Вихрен 1925 (Сандански)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Вихрен съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В Сандански (до 1949 г. - Свети Врач) са съществували различни футболни отбори: Устрем (1925 г.), Гоце Делчев (1931 г. - възстановен през 1945 г.), Беломорец (1941 г.). След 1944 г. стартират поредица от реформи. През 1948 г. физкултурното дружество в курортния град приема името Яне Сандански. В края на 1949 г. се извършва нова промяна. Създадени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Строител, Червено знаме, Динамо, Спартак и др. През 1957 г. те са обединени под името Вихрен. През 1985 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Вихрен, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “гладиаторите”.

Адрес: Сандански 2800, Паркова зона, Градски стадион.
Телефон: (+359 746) 30766.
E-mail: pfk_vihren@abv.bg.

Клубни върхове:
девето място в “А” група: 2005/06 и 2006/07 г.
три пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2005/06, 2006/07 и 2008/09 г.
четвъртфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1985/86 г.

Вихрен 1925 (Сандански)

Югозападна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
09.08.2015 18:00 1 кръг Д Септември (София) 1:1
16.08.2015 18:00 2 кръг Г Чепинец (Велинград) 0:1
23.08.2015 18:00 3 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 2:1
30.08.2015 18:00 4 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 1:0
06.09.2015 17:00 5 кръг Д Чико (Бяга) 2:0
13.09.2015 17:00 6 кръг Г София 2010 (София) 2:0
20.09.2015 17:00 7 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:0
27.09.2015 17:00 8 кръг Г Беласица (Петрич) 2:1
04.10.2015 16:00 9 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:3
11.10.2015 15:00 10 кръг Д ЦСКА (София) 1:5 Канал 3
18.10.2015 16:00 11 кръг Г Германея (Сапарева баня) 4:0
21.10.2015 16:00 12 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:2
04.11.2015 14:00 13 кръг Г Локомотив (София) анл.
08.11.2015 14:00 14 кръг Д Балкан (Варвара) 4:1
15.11.2015 14:00 15 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 2:0
22.11.2015 14:00 16 кръг Д Миньор (Перник) 2:3
29.11.2015 14:00 17 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:0
21.02.2016 14:00 18 кръг Г Септември (София) 2:0
28.02.2016 14:00 19 кръг Д Чепинец (Велинград) 6:0
06.03.2016 15:00 20 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 0:3
13.03.2016 15:00 21 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 2:2
20.03.2016 15:00 22 кръг Г Чико (Бяга) 0:0
23.03.2016 15:00 23 кръг Д София 2010 (София) 0:1
27.03.2016 15:00 24 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:1
03.04.2016 17:00 25 кръг Д Беласица (Петрич) 1:0
10.04.2016 17:00 26 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:1
13.04.2016 18:00 27 кръг Г ЦСКА (София) 0:4 Канал 3
17.04.2016 17:00 28 кръг Д Германея (Сапарева баня) 2:0
24.04.2016 17:00 29 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:3
- 30 кръг
почива
08.05.2016 18:00 31 кръг Г Балкан (Варвара) 1:0
15.05.2016 18:00 32 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 3:0
22.05.2016 18:00 33 кръг Г Миньор (Перник) 0:2
29.05.2016 18:00 34 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Струмска слава 1927 (Радомир) 32 18 6 8 58:36 60
5 Миньор (Перник) 32 17 8 7 55:35 59
6 Вихрен 1925 (Сандански) 32 17 4 11 48:36 55
7 Чико (Бяга) 32 12 7 13 57:67 43
8 Септември (София) 32 13 3 16 67:62 42
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Първи кръг
15.09.2015 16:00 - Д Пирин (Гоце Делчев) 3:4

Вихрен 1925 (Сандански)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2015 15:00 1 кръг Д Септември (София) 1:3
10.09.2015 15:00 2 кръг Г Банско (Банско) 6:1
17.09.2015 15:00 3 кръг Д Беласица (Петрич) 0:0
24.09.2015 15:00 4 кръг Г БМ Спорт (София) 2:2
01.10.2015 14:00 5 кръг Д Локомотив 1929 (София) 3:2
08.10.2015 14:00 6 кръг Д Искър (Герман) 5:0
15.10.2015 14:00 7 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:0
22.10.2015 14:00 8 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 2:2
29.10.2015 12:00 9 кръг Г Пирин 2002 (Разлог) 1:0
05.11.2015 12:00 10 кръг Д Септември (Симитли) 2:0
12.11.2015 12:00 11 кръг Г София 2010 (София) 1:0
10.03.2016 14:00 12 кръг Г Септември (София) 2:1
17.03.2016 14:00 13 кръг Д Банско (Банско) 5:1
04.04.2016 14:00 14 кръг Г Беласица (Петрич) 2:3
31.03.2016 15:00 15 кръг Д БМ Спорт (София) 3:1
07.04.2016 15:00 16 кръг Г Локомотив 1929 (София) 1:1
14.04.2016 15:00 17 кръг Г Искър (Герман) 5:2
21.04.2016 15:00 18 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 4:2
28.04.2016 16:00 19 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 1:1
05.05.2016 16:00 20 кръг Д Пирин 2002 (Разлог) 4:0
12.05.2016 16:00 21 кръг Г Септември (Симитли) 3:0
19.05.2016 16:00 22 кръг Д София 2010 (София) 0:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Вихрен 1925 (Сандански) 22 14 6 2 54:22 48
2 Беласица (Петрич) 22 14 5 3 61:27 47
3 Локомотив 1929 (София) 22 12 6 4 56:18 42
4 Септември (София) 22 12 3 7 61:30 39
5 Пирин (Гоце Делчев) 22 11 4 7 48:26 37

Вихрен 1925 (Сандански)

ЮМВ: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
12.09.2015 12:30 2 кръг Д Септември (Симитли) 0:1
- 3 кръг
почива
26.09.2015 12:30 4 кръг Г Места 1929 (Хаджидимово) 1:1
- 5 кръг
почива
- 6 кръг
почива
17.10.2015 12:30 7 кръг Д Беласица (Петрич) 2:3
- 8 кръг
почива
- 9 кръг
почива
07.11.2015 12:30 10 кръг Г Банско (Банско) 3:0
14.11.2015 12:30 11 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) 0:1
21.11.2015 12:30 12 кръг Г Пирин 2002 (Разлог) 2:0
- 13 кръг
почива
- 14 кръг
почива
28.05.2016 12:30 15 кръг Г Септември (Симитли) 2:0
- 16 кръг
почива
26.03.2016 12:30 17 кръг Д Места 1929 (Хаджидимово) 3:3
- 18 кръг
почива
- 19 кръг
почива
09.04.2016 12:30 20 кръг Г Беласица (Петрич) 0:3
- 21 кръг
почива
- 22 кръг
почива
30.04.2016 12:30 23 кръг Д Банско (Банско) 3:0
07.05.2016 12:30 24 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 3:3
14.05.2016 12:30 25 кръг Д Пирин 2002 (Разлог) 9:1
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Септември (Симитли) 12 8 0 4 23:16 24
3 Места 1929 (Хаджидимово) 12 6 3 3 28:24 21
4 Вихрен 1925 (Сандански) 12 5 3 4 28:16 18
5 Неврокоп (Гоце Делчев) 12 5 1 6 28:22 16
6 Пирин 2002 (Разлог) 12 4 0 8 26:43 12

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:18 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 3 място
2016/2017 Трета лига 15 място
2015/2016 "В" група 6 място
2014/2015 "В" група 8 място
2013/2014 "В" група 6 място
2012/2013 А ОФГ БЛ 1 място
2011/2012 неизвестно -
2010/2011 "Б" група 7 място
2009/2010 "Б" група 4 място
2008/2009 "А" група 14 място

Месечна ранглиста

Интернет страници