Хасково (Хасково)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е през 1947 г. под името Динамо.

Хроника: В Хасково през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: СП 24 (1924 г. - след обединение на Сокол и Пантера), Ботев, Левски, България (1927 г. - след обединение на СП 24 и Родопец) и др. След 1944 г. стартират множество реформи. Създадени са физкултурни дружества, най-известни от които са Родина и Спартак. През 1947 г. те са обединени под името Динамо. От есента на 1949 г. в града започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Торпедо, Червено знаме, ДНВ (от 1952 г. - ДНА, от 1956 г. - СКНА) , Спартак и др. През 1957 г., след поредната промяна, те са обединени в дружество за физическа култура и спорт Ашика, което в края на годината приема името Димитър Канев. В 1972 г. то е преименувано на Хасково. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва за се развива самостоятелно. Преди пролетта на 2010 г. Хасково напуска първенството на ЮИ "В" АФГ и изпада в областната футболна група, но в нея през следващата състезателна година продължава да участва единствено дублиращият отбор на клуба - Хасково ІІ. Той наследява представителния отбор и детско-юношеската школа и започва участие в различните първенства от негово име. Преди сезон 2012/13 е преименуван на Хасково 2009.

Клубни цветове: червен и бял.

Прозвище: червено-белите.

Адрес: Хасково 6300.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
осмо място в “А” група: 1981/82 г. (като Хасково).
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1983/84 г. (като Хасково).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2004/05 г. (като Хасково).

Хасково (Хасково)

"А" ОФГ Хасково
Дата Фаза Противник Рез.
26.08.2017 18:00 1 кръг Д Извор (Горски извор) 0:0
02.09.2017 17:00 2 кръг Г Сакарски спортист 04 (Тополовград) 4:1
09.09.2017 17:00 3 кръг Д Стамболово (Стамболово) 4:2
16.09.2017 17:00 4 кръг Г Хеброс 1921 (Харманли) 0:1
23.09.2017 16:00 5 кръг Д Асти АБ (Хасково) 1:0
30.09.2017 16:00 6 кръг Г Аида (Караманци) анл.
07.10.2017 16:00 7 кръг Д Герганин извор (Бисер) 2:4
14.10.2017 16:00 8 кръг Г Хасково 1957 (Хасково) 3:2
21.10.2017 16:00 9 кръг Д Тунджа (Срем) 4:1
28.10.2017 14:30 10 кръг Г Раковски (Ивайловград) 1:0
04.11.2017 14:30 11 кръг Д Свиленград 1921 II (Свиленград) 2:0
11.11.2017 14:30 12 кръг Д Любимец (Любимец) 3:2
18.11.2017 14:30 13 кръг Г Топлика (Минерални бани) 0:1
11.03.2018 15:00 14 кръг Г Извор (Горски извор) 0:0
- 15 кръг
почива
25.03.2018 15:30 16 кръг Г Стамболово (Стамболово) 2:1
01.04.2018 15:30 17 кръг Д Хеброс 1921 (Харманли) 7:0
06.04.2018 16:30 18 кръг Г Асти АБ (Хасково) 3:0
- 19 кръг
почива
26.04.2018 17:30 20 кръг Г Герганин извор (Бисер) 1:2
29.04.2018 17:00 21 кръг Д Хасково 1957 (Хасково) 2:1
05.05.2018 18:00 22 кръг Г Тунджа (Срем) 6:1
13.05.2018 18:00 23 кръг Д Раковски (Ивайловград) 3:0
20.05.2018 18:00 24 кръг Г Свиленград 1921 II (Свиленград) 1:1
27.05.2018 18:00 25 кръг Г Любимец (Любимец) 1:1
03.06.2018 18:00 26 кръг Д Топлика (Минерални бани) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Хасково 1957 (Хасково) 22 17 2 3 66:25 53
2 Герганин извор (Бисер) 22 15 4 3 60:25 49
3 Хасково (Хасково) 22 14 4 4 49:20 46
4 Хеброс 1921 (Харманли) 22 13 2 7 59:39 41
5 Топлика (Минерални бани) 22 11 2 9 33:37 35
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
09.07.2017 18:00 - Г Герганин извор (Бисер) 3:3
29.07.2017 11:00 - Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:3
23.08.2017 18:00 - Г Арда (Кърджали) 0:11
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
20.01.2018 14:30 - Г Димитровград 1947 (Димитровград) 1:2
27.01.2018 15:00 - Г Борислав 2009 (Първомай) 2:1

Хасково (Хасково)

ЮСВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
10.10.2017 11:00 1 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) 2:1
02.10.2017 16:00 2 кръг Д Арда (Кърджали) 3:1
29.09.2017 14:00 3 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 2:2
16.10.2017 16:00 4 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 0:1
19.10.2017 11:00 5 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 0:2
30.10.2017 16:00 6 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:3
02.11.2017 11:00 7 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 3:0
16.05.2018 17:00 8 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) 4:1
04.04.2018 16:00 9 кръг Г Арда (Кърджали) 2:2
12.04.2018 16:00 10 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 3:0
19.04.2018 15:00 11 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 0:5
03.05.2018 16:00 12 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 7:2
07.05.2018 16:00 13 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 3:0
10.05.2018 16:00 14 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Марица 1921 (Пловдив) 14 10 3 1 36:11 33
2 Родопа Смолян (Смолян) 14 9 1 4 28:18 28
3 Хасково (Хасково) 14 8 2 4 33:20 26
4 Арда (Кърджали) 14 7 4 3 33:17 25
5 Ботев 2002 (Пловдив) 14 6 3 5 38:22 21

Хасково (Хасково)

ЮМВ: Хасково - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
22.09.2017 11:45 1 кръг Д Арда (Кърджали) 2:0
30.09.2017 11:45 2 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 6:0
07.10.2017 11:45 3 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 2:4
14.10.2017 11:45 4 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 4:3
21.10.2017 10:00 5 кръг Г Бенковски (Симеоновград) 2:2
28.10.2017 11:45 6 кръг Д Хасково 1957 (Хасково) 2:1
04.11.2017 11:45 7 кръг Г Хеброс 1921 (Харманли) 3:0
05.05.2018 10:30 8 кръг Г Арда (Кърджали) 2:2
19.05.2018 11:45 9 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 7:1
01.04.2018 11:45 10 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 3:1
01.05.2018 11:45 11 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 2:3
21.04.2018 11:45 12 кръг Д Бенковски (Симеоновград) 3:0
28.04.2018 10:00 13 кръг Г Хасково 1957 (Хасково) 13:0
05.05.2018 11:45 14 кръг Д Хеброс 1921 (Харманли) 6:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Арда 1924 (Кърджали) 13 11 0 2 60:10 33
2 Хасково (Хасково) 14 10 2 2 57:18 32
3 Арда (Кърджали) 13 9 2 2 28:11 29
4 Свиленград 1921 (Свиленград) 14 7 1 6 44:25 22
5 Хасково 1957 (Хасково) 14 5 0 9 17:60 15

Хасково (Хасково)

ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Хасково / Финал
19.09.2017 - Г Асти АБ (Хасково) 1:5

Хасково (Хасково)

Деца: Хасково - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
30.09.2017 10:00 2 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 4:4
07.10.2017 10:00 3 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 5:4
14.10.2017 10:00 4 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 3:1
19.05.2018 10:00 5 кръг Г Свиленград (Свиленград) 4:1
28.10.2017 10:00 6 кръг Д Любимец (Любимец) 6:0
04.11.2017 10:00 7 кръг Г Хеброс 1921 (Харманли) 5:0
- 8 кръг
почива
12.05.2018 10:00 9 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 10:3
01.04.2018 10:00 10 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 4:1
01.05.2018 10:00 11 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 0:2
21.04.2018 10:00 12 кръг Д Свиленград (Свиленград) 3:0
28.04.2018 10:00 13 кръг Г Любимец (Любимец) 8:1
05.05.2018 10:00 14 кръг Д Хеброс 1921 (Харманли) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Хасково (Хасково) 12 10 1 1 55:17 31
2 Арда 1924 (Кърджали) 12 10 0 2 54:12 30
3 Димитровград 1947 (Димитровград) 12 7 2 3 50:38 23
4 Свиленград 1921 (Свиленград) 12 6 0 6 40:40 18
5 Любимец (Любимец) 12 4 0 8 24:52 12

Хасково (Хасково)

ДПГ13: Стара Загора - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2017 12:00 1 кръг Г Арсенал (Казанлък) 3:2
30.09.2017 12:00 2 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 0:4
07.10.2017 12:00 3 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:9
14.10.2017 12:00 4 кръг Д Берое II (Стара Загора) 0:5
21.10.2017 12:00 5 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:4
28.10.2017 12:00 6 кръг Д Респект (Хасково) 0:4
04.11.2017 12:00 7 кръг Г Миньор (Раднево) 7:0
11.11.2017 12:00 8 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 0:4
18.11.2017 12:00 9 кръг Г Мъглиж (Мъглиж) 0:6
25.11.2017 12:00 10 кръг Д Розова долина (Казанлък) 0:6
02.12.2017 12:00 11 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 1:2
16.05.2018 12:00 12 кръг Д Арсенал (Казанлък) 8:0
17.03.2018 12:00 13 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 1:3
24.03.2018 12:00 14 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:3
31.03.2018 12:00 15 кръг Г Берое II (Стара Загора) 2:3
14.04.2018 10:30 16 кръг Д Верея (Стара Загора) 4:10
21.04.2018 12:00 17 кръг Г Респект (Хасково) 0:5
28.04.2018 12:00 18 кръг Д Миньор (Раднево) 1:1
05.05.2018 12:00 19 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 1:5
12.05.2018 12:00 20 кръг Д Мъглиж (Мъглиж) 0:7
19.05.2018 12:00 21 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:3
26.05.2018 12:00 22 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 0:6
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Димитровград 1947 (Димитровград) 22 8 3 11 45:46 27
9 Сливен 2000 (Сливен) 22 7 1 14 43:133 22
10 Хасково (Хасково) 22 3 1 18 28:92 10
11 Арсенал (Казанлък) 22 2 2 18 26:137 8
12 Миньор (Раднево) 22 0 2 20 9:184 2

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:07 сезона
"Б" група:42 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 А ОФГ ХС 3 място
2016/2017 А ОФГ ХС 6 място
2015/2016 - -
2014/2015 "А" група 12 място
2013/2014 "Б" група 2 място
2012/2013 "В" група 2 място
2011/2012 А ОФГ ХС 1 място
2010/2011 А ОФГ ХС ?
2009/2010 "В" група 19 място
2008/2009 "В" група 16 място
2007/2008 "Б" група 14 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2015 7.224 60
април 2015 30.084 11
март 2015 29.951 15
декември 2014 27.082 20
октомври 2014 18.906 23
септември 2014 27.662 18
май 2014 32.045 14
април 2014 22.429 22
март 2014 38.060 13
ноември 2013 19.612 28
септември 2013 31.306 18
август 2013 39.264 11
май 2013 19.695 27
април 2013 11.879 51
март 2013 13.627 43
ноември 2012 12.051 51
октомври 2012 14.503 38
септември 2012 19.932 24
всички

Интернет страници

 » няма интернет страници