Локомотив (София)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е на 2 септември 1929 г. като ЖСК (Железничарски спортен клуб).

Имена: ЖСК (от учредяването си до 1945 г.), Локомотив (от 1945 до 1949 г.), Eнергия (1949 г. - за много кратко), Торпедо (от 1949 до 1950 г.), Локомотив (от 1951 до 1969 г.). От 1969 до 1971 г., след обединение със Славия, е в състава на ЖСК Славия. През 1971 г. дружеството за физическа култура и спорт Локомотив е възстановено. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Локомотив, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: червен и черен.

Прозвище: “железничарите” или “червено-черните”.

Адрес: София 1231, бул. "Рожен" 23.
Телефон: (+359 2) 9360356.
E-mail: -

Клубни върхове:
четвърто място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
4 пъти шампион на България: 1939/40 г. (като ЖСК), 1945, 1963/64 и 1977/78 г.
4 пъти носител на Националната купа: 3 пъти на Купата на Съветската армия - 1948, 1953 и 1981/82, и на Купата на България - 1994/95 г.
четвъртфиналист в турнира за купата на УЕФА: 1979/80 г.
два пъти носител на европейската Железничарска клубна купа: 1961 и 1963 г.
носител на Балканската клубна купа: 1973 г.

"А" Футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
Първи етап
20.07.2014 18:30 1 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:1
28.07.2014 18:30 2 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:0
02.08.2014 20:00 3 кръг Г Левски (София) 0:1 TV7
09.08.2014 18:00 4 кръг Д Славия 1913 (София) 1:0
17.08.2014 18:00 5 кръг Г Хасково 2009 (Хасково) 0:0
23.08.2014 18:00 6 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 2:2 Диема
30.08.2014 18:00 7 кръг Г Марек 2010 (Дупница) 1:0
15.09.2014 17:00 8 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0 Диема
20.09.2014 19:00 9 кръг Г ЦСКА (София) 0:3 Диема
28.09.2014 17:00 10 кръг Г Черно море (Варна) 1:0
03.10.2014 16:00 11 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:3
19.10.2014 13:30 12 кръг Д Ботев (Пловдив) 3:1 Диема
24.10.2014 18:45 13 кръг Г Литекс (Ловеч) 2:4 Диема
02.11.2014 13:00 14 кръг Д Левски (София) 0:1 Диема
08.11.2014 14:30 15 кръг Г Славия 1913 (София) 2:1
22.11.2014 14:30 16 кръг Д Хасково 2009 (Хасково) 2:1
30.11.2014 15:30 17 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:5 Диема
06.12.2014 14:00 18 кръг Д Марек 2010 (Дупница) 2:0
12.12.2014 16:00 19 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 4:0 Диема
01.03.2015 15:30 20 кръг Д ЦСКА (София) -:- Диема спорт
09.03.2015 15:30 21 кръг Д Черно море (Варна) -:- Диема спорт
15.03.2015 13:00 22 кръг Г Берое (Стара Загора) -:- Диема спорт
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
24.09.2014 16:00 - Г Пирин 2002 (Разлог) 1:0
Втори кръг (1/8 финали)
29.10.2014 14:30 1-ви мач Г Ботев (Гълъбово) 4:1
14.11.2014 13:00 реванш Д Ботев (Гълъбово) 5:1
Трети кръг (1/4 финали)
22.02.2015 12:30 1-ви мач Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2 Диема
04.03.2015 14:00 реванш Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:- Диема
Младежка група (U-21)
Дата Фаза Противник Рез.
Първи етап
22.07.2014 18:00 1 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:1
29.07.2014 18:00 2 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:3
04.08.2014 18:00 3 кръг Д Левски (София) 2:1
11.08.2014 18:00 4 кръг Г Славия 1913 (София) 0:0
19.08.2014 18:00 5 кръг Д Хасково 2009 (Хасково) 0:0
25.08.2014 18:00 6 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
11.09.2014 17:00 7 кръг Д Марек 2010 (Дупница) 2:0
17.09.2014 17:00 8 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
22.09.2014 17:00 9 кръг Д ЦСКА (София) 0:2
29.09.2014 17:00 10 кръг Д Черно море (Варна) 2:5
15.10.2014 16:00 11 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:1
21.10.2014 16:00 12 кръг Г Ботев (Пловдив) 2:0
26.10.2014 14:30 13 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:2
04.11.2014 14:30 14 кръг Г Левски (София) 1:1
19.11.2014 14:30 15 кръг Д Славия 1913 (София) 0:0
24.11.2014 14:30 16 кръг Г Хасково 2009 (Хасково) 1:1
01.12.2014 14:00 17 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
08.12.2014 14:00 18 кръг Г Марек 2010 (Дупница) 4:0
14.12.2014 14:00 19 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:1
03.03.2015 14:30 20 кръг Г ЦСКА (София) -:-
11.03.2015 14:30 21 кръг Г Черно море (Варна) -:-
17.03.2015 14:30 22 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
Юноши старша възраст: София - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
05.09.2014 17:00 1 кръг Д ОФК Пирин (Благоевград) 2:0
12.09.2014 14:30 2 кръг Г Септември (София) 0:0
19.09.2014 17:00 3 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) анл.
26.09.2014 17:00 4 кръг Г София 2010 (София) 1:4
03.10.2014 13:30 5 кръг Д ФК Миньор (Перник) 2:2
10.10.2014 16:00 6 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 1:1
17.10.2014 16:00 7 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:1
24.10.2014 16:00 8 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:0
31.10.2014 10:30 9 кръг Д Конелиано (Герман) 4:0
07.11.2014 12:00 10 кръг Г Левски (София) 3:1
14.11.2014 14:00 11 кръг Д ЦСКА (София) 1:3
21.11.2014 14:00 12 кръг Д Оборище (Панагюрище) 4:2
28.11.2014 16:00 13 кръг Г Оскар ЕЛ (София) 2:0
27.02.2015 14:00 14 кръг Г ОФК Пирин (Благоевград) 2:4
06.03.2015 15:00 15 кръг Д Септември (София) -:-
- 16 кръг
почива
20.03.2015 15:00 17 кръг Д София 2010 (София) -:-
27.03.2015 15:00 18 кръг Г ФК Миньор (Перник) -:-
03.04.2015 16:00 19 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
10.04.2015 16:00 20 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
24.04.2015 16:00 21 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
24.04.2015 16:00 22 кръг Г Конелиано (Герман) -:-
01.05.2015 17:00 23 кръг Д Левски (София) -:-
08.05.2015 17:00 24 кръг Г ЦСКА (София) -:-
15.05.2015 17:00 25 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
22.05.2015 17:00 26 кръг Д Оскар ЕЛ (София) -:-
Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
02.08.2014 10:30 1 кръг Г Черно море (Варна) 0:2
09.08.2014 18:00 2 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:0
26.08.2014 17:30 3 кръг Г Векта (Пловдив) 3:0
31.08.2014 17:30 4 кръг Д Левски (София) 1:1
03.09.2014 17:00 5 кръг Г Верея (Стара Загора) 2:0
08.09.2014 17:00 6 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:0
13.09.2014 17:00 7 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:3
17.09.2014 10:30 8 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 3:2
20.09.2014 17:00 9 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:1
27.09.2014 16:00 10 кръг Д Славия 1913 (София) 0:1
03.10.2014 10:30 11 кръг Г Несебър (Несебър) 3:1
08.10.2014 10:30 12 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:4
22.10.2014 16:00 13 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:0
05.11.2014 14:00 14 кръг Г ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) 0:3
29.10.2014 14:30 15 кръг Д ЦСКА (София) 0:2
08.11.2014 14:00 16 кръг Г Видима-Раковски (Севлиево) 3:0
15.11.2014 10:30 17 кръг Д Черноморец Бургас (Бургас) 2:0
19.11.2014 10:30 18 кръг Д Черно море (Варна) 2:1
23.11.2014 14:00 19 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 2:0
26.11.2014 10:30 20 кръг Д Векта (Пловдив) 0:0
29.11.2014 10:30 21 кръг Г Левски (София) 0:1
04.12.2014 14:00 22 кръг Д Верея (Стара Загора) 2:1
14.02.2015 14:00 23 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:0
22.02.2015 14:00 24 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:3
25.02.2015 10:30 25 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:1
07.03.2015 14:30 26 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
15.03.2015 14:30 27 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
18.03.2015 10:30 28 кръг Д Несебър (Несебър) -:-
25.03.2015 14:30 29 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
28.03.2015 14:30 30 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
01.04.2015 16:00 31 кръг Д ДИТ Спорт (кв.Драгалевци, София) -:-
04.04.2015 16:00 32 кръг Г ЦСКА (София) -:-
08.04.2015 16:00 33 кръг Д Видима-Раковски (Севлиево) -:-
11.04.2015 16:00 34 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) -:-

Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Стадион "Локомотив"

Стадион "Локомотив"
(в район “Надежда”)

Участия

Нац. дивизия:01 сезон
"А" група:63 сезона
"Б" група:01 сезон

Последните 10 сезона

2013/2014 "А" група 10 място
2012/2013 "А" група 12 място
2011/2012 "А" група 13 място
2010/2011 "А" група 4 място
2009/2010 "А" група 4 място
2008/2009 "А" група 5 място
2007/2008 "А" група 3 място
2006/2007 "А" група 3 място
2005/2006 "А" група 4 място
2004/2005 "А" група 6 място

Месечна ранглиста

месец точки място
декември 2014 51.681 4
октомври 2014 47.244 7
септември 2014 58.224 3
май 2014 44.396 7
април 2014 30.957 14
март 2014 43.445 8
декември 2013 29.687 10
ноември 2013 37.676 12
септември 2013 76.524 1
август 2013 25.071 22

Интернет страници