ФК Хасково (Хасково)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е през 1947 г. под името Динамо.

Хроника: В Хасково през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: СП 24 (1924 г. - след обединение на Сокол и Пантера), Ботев, Левски, България (1927 г. - след обединение на СП 24 и Родопец) и др. След 1944 г. стартират множество реформи. Създадени са физкултурни дружества, най-известни от които са Родина и Спартак. През 1947 г. те са обединени под името Динамо. От есента на 1949 г. в града започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Торпедо, Червено знаме, ДНВ (от 1952 г. - ДНА, от 1956 г. - СКНА) , Спартак и др. През 1957 г., след поредната промяна, те са обединени в дружество за физическа култура и спорт Ашика, което в края на годината приема името Димитър Канев. В 1972 г. то е преименувано на Хасково. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва за се развива самостоятелно. Преди пролетта на 2010 г. Хасково напуска първенството на ЮИ "В" АФГ и изпада в областната футболна група, но в нея през следващата състезателна година продължава да участва единствено дублиращият отбор на клуба - Хасково ІІ. Той наследява представителния отбор и детско-юношеската школа и започва участие в различните първенства от негово име. Преди сезон 2012/13 е преименуван на Хасково 2009.

Клубни цветове: червен и бял.

Прозвище: червено-белите.

Адрес: Хасково 6300.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
осмо място в “А” група: 1981/82 г. (като Хасково).
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1983/84 г. (като Хасково).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2004/05 г. (като Хасково).

ОФК Хасково (Хасково)

"А" ОГ Хасково
Дата Фаза Противник Рез.
02.09.2023 17:00 1 кръг Д ФК Свиленград (Свиленград) 1:4
10.09.2023 17:00 2 кръг Г ФК Върбица (Бенковски) 3:1
16.09.2023 17:00 3 кръг Д Любимец 2018 (Любимец) 4:0
23.09.2023 17:00 4 кръг Д ФК Харманли (Харманли) 3:2
01.10.2023 16:00 5 кръг Г Саяна II (Хасково) 3:1
07.10.2023 16:00 6 кръг Д Марица (Симеоновград) 4:1
15.10.2023 16:00 7 кръг Г Любимец 2000 (Любимец) 0:3
21.10.2023 16:00 8 кръг Д Раковски 1923 (Ивайловград) 4:0
05.11.2023 14:30 9 кръг Г ФК Хасково 2022 (Хасково) 2:3
11.11.2023 14:30 10 кръг Д Хеброс 1921 (Харманли) 5:1
19.11.2023 14:30 11 кръг Г Сакарски спортист 04 (Тополовград) 3:0
02.03.2024 15:00 12 кръг Г ФК Свиленград (Свиленград) 0:3
10.03.2024 15:00 13 кръг Д ФК Върбица (Бенковски) 4:0
16.03.2024 15:00 14 кръг Г Любимец 2018 (Любимец) 5:2
23.03.2024 15:00 15 кръг Г ФК Харманли (Харманли) 0:1
31.03.2024 15:00 16 кръг Д Саяна II (Хасково) 1:0
06.04.2024 17:00 17 кръг Г Марица (Симеоновград) 2:1
14.04.2024 17:00 18 кръг Д Любимец 2000 (Любимец) 4:0
20.04.2024 17:00 19 кръг Г Раковски 1923 (Ивайловград) 2:0
28.04.2024 18:00 20 кръг Д ФК Хасково 2022 (Хасково) 4:0
11.05.2024 18:00 21 кръг Г Хеброс 1921 (Харманли) 8:3
19.05.2024 18:00 22 кръг Д Сакарски спортист 04 (Тополовград) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ФК Свиленград (Свиленград) 22 20 1 1 88:20 61
2 ОФК Хасково (Хасково) 22 17 0 5 65:26 51
3 ФК Харманли (Харманли) 22 16 2 4 57:19 50
4 Любимец 2000 (Любимец) 22 14 4 4 64:24 46
5 ФК Върбица (Бенковски) 22 12 3 7 51:39 39

ОФК Хасково (Хасково)

ЮМВ: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2023 15:00 1 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 0:2
21.09.2023 15:00 2 кръг Д Саяна (Хасково) 0:7
28.09.2023 16:00 3 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 2:5
05.10.2023 14:00 4 кръг Д Овощник (Овощник) 0:5
12.10.2023 16:00 5 кръг Г Минерал (Ягода) 1:4
22.10.2023 13:30 6 кръг Д Розова долина (Казанлък) 2:1
26.10.2023 16:00 7 кръг Г Верея (Стара Загора) 1:5
01.11.2023 15:00 8 кръг Д Бригада 2010 (Димитровград) 0:8
09.11.2023 15:00 9 кръг Г Арсенал 2000 (Казанлък) анл.
16.11.2023 15:00 10 кръг Д Арена (Ямбол) 0:7
23.11.2023 15:00 11 кръг Г Загорец (Нова Загора) 0:3
14.03.2024 13:00 12 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 3:2
21.03.2024 15:00 13 кръг Г Саяна (Хасково) 0:4
28.03.2024 13:00 14 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 3:0
04.04.2024 15:00 15 кръг Г Овощник (Овощник) 3:4
11.04.2024 15:00 16 кръг Д Минерал (Ягода) 3:0
22.04.2024 15:00 17 кръг Г Розова долина (Казанлък) 1:2
25.04.2024 15:00 18 кръг Д Верея (Стара Загора) 3:0
01.05.2024 16:00 19 кръг Г Бригада 2010 (Димитровград) 0:14
- 20 кръг
почива
16.05.2024 15:00 21 кръг Г Арена (Ямбол) 0:3
23.05.2024 15:00 22 кръг Д Загорец (Нова Загора) 1:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Димитровград 1947 (Димитровград) 20 6 2 12 28:59 20
8 Минерал (Ягода) 20 5 3 12 24:57 18
9 ОФК Хасково (Хасково) 20 5 0 15 23:80 15
10 ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 20 2 2 16 22:92 8
11 Верея (Стара Загора) 20 2 2 16 15:57 8

ОФК Хасково (Хасково)

Деца: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
25.10.2023 14:00 1 кръг Д Сините камъни 2022 II (Сливен) 9:0
17.09.2023 10:00 2 кръг Д Розова долина (Казанлък) 3:1
30.10.2023 11:00 3 кръг Г Сините камъни 2022 (Сливен) 2:2
08.11.2023 14:00 4 кръг Д Шампион (Ямбол) 5:3
07.10.2023 10:00 5 кръг Г ФК Сливен (Сливен) 0:7
14.10.2023 10:00 6 кръг Д Чирпан 1929 (Чирпан) 1:1
20.10.2023 15:30 7 кръг Г Розова долина II (Казанлък) 0:1
01.11.2023 13:00 8 кръг Д Саяна (Хасково) 1:3
04.11.2023 10:00 9 кръг Г Арсенал 2000 (Казанлък) 1:4
11.11.2023 10:00 10 кръг Д Верея (Стара Загора) 5:0
17.11.2023 14:00 11 кръг Г ФК Харманли (Харманли) 2:0
25.11.2023 10:00 12 кръг Д Чирпан 1929 II (Чирпан) 10:0
09.03.2024 10:00 13 кръг Г Миньор 2022 (Раднево) 3:2
16.03.2024 10:00 14 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 0:0
23.03.2024 10:00 15 кръг Г Арена (Ямбол) 2:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Розова долина II (Казанлък) 15 10 1 4 56:20 31
6 Арсенал 2000 (Казанлък) 15 9 1 5 45:34 28
7 ОФК Хасково (Хасково) 15 8 3 4 44:25 27
8 Сините камъни 2022 (Сливен) 15 7 5 3 50:28 26
9 Розова долина (Казанлък) 15 6 1 8 31:52 19
Втора фаза / Група "А"
30.03.2024 10:00 16 кръг Г Саяна (Хасково) 1:5
06.04.2024 13:30 17 кръг Д ФК Сливен (Сливен) 1:5
13.04.2024 10:00 18 кръг Г Чирпан 1929 (Чирпан) 0:3
20.04.2024 10:00 19 кръг Д Розова долина II (Казанлък) 3:1
27.04.2024 10:00 20 кръг Д Арсенал 2000 (Казанлък) 5:4
11.05.2024 10:00 21 кръг Д Сините камъни 2022 (Сливен) 6:1
18.05.2024 10:00 22 кръг Д Арена (Ямбол) 1:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Арена (Ямбол) 22 17 2 3 115:33 53
4 Чирпан 1929 (Чирпан) 22 13 4 5 70:28 43
5 ОФК Хасково (Хасково) 22 11 4 7 61:45 37
6 Розова долина II (Казанлък) 22 12 1 9 69:51 37
7 Арсенал 2000 (Казанлък) 22 10 1 11 60:62 31

ОФК Хасково (Хасково)

ДПГ13: Стара Загора - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2023 13:30 1 кръг Д ФК Сливен (Сливен) 0:4
16.09.2023 11:30 2 кръг Д Локомотив (Стара Загора) 4:7
23.09.2023 11:30 3 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:5
28.09.2023 15:00 4 кръг Д Саяна (Хасково) 2:1
07.10.2023 11:30 5 кръг Г Арена (Ямбол) 1:4
14.10.2023 11:30 6 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:6
- 7 кръг
почива
28.10.2023 11:30 8 кръг Д Загорец (Нова Загора) 9:0
04.11.2023 11:30 9 кръг Г Сините камъни 2022 (Сливен) 0:9
12.11.2023 10:00 10 кръг Д Шампион (Ямбол) 3:5
18.11.2023 11:30 11 кръг Г Арсенал 2000 (Казанлък) 4:0
24.02.2024 10:00 12 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 0:3
02.12.2023 11:30 13 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) анл.
04.03.2024 11:00 14 кръг Г ФК Сливен (Сливен) 2:8
09.03.2024 10:30 15 кръг Г Локомотив (Стара Загора) 3:7
16.03.2024 11:30 16 кръг Д Розова долина (Казанлък) 3:1
23.03.2024 11:30 17 кръг Г Саяна (Хасково) 0:1
30.03.2024 11:30 18 кръг Д Арена (Ямбол) 4:3
06.04.2024 11:30 19 кръг Г Берое (Стара Загора) 2:1
- 20 кръг
почива
20.04.2024 11:30 21 кръг Г Загорец (Нова Загора) 8:0
27.04.2024 11:30 22 кръг Д Сините камъни 2022 (Сливен) 0:2
01.05.2024 14:00 23 кръг Г Шампион (Ямбол) 1:7
11.05.2024 11:30 24 кръг Д Арсенал 2000 (Казанлък) 3:0
18.05.2024 11:30 25 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 7:0
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Свиленград 1921 (Свиленград) 22 10 1 11 63:79 31
8 Розова долина (Казанлък) 22 10 1 11 67:60 31
9 ОФК Хасково (Хасково) 22 9 0 13 58:74 27
10 Саяна (Хасково) 22 7 1 14 48:65 22
11 Загорец (Нова Загора) 22 2 0 20 14:154 6

ОФК Хасково (Хасково)

ДПГ13: Хасково - Областна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
31.10.2023 10:30 1 кръг Д Любимец 2000 (Любимец) 6:3
30.09.2023 12:00 2 кръг Г Евророма (Свиленград) 3:0
07.10.2023 11:00 3 кръг Д ФК Свиленград (Свиленград) 2:7
15.10.2023 11:00 4 кръг Г Сакарски спортист 04 (Тополовград) 3:6
22.10.2023 10:00 5 кръг Д ОФК Хасково II (Хасково) 2:1
15.11.2023 13:30 6 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:3
11.11.2023 10:00 7 кръг Г Раковски 1923 (Ивайловград) 4:4
23.05.2024 17:00 8 кръг Г Любимец 2000 (Любимец) 10:3
07.04.2024 11:00 9 кръг Д Евророма (Свиленград) 7:0
17.04.2024 16:00 10 кръг Г ФК Свиленград (Свиленград) 0:2
21.04.2024 11:00 11 кръг Д Сакарски спортист 04 (Тополовград) 4:0
30.04.2024 14:00 12 кръг Г ОФК Хасково II (Хасково) 9:1
14.05.2024 17:00 13 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 1:1
18.05.2024 15:00 14 кръг Д Раковски 1923 (Ивайловград) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Раковски 1923 (Ивайловград) 14 10 2 2 56:20 32
3 Димитровград 1947 (Димитровград) 14 9 2 3 52:27 29
4 ОФК Хасково (Хасково) 14 7 2 5 52:34 23
5 Евророма (Свиленград) 14 4 0 10 34:46 12
6 Любимец 2000 (Любимец) 14 3 3 8 31:84 12

ОФК Хасково II (Хасково)

ДПГ13: Хасково - Областна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
15.11.2023 13:00 1 кръг Г ФК Свиленград (Свиленград) 1:4
30.09.2023 11:00 2 кръг Д Раковски 1923 (Ивайловград) 1:6
08.10.2023 13:00 3 кръг Г Сакарски спортист 04 (Тополовград) 1:3
15.10.2023 10:00 4 кръг Д Любимец 2000 (Любимец) 5:5
22.10.2023 10:00 5 кръг Г ОФК Хасково (Хасково) 1:2
04.11.2023 11:00 6 кръг Д Евророма (Свиленград) 3:1
11.11.2023 10:00 7 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 5:3
31.03.2024 11:00 8 кръг Д ФК Свиленград (Свиленград) 2:6
06.04.2024 14:00 9 кръг Г Раковски 1923 (Ивайловград) 0:5
18.04.2024 14:00 10 кръг Д Сакарски спортист 04 (Тополовград) 4:0
30.05.2024 17:00 11 кръг Г Любимец 2000 (Любимец) 0:3
30.04.2024 14:00 12 кръг Д ОФК Хасково (Хасково) 1:9
11.05.2024 11:00 13 кръг Г Евророма (Свиленград) 0:3
18.05.2024 10:00 14 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 ОФК Хасково (Хасково) 14 7 2 5 52:34 23
5 Евророма (Свиленград) 14 4 0 10 34:46 12
6 Любимец 2000 (Любимец) 14 3 3 8 31:84 12
7 ОФК Хасково II (Хасково) 14 3 1 10 25:53 10
8 Сакарски спортист 04 (Тополовград) 14 3 1 10 19:61 10

ФК Хасково (Хасково)

ДПГ11: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 7) - група "Г"
Дата Фаза Противник Рез.
16.03.2024 10:00 12 кръг Г Житница (Житница) 3:3
23.03.2024 14:00 13 кръг Д Спартак (Първенец) 2:15
30.03.2024 11:00 14 кръг Г Реал (Пловдив) 0:3
06.04.2024 14:00 15 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 2:2
13.04.2024 14:00 16 кръг Г Академия Лион (Пловдив) 10:1
20.04.2024 14:00 17 кръг Д Траките 2007 (Скутаре) 1:7
27.04.2024 14:00 18 кръг Г ЕАЗ Перущица 2023 (Перущица) 0:8
01.05.2024 12:00 19 кръг Д СФК Раковски (Раковски) 2:4
11.05.2024 14:00 20 кръг Г Траките 2007 II (Скутаре) 1:7
20.05.2024 12:00 21 кръг Д ФК Хасково 1924 (Хасково) 2:12
20.05.2024 15:00 22 кръг Г Тракия 2004 (Пловдив) 0:3
25.05.2024 13:00 23 кръг Г Черноризец Храбър (Пловдив) 0:3
01.06.2024 11:00 24 кръг Д СФК Спартак 1947 (Пловдив) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
13 Житница (Житница) 11 2 1 8 21:63 7
14 Академия Лион (Пловдив) 20 2 1 17 41:151 7
15 Черноризец Храбър (Пловдив) 11 2 0 9 9:61 6
16 Брестник 1948 (Брестник) 11 2 0 9 19:74 6
17 ФК Хасково (Хасково) 13 1 2 10 23:71 5

ФК Хасково (Хасково)

ДПГ10: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 7) - група "Б"
Дата Фаза Противник Рез.
10.03.2024 11:00 14 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 0:3
17.03.2024 11:00 15 кръг Д Секирово (кв.Секирово, Раковски) 1:6
24.03.2024 12:00 16 кръг Г Труд (Труд) 3:4
31.03.2024 11:00 17 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) 4:3
07.04.2024 12:00 18 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) 1:8
14.04.2024 11:00 19 кръг Г ФК Хасково II (Хасково) 0:3
21.04.2024 11:00 20 кръг Д Чавдар (Пловдив) 8:1
28.04.2024 11:00 21 кръг Г Юнайтед (Пловдив) 7:3
16.05.2024 18:00 22 кръг Д Бригада 2010 (Димитровград) 0:1
12.05.2024 11:00 23 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 0:3
24.05.2024 11:00 24 кръг Д Секирово II (кв.Секирово, Раковски) 0:3
26.05.2024 11:00 25 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:3
02.06.2024 12:00 26 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
13 Секирово II (кв.Секирово, Раковски) 9 3 0 6 16:53 9
14 ФК Хасково II (Хасково) 12 3 0 9 20:39 9
15 ФК Хасково (Хасково) 13 3 0 10 24:44 9
16 ФК Хасково 2022 (Хасково) 11 2 2 7 27:49 8
17 Академик (Пловдив) 12 2 2 8 43:45 8

ФК Хасково II (Хасково)

ДПГ10: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 7) - група "Б"
Дата Фаза Противник Рез.
10.03.2024 10:00 14 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:3
17.03.2024 10:00 15 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 3:6
24.03.2024 11:00 16 кръг Г Секирово (кв.Секирово, Раковски) 0:8
31.03.2024 10:00 17 кръг Д Труд (Труд) 2:4
07.04.2024 11:00 18 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) анл.
14.04.2024 11:00 19 кръг Д ФК Хасково (Хасково) 3:0
21.04.2024 10:00 20 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) 5:3
28.04.2024 12:00 21 кръг Г Чавдар (Пловдив) 7:2
01.06.2024 10:00 22 кръг Д Юнайтед (Пловдив) 0:3
16.05.2024 17:00 23 кръг Г Бригада 2010 (Димитровград) 0:1
24.05.2024 10:00 24 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 0:3
26.05.2024 10:00 25 кръг Г Секирово II (кв.Секирово, Раковски) 0:3
02.06.2024 11:00 26 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Академия Спартак (Пловдив) 11 6 3 2 44:39 21
13 Секирово II (кв.Секирово, Раковски) 9 3 0 6 16:53 9
14 ФК Хасково II (Хасково) 12 3 0 9 20:39 9
15 ФК Хасково (Хасково) 13 3 0 10 24:44 9
16 ФК Хасково 2022 (Хасково) 11 2 2 7 27:49 8

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

ФК Хасково (Хасково)

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:07 сезона
"Б" група:42 сезона

Последните 10 сезона

2022/2023 А ОФГ ХС 3 място
2021/2022 - -
2020/2021 Трета лига 12 място
2019/2020 А ОФГ ХС 1 място
2018/2019 А ОФГ ХС 1 място
2017/2018 А ОФГ ХС 3 място
2016/2017 А ОФГ ХС 6 място
2015/2016 - -
2014/2015 "А" група 12 място
2013/2014 "Б" група 2 място
2012/2013 "В" група 2 място
2011/2012 А ОФГ ХС 1 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2015 7.224 60
април 2015 30.084 11
март 2015 29.951 15
декември 2014 27.082 20
октомври 2014 18.906 23
септември 2014 27.662 18
май 2014 32.045 14
април 2014 22.429 22
март 2014 38.060 13
ноември 2013 19.612 28
септември 2013 31.306 18
август 2013 39.264 11
май 2013 19.695 27
април 2013 11.879 51
март 2013 13.627 43
ноември 2012 12.051 51
октомври 2012 14.503 38
септември 2012 19.932 24
всички

Интернет страници