Светкавица Търговище (Търговище)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през лятото на 2013 г.

Хроника: След като непосредствено преди началото на сезон 2013/14 става ясно, че Светкавица 1922 няма да започне първенството в „Б” група и ще развива само детско-юношеска школа, в областния град е основан нов футболен клуб - Светкавица Търговище. Следва временно обединяване с Агроелит от близкото до Търговище село Макариополско, който към момента е придобил право да се състезава в по-горно ниво. Името на обединения клуб е Светкавица Търговище (Търговище). В началото на същия сезон Агроелит (Макариополско) възстановява самостоятелността си.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Търговище 7700.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
-

Светкавица Търговище (Търговище)

Североизточна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
16.08.2015 18:00 1 кръг Д Септември 98 (Тервел) 5:3
23.08.2015 18:00 2 кръг Г Марисан (Русе) 3:2
29.08.2015 18:00 3 кръг Д Калиакра (Каварна) 1:0
06.09.2015 17:00 4 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 1:1
13.09.2015 17:00 5 кръг Д Тича 1948 (Долни чифлик) 2:0
19.09.2015 17:00 6 кръг Г Шумен 1929 (Шумен) 0:1
27.09.2015 17:00 7 кръг Д Химик (Девня) 4:0
04.10.2015 16:00 8 кръг Д Кубрат 2007 (Кубрат) 3:0
11.10.2015 16:00 9 кръг Г Бенковски (Бяла, обл.Русе) 2:0
18.10.2015 16:00 10 кръг Д Две могили (Две могили) 3:1
23.10.2015 16:00 11 кръг Г Черноморец (Балчик) 0:4
30.10.2015 15:00 12 кръг Д Ботев (Нови пазар) 2:1
08.11.2015 15:00 13 кръг Г Интер (Плачидол) 1:1
28.02.2016 14:00 14 кръг Г Септември 98 (Тервел) 2:1
06.03.2016 15:00 15 кръг Д Марисан (Русе) 1:2
12.03.2016 15:00 16 кръг Г Калиакра (Каварна) 1:3
20.03.2016 15:00 17 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 1:1
27.03.2016 15:00 18 кръг Г Тича 1948 (Долни чифлик) 3:0
02.04.2016 16:00 19 кръг Д Шумен 1929 (Шумен) 0:1
10.04.2016 16:00 20 кръг Г Химик (Девня) 0:1
17.04.2016 16:00 21 кръг Г Кубрат 2007 (Кубрат) 1:2
24.04.2016 16:00 22 кръг Д Бенковски (Бяла, обл.Русе) 0:1
30.04.2016 16:00 23 кръг Г Две могили (Две могили) 3:0
08.05.2016 17:00 24 кръг Д Черноморец (Балчик) 0:4
15.05.2016 17:00 25 кръг Г Ботев (Нови пазар) 1:0
22.05.2016 17:00 26 кръг Д Интер (Плачидол) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Калиакра (Каварна) 26 18 4 4 66:24 58
3 Суворово 1 (Суворово) 26 14 6 6 46:32 48
4 Светкавица Търговище (Търговище) 26 13 3 10 41:32 42
5 Ботев (Нови пазар) 26 11 5 10 43:27 38
6 Интер (Плачидол) 26 11 5 10 34:33 38
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
23.09.2015 16:00 - Д Берое (Стара Загора) 0:4
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Русе/Силистра/Разград/Търговище / Първи кръг
07.10.2015 16:00 - Д Кубрат 2007 (Кубрат) 2:1
Поток Русе/Силистра/Разград/Търговище / Финал
14.11.2015 15:00 - Д Бенковски (Бяла, обл.Русе) 2:1
Зонален финал
21.11.2015 14:00 - Д Черноморец (Балчик) 0:3

Светкавица Търговище (Търговище)

ЮСВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2015 16:00 1 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:4
16.09.2015 16:00 2 кръг Д Черноморец (Балчик) 3:0
23.09.2015 16:00 3 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 2:0
30.09.2015 16:00 4 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) 11:1
07.10.2015 15:00 5 кръг Г Вихър 1926 (Вълчи дол) анл.
14.10.2015 15:00 6 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 2:1
21.10.2015 15:00 7 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 2:1
28.10.2015 15:00 8 кръг Д Ботев (Нови пазар) 1:2
04.11.2015 14:00 9 кръг Г Калиакра (Каварна) 1:2
09.03.2016 15:00 10 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:3
16.03.2016 15:00 11 кръг Г Черноморец (Балчик) 11:0
23.03.2016 15:00 12 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) 2:1
30.03.2016 15:00 13 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 7:1
- 14 кръг
почива
13.04.2016 16:00 15 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 3:5
20.04.2016 16:00 16 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 0:1
27.04.2016 16:00 17 кръг Г Ботев (Нови пазар) 3:1
04.05.2016 16:00 18 кръг Д Калиакра (Каварна) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Добруджа 1919 (Добрич) 16 10 2 4 44:15 32
4 Спартак 1918 (Варна) 16 10 1 5 44:9 31
5 Светкавица Търговище (Търговище) 16 9 0 7 48:24 27
6 Дунав 2010 (Русе) 16 7 2 7 45:29 23
7 Шумен 2007 (Шумен) 16 4 1 11 19:65 13

Светкавица Търговище (Търговище)

ЮМВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
13.09.2015 10:00 1 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 0:1
- 2 кръг
почива
27.09.2015 10:00 3 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 3:1
04.10.2015 10:00 4 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
11.10.2015 10:00 5 кръг Г Черно море (Варна) 2:3
18.10.2015 10:00 6 кръг Д Интер (Плачидол) 2:0
26.10.2015 10:00 7 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) 1:2
02.11.2015 10:00 8 кръг Д Ботев (Нови пазар) 4:0
08.11.2015 10:00 9 кръг Г Шумен 1929 (Шумен) 0:4
13.03.2016 10:00 10 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 0:1
- 11 кръг
почива
27.03.2016 10:00 12 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:0
03.04.2016 10:00 13 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:11
09.04.2016 16:00 14 кръг Д Черно море (Варна) 1:3
17.04.2016 10:00 15 кръг Г Интер (Плачидол) 3:2
24.04.2016 10:00 16 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) 1:0
11.05.2016 16:00 17 кръг Г Ботев (Нови пазар) 5:0
15.05.2016 10:00 18 кръг Д Шумен 1929 (Шумен) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Шумен 1929 (Шумен) 16 10 2 4 40:25 32
4 Спартак 1918 (Варна) 16 8 4 4 31:23 28
5 Светкавица Търговище (Търговище) 16 7 0 9 23:33 21
6 Добруджа 1919 (Добрич) 16 5 3 8 35:29 18
7 Интер (Плачидол) 16 3 1 12 15:50 10

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група: -

Последните 10 сезона

2019/2020 Трета лига 6 място
2018/2019 Трета лига 3 място
2017/2018 Трета лига 7 място
2016/2017 Трета лига 8 място
2015/2016 "В" група 4 място
2014/2015 "В" група 8 място
2013/2014 "В" група 2 място
2012/2013 - -
2011/2012 - -
2010/2011 - -

Месечна ранглиста

Интернет страници

 » няма интернет страници