Не развиват дейност

Агротрон (Плъстина)

Академик (Варна)

Академик (Варна) /1949-69/

Академик (София)

Академик - Гео Милев (София)

Аксаково 1948 (Аксаково)

Акфикс (София)

Алеко (Алеко Константиново)

Алмус Биър (Стал. махала)

Алтай (Карагеоргиево)

Алтай спорт (Асеновград)

Анхиало (Поморие)

Аполония (Созопол)

Арива (Пловдив)

Арсенал (Казанлък)

Аспарухово 2000 (Варна)

Атлетик (Благоевград)

Атлетик 09 (Усойка)

Ахелой (Ахелой)

Аякс (Ореш)

Базел 2014 (Мърчево)

Байкал (Широко поле)

Бакаджик (Войника)

Балик (Балчик)

Балкан (Аспарухово)

Балкан (Ботевград)

Балкан (Горица)

Балкан (Горна Брезница)

Балкан (Орешак)

Балкан (Прилеп)

Балкан (Разбойна)

Балкан (Церово)

Балкан 04 (Иново)

Балкански кът (Стеврек)

Баня (Баня)

Батишница (Батишница)

Безмер (Безмер)

Беласица 1923 (Петрич)

Белащица (Белащица)

Белите гълъби (Гълъбец)

Белите орли (Плевен)

Беломорец (Светлен)

Бенковски (Габровница)

Бенковски (Лесковец)

Бенковски (Николаево)

Бенковски (Пазарджик)

Бенковски (Пищигово)

Бенковски (Подгорица)

Бенковски (Салманово)

Бенковски (Септемврийци)

Бенковски (Тетевен)

Бенковски 2007 (Крива бара)

Бенковски 53 (Сапарево)

Бирлик (Левски)

Бистрица 2008 (Абланица)

Борба 10 (Шияково)

Боров дол (Боров дол)

Боровец (Търговище)

Ботев (Голямо Враново)

Ботев (Долна Митрополия)

Ботев (Крайници)

Ботев (Левски)

Ботев (Летница)

Ботев (Попица)

Ботев (Рупци)

Ботев (Черногорово)

Ботев 1949 (Кермен)

Ботев 2012 (Пудрия)

Бояджик 2004 (Бояджик)

Брадвари 08 (Брадвари)

Бузлуджа (Кюстендил)

Бузово кале (Бузовград)

Буково (Буково)

Булдог (Айтос)

Бургас (Бургас)

Бургос (Ливада)

Бургос лейдис (Бургас)

Буря (Градско)

Бутан (Бутан)

ВВС (София)

Ведраре (Ведраре)

Велбъжд Кн (Кюстендил)

Венец (гара Орешец)

Веселина (Веселина)

Ветрино (Ветрино)

Видима (Душево)

Видима-Раковски (Севлиево)

Вит (Дерманци)

Витановци (Витановци)

Витоша 13 (София)

Витски орли (Д.Митрополия)

Вихър (Алдомировци)

Вихър (Баховица)

Вихър (Борима)

Вихър (Владимировци)

Вихър (Йонково)

Вихър (кв.Горубляне, София)

Вихър (Лопян)

Вихър (Мараш)

Вихър (Семерджиево)

Вихър 97 (Превала)

Вихър С (Сенокос)

Владислав (Варна)

Въбел (кв.Въбел, Търговище)

Върбица 2006 (Бенковски)

Върбица 2008 (Ореше)

Вършец 99 (Вършец)

Въча (Йоаким Груево)

Въча (Кадиево)

Габер (Габровдол)

Габър (Габерово)

Галактика (Черник)

Галатасарай (Малко Йонково)

Герена (Кюстендил)

Големи връх (Долна Секирна)

Голое (Лозарево)

Голямоизворските тигри (Г.изв)

Гранит (Годешево)

Гранит (Кънчево)

Гранит (Слатина)

Гранит (Широки дол)

Гранит 2012 (Скобелево)

Граничар (Туховища)

Граничар 2008 (Доспат)

Грифид (Варна)

Гълъбец (Гълъбец)

Давидово (Давидово)

Девин (Девин)

Девня (Девня)

Диана 1924 (Правда)

Дивотино (Дивотино)

Димитровград II (Димитровгр.)

Димитровец 1 (Ковачевци)

Димча (Димча)

Динамо 2011 (Стамболово)

ДИТ Спорт (София)

Добромирка (Добромирка)

Добруджанец (Паскалево)

Долен (Долен)

Драгалевци (София)

Дрен 2011 (Дрен)

Дружба (Добровница)

Дунав (Вардим)

Дунав (Дунавци)

Дунав 09 (Лесковец)

Дянково (Дянково)

Единство (Китанчево)

Единство (Търговище)

Елит (София)

Ера I (Севлиево)

Етър (Велико Търново)

Етър 1924 (Велико Търново)

Жиленци (Жиленци)

ЖСК Ихтиман (Ихтиман)

ЖФК Оборище (Панагюрище)

Завод 12 (София)

Загоре (Загоре)

Западно ехо (Бегуновци)

Заря (Крушаре)

Заря (Тодор Икономово)

Здравец (Груево)

Здравец (Здравец)

Зенит (Памукчии)

Зенит 2012 (Православен)

ЗКМО (Бараково)

Златен клас (Благоево)

Златоград (Златоград)

Игнатиево (Игнатиево)

Илинден (Ключ)

Илинден 2005 (Илинден)

Имренчево (Имренчево)

Искра (Голямо градище)

Искра (Искрец)

Кабиюк (Коньовец)

Каблешково 07 (Каблешково)

Казичене (Казичене)

Кале (Крепча)

Кале (Руйно)

Калчево (Калчево)

Каменар (Каменар)

Камчийски сокол (Дъбравино)

Керамик (гара Елин Пелин)

Килифарево 2003 (Килифарево)

Ком-Миньор (Берковица)

Коматево 2001 (Пловдив)

Комуна 2011 (Черногорово)

Копривлен (Копривлен)

Космос (Каменец)

Костиево (Костиево)

Краище (Краище)

Лавров (Горни Дъбник)

Лазур (Сирищник)

Лайтс (Велико Търново)

Левски (Младово)

Левски (Одърне)

Левски (Чепинци, обл.Смолян)

Левски 2012 (Лом)

Левски (кв.Драгалевци)

Лисец (Осиково)

Ловско (Ловско)

Лозен (Лозен, обл.ВТ)

Локомотив (Вакарел)

Локомотив (Мездра)

Локомотив (Русе) /1930-2002/

Локомотив (Самуил)

Локомотив (София)

Локомотив (Стара Загора)

Локомотив (Хан Крум)

Локомотив (Черноград)

Локомотив 101 (София)

Локомотив 1929 (Мездра)

Локомотив 2012 (Мездра)

Лудогорец (Доброплодно)

Лудогорец (Разград)

Любимец 2007 (Любимец)

Любляна (Люблен)

Люляк (Люляково)

Мадан (Мадан)

Манастирище (Манастирище)

Маниш (кв.Църква, Перник)

Марек 2007 (Дупница)

Марек 2010 (Дупница)

Марисан (Русе)

Марица (Крум)

Марица (Мененкьово)

Марица (Огняново)

Мария Луиза (Лом)

Месамбрия (Несебър)

МИГ 2010 (Девня)

Мизия (Мизия)

Миланово 2007 (Миланово)

Милковица 09 (Милковица)

Минерал (Овощник)

Минерал (Огняново)

Минерал (Рударци)

Миньор (Перник)

Миньор (Рудник)

Миньор 1919 (Перник)

Миньор 1934 (Рудник)

Мокреш 2005 (Мокреш)

Морена (Кладница)

Мортагоново (Мортагоново)

Мост (Мост)

Надежда 1926 (Оряхово)

Надежди (Сливен)

Неизвестен

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Ник (Изгрев)

Нова Черна (Нова Черна)

Нови Искър (Нови Искър)

Нови Искър 2005 (Нови Искър)

Новосел (Новосел)

Обединение (Василево)

Олд Хаус (Каварна)

Олимпик (Бургас)

Олимпия (София)

Орел (Глухар)

Орел (Разделци)

Орел 19 (Оряхово)

Оризаре (Оризаре)

Орлите (Надарево)

Орлите (Стефан Караджа)

Оскар ЕЛ (София)

Осмар (Осмар)

Пазарджик 2012 (Пазарджик)

Паламара (Венец)

Партизани (Градина)

Пауталия (Соволяно)

ПГГС "Хр.Ботев" (Велинград)

Пелезо (Пелишат)

Перун (Кресна)

Пирин (Благоевград)

Пирин Бл (Благоевград)

Плевен 2009 (Плевен)

Победа (Вресово)

Победа (Градница)

Победа (Колобър)

Победа (Паламарца)

Пордим (Пордим)

Пороминово (Пороминово)

ППК "Зора" (Момино)

Прециз Интер (Иваново)

Просеник (Просеник)

ПССГ Чирпан (Чирпан)

Пълдин (Пловдив)

Раковски (Ивайловград)

Раковски (Русе)

Рапид (кв.Дивдядово, Шумен)

Реал (Божурово)

Републиканец (Енево)

Републиканец (Лисец)

Рила (Белица)

Рилски орли (Бистрица)

Родопа 1927 (Смолян)

Родопи (Сатовча)

Родопски сокол (Кърджали)

Рома (Тополчане)

Рома 2014 (Тервел)

Росица (Стоките)

Рудничар (Перник)

Руен 2008 (Руен)

Рьофикс (Симеоновец)

Свети Влас 08 (Свети Влас)

Светкавица (Баните)

Светкавица (Градежница)

Светкавица 1922 (Търговище)

Светкавица 2004 (Гюльовца)

Светлина (Черковна)

Свраките (Гълъбник)

Сейдол (Сейдол)

Селтик (Овчарово)

Септември (Градец)

Септември (Краводер)

Септември 2005 (Жабокрът)

Сердика (София)

Силистра 2009 (Силистра)

Сини вир (Цонево)

Синя вода (Синя вода)

Сион (Каблешково)

СК Марица (Пловдив)

Скала (гара Бов)

Скала (Камен)

Скалите (Русе)

Слава (Севар)

Слави мес (Ловеч)

Славилов (Търговище)

Славия (Асеновци)

Славия (Пловдив)

Смолян 2000 (Смолян)

Смоляновци (Смоляновци)

Сокол (Каравелово)

Сокол 2008 (Зърнево)

Сокол 2009 (Еленино)

Солей 97 (кв.Калкас, Перник)

СОУ "Кл.Охридски" (Ракитово)

София 2010 (София)

София спорт (София)

Спарта (Бургас)

Спарта (Самоводене)

Спартак (Бъзън)

Спартак (Бяла)

Спартак (Муселиево)

Спартак (Пещера)

Спартак (Подгумер)

Спартак (Самоков)

Спартак (Сливен)

Спартак (София)

Спартак (Триводици)

Спартак (Търнава)

Спартак 2001 (Пирдоп)

Спартак 2012 (Славеево)

Спортист (Баниска)

Спортист (Бата)

Спортист (Бели извор)

Спортист (Добрич)

Спортист (Книжовник)

Спортист (Петко Славейков)

Спортист (Преславци)

Старчево 2010 (Старчево)

Стефаново (Стефаново)

Стоби (Стоб)

Столипиново (Пловдив)

Сторгозия (Плевен)

Стражица 2012 (Стражица)

Стрела (Доброславци)

Стрела (Дъбник)

Стрела (Обединение)

Стрелец (Стрелча)

Строител (София)

Струма (Кралев дол)

Струма 2005 (Струмяни)

Струмски сокол (Калище)

Стряма 2001 (Стряма)

Съкровището на (Кралево)

Титан (Лесново)

Тича (Варна)

Тича 1948 (Долни чифлик)

Тополите (Тополи)

Тополите 2005 (Тополчане)

Топчийско (Топчийско)

Торпедо (Косово)

Торпедо (Плевен)

Тракиец (Говедаре)

Тракия 2012 (Бяла река)

Трапище (Трапище)

Тръстиково (Тръстиково)

Тунджа (Веселиново)

Тунджа 2007 (Желю войвода)

Тунджа спорт (Елхово)

Удар 99 (Петко Каравелово)

Ураган (Белинци)

Ураган (Бъзовец)

Ураган (Владимир)

Ураган (Манастирци)

Ураган (Патреш)

Урожай (Българово)

Урожай (Гърчиново)

Урума (Хасково)

Устрем (Белодол)

Устрем (Дропла)

Устрем (Пет могили)

Устрем (Раковски)

Феникси (Варна)

ФК Берое (Стара Загора)

ФК Костинброд (Костинброд)

ФК Несебър (Несебър)

Х. Димитър (Хаджидимитрово)

Хан Кардам (Кардам)

Хасково 2009 (Хасково)

Хебър (Пазарджик)

Хебър 2011 (Пазарджик)

Химик (Димитровград)

Христо Ботев (Чешнегирово)

Церово 2006 (Церово)

ЦеСеKа (Лесичери)

Чавдар (Бяла Слатина)

Чавдар (Ковачите)

Чайка Конуш 2000 (Конуш)

Чарган (Чарган)

Челник (Реселец)

Чепинци (Чепинци)

Червена звезда (Глава)

Червено знаме (София)

Черно море (Топола)

Черно море (Черно море)

Чернолик (Чернолик)

Черноломец (Горско Абланово)

Черноломец (Острица)

Черноморец (Бургас)

Черноморец (Поморие)

Черноморец 2003 (Бяла)

Чиракман (Селце)

Шабла (Шабла)

Шемшево (Шемшево)

Шерба (Гроздьово)

Шипка 1955 (Мало Конаре)

Шипченски сокол (Варна)

Шумен 2010 (Шумен)

Юнак (Юнаците)

Юнак 2000 (Ардино)

Юстина (Устина)

Яков (Яворница)

Якоруда 2007 (Якоруда)

Янково (Янково)

Ястреб (Страцин)

Локомотив (София)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е на 2 септември 1929 г. като ЖСК (Железничарски спортен клуб).

Имена: ЖСК (от учредяването си до 1945 г.), Локомотив (от 1945 до 1949 г.), Eнергия (1949 г. - за много кратко), Торпедо (от 1949 до 1950 г.), Локомотив (от 1951 до 1969 г.). От 1969 до 1971 г., след обединение със Славия, е в състава на ЖСК Славия. През 1971 г. дружеството за физическа култура и спорт Локомотив е възстановено. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Локомотив, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: червен и черен.

Прозвище: “железничарите” или “червено-черните”.

Адрес: София 1231, бул. "Рожен" 23.
Телефон: (+359 2) 9360356.
E-mail: -

Клубни върхове:
четвърто място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
4 пъти шампион на България: 1939/40 г. (като ЖСК), 1945, 1963/64 и 1977/78 г.
4 пъти носител на Националната купа: 3 пъти на Купата на Съветската армия - 1948, 1953 и 1981/82, и на Купата на България - 1994/95 г.
четвъртфиналист в турнира за купата на УЕФА: 1979/80 г.
два пъти носител на европейската Железничарска клубна купа: 1961 и 1963 г.
носител на Балканската клубна купа: 1973 г.

Локомотив (София)

Югозападна "В" Аматьорска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
09.08.2015 18:00 1 кръг Д Балкан (Варвара) 1:0
16.08.2015 18:00 2 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 0:3
23.08.2015 18:00 3 кръг Д ФК Миньор (Перник) 0:3
30.08.2015 18:00 4 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) анл.
06.09.2015 17:00 5 кръг Д Септември (София) анл.
13.09.2015 17:00 6 кръг Г Чепинец (Велинград) анл.
20.09.2015 17:00 7 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) анл.
27.09.2015 17:00 8 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) анл.
04.10.2015 16:00 9 кръг Д Чико (Бяга) анл.
11.10.2015 16:00 10 кръг Г София 2010 (София) анл.
18.10.2015 16:00 11 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) анл.
21.10.2015 16:00 12 кръг Г Беласица (Петрич) анл.
04.11.2015 14:00 13 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) анл.
08.11.2015 14:00 14 кръг Г ЦСКА (София) анл.
15.11.2015 14:00 15 кръг Д Германея (Сапарева баня) анл.
22.11.2015 14:00 16 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) анл.
29.11.2015 14:00 17 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) анл.
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София (столица) / Първи кръг
12.08.2015 18:30 - Д Септември (София) 1:2

Локомотив (София)

Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
22.08.2015 18:00 1 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) анл.
29.08.2015 18:00 2 кръг Г Славия 1913 (София) анл.
07.09.2015 17:00 3 кръг Д Берое (Стара Загора) анл.
12.09.2015 17:00 4 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) анл.
20.09.2015 17:00 5 кръг Д Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) анл.
26.09.2015 16:00 6 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) анл.
03.10.2015 16:00 7 кръг Д Верея (Стара Загора) анл.
14.10.2015 16:00 8 кръг Г Черно море (Варна) анл.
17.10.2015 16:00 9 кръг Д Левски (София) анл.
22.10.2015 14:30 10 кръг Г София 2010 (София) анл.
30.10.2015 14:30 11 кръг Д Ботев (Пловдив) анл.
07.11.2015 14:00 12 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) анл.
15.11.2015 14:00 13 кръг Д Литекс (Ловеч) анл.
22.11.2015 14:00 14 кръг Г ОФК Пирин (Благоевград) анл.
29.11.2015 14:00 15 кръг Д ЦСКА (София) анл.
06.12.2015 13:30 16 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) анл.
12.12.2015 13:30 17 кръг Г Септември (София) анл.

Локомотив (София)

Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
22.08.2015 18:00 1 кръг Г Левски-Раковски (София) анл.
01.09.2015 17:00 2 кръг Д Левски (София) анл.
05.09.2015 17:00 3 кръг Г Славия 1913 (София) анл.
12.09.2015 10:30 4 кръг Г Черноморец Бургас (Бургас) анл.
19.09.2015 17:00 5 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) анл.
26.09.2015 16:00 6 кръг Г Дунав 2010 (Русе) анл.
03.10.2015 16:00 7 кръг Д Берое (Стара Загора) анл.
10.10.2015 16:00 8 кръг Г ОФК Пирин (Благоевград) анл.
17.10.2015 16:00 9 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) анл.
22.10.2015 14:30 10 кръг Г Литекс (Ловеч) анл.
30.10.2015 14:30 11 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) анл.
07.11.2015 14:00 12 кръг Г Чавдар (Етрополе) анл.
14.11.2015 14:00 13 кръг Д Ботев (Пловдив) анл.
21.11.2015 14:00 14 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) анл.
28.11.2015 14:00 15 кръг Д ЦСКА (София) анл.
05.12.2015 13:30 16 кръг Г Септември (София) анл.
12.12.2015 13:30 17 кръг Д Черно море (Варна) анл.

Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Стадион "Локомотив"

Стадион "Локомотив"
(в район “Надежда”)

Участия

Нац. дивизия:01 сезон
"А" група:64 сезона
"Б" група:01 сезон

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група -- място
2014/2015 "А" група 3 място
2013/2014 "А" група 10 място
2012/2013 "А" група 12 място
2011/2012 "А" група 13 място
2010/2011 "А" група 4 място
2009/2010 "А" група 4 място
2008/2009 "А" група 5 място
2007/2008 "А" група 3 място
2006/2007 "А" група 3 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2015 35.232 10
април 2015 76.247 1
март 2015 62.607 4
декември 2014 51.681 4
октомври 2014 47.244 7
септември 2014 58.224 3
май 2014 44.396 7
април 2014 30.957 14
март 2014 43.445 8
декември 2013 29.687 10
ноември 2013 37.676 12
септември 2013 76.524 1
август 2013 25.071 22
май 2013 51.292 4
април 2013 32.812 17
март 2013 43.621 11
ноември 2012 35.359 12
октомври 2012 29.401 18
септември 2012 45.421 6
май 2012 39.837 10
април 2012 23.608 23
март 2012 26.586 17
ноември 2011 21.362 25
октомври 2011 31.184 19
септември 2011 31.719 13
август 2011 35.033 11
май 2011 38.813 10
април 2011 45.188 5
март 2011 30.607 18
ноември 2010 50.007 7
октомври 2010 24.628 25
септември 2010 45.766 9
август 2010 57.834 3
всички

Интернет страници