Свиленград 1921 (Свиленград)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Свиленград 1921 съществува под това име от 2005 г.

Хроника: В Свиленград през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. На 1 август 1921 г. е учреден Ботев. През 1923 г. възниква и Левски, който до края на 40-те години на ХХ век е най-популярния спортен клуб в граничния град. След Втората световна война той е преобразуван във физкултурно дружество. Просъществува до есента на 1949 г., когато в Свиленград са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип. През 1957 г. всички те се вливат в новообразуваното дружество за физическа култура и спорт Ботев, което от 1971 г. приема името Граничар. В 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. През лятото на 2000 г. той е преименуван на Свиленград, две години по-късно - на Граничар 2002, а от 2005 г. - на Свиленград 1921.

Клубни цветове: жълт и зелен.

Прозвище: “граничарите” или “митничарите”.

Адрес: Свиленград 6500, ст. “Колодрума”.
Телефон: (+359 379) 77721.
E-mail: -

Клубни върхове:
пето място в Южна “Б” група: 1971/72 г. (като Граничар).
два пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1996/97 г. (като Граничар) и 2000/01 г. (като Свиленград).

Свиленград 1921 (Свиленград)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2016 18:00 1 кръг Д Карнобат (Карнобат) 0:2
20.08.2016 18:00 2 кръг Г Елхово (Елхово) 2:0
27.08.2016 18:00 3 кръг Д Миньор (Раднево) 2:0
31.08.2016 18:00 4 кръг Г Ураган (Бояджик) 2:1
03.09.2016 17:00 5 кръг Д Любимец (Любимец) 2:1
10.09.2016 17:00 6 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 1:1
17.09.2016 17:00 7 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 2:6
24.09.2016 17:00 8 кръг Г Марица (Пловдив) 1:4
01.10.2016 16:00 9 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 2:0
09.10.2016 16:00 10 кръг Г Верея II (Стара Загора) 2:3
15.10.2016 16:00 11 кръг Д Загорец (Нова Загора) 0:1
22.10.2016 16:00 12 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 2:1
29.10.2016 16:00 13 кръг Д Арда (Кърджали) 1:1
04.11.2016 14:30 14 кръг Г Розова долина (Казанлък) 2:4
11.11.2016 14:30 15 кръг Д Гигант (Съединение) 3:3
19.11.2016 14:30 16 кръг Г Атлетик (Куклен) 1:2
26.11.2016 14:30 17 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 0:1
25.02.2017 14:30 18 кръг Г Карнобат (Карнобат) 0:3
04.03.2017 15:00 19 кръг Д Елхово (Елхово) 1:0
11.03.2017 15:00 20 кръг Г Миньор (Раднево) 1:1
18.03.2017 15:00 21 кръг Д Ураган (Бояджик) 1:1
24.03.2017 15:00 22 кръг Г Любимец (Любимец) 3:0
01.04.2017 17:00 23 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 1:0
05.04.2017 17:00 24 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 1:3
08.04.2017 17:00 25 кръг Д Марица (Пловдив) 1:0
14.04.2017 17:00 26 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 3:1
22.04.2017 17:00 27 кръг Д Верея II (Стара Загора) 1:1
26.04.2017 17:00 28 кръг Г Загорец (Нова Загора) 0:2
29.04.2017 17:00 29 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:2
06.05.2017 18:00 30 кръг Г Арда (Кърджали) 0:1
10.05.2017 18:00 31 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:1
13.05.2017 18:00 32 кръг Г Гигант (Съединение) 0:1
20.05.2017 18:00 33 кръг Д Атлетик (Куклен) 1:1
27.05.2017 18:00 34 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Верея II (Стара Загора) 34 12 5 17 66:76 41
12 Гигант (Съединение) 34 12 5 17 51:71 41
13 Свиленград 1921 (Свиленград) 34 11 8 15 41:52 41
14 Раковски 2011 (Раковски) 34 11 7 16 52:81 40
15 Миньор (Раднево) 34 11 6 17 39:58 39
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Хасково / Първи кръг
12.10.2016 15:00 - Г Димитровград 1947 (Димитровград) 3:2
Област Хасково / Финал
19.10.2016 15:00 - Г Любимец (Любимец) 3:1
Поток Пловдив/Смолян/Хасково/Кърджали / Първи кръг
- -
почива
Поток Пловдив/Смолян/Хасково/Кърджали / Финал
08.11.2016 14:00 - Г Родопа Смолян (Смолян) 1:3

Свиленград 1921 II (Свиленград)

"А" ОФГ Хасково
Дата Фаза Противник Рез.
22.09.2016 17:00 1 кръг Д Асти АБ (Хасково) 1:0
10.09.2016 17:00 2 кръг Д Хеброс 1921 (Харманли) 1:2
17.09.2016 16:30 3 кръг Г Извор АМ (Горски извор) 2:1
24.09.2016 16:30 4 кръг Д Тунджа (Срем) 2:1
01.10.2016 15:30 5 кръг Г Топлика (Минерални бани) 2:1
08.10.2016 15:30 6 кръг Д Хасково 1957 (Хасково) 1:0
15.10.2016 15:30 7 кръг Г Възход (Радиево) 4:1
22.10.2016 15:00 8 кръг Д Стамболово (Стамболово) 1:1
29.10.2016 15:00 9 кръг Г Хасково (Хасково) 0:1
12.11.2016 14:00 10 кръг Д Топлика 77 (Минерални бани) 3:0
19.11.2016 14:30 11 кръг Г Сакарски спортист 04 (Тополовград) 1:1
26.11.2016 14:30 12 кръг Д Аида (Караманци) 5:1
03.12.2016 14:30 13 кръг Г Герганин извор (Бисер) 2:2
04.03.2017 15:00 14 кръг Г Асти АБ (Хасково) 1:0
11.03.2017 15:00 15 кръг Г Хеброс 1921 (Харманли) 3:2
19.03.2017 15:30 16 кръг Д Извор АМ (Горски извор) 2:1
25.03.2017 15:30 17 кръг Г Тунджа (Срем) 4:1
02.04.2017 16:30 18 кръг Д Топлика (Минерални бани) 2:0
08.04.2017 16:30 19 кръг Г Хасково 1957 (Хасково) 1:0
15.04.2017 16:30 20 кръг Д Възход (Радиево) 3:0
22.04.2017 17:00 21 кръг Г Стамболово (Стамболово) 4:1
09.05.2017 17:30 22 кръг Д Хасково (Хасково) 3:3
08.05.2017 18:00 23 кръг Г Топлика 77 (Минерални бани) 3:0
13.05.2017 18:00 24 кръг Д Сакарски спортист 04 (Тополовград) 6:2
20.05.2017 18:00 25 кръг Г Аида (Караманци) 2:1
27.05.2017 18:00 26 кръг Д Герганин извор (Бисер) 0:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Хеброс 1921 (Харманли) 26 22 1 3 79:25 67
2 Свиленград 1921 II (Свиленград) 26 19 4 3 59:25 61
3 Сакарски спортист 04 (Тополовград) 26 15 4 7 54:35 49
4 Герганин извор (Бисер) 26 14 5 7 49:27 47
5 Топлика (Минерални бани) 26 13 5 8 46:35 44

Свиленград 1921 (Свиленград)

ЮМВ: Хасково - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
29.10.2016 10:00 1 кръг Д Асти АБ (Хасково) 11:1
22.09.2016 10:00 2 кръг Г Бенковски (Симеоновград) 10:0
08.04.2017 11:30 3 кръг Д Любимец (Любимец) 11:1
12.11.2016 11:00 4 кръг Д Арда (Кърджали) 4:0
01.04.2017 11:30 5 кръг Г Хасково (Хасково) 0:3
06.05.2017 11:30 6 кръг Г Асти АБ (Хасково) 2:3
22.04.2017 11:30 7 кръг Д Бенковски (Симеоновград) 2:0
08.10.2016 11:45 8 кръг Г Любимец (Любимец) 5:2
18.03.2017 10:00 9 кръг Г Арда (Кърджали) 2:1
01.10.2016 10:00 10 кръг Д Хасково (Хасково) 2:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Хасково (Хасково) 10 9 0 1 44:12 27
2 Свиленград 1921 (Свиленград) 10 7 0 3 49:14 21
3 Арда (Кърджали) 10 6 0 4 32:17 18
4 Асти АБ (Хасково) 10 2 2 6 13:43 8
5 Бенковски (Симеоновград) 10 2 2 6 10:28 8

Свиленград 1921 (Свиленград)

Деца: Хасково - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2016 10:00 1 кръг Д Евророма (Свиленград) 3:0
22.09.2016 11:30 2 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:4
19.11.2016 10:00 3 кръг Г Хасково 1957 (Хасково) 6:0
01.10.2016 11:30 4 кръг Д Хасково (Хасково) 4:0
08.10.2016 10:00 5 кръг Г Любимец (Любимец) 5:1
15.10.2016 10:00 6 кръг Д Свиленград (Свиленград) 1:6
22.10.2016 10:00 7 кръг Г Сакарски спортист 04 (Тополовград) 3:0
26.11.2016 10:00 8 кръг Д Асти АБ (Хасково) 4:1
05.11.2016 10:00 9 кръг Г Харманли 04 (Харманли) 5:0
11.03.2017 11:30 10 кръг Г Евророма (Свиленград) 4:1
19.03.2017 10:00 11 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 1:2
25.03.2017 10:00 12 кръг Д Хасково 1957 (Хасково) 8:1
01.04.2017 10:00 13 кръг Г Хасково (Хасково) 3:0
08.04.2017 10:00 14 кръг Д Любимец (Любимец) 5:0
22.04.2017 10:00 15 кръг Г Свиленград (Свиленград) 3:0
29.04.2017 11:30 16 кръг Д Сакарски спортист 04 (Тополовград) 3:0
06.05.2017 10:00 17 кръг Г Асти АБ (Хасково) 0:4
13.05.2017 11:30 18 кръг Д Харманли 04 (Харманли) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Димитровград 1947 (Димитровград) 18 15 0 3 60:16 45
2 Асти АБ (Хасково) 18 14 1 3 58:20 43
3 Свиленград 1921 (Свиленград) 18 14 0 4 62:20 42
4 Хасково (Хасково) 18 11 1 6 32:25 34
5 Хасково 1957 (Хасково) 18 10 0 8 37:45 30

Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:09 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Трета лига 16 място
2017/2018 Трета лига 12 място
2016/2017 Трета лига 13 място
2015/2016 "В" група 7 място
2014/2015 "В" група 9 място
2013/2014 "В" група 10 място
2012/2013 "В" група 4 място
2011/2012 "В" група 4 място
2010/2011 "В" група 8 място
2009/2010 "Б" група 12 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 5.203 83
април 2019 6.802 76
март 2019 4.702 85
ноември 2018 12.120 47
октомври 2018 5.957 78
септември 2018 3.156 89
май 2018 12.091 42
април 2018 10.455 54
март 2018 8.156 67
ноември 2017 12.313 44
октомври 2017 4.592 83
септември 2017 5.908 79
август 2017 4.447 84
май 2017 4.295 82
април 2017 9.926 61
март 2017 9.084 62
ноември 2016 3.153 83
октомври 2016 6.420 75
септември 2016 7.079 70
август 2016 10.823 52
май 2016 7.044 69
април 2016 14.126 30
март 2016 9.464 54
ноември 2015 8.373 60
октомври 2015 12.090 40
август 2015 9.125 56
май 2015 7.566 57
април 2015 8.300 57
март 2015 9.227 53
декември 2014 10.832 49
октомври 2014 8.113 69
септември 2014 8.670 63
май 2014 5.661 79
април 2014 11.107 53
март 2014 7.209 67
ноември 2013 11.889 59
септември 2013 9.002 66
август 2013 15.146 44
май 2013 14.748 40
април 2013 19.971 25
март 2013 13.215 46
ноември 2012 4.744 82
октомври 2012 10.952 55
септември 2012 15.123 39
май 2012 19.735 25
април 2012 10.133 63
март 2012 14.032 50
ноември 2011 17.344 39
октомври 2011 11.321 58
септември 2011 10.566 71
август 2011 11.346 58
май 2011 8.494 78
април 2011 5.172 92
март 2011 11.575 55
ноември 2010 12.823 55
октомври 2010 14.051 50
септември 2010 12.830 56
август 2010 6.598 94
всички

Интернет страници