Доростол 2013 (Силистра)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Доростол, чието име и база наследява настоящият клуб, учреден през 2013 г., е създаден през 1945 г. - след обединение на спортните клубове Вихър (1924 г.) и България (1942 г.).

Хроника: Родоначалник на футбола в Силистра е швейцарецът Луи Айер, който от 1903 до 1909 г. е преподавател по гимнастика в местното педагогическо училище. В крайдунавския град през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До 1940 г. най-известни от тях са: Черният тим - наричан така заради цвета на екипите си, Дръстър (1920 г., от 1922 г. - Венус) и Вихър - основан с участието на деятели и футболисти от прекратилите дейност Черен тим (1919 г.) и Занаятчия (1920 г.). От 1930 до 1940 г. Вихър и Венус са обединени под името Вихър-Дръстър. През 1945 г. е създадено физкултурно дружество Доростол, което в 1947 г. е обединено с Левски (1941 г.) под името Септември. От 1949 г. в града започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Червено знаме. В 1957 г. те се вливат в новоучреденото ДФС Доростолски юнак (от 1960 г. - Доростол). През 1985 г. на негова основа се създава ФК Доростол. В периода от 1997 до 2000 г. се нарича Доростол 97, през 2000 и 2001 г. - Доростол 1902, от 2001 до 2003 г. - Доростол 2001, а от 2003 г. - Доростол 2003. От 21 декември 2009 г. официално е преобразуван в общински футболен клуб. През 2012 г. на практика прекратява дейността си. На следващата година е възстановен под името Доростол 2013, но не участва във футболното първенство - както при мъжете, така и при по-малките възрастови групи. Преди началото на сезон 2014/15 той временно се обединява с Брадвари 08 от близкото до Силистра едноименно село. Името на обединения клуб е Доростол 2013 (Силистра).

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Силистра 7500, ул. “Петър Мутафчиев”, ст. “Доростол”.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в “Б” група: 1990/91 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1948 г. (като Септември).
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1983/84 г.

Доростол 2013 (Силистра)

Североизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
13.08.2016 18:00 1 кръг Д Локомотив (Русе) 1:0
20.08.2016 18:00 2 кръг Г Септември 98 (Тервел) 0:1
27.08.2016 18:00 3 кръг Д Хитрино (Хитрино) 5:2
03.09.2016 17:00 4 кръг Д Ботев (Нови пазар) 2:0
11.09.2016 17:00 5 кръг Г Кубрат 2007 (Кубрат) 1:2
17.09.2016 17:00 6 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:2
24.09.2016 17:00 7 кръг Г Калиакра (Каварна) 1:2
- 8 кръг
почива
08.10.2016 16:00 9 кръг Г ФК Спартак (Варна) 0:7
15.10.2016 13:30 10 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 1:1
23.10.2016 15:00 11 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 0:3
26.10.2016 15:00 12 кръг Д Черноморец (Балчик) 0:4
30.10.2016 14:00 13 кръг Г Интер (Добрич) анл.
04.11.2016 14:00 14 кръг Г Локомотив (Русе) 0:0
11.11.2016 14:00 15 кръг Д Септември 98 (Тервел) 0:1
19.11.2016 14:00 16 кръг Г Хитрино (Хитрино) 0:3
26.11.2016 14:00 17 кръг Г Ботев (Нови пазар) 0:2
03.12.2016 14:00 18 кръг Д Кубрат 2007 (Кубрат) 1:2
25.02.2017 14:00 19 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:1
04.03.2017 15:00 20 кръг Д Калиакра (Каварна) 0:4
- 21 кръг
почива
18.03.2017 15:00 22 кръг Д ФК Спартак (Варна) 3:0
24.03.2017 15:00 23 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 0:0
01.04.2017 16:00 24 кръг Д Суворово 1 (Суворово) -:-
08.04.2017 16:00 25 кръг Г Черноморец (Балчик) -:-
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Хитрино (Хитрино) 20 5 2 13 15:29 17
10 Кубрат 2007 (Кубрат) 19 5 2 12 18:39 17
11 Доростол 2013 (Силистра) 20 4 3 13 15:37 15
12 ФК Спартак (Варна) 19 4 1 14 21:42 10
-- Интер (Добрич) 8 2 1 5 3:16 -
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Силистра / Финал
28.09.2016 16:00 - Д Добруджа (Ситово) 4:4

Доростол 2013 (Силистра)

ЮСВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
09.11.2016 14:00 1 кръг Д Волов (Шумен) 2:3
14.09.2016 16:00 2 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 4:4
21.09.2016 16:00 3 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 5:1
28.09.2016 16:00 4 кръг Д Аксаково (Аксаково) анл.
05.10.2016 15:00 5 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 2:0
12.10.2016 15:00 6 кръг Д Калиакра (Каварна) 0:3
19.10.2016 15:00 7 кръг Г Локомотив 2008 (Каспичан) 7:1
26.10.2016 14:00 8 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 3:0
23.11.2016 14:00 9 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:5
08.03.2017 15:00 10 кръг Г Волов (Шумен) 0:3
15.03.2017 15:00 11 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:0
22.03.2017 15:00 12 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:2
- 13 кръг
почива
05.04.2017 16:00 14 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
12.04.2017 16:00 15 кръг Г Калиакра (Каварна) -:-
19.04.2017 16:00 16 кръг Д Локомотив 2008 (Каспичан) -:-
26.04.2017 14:00 17 кръг Г Суворово 1 (Суворово) -:-
03.05.2017 16:00 18 кръг Д Дунав 2010 (Русе) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Калиакра (Каварна) 11 8 1 2 37:10 25
3 Волов (Шумен) 10 7 1 2 39:13 22
4 Доростол 2013 (Силистра) 11 5 1 5 25:22 16
5 Светкавица Търговище (Търговище) 11 5 1 5 25:22 16
6 Добруджа 1919 (Добрич) 10 3 4 3 22:14 13

Доростол 2013 (Силистра)

ЮМВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 10:00 1 кръг Д Варненчик (Варна) 5:0
18.09.2016 10:00 2 кръг Г Калиакра (Каварна) 4:3
22.09.2016 10:00 3 кръг Д Ботев (Нови пазар) 2:2
25.09.2016 10:00 4 кръг Г Атлетик (Провадия) 9:0
02.10.2016 10:00 5 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 1:2
09.10.2016 10:00 6 кръг Г Черно море (Варна) 0:5
16.10.2016 10:00 7 кръг Д Септември 98 (Тервел) 12:0
23.10.2016 10:00 8 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:1
30.10.2016 10:00 9 кръг Д Волов (Шумен) 1:0
04.11.2016 10:00 10 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 4:0
- 11 кръг
почива
20.11.2016 10:00 12 кръг Д Хитрино (Хитрино) 3:1
27.11.2016 10:00 13 кръг Г Спартак 1918 II (Варна) 3:0
04.12.2016 10:00 14 кръг Д Интер (Добрич) 0:4
10.12.2016 10:00 15 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:4
26.02.2017 10:00 16 кръг Г Варненчик (Варна) 2:0
05.03.2017 10:00 17 кръг Д Калиакра (Каварна) 1:1
12.03.2017 10:00 18 кръг Г Ботев (Нови пазар) 3:0
19.03.2017 10:00 19 кръг Д Атлетик (Провадия) 3:2
27.03.2017 10:00 20 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 3:0
02.04.2017 10:00 21 кръг Д Черно море (Варна) -:-
09.04.2017 10:00 22 кръг Г Септември 98 (Тервел) -:-
12.04.2017 10:00 23 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) -:-
16.04.2017 10:00 24 кръг Г Волов (Шумен) -:-
23.04.2017 10:00 25 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
- 26 кръг
почива
07.05.2017 10:00 27 кръг Г Хитрино (Хитрино) -:-
14.05.2017 10:00 28 кръг Д Спартак 1918 II (Варна) -:-
21.05.2017 10:00 29 кръг Г Интер (Добрич) -:-
28.05.2017 10:00 30 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Лудогорец 1945 (Разград) 17 14 2 1 84:7 44
3 Дунав 2010 (Русе) 19 13 2 4 71:29 41
4 Доростол 2013 (Силистра) 19 12 3 4 57:25 39
5 Светкавица Търговище (Търговище) 19 11 2 6 44:23 35
6 Волов (Шумен) 19 11 2 6 63:33 35

Доростол 2013 (Силистра)

Деца: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2016 11:30 1 кръг Д Варненчик (Варна) 10:0
18.09.2016 11:30 2 кръг Г Калиакра (Каварна) 0:2
22.09.2016 11:30 3 кръг Д Ботев (Нови пазар) 7:1
25.09.2016 11:30 4 кръг Г Атлетик (Провадия) 2:0
02.10.2016 11:30 5 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 6:0
09.10.2016 11:30 6 кръг Г Черно море (Варна) 0:2
16.10.2016 11:30 7 кръг Д Септември 98 (Тервел) 3:0
23.10.2016 11:30 8 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:2
30.10.2016 11:30 9 кръг Д Волов (Шумен) 3:0
04.11.2016 11:30 10 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 0:0
- 11 кръг
почива
20.11.2016 11:30 12 кръг Д Хитрино (Хитрино) 5:0
27.11.2016 11:30 13 кръг Г Спартак 1918 II (Варна) 2:0
04.12.2016 11:30 14 кръг Д Интер (Добрич) 1:3
10.12.2016 11:30 15 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:7
26.02.2017 11:30 16 кръг Г Варненчик (Варна) 3:1
05.03.2017 11:30 17 кръг Д Калиакра (Каварна) 1:0
12.03.2017 11:30 18 кръг Г Ботев (Нови пазар) 4:0
19.03.2017 11:30 19 кръг Д Атлетик (Провадия) 5:0
27.03.2017 11:30 20 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 3:0
02.04.2017 11:30 21 кръг Д Черно море (Варна) -:-
09.04.2017 11:30 22 кръг Г Септември 98 (Тервел) -:-
12.04.2017 11:30 23 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) -:-
16.04.2017 11:30 24 кръг Г Волов (Шумен) -:-
23.04.2017 11:30 25 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
- 26 кръг
почива
07.05.2017 11:30 27 кръг Г Хитрино (Хитрино) -:-
14.05.2017 11:30 28 кръг Д Спартак 1918 II (Варна) -:-
21.05.2017 11:30 29 кръг Г Интер (Добрич) -:-
28.05.2017 11:30 30 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 17 17 0 0 92:7 51
2 Черно море (Варна) 19 15 2 2 84:21 47
3 Доростол 2013 (Силистра) 19 13 1 5 57:18 40
4 Светкавица Търговище (Търговище) 19 12 1 6 49:34 37
5 Септември 98 (Тервел) 19 11 2 6 77:43 35

Доростол 2013 (Силистра)

ДПГ13: Варна - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2016 10:30 1 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:5
17.09.2016 10:30 2 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:2
24.09.2016 10:30 3 кръг Г Аксаково (Аксаково) 4:0
01.10.2016 10:30 4 кръг Д ФК Спартак (Варна) 1:0
08.10.2016 10:30 5 кръг Г Черно море (Варна) 0:7
15.10.2016 10:30 6 кръг Д Атлетик (кв.Макак, Шумен) 3:0
- 7 кръг
почива
29.10.2016 10:30 8 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 2:1
07.11.2016 10:30 9 кръг Г Черноморец (Балчик) 3:1
14.11.2016 14:00 10 кръг Г Черно море II (Варна) 0:0
19.11.2016 10:30 11 кръг Д Аристон (Русе) 1:1
26.11.2016 10:30 12 кръг Г Волов (Шумен) 2:1
03.12.2016 10:30 13 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 2:2
11.03.2017 10:30 14 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 1:2
18.03.2017 10:30 15 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 2:1
25.03.2017 11:00 16 кръг Д Аксаково (Аксаково) 3:0
01.04.2017 10:30 17 кръг Г ФК Спартак (Варна) -:-
08.04.2017 10:30 18 кръг Д Черно море (Варна) -:-
12.04.2017 10:30 19 кръг Г Атлетик (кв.Макак, Шумен) -:-
- 20 кръг
почива
22.04.2017 10:30 21 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) -:-
29.04.2017 10:30 22 кръг Д Черноморец (Балчик) -:-
06.05.2017 10:30 23 кръг Д Черно море II (Варна) -:-
13.05.2017 10:30 24 кръг Г Аристон (Русе) -:-
20.05.2017 10:30 25 кръг Д Волов (Шумен) -:-
27.05.2017 10:30 26 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Аристон (Русе) 15 11 1 3 68:15 34
4 Добруджа 1919 (Добрич) 15 9 2 4 46:20 29
5 Доростол 2013 (Силистра) 15 8 3 4 25:23 27
6 ФК Спартак (Варна) 14 7 4 3 44:25 25
7 Дунав 2010 (Русе) 15 6 3 6 41:33 21

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:33 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 А ОФГ СС 1 място
2014/2015 "В" група 16 място
2013/2014 - -
2012/2013 - -
2011/2012 "Б" група 10 място
2010/2011 "Б" група 7 място
2009/2010 "В" група 1 място
2008/2009 "В" група 3 място
2007/2008 "В" група 8 място
2006/2007 "В" група 9 място

Месечна ранглиста

Интернет страници