Свиленград 1921 (Свиленград)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Свиленград 1921 съществува под това име от 2005 г.

Хроника: В Свиленград през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. На 1 август 1921 г. е учреден Ботев. През 1923 г. възниква и Левски, който до края на 40-те години на ХХ век е най-популярния спортен клуб в граничния град. След Втората световна война той е преобразуван във физкултурно дружество. Просъществува до есента на 1949 г., когато в Свиленград са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип. През 1957 г. всички те се вливат в новообразуваното дружество за физическа култура и спорт Ботев, което от 1971 г. приема името Граничар. В 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. През лятото на 2000 г. той е преименуван на Свиленград, две години по-късно - на Граничар 2002, а от 2005 г. - на Свиленград 1921.

Клубни цветове: жълт и зелен.

Прозвище: “граничарите” или “митничарите”.

Адрес: Свиленград 6500, ст. “Колодрума”.
Телефон: (+359 379) 77721.
E-mail: -

Клубни върхове:
пето място в Южна “Б” група: 1971/72 г. (като Граничар).
два пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1996/97 г. (като Граничар) и 2000/01 г. (като Свиленград).

Свиленград 1921 (Свиленград)

Югоизточна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
09.08.2014 18:00 1 кръг Г Левски (Карлово) 0:1
16.08.2014 18:00 2 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 2:1
23.08.2014 18:00 3 кръг Г Миньор (Раднево) 1:2
30.08.2014 18:00 4 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 0:1
06.09.2014 17:00 5 кръг Г Розова долина (Казанлък) 1:2
13.09.2014 17:00 6 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 3:0
20.09.2014 17:00 7 кръг Г Загорец (Нова Загора) 2:2
27.09.2014 17:00 8 кръг Д Несебър (Несебър) 3:1
03.10.2014 16:00 9 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 0:4
11.10.2014 16:00 10 кръг Д Гигант (Съединение) 0:0
19.10.2014 16:00 11 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 1:1
25.10.2014 14:30 12 кръг Д Стара Загора (Стара Загора) 4:0
01.11.2014 14:30 13 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) анл.
08.11.2014 14:30 14 кръг Д Тунджа 1915 (Ямбол) 4:2
15.11.2014 14:30 15 кръг Г Марица (Пловдив) 3:1
22.11.2014 14:30 16 кръг Д Поморие (Поморие) 0:1
30.11.2014 14:30 17 кръг Г Елхово (Елхово) анл.
28.02.2015 15:00 18 кръг Д Левски (Карлово) 1:0
01.04.2015 17:00 19 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:2
14.03.2015 15:00 20 кръг Д Миньор (Раднево) 2:2
21.03.2015 15:00 21 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 2:2
25.03.2015 15:00 22 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:1
28.03.2015 15:00 23 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 1:2
04.04.2015 17:00 24 кръг Д Загорец (Нова Загора) 2:1
09.04.2015 17:00 25 кръг Г Несебър (Несебър) 2:4
18.04.2015 17:00 26 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:0
22.04.2015 17:00 27 кръг Г Гигант (Съединение) 0:1
25.04.2015 17:00 28 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 3:0
02.05.2015 18:00 29 кръг Г Стара Загора (Стара Загора) 3:0
- 30 кръг
почива
13.05.2015 18:00 31 кръг Г Тунджа 1915 (Ямбол) 3:1
16.05.2015 18:00 32 кръг Д Марица (Пловдив) 3:0
23.05.2015 18:00 33 кръг Г Поморие (Поморие) 1:4
- 34 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Загорец (Нова Загора) 30 13 7 10 50:31 46
8 Асеновец 2005 (Асеновград) 30 13 7 10 58:35 46
9 Свиленград 1921 (Свиленград) 30 13 6 11 50:39 45
10 Несебър (Несебър) 30 12 7 11 47:36 43
11 Марица (Пловдив) 30 12 3 15 38:53 36

Свиленград 1921 II (Свиленград)

"А" ОФГ Хасково
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2014 16:30 1 кръг Д Хеброс 1921 (Харманли) 0:4
21.09.2014 17:00 2 кръг Г Топлика 77 (Минерални бани) 3:1
28.09.2014 16:30 3 кръг Д Сакарски спортист 04 (Тополовград) 2:1
12.10.2014 15:30 4 кръг Г Раковски (Ивайловград) 2:1
18.10.2014 15:30 5 кръг Д Хасково 1957 (Хасково) 0:4
01.03.2015 14:00 6 кръг Д Герганин извор (Бисер) 1:4
01.11.2014 14:00 7 кръг Г Аида (Караманци) 0:9
09.11.2014 14:00 8 кръг Д Извор АМ (Горски извор) 0:5
16.11.2014 14:00 9 кръг Г Бенковски (Симеоновград) 1:5
23.11.2014 14:00 10 кръг Д Любимец 2007 (Любимец) 0:1
29.11.2014 14:00 11 кръг Г Възход (Радиево) 1:4
30.05.2015 17:00 12 кръг Г Хеброс 1921 (Харманли) 1:6
15.03.2015 15:00 13 кръг Д Топлика 77 (Минерални бани) 3:6
22.03.2015 15:00 14 кръг Г Сакарски спортист 04 (Тополовград) 0:2
29.03.2015 15:00 15 кръг Д Раковски (Ивайловград) 1:0
04.04.2015 16:00 16 кръг Г Хасково 1957 (Хасково) 0:3
19.04.2015 16:00 17 кръг Г Герганин извор (Бисер) 0:6
26.04.2015 17:00 18 кръг Д Аида (Караманци) 0:3
03.05.2015 17:00 19 кръг Г Извор АМ (Горски извор) 1:1
09.05.2015 18:00 20 кръг Д Бенковски (Симеоновград) 3:2
17.05.2015 18:00 21 кръг Г Любимец 2007 (Любимец) 1:1
23.05.2015 18:00 22 кръг Д Възход (Радиево) 3:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Сакарски спортист 04 (Тополовград) 22 8 0 14 30:32 24
9 Извор АМ (Горски извор) 22 6 6 10 24:29 24
10 Свиленград 1921 II (Свиленград) 22 6 2 14 23:71 20
11 Бенковски (Симеоновград) 22 5 2 15 29:50 17
12 Раковски (Ивайловград) 22 2 2 18 13:85 8

Свиленград 1921 (Свиленград)

ЮСВ: Пловдив
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2014 1 кръг Д Гигант (Съединение) 4:0
14.09.2014 12:00 2 кръг Г Палас 2011 (Рудозем) 3:3
21.09.2014 12:00 3 кръг Д Левски (Карлово) 3:0
28.09.2014 11:00 4 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:7
03.10.2014 16:00 5 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 5:0
12.10.2014 11:00 6 кръг Д Атлетик (Куклен) анл.
17.10.2014 16:00 7 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 1:3
11.11.2014 8 кръг Д Арда (Кърджали) 1:1
01.11.2014 12:00 9 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 0:3
07.11.2014 14:00 10 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 3:0
14.11.2014 14:00 11 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 2:1
20.11.2014 14:00 12 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 0:0
27.11.2014 14:00 13 кръг Г Марица (Пловдив) 3:2
02.03.2015 15:00 14 кръг Г Гигант (Съединение) 2:0
23.04.2015 17:00 15 кръг Д Палас 2011 (Рудозем) 3:0
13.03.2015 15:00 16 кръг Г Левски (Карлово) 2:1
20.03.2015 15:00 17 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:8
29.03.2015 15:00 18 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) 3:0
- 19 кръг
почива
11.04.2015 11:00 20 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:2
19.04.2015 11:00 21 кръг Г Арда (Кърджали) 0:8
26.04.2015 12:00 22 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 3:0
01.05.2015 17:00 23 кръг Г Металик 1938 (Сопот) 3:2
10.05.2015 12:00 24 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 2:0
14.05.2015 18:00 25 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:1
21.05.2015 17:00 26 кръг Д Марица (Пловдив) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Димитровград 1947 (Димитровград) 24 16 4 4 44:16 52
4 Асеновец 2005 (Асеновград) 24 15 3 6 49:23 48
5 Свиленград 1921 (Свиленград) 24 14 4 6 49:42 46
6 Палас 2011 (Рудозем) 24 12 2 10 39:52 38
7 Раковски 2011 (Раковски) 24 11 4 9 46:27 37

Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:09 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 12 място
2016/2017 Трета лига 13 място
2015/2016 "В" група 7 място
2014/2015 "В" група 9 място
2013/2014 "В" група 10 място
2012/2013 "В" група 4 място
2011/2012 "В" група 4 място
2010/2011 "В" група 8 място
2009/2010 "Б" група 12 място
2008/2009 "Б" група 9 място

Месечна ранглиста

Интернет страници