Калиакра 1923 (Каварна)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Калиакра съществува под това име от юни 1922 г.

Хроника: През 1922 г. в Каварна е учреден СК Калиакра. В 1923 г. той се преименува на Венус (Венера), но няколко години по-късно прекратява своето съществуване. По време на румънското владичество в черноморското селище възниква и друг спортен клуб, който носи името на древната гръцка колония, съществувала по тези земи от V век. Бизоне е учреден през 1934 г., но в 1938 г. също преустановява дейността си. През 1940 г., след възвръщането на Южна Добруджа към България, е основан СК Добротич. В 1943 г. той е преименуван на Калиакра. През 1945 г. е създаден и СК Спартак, който в 1947 г. е присъединен към Калиакра. В края на 1949 г. са формирани няколко доброволни спортни организации, най-известна от които е Червено знаме. През 1957 г., след поредната промяна, отново е създадено ДФС Калиакра. На негова основа през 1985 г. се образува едноименният футболен клуб.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “Каляри”.

Адрес: Каварна 9650, ул."Сава Ганчев" 29.
Телефон: (+359 570) 85888.
E-mail: fckaliakra@mail.bg

Клубни върхове:
дванадесето място в “А” група: 2010/11 г.
два пъти полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2007/08 и 2009/10 г.

Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна)

Североизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Г Ботев (Нови пазар) 1:2
19.08.2017 18:00 2 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 1:0
26.08.2017 18:00 3 кръг Г Хитрино (Хитрино) 0:0
02.09.2017 17:00 4 кръг Г Доростол 2013 (Силистра) анл.
09.09.2017 17:00 5 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 0:4
17.09.2017 17:00 6 кръг Г Бенковски (Бяла, обл.Русе) 2:1
23.09.2017 17:00 7 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 1:1
30.09.2017 16:00 8 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:5
07.10.2017 16:00 9 кръг Д Локомотив (Русе) 2:2
15.10.2017 16:00 10 кръг Г Кубрат 2016 (Кубрат) 2:0
15.11.2017 14:00 11 кръг Д Септември 98 (Тервел) 2:0
28.10.2017 14:00 12 кръг Д Ботев (Нови пазар) 1:0
04.11.2017 14:00 13 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:1
11.11.2017 14:00 14 кръг Д Хитрино (Хитрино) 1:3
18.11.2017 14:00 15 кръг Д Доростол 2013 (Силистра) анл.
26.11.2017 14:00 16 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 1:0
02.12.2017 14:00 17 кръг Д Бенковски (Бяла, обл.Русе) 6:0
24.02.2018 14:00 18 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 0:2
14.03.2018 15:00 19 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:5
11.03.2018 15:00 20 кръг Г Локомотив (Русе) 0:1
18.03.2018 15:00 21 кръг Д Кубрат 2016 (Кубрат) 1:0
31.03.2018 15:00 22 кръг Г Септември 98 (Тервел) 0:0
06.04.2018 13:00 23 кръг Д Ботев (Нови пазар) 2:0
14.04.2018 16:00 24 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 0:3
18.04.2018 16:00 25 кръг Д Кубрат 2016 (Кубрат) 3:1
22.04.2018 16:00 26 кръг Г Бенковски (Бяла, обл.Русе) 1:1
29.04.2018 16:00 27 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:4
05.05.2018 17:00 28 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 2:3
13.05.2018 17:00 29 кръг Д Хитрино (Хитрино) 3:1
16.05.2018 17:00 30 кръг Г Локомотив (Русе) 1:2
- 31 кръг
почива
26.05.2018 17:00 32 кръг Д Септември 98 (Тервел) 4:0
03.06.2018 17:00 33 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Хитрино (Хитрино) 30 14 9 7 43:36 51
5 Септември 98 (Тервел) 30 14 4 12 48:49 46
6 Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна) 30 12 6 12 40:43 42
7 Светкавица Търговище (Търговище) 30 12 6 12 44:26 42
8 Спартак 1918 (Варна) 30 10 6 14 43:61 36
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Добрич / Първи кръг
- -
почива
Област Добрич / 1/2 финали
04.10.2017 16:00 - Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
09.02.2018 14:00 - Г Черно море /юн.ст./ (Варна) 0:3

Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна)

ЮСВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
13.09.2017 16:00 1 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:3
20.09.2017 16:00 2 кръг Д Хитрино (Хитрино) 2:1
27.09.2017 16:00 3 кръг Г Черноморец (Балчик) 2:3
04.10.2017 15:00 4 кръг Д Волов (Шумен) 0:6
11.10.2017 15:00 5 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 4:0
18.10.2017 15:00 6 кръг Г Черноломец 2017 (Попово) анл.
25.10.2017 15:00 7 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 3:3
01.11.2017 14:00 8 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:2
08.11.2017 14:00 9 кръг Г Хитрино (Хитрино) 0:1
16.11.2017 14:00 10 кръг Д Черноморец (Балчик) 0:5
22.11.2017 14:00 11 кръг Г Волов (Шумен) 0:9
07.03.2018 15:00 12 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) 3:1
- 13 кръг
почива
29.03.2018 15:00 14 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 0:3
09.04.2018 14:00 15 кръг Г Черноморец (Балчик) 3:4
04.04.2018 16:00 16 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 0:1
11.04.2018 16:00 17 кръг Г Хитрино (Хитрино) 2:3
- 18 кръг
почива
25.04.2018 16:00 19 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) 3:0
02.05.2018 17:00 20 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:4
09.05.2018 17:00 21 кръг Д Волов (Шумен) 0:12
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Светкавица Търговище (Търговище) 18 8 4 6 37:30 28
5 Хитрино (Хитрино) 18 6 2 10 37:60 20
6 Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна) 18 4 1 13 23:61 13
7 Велики Преслав (Велики Преслав) 18 0 0 18 6:101 0
- Черноломец 2017 (Попово) - 0 0 0 0:0 -

Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна)

ЮМВ: Варна - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2017 11:00 1 кръг Д Аврен (Аврен) 9:2
24.09.2017 10:00 2 кръг Г Черноморец (Балчик) 3:0
- 3 кръг
почива
08.10.2017 10:00 4 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 2:3
15.10.2017 11:00 5 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 3:4
22.10.2017 10:00 6 кръг Д Септември 98 (Тервел) 2:2
29.10.2017 10:00 7 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 3:1
05.11.2017 11:00 8 кръг Г Аврен (Аврен) 6:2
12.11.2017 10:00 9 кръг Д Черноморец (Балчик) 4:2
- 10 кръг
почива
26.11.2017 10:00 11 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 3:0
11.03.2018 10:00 12 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 1:1
18.03.2018 10:00 13 кръг Г Септември 98 (Тервел) 1:3
01.04.2018 10:00 14 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) 1:0
15.04.2018 11:00 15 кръг Д Аврен (Аврен) 9:4
24.04.2018 10:00 16 кръг Г Септември 98 (Тервел) 2:1
29.04.2018 10:00 17 кръг Д Черноморец (Балчик) 2:4
04.05.2018 10:00 18 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 2:6
- 19 кръг
почива
20.05.2018 10:00 20 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 5:2
27.05.2018 10:00 21 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черноморец (Балчик) 18 13 1 4 65:29 40
2 Светкавица Търговище (Търговище) 18 12 3 3 60:21 39
3 Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна) 18 10 2 6 58:40 32
4 Велики Преслав (Велики Преслав) 18 7 2 9 31:42 23
5 Суворово 1 (Суворово) 18 6 2 10 24:41 20

Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна)

ДПГ13: Варна - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 10:30 1 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:8
16.09.2017 14:30 2 кръг Г Шампиони 2014 (Варна) 0:2
23.09.2017 10:30 3 кръг Д Одесос 2014 (Варна) 0:3
30.09.2017 10:30 4 кръг Г Локомотив (Русе) 1:2
07.10.2017 10:30 5 кръг Д Черно море (Варна) 0:12
- 6 кръг
почива
21.10.2017 10:30 7 кръг Д Олимпик (Варна) 0:12
07.12.2017 12:00 8 кръг Г Атлетик (кв.Макак, Шумен) 1:0
02.11.2017 10:30 9 кръг Д Черноморец (Балчик) 1:3
08.11.2017 12:00 10 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:11
11.11.2017 10:30 11 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 0:8
15.11.2017 14:00 12 кръг Д Аксаково 1948 (Аксаково) 1:4
04.11.2017 10:30 13 кръг Г Черно море II (Варна) 0:12
25.11.2017 10:30 14 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:7
02.12.2017 10:30 15 кръг Г Светкавица 2014 (Търговище) 0:7
10.03.2018 10:30 16 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:7
17.03.2018 10:30 17 кръг Д Шампиони 2014 (Варна) 1:2
23.05.2018 12:00 18 кръг Г Одесос 2014 (Варна) 1:5
31.03.2018 10:30 19 кръг Д Локомотив (Русе) 2:7
03.04.2018 10:30 20 кръг Г Черно море (Варна) 0:13
- 21 кръг
почива
21.04.2018 10:30 22 кръг Г Олимпик (Варна) 0:7
28.04.2018 10:30 23 кръг Д Атлетик (кв.Макак, Шумен) 2:4
05.05.2018 10:00 24 кръг Г Черноморец (Балчик) 2:5
12.05.2018 10:30 25 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:11
19.05.2018 10:30 26 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 0:11
26.05.2018 12:30 27 кръг Г Аксаково 1948 (Аксаково) 1:0
02.06.2018 12:30 28 кръг Д Черно море II (Варна) 0:5
09.06.2018 10:30 29 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:13
13.06.2018 17:00 30 кръг Д Светкавица 2014 (Търговище) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 Локомотив (Русе) 28 7 0 21 26:148 21
12 Черноморец (Балчик) 28 6 2 20 34:124 20
13 Атлетик (кв.Макак, Шумен) 28 6 1 21 27:97 19
14 Аксаково 1948 (Аксаково) 28 4 2 22 27:98 14
15 Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна) 28 3 0 25 17:181 9


Клубна емблема

Екипи

Стадион

Стадион "Градски"

Стадион "Градски",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:02 сезона
"Б" група:10 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Трета лига 9 място
2017/2018 Трета лига 6 място
2016/2017 Трета лига 4 място
2015/2016 "В" група 2 място
2014/2015 "В" група 3 място
2013/2014 "Б" група 12 място
2012/2013 "Б" група 9 място
2011/2012 "А" група 15 място
2010/2011 "А" група 12 място
2009/2010 "Б" група 1 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 6.343 71
април 2019 5.891 79
март 2019 5.695 81
ноември 2018 9.110 66
октомври 2018 5.617 79
септември 2018 2.916 90
май 2018 10.737 48
април 2018 8.058 74
март 2018 5.584 85
ноември 2017 13.744 40
октомври 2017 15.465 34
септември 2017 5.387 81
август 2017 8.638 69
май 2017 4.340 81
април 2017 17.673 32
март 2017 4.853 84
ноември 2016 9.787 64
октомври 2016 16.109 33
септември 2016 21.924 22
август 2016 8.647 65
май 2016 17.069 27
април 2016 11.065 48
март 2016 14.086 31
ноември 2015 19.254 21
октомври 2015 11.299 43
август 2015 14.838 30
май 2015 13.528 37
април 2015 16.286 28
март 2015 13.569 34
декември 2014 13.754 38
октомври 2014 13.515 36
септември 2014 17.208 29
май 2014 17.475 29
април 2014 13.732 38
март 2014 7.386 64
ноември 2013 44.719 10
септември 2013 4.848 85
август 2013 41.128 9
май 2013 34.846 14
април 2013 35.177 13
март 2013 7.388 71
ноември 2012 47.414 7
октомври 2012 9.252 65
септември 2012 29.046 17
май 2012 17.733 29
април 2012 7.902 76
март 2012 16.157 40
ноември 2011 23.728 23
октомври 2011 14.557 40
септември 2011 20.972 22
август 2011 8.238 76
май 2011 43.702 6
април 2011 35.817 13
март 2011 7.586 84
ноември 2010 49.577 8
октомври 2010 27.793 19
септември 2010 14.022 46
август 2010 41.833 8
всички

Интернет страници