011 29.435 17
април 2011 23.785 24
март 2011 17.668 34
ноември 2010 28.995 14
октомври 2010 24.514 26
септември 2010 11.445 67
август 2010 20.961 24
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници