Спартак 1947 (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Спартак, чието име и база наследява настоящият клуб, създаден в 1998 г., съществува под това название от 1947 г.

Хроника: В края на 1944 г. към Пловдивската община и Областното управление на МВР е създадено народно физкултурно дружество Септември. През 1946 г. то се слива с Левски (1920 г.). На 15 октомври 1947 г. Левски, заедно с Ударник (20 декември 1944 г. - след окрупняване на спортните клубове във ІІ район на град Пловдив), формират Левски-Ударник. На 15 ноември 1947 г. новото физкултурно дружество е преименувано на Спартак. През 1967 г. е обединено с Ботев и Академик под името Тракия. На 2 декември 1982 г. възстановява самостоятелността си, а през 1998 г. се обединява със Сокол 94, от пловдивския квартал Коматево, под названието Спартак-С’94. През сезон 2001/02 играе под името Спартак.

Клубни цветове: син, бял и червен.

Прозвище: “гладиаторите”.

Адрес: Пловдив 4004, бул."Македония" 6.
Телефон: (+359 32) 697061.
E-mail: press@spartakpd.info.

Клубни върхове:
шампион на България: 1962/63 г. (като Спартак).
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1958 г. (като Спартак).
осминафиналист в турнира за Купата на европейските шампиони: 1963/64 г. (като Спартак).

Спартак-С 94 (Пловдив)

Деца: Републиканско първенство
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
07.06.2018 18:00 1-ви мач Г ЦСКА (София) 0:3
10.06.2018 18:00 реванш Д ЦСКА (София) 1:1
Елитна група (U-15) - Югоизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 10:30 1 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 5:0
17.09.2017 11:30 2 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 2:1
23.09.2017 10:30 3 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:4
30.09.2017 11:00 4 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:1
08.10.2017 10:30 5 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:2
14.10.2017 10:30 6 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) 2:1
21.10.2017 10:00 7 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:3
28.10.2017 10:30 8 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
04.11.2017 11:00 9 кръг Г Верея (Стара Загора) 2:1
- 10 кръг
почива
21.11.2017 15:00 11 кръг Г Левски (Карлово) 1:1
17.03.2018 10:30 12 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 3:1
04.04.2018 12:00 13 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 2:0
31.03.2018 10:30 14 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:2
11.04.2018 11:00 15 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:0
14.04.2018 13:00 16 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:0
21.04.2018 10:30 17 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 4:1
28.04.2018 13:00 18 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:0
05.05.2018 10:30 19 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
12.05.2018 11:00 20 кръг Д Верея (Стара Загора) 5:1
- 21 кръг
почива
26.05.2018 10:30 22 кръг Д Левски (Карлово) 0:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Берое (Стара Загора) 20 12 4 4 39:17 40
4 Локомотив 1926 (Пловдив) 20 10 5 5 34:20 35
5 Спартак-С 94 (Пловдив) 20 10 4 6 32:21 34
6 Левски (Карлово) 20 7 5 8 25:32 26
7 Верея (Стара Загора) 20 8 2 10 31:32 26

Спартак-С 94 (Пловдив)

Деца: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
18.10.2017 11:00 1-ви мач Г Добруджа 1919 (Добрич) 3:3
25.10.2017 11:00 реванш Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:0
1/4 финали
21.11.2017 14:00 1-ви мач Г Ботев (Пловдив) 0:4
28.11.2017 13:00 реванш Д Ботев (Пловдив) 0:6
Деца: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2017 12:30 1 кръг Г Тракия 06 (Стамболийски) 6:0
23.09.2017 12:30 2 кръг Д Чавдар (Пловдив) 2:0
01.10.2017 13:00 3 кръг Г Сокол (Марково) 0:2
07.10.2017 10:30 4 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:2
15.10.2017 10:30 5 кръг Г Левски (Карлово) 2:0
21.10.2017 10:30 6 кръг Д Орлета (Пазарджик) 4:2
29.10.2017 10:30 7 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 2:2
04.11.2017 10:30 8 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 1:1
11.11.2017 12:00 9 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 0:3
17.11.2017 15:00 10 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 4:0
26.11.2017 10:30 11 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:3
24.04.2018 10:30 12 кръг Д Тракия 06 (Стамболийски) 6:0
16.03.2018 16:00 13 кръг Г Чавдар (Пловдив) 5:1
11.04.2018 15:00 14 кръг Д Сокол (Марково) 0:2
04.04.2018 10:00 15 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:3
07.04.2018 10:30 16 кръг Д Левски (Карлово) 6:0
15.04.2018 10:30 17 кръг Г Орлета (Пазарджик) 1:1
21.04.2018 10:30 18 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 4:0
27.04.2018 17:00 19 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 7:2
05.05.2018 12:00 20 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 2:1
12.05.2018 10:30 21 кръг Г Металик 1938 (Сопот) 6:0
19.05.2018 10:30 22 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Сокол (Марково) 22 13 2 7 44:26 41
5 Марица 1921 (Пловдив) 22 12 5 5 56:29 41
6 Спартак-С 94 (Пловдив) 22 12 3 7 61:28 39
7 Асеновец 2005 (Асеновград) 22 10 3 9 39:39 33
8 Тракия 06 (Стамболийски) 22 5 2 15 34:76 17

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:17 сезона
"Б" група:15 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Б ОФГ ПД 1 място
2017/2018 - -
2016/2017 - -
2015/2016 "В" група 12 място
2014/2015 "В" група 13 място
2013/2014 "В" група 4 място
2012/2013 "В" група 8 място
2011/2012 "В" група 12 място
2010/2011 "Б" група 3 място
2009/2010 "Б" група 4 място
2008/2009 "Б" група 4 място
2007/2008 "Б" група 7 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2016 9.848 49
април 2016 9.789 53
март 2016 9.758 53
ноември 2015 8.210 64
октомври 2015 4.950 81
август 2015 5.084 77
май 2015 5.430 71
април 2015 6.384 64
март 2015 8.548 59
декември 2014 5.761 78
октомври 2014 10.539 50
септември 2014 3.223 85
май 2014 11.300 57
април 2014 15.985 29
март 2014 14.824 34
ноември 2013 18.837 30
септември 2013 16.347 37
август 2013 14.527 47
май 2013 14.373 42
април 2013 8.350 61
март 2013 21.247 22
ноември 2012 10.604 60
октомври 2012 4.244 85
септември 2012 10.459 60
май 2012 7.148 79
април 2012 10.907 59
март 2012 13.598 51
ноември 2011 9.031 75
октомври 2011 10.348 65
септември 2011 13.310 55
август 2011 2.184 99
май 2011 32.473 13
април 2011 16.555 36
март 2011 26.617 22
ноември 2010 25.325 19
октомври 2010 18.298 38
септември 2010 8.251 86
август 2010 34.810 11
всички

Интернет страници