Витоша (Бистрица, обл.София ст.)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Витоша съществува под това име от 1958 г.

Хроника: В едно от най-големите села, разположено край столицата, през отделни периоди са съществували различни футболни отбори, като по-известни са Урожай и Витоша. От есента на 1949 г. в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип към съответните отраслови профсъюзи. В Бистрица най-популярна през този период е създадената през 1953 г. ДСО Урожай - на трудещите се от селата. Поредната реформа след 1944 г. се извършва през 1957 г., вследствие на която спорта отново се насочва към териториалния принцип на развитие. На следващата година в Бистрица е основано местното ДФС (дружество за физическа култура и спорт) Витоша. На негова основа през 1985 г. се образува едноименният футболен клуб, който носи същото наименование и до днес.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “тигрите”.

Адрес: Бистрица 1444, ул. “Стефан Стамболов” №86, Столична община, район Панчарево.
Телефон: (+359) 886835882.
E-mail: -

Клубни върхове:
второ място в Югозападна “В” група: 2012/13 г.
1/32 финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1972/73 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2011/12 г.

Витоша (Бистрица, обл.София ст.)

Югозападна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
09.08.2015 18:00 1 кръг Г Чико (Бяга) 1:0
16.08.2015 18:00 2 кръг Д Балкан (Варвара) 2:0
23.08.2015 18:00 3 кръг Г София 2010 (София) 2:0
30.08.2015 18:00 4 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 3:1
06.09.2015 17:00 5 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:0
13.09.2015 17:00 6 кръг Д Миньор (Перник) 2:0
20.09.2015 17:00 7 кръг Г Беласица (Петрич) 4:0
27.09.2015 17:00 8 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 0:0
04.10.2015 16:00 9 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 3:2
11.10.2015 16:00 10 кръг Д Септември (София) 1:0
18.10.2015 14:15 11 кръг Г ЦСКА (София) 0:3 Канал 3
21.10.2015 16:00 12 кръг Д Чепинец (Велинград) 6:1
04.11.2015 14:00 13 кръг Г Германея (Сапарева баня) 5:0
08.11.2015 14:00 14 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 3:0
15.11.2015 14:00 15 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 2:3
22.11.2015 14:00 16 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 5:0
29.11.2015 14:00 17 кръг Г Локомотив (София) анл.
21.02.2016 14:00 18 кръг Д Чико (Бяга) 4:0
28.02.2016 14:00 19 кръг Г Балкан (Варвара) 2:0
07.03.2016 15:00 20 кръг Д София 2010 (София) 1:0
13.03.2016 15:00 21 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 3:0
20.03.2016 15:00 22 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:0
23.03.2016 15:00 23 кръг Г Миньор (Перник) 0:0
27.03.2016 15:00 24 кръг Д Беласица (Петрич) 1:0
03.04.2016 17:00 25 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:2
10.04.2016 17:00 26 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 1:0
13.04.2016 17:00 27 кръг Г Септември (София) 3:0
18.05.2016 18:00 28 кръг Д ЦСКА (София) 0:2
24.04.2016 17:00 29 кръг Г Чепинец (Велинград) 1:1
27.04.2016 17:00 30 кръг Д Германея (Сапарева баня) 10:0
08.05.2016 18:00 31 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
15.05.2016 18:00 32 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 0:0
22.05.2016 18:00 33 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 0:0
- 34 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ЦСКА (София) 32 31 1 0 146:10 94
2 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 32 23 5 4 72:16 74
3 Сливнишки герой (Сливница) 32 21 6 5 80:35 69
4 Струмска слава 1927 (Радомир) 32 18 6 8 58:36 60
5 Миньор (Перник) 32 17 8 7 55:35 59
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София (столица) / Първи кръг
12.08.2015 18:30 - Г Академик 1947 (София) 7:0
Област София (столица) / 1/2 финали
19.08.2015 18:00 - Д Септември (София) 3:3
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София (столица) / Първи кръг
- -
почива
Област София (столица) / 1/2 финали
- - Г ЦСКА (София) анл.
Област София (столица) / Финал
07.10.2015 16:00 - Г Септември (София) 0:2

Витоша II (Бистрица)

"А" ОФГ София (столица) - южна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
12.09.2015 10:30 1 кръг Д Левски-Раковски (София) 4:0
19.09.2015 17:00 2 кръг Г Легия (София) 3:0
26.09.2015 17:00 3 кръг Д Сердика (София) 7:0
03.10.2015 16:00 4 кръг Г Конелиано 2005 (Герман) 3:1
10.10.2015 11:00 5 кръг Д Гранит (Владая) 5:1
17.10.2015 16:00 6 кръг Г Септември II (София) 3:3
24.10.2015 16:00 7 кръг Д Урвич 1960 (Долни Пасарел) 7:0
30.10.2015 15:00 8 кръг Д Академик 1947 (София) 5:3
07.11.2015 19:00 9 кръг Г Урвич (Панчарево) 5:2
14.11.2015 14:00 10 кръг Д БМ Спорт (София) 2:0
21.11.2015 14:00 11 кръг Г Царско село (София) 0:3
28.11.2015 14:00 12 кръг Д Орловец 2015 (Кокаляне) 10:3
05.12.2015 14:00 13 кръг Г Железница (Железница) 3:2
21.02.2016 10:00 14 кръг Г Левски-Раковски (София) 1:1
06.04.2016 18:00 15 кръг Д Легия (София) 3:1
05.03.2016 15:00 16 кръг Г Сердика (София) 2:0
12.03.2016 15:00 17 кръг Д Конелиано 2005 (Герман) 3:1
19.03.2016 15:00 18 кръг Г Гранит (Владая) 2:1
26.03.2016 15:00 19 кръг Д Септември II (София) 6:3
02.04.2016 17:00 20 кръг Г Урвич 1960 (Долни Пасарел) 2:0
09.04.2016 17:00 21 кръг Г Академик 1947 (София) 5:1
16.04.2016 17:00 22 кръг Д Урвич (Панчарево) 10:1
04.05.2016 18:00 23 кръг Г БМ Спорт (София) 2:0
28.04.2016 17:00 24 кръг Д Царско село (София) 4:2
07.05.2016 18:00 25 кръг Г Орловец 2015 (Кокаляне) 3:0
14.05.2016 18:00 26 кръг Д Железница (Железница) 5:3
"А" ОФГ София (столица) - Финали
Дата Фаза Противник Рез.
1/2 финали
21.05.2016 17:00 - Д Левски (Чепинци) 2:0
Финал
29.05.2016 17:00 - Г Локомотив 1929 (София) 1:4

Витоша (Бистрица)

ЮСВ: София (столица) - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
05.09.2015 12:00 1 кръг Д Миньор (Перник) 0:2
12.09.2015 17:00 2 кръг Г БМ Спорт (София) 3:2
19.09.2015 17:00 3 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 6:1
26.09.2015 17:00 4 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:1
03.10.2015 16:00 5 кръг Д Правец 99 (Правец) 4:1
10.10.2015 16:00 6 кръг Г Академик 1947 (София) 7:3
17.10.2015 16:00 7 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 2:5
24.10.2015 12:30 8 кръг Г Ботев 57 (София) 3:4
31.10.2015 12:00 9 кръг Д Спортист (Своге) 1:0
07.11.2015 14:00 10 кръг Г София 2010 (София) анл.
14.11.2015 14:00 11 кръг Д Искър (Герман) 6:4
05.03.2016 14:00 12 кръг Г Миньор (Перник) 0:2
12.03.2016 13:00 13 кръг Д БМ Спорт (София) 0:3
19.03.2016 14:00 14 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 2:2
- 15 кръг
почива
02.04.2016 17:00 16 кръг Г Правец 99 (Правец) 3:1
09.04.2016 17:00 17 кръг Д Академик 1947 (София) 6:0
16.04.2016 17:00 18 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 2:1
23.04.2016 17:00 19 кръг Д Ботев 57 (София) 1:1
07.05.2016 17:00 20 кръг Г Спортист (Своге) 5:0
- 21 кръг
почива
21.05.2016 17:00 22 кръг Г Искър (Герман) 3:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Сливнишки герой (Сливница) 18 12 2 4 61:21 38
3 Ботев 57 (София) 18 11 4 3 52:24 37
4 Витоша (Бистрица) 18 11 2 5 54:34 35
5 БМ Спорт (София) 18 9 0 9 52:39 27
6 Спортист (Своге) 18 9 0 9 33:43 27

Витоша (Бистрица)

ЮМВ: София (столица) - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
05.09.2015 14:00 1 кръг Д Интернационал (София) 2:0
12.09.2015 14:00 2 кръг Г Обеля (кв.Обеля, София) 1:1
20.09.2015 14:00 3 кръг Д Ботев 57 (София) 1:2
26.09.2015 14:00 4 кръг Г ДИТ Спорт (София) 1:2
03.10.2015 13:30 5 кръг Д София 2010 (София) 2:2
11.10.2015 14:00 6 кръг Г БМ Спорт (София) 0:0
18.10.2015 13:00 7 кръг Д Изтребител (Иваняне) 11:0
24.10.2015 16:00 8 кръг Г Лъвчетата (София) 1:0
01.11.2015 14:00 9 кръг Д Ферион (София) анл.
05.11.2015 14:00 10 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:1
08.11.2015 13:00 11 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:4
14.11.2015 12:30 12 кръг Г Септември (София) 0:3
18.11.2015 11:00 13 кръг Д Олимпиец (София) 3:2
21.11.2015 15:00 14 кръг Д Атлетик 11 (София) 6:0
28.11.2015 14:00 15 кръг Г Гранит (Владая) 7:1
05.03.2016 14:00 16 кръг Г Интернационал (София) 1:0
12.03.2016 15:00 17 кръг Д Обеля (кв.Обеля, София) 3:3
19.03.2016 12:30 18 кръг Г Ботев 57 (София) 0:2
28.03.2016 12:00 19 кръг Д ДИТ Спорт (София) 6:2
03.04.2016 11:30 20 кръг Г София 2010 (София) 1:2
06.04.2016 10:30 21 кръг Д БМ Спорт (София) 1:3
13.04.2016 14:00 22 кръг Г Изтребител (Иваняне) 3:2
16.04.2016 14:00 23 кръг Д Лъвчетата (София) 4:3
- 24 кръг
почива
04.05.2016 17:00 25 кръг Д Чавдар (Етрополе) 0:6
07.05.2016 14:00 26 кръг Г Локомотив 1929 (София) 1:6
14.05.2016 14:00 27 кръг Д Септември (София) 2:1
18.05.2016 14:30 28 кръг Г Олимпиец (София) 0:2
21.05.2016 14:00 29 кръг Г Атлетик 11 (София) 2:1
28.05.2016 17:00 30 кръг Д Гранит (Владая) 2:1

Витоша (Бистрица, обл.София ст.)

Елитна група (U-15) - Югозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
29.08.2015 11:00 1 кръг Д ДИТ Спорт (София) 0:2
05.09.2015 11:00 2 кръг Г БМ Спорт (София) 2:1
09.09.2015 11:00 3 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 5:3
12.09.2015 11:00 4 кръг Д ЕСФА (София) 2:1
19.09.2015 11:00 5 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 3:0
26.09.2015 11:00 6 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 2:1
02.10.2015 18:00 7 кръг Г Славия 1913 (София) 0:3
10.10.2015 11:00 8 кръг Д Ферион (София) 2:2
17.10.2015 11:00 9 кръг Г Миньор (Перник) 2:0
24.10.2015 12:00 10 кръг Д Чавдар (Етрополе) 3:0
31.10.2015 11:00 11 кръг Г Локомотив 1929 (София) 1:2
07.11.2015 11:00 12 кръг Д ЦСКА (София) 0:5
14.11.2015 14:30 13 кръг Г Левски (София) 1:6
21.11.2015 11:00 14 кръг Д Пирин (Благоевград) 7:2
29.11.2015 12:00 15 кръг Г Левски-Раковски (София) 0:4
05.03.2016 11:00 16 кръг Г ДИТ Спорт (София) 4:2
12.03.2016 11:00 17 кръг Д БМ Спорт (София) 6:0
19.03.2016 11:00 18 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 1:0
26.03.2016 11:00 19 кръг Г ЕСФА (София) 0:3
02.04.2016 11:00 20 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 4:0
06.04.2016 11:00 21 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 2:0
09.04.2016 11:00 22 кръг Д Славия 1913 (София) 2:3
16.04.2016 11:00 23 кръг Г Ферион (София) 4:0
23.04.2016 11:00 24 кръг Д Миньор (Перник) 4:1
27.04.2016 11:00 25 кръг Г Чавдар (Етрополе) 2:3
07.05.2016 11:00 26 кръг Д Локомотив 1929 (София) 3:2
17.05.2016 11:00 27 кръг Г ЦСКА (София) 0:2
30.03.2016 15:00 28 кръг Д Левски (София) 1:2
21.05.2016 11:00 29 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2
29.05.2016 16:00 30 кръг Д Левски-Раковски (София) 2:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 ДИТ Спорт (София) 30 23 1 6 121:25 70
5 Левски-Раковски (София) 30 18 4 8 78:37 58
6 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 30 16 2 12 65:54 50
7 Локомотив 1929 (София) 30 13 7 10 37:29 46
8 Ферион (София) 30 14 2 14 45:67 44

Витоша (Бистрица)

Деца: София (столица) - Областна група - "Б" възраст, втора група
Дата Фаза Противник Рез.
06.09.2015 14:00 1 кръг Д БМ Спорт (София) 9:2
12.09.2015 15:00 2 кръг Г Обеля (кв.Обеля, София) 4:1
19.09.2015 12:00 3 кръг Д Ботев 57 (София) 10:1
26.09.2015 14:00 4 кръг Г Царско село (София) 7:1
- 5 кръг
почива
11.10.2015 14:00 6 кръг Д Ком 98 (Годеч) 10:4
15.10.2015 10:30 7 кръг Г Елит София (София) 1:7
17.10.2015 14:00 8 кръг Д Ферион (София) 6:4
24.10.2015 13:30 9 кръг Г Орловец 2015 (Кокаляне) 10:0
02.11.2015 10:30 10 кръг Г БМ Спорт (София) 2:4
07.11.2015 09:00 11 кръг Д Обеля (кв.Обеля, София) 4:4
15.11.2015 12:00 12 кръг Г Ботев 57 (София) 4:2
21.11.2015 09:00 13 кръг Д Царско село (София) 3:1
- 14 кръг
почива
06.03.2016 10:30 15 кръг Г Ком 98 (Годеч) 9:1
13.03.2016 12:30 16 кръг Д Елит София (София) 0:1
20.03.2016 16:30 17 кръг Г Ферион (София) 1:3
28.03.2016 10:00 18 кръг Д Орловец 2015 (Кокаляне) 6:1
03.04.2016 10:00 19 кръг Д Орловец 2015 (Кокаляне) 14:0
09.04.2016 11:30 20 кръг Г Обеля (кв.Обеля, София) 6:0
- 21 кръг
почива
24.04.2016 15:00 22 кръг Д Ферион (София) 2:1
08.05.2016 09:00 23 кръг Г Елит София (София) 0:3
12.05.2016 17:00 24 кръг Д БМ Спорт (София) 3:3
15.05.2016 09:00 25 кръг Г Ком 98 (Годеч) 6:2
22.05.2016 09:30 26 кръг Д Царско село (София) 2:2
25.05.2016 14:30 27 кръг Г Ботев 57 (София) 5:0


Клубна емблема

Отбор

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:02 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Втора лига 3 място
2015/2016 "В" група 2 място
2014/2015 "В" група 4 място
2013/2014 "Б" група 11 място
2012/2013 "В" група 2 място
2011/2012 "В" група 6 място
2010/2011 "В" група 3 място
2009/2010 "В" група 6 място
2008/2009 "В" група 8 място
2007/2008 "В" група 8 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2017 39.363 12
октомври 2017 8.863 64
септември 2017 15.045 36
август 2017 14.458 38
май 2017 26.203 19
април 2017 18.616 29
март 2017 29.061 17
ноември 2016 30.799 17
октомври 2016 29.728 17
септември 2016 32.178 12
август 2016 19.672 24
май 2016 12.150 37
април 2016 11.581 44
март 2016 15.489 26
ноември 2015 12.338 42
октомври 2015 18.338 23
август 2015 16.496 27
май 2015 17.224 25
април 2015 10.504 52
март 2015 16.284 27
декември 2014 14.469 33
октомври 2014 14.255 32
септември 2014 9.336 56
май 2014 5.168 82
април 2014 27.957 16
март 2014 16.874 24
ноември 2013 23.897 24
септември 2013 33.542 16
август 2013 30.503 17
май 2013 22.063 23
април 2013 12.885 45
март 2013 16.849 30
ноември 2012 18.617 26
октомври 2012 9.348 63
септември 2012 18.099 27
май 2012 11.619 48
април 2012 9.762 68
март 2012 17.549 35
ноември 2011 17.979 37
октомври 2011 1.692 104
септември 2011 16.271 36
август 2011 5.005 89
май 2011 14.516 45
април 2011 12.252 55
март 2011 16.233 41
ноември 2010 12.858 54
октомври 2010 11.592 61
септември 2010 8.703 83
август 2010 15.383 43
всички

Интернет страници