Хебър 1918 (Пазарджик)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Хебър е основан в 2001 г. той приема името и базата на Хебър 1920, който през 1999 г. наследява бившия Хебър, учреден на 31 май 1918 г. като Ботев.

Имена: Ботев (от 1918 до 1945 г.), Спартак (от 1945 г. - след обединение с Левски), Чавдар (от 1947 г. - след обединение със Септември, Динамо и Текстилец), Спартак (от 1948 до 1949 г.), Динамо (от 1949 до 1957 г.), Левски (от 1957 до 1959 г.), Ботев (от 1959 г. - след обединение с Бенковски), Марица (от 1970 до 1973 г.), Бенковски (от 1973 до 1979 г.), Хебър (от 1979 г.). През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Хебър, който започва да се развива самостоятелно. На 27 декември 1999 г. се обединява със столичния Искър под името Хебър 1920 (Пазарджик). В официалните документи на Българския футболен съюз тази промяна е отразена след края на състезателната 1999/2000 г., но през пролетния полусезон отборът играе домакинските си срещи в Пазарджик. През юли 2000 г. Хебър 1920 премества седалището си в Петрич, където се обединява с представителния местен тим и прекратява своето съществуване. На 9 юли същата година в Пазарджик е създаден нов футболен клуб, носещ популярното име Хебър.

Клубни цветове: зелен и бял.

Прозвище: “гробарите”.

Адрес: Пазарджик 4400, бул."Георги Бенковски" 200.
Телефон: (+359 34) 442112.
E-mail: info@hebarfc.com.

Клубни върхове:
два пъти полуфиналист в държавното първенство: 1926 и 1935 г. (като Ботев).
девето място в ”А” група: 2000/01 г. (като Хебър 1920).
3 пъти четвъртфиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1974/75 г. (като Бенковски) и два пъти за Купата на България - 1988/89 и 2004/05 г. (като Хебър).

Хебър 1918 (Пазарджик)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2017 18:00 1 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 2:0
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:0
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Миньор (Перник) 1:0
02.09.2017 17:00 4 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:2
09.09.2017 17:00 5 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 1:0
16.09.2017 17:00 6 кръг Г Германея (Сапарева баня) 1:0
23.09.2017 17:00 7 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 5:0
27.09.2017 17:00 8 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:2
30.09.2017 17:00 9 кръг Д Беласица (Петрич) 3:0
08.10.2017 16:00 10 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 2:0
14.10.2017 16:00 11 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 0:2
21.10.2017 16:00 12 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:2
28.10.2017 16:00 13 кръг Д Пирин (Гоце Делчев) 4:0
04.11.2017 14:00 14 кръг Г Септември (Симитли) 2:1
11.11.2017 14:00 15 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 2:0
18.11.2017 14:00 16 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 3:1
25.11.2017 14:00 17 кръг Д Банско (Банско) 2:1
24.02.2018 14:00 18 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 4:0
14.03.2018 15:00 19 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 2:1
10.03.2018 15:00 20 кръг Г Миньор (Перник) 2:1
17.03.2018 15:00 21 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:1
11.04.2018 16:00 22 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 2:0
31.03.2018 15:00 23 кръг Д Германея (Сапарева баня) 1:0
04.04.2018 16:00 24 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 4:0
07.04.2018 16:00 25 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 5:2
14.04.2018 16:00 26 кръг Г Беласица (Петрич) 2:0
21.04.2018 16:00 27 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 4:1
28.04.2018 16:00 28 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 0:2
02.05.2018 18:00 29 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:0
05.05.2018 18:00 30 кръг Г Пирин (Гоце Делчев) 1:0
12.05.2018 18:00 31 кръг Д Септември (Симитли) 3:1
19.05.2018 18:00 32 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 3:1
26.05.2018 18:00 33 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:1
02.06.2018 18:00 34 кръг Г Банско (Банско) 2:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 ЦСКА 1948 (София) 34 29 5 0 95:16 92
2 Хебър 1918 (Пазарджик) 34 27 3 4 72:24 84
3 Вихрен 1925 (Сандански) 34 19 5 10 70:49 62
4 Миньор (Перник) 34 16 6 12 53:42 54
5 Банско (Банско) 34 14 11 9 48:34 53
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пазарджик / Първи кръг
- -
почива
Област Пазарджик / Финал
23.08.2017 18:00 - Г Левски (Паталеница) 2:0
Поток София (столица)/София/Пазарджик / Първи кръг
30.08.2017 18:00 - Д ЦСКА 1948 (София) 1:1
Поток София (столица)/София/Пазарджик / Финал
06.09.2017 17:00 - Д Чавдар (Етрополе) 1:1
Югозападна България / Финал
13.09.2017 17:00 - Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:4
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пазарджик / Финал
20.09.2017 17:00 - Д Свобода 2011 (Пещера) 2:2
Поток София (столица)/София/Пазарджик / Първи кръг
25.10.2017 16:00 - Г ЦСКА 1948 (София) 1:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
03.07.2017 18:00 - Д Локомотив 1929 (София) 2:2
07.07.2017 11:00 - Д Созопол (Созопол) 1:2
12.07.2017 10:30 - Г Струмска слава 1927 (Радомир) 2:3
15.07.2017 10:30 - Г Марек 1915 (Дупница) 2:0
19.07.2017 18:00 - Г Септември (Симитли) 1:1
22.07.2017 11:00 - Г Левски /юн.ст./ (София) 7:1
26.07.2017 10:30 - Г ЦСКА 1948 (София) 2:5
29.07.2017 18:00 - Д Раковски 2011 (Раковски) 4:1
05.08.2017 18:30 - Г Евроколеж (Пловдив) 4:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
17.01.2018 15:00 - Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:3
20.01.2018 14:00 - Г Локомотив 1929 (София) 0:4
24.01.2018 14:00 - Д Ботев (Гълъбово) 2:2
27.01.2018 14:00 - Д Оптик (Ратенов, Германия, 5) 1:1
31.01.2018 16:00 - Д Арда (Кърджали) 0:0
03.02.2018 14:30 - Г Вефа (Истанбул, Турция, 6) 2:3
05.02.2018 14:30 - Д Динамо (Враня, Сърбия, 2) 2:2
08.02.2018 15:00 - Д Ботев /юн.ст./ (Пловдив) 3:2
10.02.2018 13:00 - Д Евроколеж (Пловдив) 1:2
17.02.2018 14:00 - Д Оборище (Панагюрище) 1:1
02.03.2018 13:00 - Д Спартак (Плевен) 1:0
19.03.2018 15:00 - Г Левски (София) 2:7

Хебър 1918 (Пазарджик)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 17:00 1 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:1
10.09.2017 17:00 2 кръг Д Чавдар (Етрополе) 0:2
17.09.2017 17:00 3 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:0
11.10.2017 13:00 4 кръг Д Миньор (Перник) 2:3
24.09.2017 17:00 5 кръг Г Септември (Симитли) 1:0
01.10.2017 16:00 6 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 1:0
05.10.2017 16:00 7 кръг Г Левски Раковски (София) 0:1
08.10.2017 16:00 8 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 3:3
15.10.2017 16:00 9 кръг Г Септември (София) 0:1
- 10 кръг
почива
22.10.2017 16:00 11 кръг Д Царско село 2015 (София) 0:0
29.10.2017 13:00 12 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 2:0
05.11.2017 14:00 13 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:2
09.11.2017 14:00 14 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 4:0
12.11.2017 14:00 15 кръг Д Барокко (София) 0:1
19.11.2017 14:00 16 кръг Г Левски (София) 0:6
23.11.2017 14:00 17 кръг Д Беласица (Петрич) анл.
26.11.2017 14:00 18 кръг Г ДИТ Спорт (София) 2:4
03.12.2017 14:00 19 кръг Д Оборище (Панагюрище) 1:2
24.02.2018 12:00 20 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:3
19.04.2018 16:00 21 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:5
11.03.2018 14:00 22 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 2:1
15.03.2018 14:00 23 кръг Г Миньор (Перник) 1:4
18.03.2018 14:30 24 кръг Д Септември (Симитли) 3:0
25.03.2018 14:00 25 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 2:8
29.03.2018 14:00 26 кръг Д Левски Раковски (София) 1:0
01.04.2018 16:00 27 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:3
12.04.2018 16:00 28 кръг Д Септември (София) 0:3
- 29 кръг
почива
22.04.2018 16:30 30 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:1
28.04.2018 11:00 31 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 1:1
03.05.2018 17:00 32 кръг Г Локомотив 1929 (София) 1:7
06.05.2018 11:00 33 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 5:1
13.05.2018 17:00 34 кръг Г Барокко (София) 3:0
17.05.2018 17:00 35 кръг Д Левски (София) 1:8
- 36 кръг
почива
27.05.2018 17:00 37 кръг Д ДИТ Спорт (София) 3:0
03.06.2018 17:00 38 кръг Г Оборище (Панагюрище) 2:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Сливнишки герой (Сливница) 34 12 5 17 37:47 41
13 ЦСКА 1948 (София) 34 13 1 20 71:77 40
14 Хебър 1918 (Пазарджик) 34 10 5 19 44:74 35
15 Септември (Симитли) 34 7 4 23 36:101 25
16 Оборище (Панагюрище) 34 5 4 25 41:139 19

Хебър 1918 (Пазарджик)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2017 11:30 1 кръг Д Чепинец (Велинград) 1:2
10.09.2017 11:00 2 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 2:4
17.09.2017 11:30 3 кръг Д Левски (София) 0:0
22.09.2017 11:30 4 кръг Г ЦСКА (София) 1:5
01.10.2017 12:00 5 кръг Д Миньор (Перник) 2:0
08.10.2017 11:30 6 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:4
15.10.2017 12:00 7 кръг Д Чавдар (Етрополе) 1:4
22.10.2017 12:00 8 кръг Г Ферион (София) 6:0
29.10.2017 13:00 9 кръг Д Септември (София) 0:4
01.11.2017 11:30 10 кръг Г Левски Раковски (София) 2:4
05.11.2017 11:30 11 кръг Д Царско село 2015 (София) 2:3
12.11.2017 12:00 12 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 0:3
19.11.2017 11:30 13 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:1
26.11.2017 12:00 14 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 0:6
03.12.2017 11:30 15 кръг Д Барокко (София) 1:0
25.02.2018 11:30 16 кръг Г Чепинец (Велинград) 3:0
10.05.2018 11:30 17 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 2:0
11.03.2018 13:30 18 кръг Г Левски (София) 0:4
18.03.2018 11:30 19 кръг Д ЦСКА (София) 1:0
18.04.2018 12:00 20 кръг Г Миньор (Перник) 0:0
01.04.2018 11:30 21 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 0:1
05.04.2018 12:00 22 кръг Г Чавдар (Етрополе) 0:3
15.04.2018 11:30 23 кръг Д Ферион (София) 9:1
22.04.2018 11:30 24 кръг Г Септември (София) 2:0
29.04.2018 11:30 25 кръг Д Левски Раковски (София) 3:0
06.05.2018 11:30 26 кръг Г Царско село 2015 (София) 1:1
13.05.2018 12:00 27 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 0:0
20.05.2018 11:30 28 кръг Г Локомотив 1929 (София) 2:1
27.05.2018 12:00 29 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 3:0
24.05.2018 11:30 30 кръг Г Барокко (София) 4:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Септември (София) 30 17 2 11 78:40 53
7 Ботев 57 СОУ (София) 30 14 3 13 56:56 45
8 Хебър 1918 (Пазарджик) 30 12 4 14 48:51 40
9 Локомотив 1929 (София) 30 12 3 15 62:54 39
10 Пирин 2001 (Благоевград) 30 9 10 11 37:44 37

Хебър 1918 (Пазарджик)

ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пазарджик / Финал
13.09.2017 17:00 - Д Чепинец (Велинград) 2:2
Югозападна България / Финали
05.10.2017 16:00 - Г Локомотив 1929 (София) 1:2
ЮСВ: Пазарджик - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2017 10:30 1 кръг Г Локомотив 2011 (Септември) 3:7
30.09.2017 10:30 2 кръг Г Марица (Белово) 1:2
08.10.2017 10:30 3 кръг Д Оборище /юмв/ (Панагюрище) 1:8
15.10.2017 10:30 4 кръг Г Зенит (Ветрен дол) 2:5
22.10.2017 10:30 5 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 12:0
29.10.2017 10:30 6 кръг Г Брацигово (Брацигово) 1:2
03.11.2017 10:30 7 кръг Д Чико Бунара (Бяга) 0:6
17.03.2018 10:30 8 кръг Д Локомотив 2011 (Септември) 1:10
05.05.2018 10:30 9 кръг Д Марица (Белово) 2:0
31.03.2018 10:30 10 кръг Г Оборище /юмв/ (Панагюрище) 0:4
07.04.2018 10:30 11 кръг Д Зенит (Ветрен дол) 7:1
15.04.2018 11:30 12 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 8:2
21.04.2018 10:30 13 кръг Д Брацигово (Брацигово) 1:3
28.04.2018 10:30 14 кръг Г Чико Бунара (Бяга) 3:11
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Марица (Белово) 14 7 3 4 33:23 24
5 Брацигово (Брацигово) 14 4 0 10 33:45 12
6 Хебър 1918 /юмв/ (Пазарджик) 14 4 0 10 42:61 12
7 Свобода 2011 (Пещера) 14 1 0 13 12:134 3
8 Зенит (Ветрен дол) 14 5 0 9 43:54 15

Хебър 1918 (Пазарджик)

Елитна група (U-15) - Югозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
02.09.2017 11:00 1 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 4:0
09.09.2017 11:30 2 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 0:8
13.09.2017 11:00 3 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:8
16.09.2017 11:00 4 кръг Г Славия 1913 (София) 0:10
22.09.2017 11:00 5 кръг Д Левски (София) 0:9
30.09.2017 11:00 6 кръг Г Септември (София) 1:5
11.10.2017 11:00 7 кръг Д Миньор (Перник) 2:2
07.10.2017 11:00 8 кръг Г Левски Раковски (София) 0:3
14.10.2017 13:00 9 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 0:4
21.10.2017 11:00 10 кръг Г Витоша (Бистрица) 2:0
25.10.2017 11:00 11 кръг Д Локомотив 1929 (София) 0:3
28.10.2017 11:00 12 кръг Г Национал (София) 0:10
04.11.2017 11:00 13 кръг Д ДИТ Спорт (София) 0:8
12.11.2017 14:00 14 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:4
18.11.2017 11:00 15 кръг Д ЦСКА (София) 0:9
25.11.2017 11:00 16 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:10
- 17 кръг
почива
24.02.2018 11:00 18 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 4:0
13.03.2018 15:00 19 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 2:1
10.03.2018 11:00 20 кръг Г Царско село 2015 (София) 2:1
17.03.2018 11:00 21 кръг Д Славия 1913 (София) 1:2
21.03.2018 13:00 22 кръг Г Левски (София) 0:9
18.04.2018 16:00 23 кръг Д Септември (София) 2:6
31.03.2018 11:00 24 кръг Г Миньор (Перник) 1:3
04.04.2018 11:00 25 кръг Д Левски Раковски (София) 1:0
14.04.2018 11:00 26 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 3:0
21.04.2018 11:00 27 кръг Д Витоша (Бистрица) 3:0
25.04.2018 11:00 28 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:7
28.04.2018 11:00 29 кръг Д Национал (София) 0:3
05.05.2018 11:00 30 кръг Г ДИТ Спорт (София) 0:7
12.05.2018 11:00 31 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:2
16.05.2018 15:00 32 кръг Г ЦСКА (София) 0:4
26.05.2018 11:00 33 кръг Д Чавдар (Етрополе) 1:3
- 34 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Царско село 2015 (София) 32 10 2 20 55:98 32
13 Миньор (Перник) 32 9 5 18 42:99 32
14 Хебър 1918 (Пазарджик) 32 8 1 23 32:141 25
15 Витоша (Бистрица) 32 3 0 29 18:145 9
16 Струмска слава 1927 (Радомир) 32 1 0 31 9:297 3

Хебър 1918 (Пазарджик)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пазарджик / Първи кръг
- -
почива
Област Пазарджик / Финал
21.09.2017 17:00 - Г Левски (Паталеница) 0:7
Деца: Пазарджик - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
08.11.2017 10:30 1 кръг Г Спартак (Калугерово) 8:0
29.09.2017 16:00 2 кръг Д Оборище (Панагюрище) 0:7
07.10.2017 10:30 3 кръг Г Чепинец (Велинград) 0:6
15.10.2017 10:30 4 кръг Д Батак (Батак) 7:1
22.10.2017 10:30 5 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) 6:3
28.10.2017 10:30 6 кръг Д Чико Бунара (Бяга) 5:0
01.11.2017 10:30 7 кръг Г Брацигово (Брацигово) 10:0
05.11.2017 10:30 8 кръг Г Балкан (Варвара) 8:1
11.11.2017 10:30 9 кръг Д Левски (Ракитово) 5:0
18.03.2018 09:45 10 кръг Д Спартак (Калугерово) 3:1
01.05.2018 10:30 11 кръг Г Оборище (Панагюрище) 2:0
31.03.2018 10:30 12 кръг Д Чепинец (Велинград) 0:5
04.04.2018 10:30 13 кръг Г Батак (Батак) 4:3
09.04.2018 10:30 14 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) 12:0
14.04.2018 10:30 15 кръг Г Чико Бунара (Бяга) 2:1
21.04.2018 10:00 16 кръг Д Брацигово (Брацигово) 13:1
28.04.2018 10:30 17 кръг Д Балкан (Варвара) 3:0
05.05.2018 10:30 18 кръг Г Левски (Ракитово) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Чепинец (Велинград) 18 16 1 1 117:9 49
2 Оборище (Панагюрище) 18 15 0 3 107:14 45
3 Хебър 1918 (Пазарджик) 18 14 0 4 88:30 42
4 Чико Бунара (Бяга) 18 13 1 4 66:34 40
5 Батак (Батак) 18 7 1 10 33:71 22


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:03 сезона
"Б" група:33 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Втора лига 6 място
2018/2019 Трета лига 1 място
2017/2018 Трета лига 2 място
2016/2017 Трета лига 6 място
2015/2016 - -
2014/2015 - -
2011/2012 "В" група 17 място
2010/2011 "В" група 18 място
2009/2010 "В" група 15 място
2008/2009 "В" група 4 място
2007/2008 "В" група 18 място
2006/2007 "Б" група 13 място

Месечна ранглиста

Интернет страници