Сливен 2000 (Сливен)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 29 февруари 2000 г. - наследява името и базата на бившия едноименен клуб, който е създаден през 1949 г. като ДНВ (Дом на народната войска).

Имена: ДНВ (от 1949 до 1951 г.), ДНА (от 1952 до 1955 г.), СКНА (1956 г.), Генерал Заимов (от 1957 до 1963 г.), Млада гвардия (от 1963 до 1964 г.), Сливен (от 1964 г. - след обединение с Хаджи Димитър), Сливенски текстилец (от 1970 г. - след обединение с Текстилец), Сливен (от 1971 г.). На 12 декември 1972 г. става армейско физкултурно дружество. На негова основа през 1985 г. е образуван футболен клуб Сливен, който започва да се развива самостоятелно. През 1998 г. той прекратява своето съществуване. В началото на 2000 г. е учреден общински футболен клуб Сливен 2000.

Клубни цветове: оранжев и син.

Прозвище: “войводите”.

Адрес: Сливен 8800, бул. ”Георги Данчев” 2.
Телефон/факс: (+359 44) 667832.
E-mail: -

Клубни върхове:
шесто място в “А” група: 1982/83, 1985/86 и 1991/92 г. (като Сливен).
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1989/90 г. (като Сливен).
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1990/91 г. (като Сливен).

Сливен 2000 (Сливен)

ДПГ13: Стара Загора - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2022 11:30 1 кръг Д Чирпан 1929 (Чирпан) 12:0
17.09.2022 11:30 2 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 7:0
24.09.2022 11:30 3 кръг Д Розова долина II (Казанлък) 4:2
31.10.2022 11:30 4 кръг Г Шампион (Ямбол) 9:0
08.10.2022 11:30 5 кръг Д Харманли 04 (Харманли) 4:2
15.10.2022 11:30 6 кръг Г Арена (Ямбол) 2:2
22.10.2022 11:30 7 кръг Д Розова долина (Казанлък) 9:0
29.10.2022 09:30 8 кръг Г Локомотив (Стара Загора) 7:0
05.11.2022 11:30 9 кръг Д Арсенал 2000 (Казанлък) 10:0
13.11.2022 11:00 10 кръг Г Сините камъни 2022 (Сливен) 3:1
- 11 кръг
почива
26.11.2022 11:30 12 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 3:0
04.12.2022 11:00 13 кръг Г ФК Хасково 1922 (Хасково) 10:3
- 14 кръг Г Чирпан 1929 (Чирпан) -:-
- 15 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 16 кръг Г Розова долина II (Казанлък) -:-
- 17 кръг Д Шампион (Ямбол) -:-
- 18 кръг Г Харманли 04 (Харманли) -:-
- 19 кръг Д Арена (Ямбол) -:-
- 20 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
- 21 кръг Д Локомотив (Стара Загора) -:-
- 22 кръг Г Арсенал 2000 (Казанлък) -:-
- 23 кръг Д Сините камъни 2022 (Сливен) -:-
- 24 кръг
почива
- 25 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) -:-
- 26 кръг Д ФК Хасково 1922 (Хасково) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Сливен 2000 (Сливен) 12 11 1 0 80:10 34
2 Арена (Ямбол) 12 10 1 1 72:16 31
3 Локомотив (Стара Загора) 11 8 1 2 35:20 25
4 ФК Хасково 1922 (Хасково) 11 8 0 3 43:24 24
5 Розова долина II (Казанлък) 12 5 2 5 23:20 17

Клубна емблема

Екипи

Екип 1

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:25 сезона
"Б" група:24 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 18 място
2014/2015 "В" група 15 място
2013/2014 "В" група 16 място
2012/2013 "Б" група 14 място
2011/2012 "Б" група 6 място
2010/2011 "А" група 16 място
2009/2010 "А" група 13 място
2008/2009 "А" група 12 място
2007/2008 "Б" група 1 място
2006/2007 "Б" група 12 място

Месечна ранглиста

Интернет страници