Локомотив (София)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е на 2 септември 1929 г. като ЖСК (Железничарски спортен клуб).

Имена: ЖСК (от учредяването си до 1945 г.), Локомотив (от 1945 до 1949 г.), Eнергия (1949 г. - за много кратко), Торпедо (от 1949 до 1950 г.), Локомотив (от 1951 до 1969 г.). От 1969 до 1971 г., след обединение със Славия, е в състава на ЖСК Славия. През 1971 г. дружеството за физическа култура и спорт Локомотив е възстановено. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Локомотив, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: червен и черен.

Прозвище: “железничарите” или “червено-черните”.

Адрес: София 1231, бул. "Рожен" 23.
Телефон: (+359 2) 9360356.
E-mail: -

Клубни върхове:
четвърто място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
4 пъти шампион на България: 1939/40 г. (като ЖСК), 1945, 1963/64 и 1977/78 г.
4 пъти носител на Националната купа: 3 пъти на Купата на Съветската армия - 1948, 1953 и 1981/82, и на Купата на България - 1994/95 г.
четвъртфиналист в турнира за купата на УЕФА: 1979/80 г.
два пъти носител на европейската Железничарска клубна купа: 1961 и 1963 г.
носител на Балканската клубна купа: 1973 г.

Локомотив (София)

"А" Републиканска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
23.08.1964 18:30 1 кръг Д Спартак (Пловдив) 4:2
29.08.1964 18:30 2 кръг Г Академик (София) 3:1
04.09.1964 18:30 3 кръг Д Марек (Станке Димитров) 2:2
14.09.1964 18:30 4 кръг Д Славия (София) 3:1
22.09.1964 16:30 5 кръг Г Дунав (Русе) 3:0
26.09.1964 16:00 6 кръг Д Локомотив (Пловдив) 2:1
05.10.1964 16:00 7 кръг Г Ботев (Враца) 1:0
09.10.1964 18:00 8 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1
17.10.1964 16:00 9 кръг Г Сливен (Сливен) -:-
24.10.1964 16:00 10 кръг Д ЦСКА Червено знаме (София) -:-
01.11.1964 15:30 11 кръг Г Спартак (София) -:-
15.11.1964 15:30 12 кръг Д Левски (София) -:-
22.11.1964 15:30 13 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
05.12.1964 15:00 14 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
13.12.1964 15:00 15 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 16 кръг Г Спартак (Пловдив) -:-
- 17 кръг Д Академик (София) -:-
- 18 кръг Г Марек (Станке Димитров) -:-
- 19 кръг Г Славия (София) -:-
- 20 кръг Д Дунав (Русе) -:-
- 21 кръг Г Локомотив (Пловдив) -:-
- 22 кръг Д Ботев (Враца) -:-
- 23 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 24 кръг Д Сливен (Сливен) -:-
- 25 кръг Г ЦСКА Червено знаме (София) -:-
- 26 кръг Д Спартак (София) -:-
- 27 кръг Г Левски (София) -:-
- 28 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
- 29 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 30 кръг Д Черно море (Варна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Локомотив (София) 8 6 2 0 19:8 14
2 Локомотив (Пловдив) 8 6 1 1 24:10 13
3 Берое (Стара Загора) 8 4 4 0 13:7 12
4 Левски (София) 9 4 3 2 11:9 11
5 Марек (Станке Димитров) 8 2 5 1 9:6 9

Локомотив (София)

Дублираща група
Дата Фаза Противник Рез.
23.08.1964 10:00 1 кръг Д Спартак (Пловдив) 0:1
29.08.1964 15:30 2 кръг Г Академик (София) 3:3
04.09.1964 15:30 3 кръг Д Марек (Станке Димитров) 2:0
14.09.1964 4 кръг Д Славия (София) 3:1
22.09.1964 14:30 5 кръг Г Дунав (Русе) 0:3
26.09.1964 14:30 6 кръг Д Локомотив (Пловдив) 0:1
05.10.1964 7 кръг Г Ботев (Враца) 0:0
09.10.1964 20:00 8 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:1
17.10.1964 9 кръг Г Сливен (Сливен) -:-
- 10 кръг Д ЦСКА Червено знаме (София) -:-
- 11 кръг Г Спартак (София) -:-
- 12 кръг Д Левски (София) -:-
- 13 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 14 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 15 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 16 кръг Г Спартак (Пловдив) -:-
- 17 кръг Д Академик (София) -:-
- 18 кръг Г Марек (Станке Димитров) -:-
- 19 кръг Г Славия (София) -:-
- 20 кръг Д Дунав (Русе) -:-
- 21 кръг Г Локомотив (Пловдив) -:-
- 22 кръг Д Ботев (Враца) -:-
- 23 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 24 кръг Д Сливен (Сливен) -:-
- 25 кръг Г ЦСКА Червено знаме (София) -:-
- 26 кръг Д Спартак (София) -:-
- 27 кръг Г Левски (София) -:-
- 28 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
- 29 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 30 кръг Д Черно море (Варна) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Дунав (Русе) 8 3 1 4 8:9 7
10 Спартак (Плевен) 8 3 1 4 13:22 7
11 Локомотив (София) 8 2 2 4 8:10 6
12 Ботев (Враца) 8 2 1 5 13:15 5
13 Ботев (Пловдив) 8 2 0 6 10:14 4

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Химн

Стадион

Стадион "Локомотив"

Стадион "Локомотив"
(в район “Надежда”)

Участия

Нац. дивизия:01 сезон
"А" група:64 сезона
"Б" група:01 сезон

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група --
2014/2015 "А" група 3 място
2013/2014 "А" група 10 място
2012/2013 "А" група 12 място
2011/2012 "А" група 13 място
2010/2011 "А" група 4 място
2009/2010 "А" група 4 място
2008/2009 "А" група 5 място
2007/2008 "А" група 3 място
2006/2007 "А" група 3 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2015 35.232 10
април 2015 76.247 1
март 2015 62.607 4
декември 2014 51.681 4
октомври 2014 47.244 7
септември 2014 58.224 3
май 2014 44.396 7
април 2014 30.957 14
март 2014 43.445 8
декември 2013 29.687 10
ноември 2013 37.676 12
септември 2013 76.524 1
август 2013 25.071 22
май 2013 51.292 4
април 2013 32.812 17
март 2013 43.621 11
ноември 2012 35.359 12
октомври 2012 29.401 18
септември 2012 45.421 6
май 2012 39.837 10
април 2012 23.608 23
март 2012 26.586 17
ноември 2011 21.362 25
октомври 2011 31.184 19
септември 2011 31.719 13
август 2011 35.033 11
май 2011 38.813 10
април 2011 45.188 5
март 2011 30.607 18
ноември 2010 50.007 7
октомври 2010 24.628 25
септември 2010 45.766 9
август 2010 57.834 3
всички

Интернет страници