Загорец (Нова Загора)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Загорец съществува под това име от 30-те години на миналия век.

Хроника: В Нова Загора през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: Тракиец (1922 г.), Загорец, Бенковски и др. През 1944 г. стартират поредица от промени. Създадени са физкултурни дружества, най-известно от които е Ботев. На 29 януари 1946 г. то, заедно с Юнак, формират Ботев-Юнак 45, което малко по-късно е преименувано на Ботев, а след това - на Петко Енев. На 9 юни 1947 г. Петко Енев и Локомотив се обединяват. Същата година ФД Петко Енев-Локомотив става Динамо. В края на 1949 г. са учредени няколко доброволни спортни организации. През 1957 г., след поредната реформа, те се вливат в ДФС Загорец. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и оранжев.

Прозвище: -

Адрес: Нова Загора 8900, ст. ”Загорец”.
Телефон/факс: (+359 457) 22764.
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в Южна “Б” група: 1982/83 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1948 г. (като Динамо).

Загорец (Нова Загора)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
03.08.2019 18:00 1 кръг Д Розова долина (Казанлък) 3:1
10.08.2019 18:00 2 кръг Г ФК Хасково 1957 (Хасково) 3:1
17.08.2019 18:00 3 кръг Д Левски (Карлово) 5:1
24.08.2019 18:00 4 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 6:2
31.08.2019 18:00 5 кръг Д Гигант (Съединение) 2:1
16.10.2019 16:00 6 кръг Д Атлетик (Куклен) 1:0
14.09.2019 17:00 7 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 6:0
21.09.2019 17:00 8 кръг Д Несебър (Несебър) 4:0
28.09.2019 17:00 9 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 0:1
05.10.2019 16:00 10 кръг Д Карнобат (Карнобат) 4:1
13.10.2019 16:00 11 кръг Г Сокол (Марково) 3:0
19.10.2019 16:00 12 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 3:0
24.10.2019 16:00 13 кръг Г Миньор (Раднево) 1:1
31.10.2019 14:30 14 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 4:0
09.11.2019 14:30 15 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 0:1
16.11.2019 14:30 16 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 2:1
22.11.2019 15:30 17 кръг Г Созопол (Созопол) 0:1
22.02.2020 18 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
- 19 кръг Д ФК Хасково 1957 (Хасково) -:-
- 20 кръг Г Левски (Карлово) -:-
- 21 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) -:-
- 22 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
- 23 кръг Г Атлетик (Куклен) -:-
- 24 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 25 кръг Г Несебър (Несебър) -:-
- 26 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) -:-
- 27 кръг Г Карнобат (Карнобат) -:-
- 28 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 29 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 30 кръг Д Миньор (Раднево) -:-
- 31 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 32 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 33 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) -:-
- 34 кръг Д Созопол (Созопол) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Созопол (Созопол) 17 13 2 2 33:6 41
2 Марица 1921 (Пловдив) 17 13 1 3 41:12 40
3 Загорец (Нова Загора) 17 13 1 3 47:12 40
4 Черноморец 1919 (Бургас) 17 10 2 5 27:18 32
5 Гигант (Съединение) 17 10 2 5 26:18 32
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
05.09.2019 16:00 - Д Пирин (Благоевград) 0:0
Първи кръг (1/16 финали)
25.09.2019 16:00 - Д Славия 1913 (София) 0:4
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / Финали
21.08.2019 18:00 - Г Искра (Симеоново) 5:1
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / 1/2 финали
06.11.2019 14:30 - Д Розова долина (Казанлък) 5:0
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / Финал
- - Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
13.07.2019 18:00 - Д Ботев (Гълъбово) 1:5
10.09.2019 16:00 - Г Черно море (Варна) 0:4

Загорец (Нова Загора)

ЮСВ: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
26.09.2019 15:00 1 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:3
03.10.2019 15:00 2 кръг Г Ботев (Гълъбово) 3:0
10.10.2019 15:00 3 кръг Д ПССГ Чирпан (Чирпан) 3:3
17.10.2019 15:00 4 кръг Г Арсенал (Казанлък) 0:6
10.11.2019 15:00 5 кръг Д Миньор (Раднево) 4:4
31.10.2019 15:00 6 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:3
07.11.2019 15:00 7 кръг Д Ботев (Гълъбово) 1:1
14.11.2019 15:00 8 кръг Г ПССГ Чирпан (Чирпан) 0:3
21.11.2019 15:00 9 кръг Д Арсенал (Казанлък) 0:1
28.11.2019 15:00 10 кръг Г Миньор (Раднево) 6:2
- 11 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
- 12 кръг Г Ботев (Гълъбово) -:-
- 13 кръг Д ПССГ Чирпан (Чирпан) -:-
- 14 кръг Г Арсенал (Казанлък) -:-
- 15 кръг Д Миньор (Раднево) -:-
- 16 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
- 17 кръг Д Ботев (Гълъбово) -:-
- 18 кръг Г ПССГ Чирпан (Чирпан) -:-
- 19 кръг Д Арсенал (Казанлък) -:-
- 20 кръг Г Миньор (Раднево) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Арсенал (Казанлък) 9 7 1 1 24:5 22
3 ПССГ Чирпан (Чирпан) 10 4 2 4 15:22 14
4 Загорец (Нова Загора) 10 2 3 5 18:26 9
5 Миньор (Раднево) 10 2 1 7 21:30 7
6 Ботев (Гълъбово) 10 1 1 8 10:32 4

Загорец (Нова Загора)

Деца: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
07.12.2019 12:00 1 кръг Д Ника (Сливен) 3:1
28.09.2019 12:00 2 кръг Д Розова долина (Казанлък) 2:3
20.11.2019 3 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 3:7
12.10.2019 12:00 4 кръг Д Арена (Ямбол) 2:4
19.10.2019 12:00 5 кръг Г Локомотив (Стара Загора) 0:1
06.11.2019 12:00 6 кръг Д Миньор (Раднево) 4:0
02.11.2019 12:00 7 кръг Г Ботев (Гълъбово) 0:0
09.11.2019 12:00 8 кръг Д Мъглиж (Мъглиж) 5:0
16.11.2019 12:00 9 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 1:2
23.11.2019 12:00 10 кръг Д Арсенал (Казанлък) 1:3
30.11.2019 12:00 11 кръг Г Респект (Хасково) 1:3
- 12 кръг Г Ника (Сливен) -:-
- 13 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
- 14 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) -:-
- 15 кръг Г Арена (Ямбол) -:-
- 16 кръг Д Локомотив (Стара Загора) -:-
- 17 кръг Г Миньор (Раднево) -:-
- 18 кръг Д Ботев (Гълъбово) -:-
- 19 кръг Г Мъглиж (Мъглиж) -:-
- 20 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 21 кръг Г Арсенал (Казанлък) -:-
- 22 кръг Д Респект (Хасково) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Розова долина (Казанлък) 9 5 1 3 24:15 16
8 Мъглиж (Мъглиж) 11 3 2 6 22:40 11
9 Загорец (Нова Загора) 11 3 1 7 22:24 10
10 Ника (Сливен) 9 1 2 6 19:34 5
11 Миньор (Раднево) 11 1 0 10 15:55 3


Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:05 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 18.431 25
април 2019 14.087 40
март 2019 6.331 79
ноември 2018 12.154 46
октомври 2018 18.102 29
септември 2018 17.556 30
май 2018 15.758 31
април 2018 9.119 63
март 2018 7.487 70
ноември 2017 13.651 41
октомври 2017 11.126 52
септември 2017 19.309 25
август 2017 15.487 36
май 2017 17.249 32
април 2017 15.349 37
март 2017 15.434 37
ноември 2016 10.767 56
октомври 2016 15.394 37
септември 2016 15.935 33
август 2016 8.376 68
май 2016 7.862 63
април 2016 11.711 43
март 2016 12.518 36
ноември 2015 12.881 39
октомври 2015 9.004 57
август 2015 13.064 38
май 2015 11.699 44
април 2015 14.991 33
март 2015 8.657 57
декември 2014 9.420 58
октомври 2014 9.066 63
септември 2014 5.551 78
май 2014 5.997 76
април 2014 12.633 44
март 2014 7.760 61
ноември 2013 9.602 67
септември 2013 7.515 74
август 2013 12.206 54
май 2013 7.779 67
април 2013 12.606 46
март 2013 11.965 51
ноември 2012 7.741 72
октомври 2012 4.353 83
септември 2012 11.818 49
май 2012 10.978 58
април 2012 4.441 86
март 2012 17.747 33
ноември 2011 10.584 70
октомври 2011 10.266 66
септември 2011 7.396 88
август 2011 8.911 74
май 2011 11.315 60
април 2011 12.747 51
март 2011 16.295 39
ноември 2010 13.953 49
октомври 2010 18.009 39
септември 2010 8.025 87
август 2010 5.690 99
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници