Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Калиакра съществува под това име от юни 1922 г.

Хроника: През 1922 г. в Каварна е учреден СК Калиакра. В 1923 г. той се преименува на Венус (Венера), но няколко години по-късно прекратява своето съществуване. По време на румънското владичество в черноморското селище възниква и друг спортен клуб, който носи името на древната гръцка колония, съществувала по тези земи от V век. Бизоне е учреден през 1934 г., но в 1938 г. също преустановява дейността си. През 1940 г., след възвръщането на Южна Добруджа към България, е основан СК Добротич. В 1943 г. той е преименуван на Калиакра. През 1945 г. е създаден и СК Спартак, който в 1947 г. е присъединен към Калиакра. В края на 1949 г. са формирани няколко доброволни спортни организации, най-известна от които е Червено знаме. През 1957 г., след поредната промяна, отново е създадено ДФС Калиакра. На негова основа през 1985 г. се образува едноименният футболен клуб.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “Каляри”.

Адрес: Каварна 9650, ул."Сава Ганчев" 29.
Телефон: (+359 570) 85888.
E-mail: fckaliakra@mail.bg

Клубни върхове:
дванадесето място в “А” група: 2010/11 г.
два пъти полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2007/08 и 2009/10 г.

Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна)

Североизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
18.08.2018 18:00 1 кръг Г Септември 98 (Тервел) 2:3
25.08.2018 18:00 2 кръг Д Ботев (Нови пазар) 3:3
02.09.2018 17:00 3 кръг Г Бенковски (Бяла, обл.Русе) 1:2
15.09.2018 17:00 4 кръг Д Тополи 2010 (Тополи) 2:2
22.09.2018 17:00 5 кръг Г Хитрино (Хитрино) 0:1
- 6 кръг
почива
07.10.2018 16:00 7 кръг Д Суворово 1 (Суворово) 0:2
13.10.2018 16:00 8 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 1:1
20.10.2018 16:00 9 кръг Д Устрем Д (Дончево) 3:0
28.10.2018 14:00 10 кръг Г Волов (Шумен) 1:0
03.11.2018 14:00 11 кръг Д Локомотив (Русе) 1:0
10.11.2018 14:00 12 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:2
17.11.2018 14:00 13 кръг Д Кубрат 2016 (Кубрат) 0:6
24.11.2018 14:00 14 кръг Д Септември 98 (Тервел) 0:0
09.12.2018 14:00 15 кръг Г Ботев (Нови пазар) 2:4
23.02.2019 14:00 16 кръг Д Бенковски (Бяла, обл.Русе) 3:0
02.03.2019 15:00 17 кръг Г Тополи 2010 (Тополи) 0:1
09.03.2019 15:00 18 кръг Д Хитрино (Хитрино) 0:2
- 19 кръг
почива
24.03.2019 15:00 20 кръг Г Суворово 1 (Суворово) 0:4
30.03.2019 15:00 21 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 0:2
07.04.2019 16:00 22 кръг Г Устрем Д (Дончево) 0:1
13.04.2019 16:00 23 кръг Д Волов (Шумен) 7:2
17.04.2019 16:00 24 кръг Г Локомотив (Русе) 0:3
21.04.2019 16:00 25 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 1:2
26.04.2019 16:00 26 кръг Г Кубрат 2016 (Кубрат) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Тополи 2010 (Тополи) 24 7 6 11 25:31 27
9 Кубрат 2016 (Кубрат) 24 6 5 13 32:35 23
10 Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна) 24 5 4 15 28:44 19
11 Бенковски (Бяла, обл.Русе) 24 4 4 16 18:62 16
12 Устрем Д (Дончево) 24 4 2 18 19:71 14
Втора фаза / Втора седмица
01.05.2019 17:00 27 кръг Д Бенковски (Бяла, обл.Русе) 6:1
05.05.2019 17:00 28 кръг Г Устрем Д (Дончево) 2:0
12.05.2019 17:00 29 кръг Д Волов (Шумен) 3:2
19.05.2019 15:00 30 кръг Г Локомотив (Русе) 1:4
23.05.2019 17:00 31 кръг Д Тополи 2010 (Тополи) 2:3
29.05.2019 18:00 32 кръг Г Кубрат 2016 (Кубрат) 2:3
- 33 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Локомотив (Русе) 30 13 6 11 48:43 45
8 Тополи 2010 (Тополи) 30 11 6 13 36:41 39
9 Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна) 30 8 4 18 44:57 28
10 Кубрат 2016 (Кубрат) 30 7 6 17 39:46 27
11 Устрем Д (Дончево) 30 7 2 21 28:85 23
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Добрич / 1/2 финали
22.08.2018 18:00 - Д Устрем Д (Дончево) 1:0
Област Добрич / Финал
29.08.2018 18:00 - Г Лозенец 2015 (Лозенец) 3:1
Поток Варна/Добрич/Шумен / Първи кръг
31.10.2018 20:00 - Г Суворово 1 (Суворово) 1:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 - Д Хитрино (Хитрино) 3:4

Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна)

ЮСВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
12.09.2018 17:00 1 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:12
19.09.2018 16:00 2 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 1:5
26.09.2018 17:00 3 кръг Г Хитрино (Хитрино) 2:2
03.10.2018 16:00 4 кръг Г Черноломец 2017 (Попово) 1:6
10.10.2018 16:00 5 кръг Д Черноморец (Балчик) 0:7
17.10.2018 16:00 6 кръг Г Локомотив (Русе) 2:5
24.10.2018 16:00 7 кръг Д Волов (Шумен) 1:8
31.10.2018 14:00 8 кръг Г Велики Преслав (Велики Преслав) 0:3
07.11.2018 14:00 9 кръг Д Спортист 2011 (Генерал Тошево) 2:4
13.03.2019 15:00 10 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:6
20.03.2019 15:00 11 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) 1:7
27.03.2019 15:00 12 кръг Д Хитрино (Хитрино) 3:0
03.04.2019 16:00 13 кръг Д Черноломец 2017 (Попово) 3:0
10.04.2019 16:00 14 кръг Г Черноморец (Балчик) 0:8
10.05.2019 16:00 15 кръг Д Локомотив (Русе) 3:0
24.04.2019 16:00 16 кръг Г Волов (Шумен) 0:3
30.04.2019 16:00 17 кръг Д Велики Преслав (Велики Преслав) 2:2
08.05.2019 17:00 18 кръг Г Спортист 2011 (Генерал Тошево) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Локомотив (Русе) 18 9 2 7 36:24 29
6 Велики Преслав (Велики Преслав) 18 5 3 10 24:58 18
7 Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна) 18 4 2 12 24:78 14
8 Хитрино (Хитрино) 18 4 1 13 21:60 13
9 Черноломец 2017 (Попово) 17 2 1 14 14:52 7

Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна)

Деца: Варна - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2018 10:00 1 кръг Г Аксаково 1948 (Аксаково) 4:1
22.09.2018 10:00 2 кръг Д Атлетик (кв.Макак, Шумен) 2:2
30.09.2018 10:00 3 кръг Г Провадия (Провадия) 2:3
07.10.2018 10:00 4 кръг Д Черноморец 2003 (Бяла, обл.Варна) 6:2
14.10.2018 10:00 5 кръг Г Хитрино (Хитрино) 2:1
21.10.2018 10:00 6 кръг Д Шампиони 2014 (Варна) 3:2
28.10.2018 10:00 7 кръг Г Вихър 2016 (Вълчи дол) 0:4
- 8 кръг
почива
10.11.2018 10:00 9 кръг Г Девня 2005 (Девня) 3:0
17.11.2018 10:00 10 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 1:4
25.11.2018 10:00 11 кръг Г Черноморец (Балчик) анл.
10.03.2019 10:00 12 кръг Д Аксаково 1948 (Аксаково) 4:3
16.03.2019 10:00 13 кръг Г Атлетик (кв.Макак, Шумен) 2:4
24.03.2019 10:00 14 кръг Д Провадия (Провадия) 3:0
31.03.2019 10:00 15 кръг Г Черноморец 2003 (Бяла, обл.Варна) 5:1
07.04.2019 10:00 16 кръг Д Хитрино (Хитрино) 3:4
14.04.2019 14:30 17 кръг Г Шампиони 2014 (Варна) 1:1
20.04.2019 10:00 18 кръг Д Вихър 2016 (Вълчи дол) 4:2
- 19 кръг
почива
24.05.2019 15:00 20 кръг Д Девня 2005 (Девня) 2:5
18.05.2019 10:00 21 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 0:6
- 22 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Девня 2005 (Девня) 18 13 2 3 81:39 41
3 Атлетик (кв.Макак, Шумен) 18 10 2 6 63:39 32
4 Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна) 18 9 2 7 47:45 29
5 Шампиони 2014 (Варна) 18 9 2 7 35:44 29
6 Аксаково 1948 (Аксаково) 18 6 5 7 32:37 23

Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна)

ДПГ12: Варна - Междуобластна група (Футбол 9)
Дата Фаза Противник Рез.
Група "В"
23.09.2018 10:40 1 кръг Г Юнак (Варна) 3:6
23.09.2018 13:10 2 кръг Д Черноморец (Балчик) 0:3
07.10.2018 08:30 3 кръг Г Хан Крум (Шумен) 1:6
07.10.2018 11:50 4 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 1:4
21.10.2018 14:20 5 кръг Д Олимпик (Варна) 0:16
21.10.2018 11:50 6 кръг Г Ботев (Нови пазар) 1:7
04.11.2018 10:40 7 кръг Д Черно море (Варна) 0:6
04.11.2018 13:10 8 кръг Г МФК Тича (Варна) 1:11
11.11.2018 10:40 9 кръг Д Шампиони 2014 (Варна) 0:8
01.04.2019 10:40 10 кръг Д Юнак (Варна) 3:0
01.04.2019 13:10 11 кръг Г Черноморец (Балчик) 3:4
05.04.2019 14:20 12 кръг Д Хан Крум (Шумен) 0:4
05.04.2019 11:50 13 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:4
21.04.2019 14:20 14 кръг Г Олимпик (Варна) 2:7
02.05.2019 13:00 15 кръг Д Ботев (Нови пазар) 1:6
01.05.2019 14:40 16 кръг Г Черно море (Варна) 0:9
01.04.2019 10:40 17 кръг Д МФК Тича (Варна) 0:10
21.04.2019 09:30 18 кръг Г Шампиони 2014 (Варна) 1:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Хан Крум (Шумен) 18 7 5 6 42:42 26
7 Ботев (Нови пазар) 18 6 3 9 38:78 21
8 Черноморец (Балчик) 18 4 0 14 20:80 12
9 Юнак (Варна) 18 1 0 17 8:57 3
10 Калиакра 1923-Левски 2012 (Каварна) 18 1 0 17 17:113 3


Клубна емблема

Екипи

Стадион

Стадион "Градски"

Стадион "Градски",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:02 сезона
"Б" група:10 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Трета лига 9 място
2017/2018 Трета лига 6 място
2016/2017 Трета лига 4 място
2015/2016 "В" група 2 място
2014/2015 "В" група 3 място
2013/2014 "Б" група 12 място
2012/2013 "Б" група 9 място
2011/2012 "А" група 15 място
2010/2011 "А" група 12 място
2009/2010 "Б" група 1 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 6.343 71
април 2019 5.891 79
март 2019 5.695 81
ноември 2018 9.110 66
октомври 2018 5.617 79
септември 2018 2.916 90
май 2018 10.737 48
април 2018 8.058 74
март 2018 5.584 85
ноември 2017 13.744 40
октомври 2017 15.465 34
септември 2017 5.387 81
август 2017 8.638 69
май 2017 4.340 81
април 2017 17.673 32
март 2017 4.853 84
ноември 2016 9.787 64
октомври 2016 16.109 33
септември 2016 21.924 22
август 2016 8.647 65
май 2016 17.069 27
април 2016 11.065 48
март 2016 14.086 31
ноември 2015 19.254 21
октомври 2015 11.299 43
август 2015 14.838 30
май 2015 13.528 37
април 2015 16.286 28
март 2015 13.569 34
декември 2014 13.754 38
октомври 2014 13.515 36
септември 2014 17.208 29
май 2014 17.475 29
април 2014 13.732 38
март 2014 7.386 64
ноември 2013 44.719 10
септември 2013 4.848 85
август 2013 41.128 9
май 2013 34.846 14
април 2013 35.177 13
март 2013 7.388 71
ноември 2012 47.414 7
октомври 2012 9.252 65
септември 2012 29.046 17
май 2012 17.733 29
април 2012 7.902 76
март 2012 16.157 40
ноември 2011 23.728 23
октомври 2011 14.557 40
септември 2011 20.972 22
август 2011 8.238 76
май 2011 43.702 6
април 2011 35.817 13
март 2011 7.586 84
ноември 2010 49.577 8
октомври 2010 27.793 19
септември 2010 14.022 46
август 2010 41.833 8
всички

Интернет страници