Раковски 2011 (Раковски)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е през 2011 г. - след обединение на Раковски (Раковски) и Марица 1921 (Пловдив).

Хроника: Град Раковски, център на най-голямата католическа общност в България, е създаден през 1966 г. - след обединение на Генерал Николаево, Секирово и Парчевич (днес негови квартали). В Генерал Николаево - най-големия от трите квартала, са съществували различни футболни отбори, по-известни от които са Урожай (в средата на 50-те години на ХХ век) и Дибенко (1957 г.). През 1966 г. дружеството за физическа култура и спорт в града приема името Легия, на основата на което след 1985 г. се образува едноименният футболен клуб. Няколко години по-късно възниква и ФК Секирово (1991 г.), а през 2001 г. в общинския център започва да развива дейност и новоучредения ФК Раковски. В началото той поддържа само детско-юношески формации, но след края на сезон 2004/05, когато Легия на практика прекратява съществуването си, сформира и мъжки отбор. През зимната пауза на състезателната 2010/11 г. Раковски се обединява с Марица 1921 (Пловдив) под името Раковски 2011, който от следващия сезон наследява мястото на пловдивския клуб в ЮИ В АФГ и името, символите и базата на Раковски, като към наименованието му се добавя 2011.

Клубни цветове: зелен, бял и виненочервен.

Прозвище: “католиците”.

Адрес: Раковски 4150, кв. “Генерал Николаево”, градски стадион ”Г. С. Раковски”.
Телефони: (+359 888) 861943 и (+359 894) 487884.
Е-mail: -

Клубни върхове:
трето място в “Б” група: 2012/13 г.
шестнадесетфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2012/13 г.

Раковски 2011 (Раковски)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2016 18:00 1 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 2:1
20.08.2016 18:00 2 кръг Д Арда (Кърджали) 3:0
27.08.2016 18:00 3 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:2
21.09.2016 17:00 4 кръг Д Гигант (Съединение) 1:2
03.09.2016 17:00 5 кръг Г Атлетик (Куклен) 4:3
10.09.2016 17:00 6 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 1:1
17.09.2016 17:00 7 кръг Г Карнобат (Карнобат) 2:7
24.09.2016 17:00 8 кръг Д Елхово (Елхово) 4:2
01.10.2016 16:00 9 кръг Г Миньор (Раднево) 3:0
09.10.2016 16:00 10 кръг Д Ураган (Бояджик) 4:1
15.10.2016 16:00 11 кръг Г Любимец (Любимец) 4:1
22.10.2016 16:00 12 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 4:2
29.10.2016 16:00 13 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 1:1
04.11.2016 14:30 14 кръг Г Марица (Пловдив) 0:5
11.11.2016 14:30 15 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 0:1
20.11.2016 14:30 16 кръг Г Верея II (Стара Загора) 0:3
26.11.2016 14:30 17 кръг Д Загорец (Нова Загора) 1:1
25.02.2017 14:30 18 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:1
04.03.2017 15:00 19 кръг Г Арда (Кърджали) 1:3
11.03.2017 15:00 20 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:6
18.03.2017 15:00 21 кръг Г Гигант (Съединение) 1:5
24.03.2017 15:00 22 кръг Д Атлетик (Куклен) 1:3
01.04.2017 17:00 23 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 0:1
05.04.2017 17:00 24 кръг Д Карнобат (Карнобат) 2:1
08.04.2017 17:00 25 кръг Г Елхово (Елхово) 2:2
14.04.2017 17:00 26 кръг Д Миньор (Раднево) 2:2
22.04.2017 17:00 27 кръг Г Ураган (Бояджик) 1:11
26.04.2017 17:00 28 кръг Д Любимец (Любимец) 3:1
29.04.2017 17:00 29 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 0:0
06.05.2017 18:00 30 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 0:1
10.05.2017 18:00 31 кръг Д Марица (Пловдив) 0:4
13.05.2017 18:00 32 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 0:2
20.05.2017 18:00 33 кръг Д Верея II (Стара Загора) 3:1
27.05.2017 18:00 34 кръг Г Загорец (Нова Загора) 0:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Гигант (Съединение) 34 12 5 17 51:71 41
13 Свиленград 1921 (Свиленград) 34 11 8 15 41:52 41
14 Раковски 2011 (Раковски) 34 11 7 16 52:81 40
15 Миньор (Раднево) 34 11 6 17 39:58 39
16 Арда (Кърджали) 34 11 6 17 49:69 39
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
05.10.2016 16:00 - Г Евроколеж (Пловдив) 3:0
Област Пловдив / Втори кръг
12.10.2016 16:00 - Г Атлетик (Куклен) 5:5
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
23.07.2016 10:30 - Г Евроколеж (Пловдив) 2:4

Раковски 2011 (Раковски)

ЮМВ: Пловдив - Междуобластна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2016 17:00 1 кръг Д Труд (Труд) 0:6
18.09.2016 12:00 2 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 0:3
24.09.2016 10:30 3 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) 2:1
01.10.2016 10:30 4 кръг Г Брестовица (Брестовица) анл.
08.10.2016 10:30 5 кръг Д Гигант (Съединение) 3:0
15.10.2016 10:30 6 кръг Г Марица (Пловдив) 0:5
22.10.2016 10:30 7 кръг Д Атлетик (Куклен) 3:0
27.10.2016 16:00 8 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) 0:3
06.11.2016 10:30 9 кръг Д Сокол-Ф (кв.Долни Воден, Ас) 3:0
12.11.2016 10:30 10 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 5:0
19.11.2016 10:30 11 кръг Г Вихър (Строево) 2:5
- 12 кръг Г Труд (Труд) -:-
- 13 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 14 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) -:-
- 15 кръг Д Брестовица (Брестовица) -:-
- 16 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
- 17 кръг Д Марица (Пловдив) -:-
- 18 кръг Г Атлетик (Куклен) -:-
- 19 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Г Сокол-Ф (кв.Долни Воден, Ас) -:-
- 21 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) -:-
- 22 кръг Д Вихър (Строево) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Марица (Пловдив) 10 7 0 3 39:9 21
5 Вихър (Строево) 10 6 0 4 22:26 18
6 Раковски 2011 (Раковски) 10 5 0 5 18:23 15
7 Атлетик (Куклен) 10 3 0 7 12:25 9
8 Борислав 2009 (Първомай) 10 2 2 6 11:24 8

Раковски 2011 (Раковски)

Деца: Пловдив - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
25.09.2016 10:30 1 кръг Д Брестовица (Брестовица) 6:3
30.09.2016 16:00 2 кръг Г Спартак (Болярци) 3:4
09.10.2016 10:30 3 кръг Д Сокол (Марково) 4:1
16.10.2016 10:30 4 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 1:2
23.10.2016 10:30 5 кръг Д Бенковски (Куртово Конаре) 10:0
30.10.2016 10:30 6 кръг Д Гигант (Съединение) 2:3
05.11.2016 10:30 7 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) 0:2
- 8 кръг Г Брестовица (Брестовица) -:-
- 9 кръг Д Спартак (Болярци) -:-
- 10 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 11 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) -:-
- 12 кръг Г Бенковски (Куртово Конаре) -:-
- 13 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
- 14 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Сокол (Марково) 7 4 0 3 14:11 12
4 Брестовица (Брестовица) 7 3 1 3 16:19 10
5 Раковски 2011 (Раковски) 7 3 0 4 26:15 9
6 Гигант (Съединение) 7 2 2 3 12:17 8
7 Бенковски (Куртово Конаре) 7 2 1 4 8:36 7

Клубна емблема

Стадион

Стадион "Г. С. Раковски"

Стадион "Г. С. Раковски"
(в в кв. "Ген. Николаево")

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:03 сезона

Последните 10 сезона

2015/2016 "В" група 14 място
2014/2015 "Б" група 15 място
2013/2014 "Б" група 9 място
2012/2013 "Б" група 3 място
2011/2012 "В" група 1 място
2010/2011 Б ОФГ ПД 1 място
2009/2010 - -
2008/2009 - -
2007/2008 - -
2006/2007 - -

Месечна ранглиста

Интернет страници

 » няма интернет страници