Сливен 2000 (Сливен)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е на 29 февруари 2000 г. - наследява името и базата на бившия едноименен клуб, който е създаден през 1949 г. като ДНВ (Дом на народната войска).

Имена: ДНВ (от 1949 до 1951 г.), ДНА (от 1952 до 1955 г.), СКНА (1956 г.), Генерал Заимов (от 1957 до 1963 г.), Млада гвардия (от 1963 до 1964 г.), Сливен (от 1964 г. - след обединение с Хаджи Димитър), Сливенски текстилец (от 1970 г. - след обединение с Текстилец), Сливен (от 1971 г.). На 12 декември 1972 г. става армейско физкултурно дружество. На негова основа през 1985 г. е образуван футболен клуб Сливен, който започва да се развива самостоятелно. През 1998 г. той прекратява своето съществуване. В началото на 2000 г. е учреден общински футболен клуб Сливен 2000.

Клубни цветове: оранжев и син.

Прозвище: “войводите”.

Адрес: Сливен 8800, бул. ”Георги Данчев” 2.
Телефон/факс: (+359 44) 667832.
E-mail: -

Клубни върхове:
шесто място в “А” група: 1982/83, 1985/86 и 1991/92 г. (като Сливен).
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1989/90 г. (като Сливен).
шестнадесетфиналист в турнира за Купата на носителите на националните купи: 1990/91 г. (като Сливен).

Млада гвардия (Сливен)

"А" Републиканска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.1963 17:30 1 кръг Д Спартак (Варна) 0:1
18.08.1963 17:30 2 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:1
25.08.1963 17:30 3 кръг Д Спартак (София) 0:0
30.08.1963 17:30 4 кръг Г Локомотив (Пловдив) 0:0
15.09.1963 17:00 5 кръг Д Локомотив (София) 0:1
22.09.1963 16:00 6 кръг Г ЦСКА Червено знаме (София) 0:7
05.10.1963 16:00 7 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:1
20.10.1963 16:00 8 кръг Г Черно море (Варна) 0:0
03.11.1963 15:00 9 кръг Д Славия (София) 0:2
10.11.1963 15:00 10 кръг Г Спартак (Пловдив) 0:2
17.11.1963 15:00 11 кръг Д Марек (Станке Димитров) 1:3
24.11.1963 15:00 12 кръг Г Спартак (Плевен) 2:2
01.12.1963 14:30 13 кръг Д Дунав (Русе) 3:0
08.12.1963 14:30 14 кръг Д Левски (София) 0:0
15.12.1963 14:30 15 кръг Г Ботев (Пловдив) 2:1
08.03.1964 16:30 16 кръг Г Спартак (Варна) 2:1
14.03.1964 16:30 17 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 2:0
21.03.1964 16:30 18 кръг Г Спартак (София) 0:1
28.03.1964 17:00 19 кръг Д Локомотив (Пловдив) 0:0
05.04.1964 17:00 20 кръг Г Локомотив (София) 3:5
11.04.1964 17:00 21 кръг Д ЦСКА Червено знаме (София) 3:1
18.04.1964 17:30 22 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:0
07.05.2020 18:00 23 кръг Д Черно море (Варна) 0:1
10.05.1964 18:00 24 кръг Г Славия (София) 0:2
16.05.1964 18:00 25 кръг Д Спартак (Пловдив) 1:1
22.05.1964 18:00 26 кръг Г Марек (Станке Димитров) 1:1
07.06.1964 18:00 27 кръг Д Спартак (Плевен) 2:0
14.06.1964 18:00 28 кръг Г Дунав (Русе) 1:2
20.06.1964 20:00 29 кръг Г Левски (София) 2:4
27.06.1964 18:15 30 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 ЦСКА Червено знаме (София) 30 12 3 15 58:40 27
12 Спартак (София) 30 8 9 13 28:40 25
13 Млада гвардия (Сливен) 30 8 9 13 29:41 25
14 Берое (Стара Загора) 30 8 8 14 28:38 24
15 Спартак (Варна) 30 9 6 15 34:52 24
Купа на Съветската армия
Дата Фаза Противник Рез.
1/16 финали
23.02.1964 15:30 1-ви мач Г Миньор (Димитровград) 2:1
29.02.1964 15:30 реванш Д Миньор (Димитровград) 5:2
1/8 финали
03.06.1964 18:00 1-ви мач Д ЦСКА Червено знаме (София) 2:3
17.06.1964 18:00 реванш Г ЦСКА Червено знаме (София) 3:6

Млада гвардия (Сливен)

ЮСВ: Републиканско първенство
Дата Фаза Противник Рез.
Групова фаза / Група Сливен
15.07.1964 - Д Арда (Кърджали) 0:3
17.07.1964 - Д Орловец (Габрово) 0:3
19.07.1964 - Д Черно море (Варна) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Черно море (Варна) 3 3 0 0 8:1 6
2 Арда (Кърджали) 3 2 0 1 5:2 4
3 Орловец (Габрово) 3 1 0 2 5:6 2
4 Млада гвардия (Сливен) 3 0 0 3 0:9 0
Бургаска юношеска зонова група
Дата Фаза Противник Рез.
- - - -
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Млада гвардия (Сливен) 18 15 2 1 55:13 32
2 Миньор (Бургас) 18 13 1 4 52:16 27
3 Николай Лъсков (Ямбол) 18 12 2 4 45:20 26
4 Ботев (Бургас) 18 11 3 4 50:17 25
5 Хаджи Димитър (Сливен) 18 5 5 8 36:36 15

Млада гвардия (Сливен)

ЮМВ: Републиканско първенство
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
11.07.1964 18:00 - Г Черно море (Варна) 0:4

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:25 сезона
"Б" група:24 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 18 място
2014/2015 "В" група 15 място
2013/2014 "В" група 16 място
2012/2013 "Б" група 14 място
2011/2012 "Б" група 6 място
2010/2011 "А" група 16 място
2009/2010 "А" група 13 място
2008/2009 "А" група 12 място
2007/2008 "Б" група 1 място
2006/2007 "Б" група 12 място

Месечна ранглиста

Интернет страници