Сливен 2000 (Сливен)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 29 февруари 2000 г. - наследява името и базата на бившия едноименен клуб, който е създаден през 1949 г. като ДНВ (Дом на народната войска).

Имена: ДНВ (от 1949 до 1951 г.), ДНА (от 1952 до 1955 г.), СКНА (1956 г.), Генерал Заимов (от 1957 до 1963 г.), Млада гвардия (от 1963 до 1964 г.), Сливен (от 1964 г. - след обединение с Хаджи Димитър), Сливенски текстилец (от 1970 г. - след обединение с Текстилец), Сливен (от 1971 г.). На 12 декември 1972 г. става армейско физкултурно дружество. На негова основа през 1985 г. е образуван футболен клуб Сливен, който започва да се развива самостоятелно. През 1998 г. той прекратява своето съществуване. В началото на 2000 г. е учреден общински футболен клуб Сливен 2000.

Клубни цветове: оранжев и син.

Прозвище: “войводите”.

Адрес: Сливен 8800, бул. ”Георги Данчев” 2.
Телефон/факс: (+359 44) 667832.
E-mail: -

Клубни върхове:
шесто място в “А” група: 1982/83, 1985/86 и 1991/92 г. (като Сливен).
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1989/90 г. (като Сливен).
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1990/91 г. (като Сливен).

Сливен 2000 (Сливен)

ЮМВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
22.08.2020 09:30 1 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 2:1
30.08.2020 11:00 2 кръг Д Орлета (Пазарджик) 4:1
04.09.2020 11:00 3 кръг Г Чавдар (Пловдив) 1:3
12.09.2020 12:00 4 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:1
18.09.2020 12:00 5 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 4:1
27.09.2020 12:00 6 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
04.10.2020 10:30 7 кръг Г Карнобат (Карнобат) 7:1
11.10.2020 11:30 8 кръг Д Верея (Стара Загора) 4:0
16.10.2020 10:00 9 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:0
24.10.2020 15:00 10 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) 3:0
01.11.2020 11:30 11 кръг Г Сокол (Марково) 1:3
08.11.2020 12:00 12 кръг Д Хасково (Хасково) 2:1
15.11.2020 13:00 13 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 1:0
27.02.2021 14 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 15 кръг Г Орлета (Пазарджик) -:-
- 16 кръг Д Чавдар (Пловдив) -:-
- 17 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 18 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
- 21 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
- 22 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 23 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 24 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 25 кръг Г Хасково (Хасково) -:-
- 26 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Локомотив 1926 (Пловдив) 13 9 3 1 41:8 30
2 Сливен 2000 (Сливен) 13 9 1 3 32:14 28
3 Чавдар (Пловдив) 13 8 3 2 27:16 27
4 Берое (Стара Загора) 13 6 6 1 15:4 24
5 Марица 1921 (Пловдив) 13 6 5 2 23:12 23

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:25 сезона
"Б" група:24 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 18 място
2014/2015 "В" група 15 място
2013/2014 "В" група 16 място
2012/2013 "Б" група 14 място
2011/2012 "Б" група 6 място
2010/2011 "А" група 16 място
2009/2010 "А" група 13 място
2008/2009 "А" група 12 място
2007/2008 "Б" група 1 място
2006/2007 "Б" група 12 място

Месечна ранглиста

Интернет страници