Локомотив (Стара Загора)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през април 1935 г. като ЖСК (Железничарски спортен клуб).

Имена: ЖСК (от учредяването си до 1946 г.), Локомотив (от 1946 до 1949 г.), Eнергия (1949 г. - за много кратко), Торпедо (от 1949 до 1950 г.), Локомотив (от 1951 до 1959 г.). През 1959 г. старозагорските Локомотив и Ботев са обединени под името Берое, което става единственото дружество за физическа култура и спорт в града. Въпреки, че организационно влизат в структурата на Берое, “железничарите” запазват своята идентичност. Първоначално като ЖФК (Железничарски футболен клуб), а от 1963 г. отново като Локомотив. През лятото на 1998 г. с участието на хора от ръководствата и състезатели на едноименния футболен клуб и на Аскент (Гурково) се формира Берое 2000 (Стара Загора). Паралелно с него Локомотив и Аскент продължават да съществуват. Две години по-късно Берое 2000, който от средата на 1999 г. премества седалището си и играе в Казанлък, се слива със старозагорския Локомотив. В началото на юли 2004 г. с “железничарите” се слива и друг местен отбор - Берое Юнион (Стара Загора), основан през август 2000 г.

Клубни цветове: червен и черен.

Прозвище: “железничарите”.

Адрес: Стара Загора 6008, ул."Хан Аспарух" 47.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
второ място в Югоизточна “Б” група: 1956 г.
два пъти шестнадесетфиналист в турнира за Националната купа: веднъж на Купата на Съветската армия - 1968/69 г. и веднъж на Купата на България - 2004/05 г.

Локомотив (Стара Загора)

"А" ОГ Стара Загора
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2023 17:00 1 кръг Д Млада гвардия (Розово) 8:0
17.09.2023 17:00 2 кръг Г Миньор 2022 (Раднево) 1:1
23.09.2023 17:00 3 кръг Д Мини "Марица-изток" (Раднево) 0:1
01.10.2023 17:00 4 кръг Г Ботев (Гълъбово) 1:0
08.10.2023 16:00 5 кръг Д Левски (Сърнево) 0:0
14.10.2023 16:00 6 кръг Г Тунджа (Павел баня) 3:1
- 7 кръг
почива
04.11.2023 14:30 8 кръг Д Габровница 04 (Горно Сахране) 5:2
11.11.2023 14:30 9 кръг Г Верея (Стара Загора) 2:1
18.11.2023 14:30 10 кръг Д Чирпан 1929 (Чирпан) 1:1
25.11.2023 14:30 11 кръг Г Овощник (Овощник) 2:1
09.03.2024 15:00 12 кръг Г Млада гвардия (Розово) -:-
16.03.2024 15:00 13 кръг Д Миньор 2022 (Раднево) -:-
23.03.2024 15:00 14 кръг Г Мини "Марица-изток" (Раднево) -:-
30.03.2024 17:00 15 кръг Д Ботев (Гълъбово) -:-
06.04.2024 17:00 16 кръг Г Левски (Сърнево) -:-
13.04.2024 17:00 17 кръг Д Тунджа (Павел баня) -:-
- 18 кръг
почива
27.04.2024 17:00 19 кръг Г Габровница 04 (Горно Сахране) -:-
11.05.2024 18:00 20 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
18.05.2024 18:00 21 кръг Г Чирпан 1929 (Чирпан) -:-
25.05.2024 18:00 22 кръг Д Овощник (Овощник) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Мини "Марица-изток" (Раднево) 10 9 0 1 29:7 27
2 Локомотив (Стара Загора) 10 6 3 1 23:8 21
3 Чирпан 1929 (Чирпан) 10 6 2 2 33:10 20
4 Овощник (Овощник) 10 6 0 4 27:15 18
5 Миньор 2022 (Раднево) 10 5 2 3 22:14 17
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Стара Загора / Първи кръг
18.10.2023 16:00 - Д Чирпан 1929 (Чирпан) 3:2
Област Стара Загора / Финал
07.11.2023 14:30 - Д Розова долина (Казанлък) 1:3

Локомотив (Стара Загора)

ЮСВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
31.08.2023 18:00 1 кръг Г ФК Хасково 2022 (Хасково) 3:2
07.09.2023 09:30 2 кръг Д Верея (Стара Загора) 2:1
14.09.2023 17:00 3 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 2:2
21.09.2023 14:00 4 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 1:2
21.10.2023 13:00 5 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 1:4
05.10.2023 12:30 6 кръг Д Крумовград (Крумовград) 9:1
11.10.2023 16:00 7 кръг Г ФК Свиленград (Свиленград) 0:1
01.12.2023 14:00 8 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:4
28.10.2023 16:00 9 кръг Г Самуил 2006 (Самуилово) 2:2
01.11.2023 14:00 10 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 0:0
09.11.2023 14:00 11 кръг Г Арсенал 2000 (Казанлък) 0:1
15.11.2023 14:00 12 кръг Г Априлец 2017 (Бояджик) 4:2
22.11.2023 14:00 13 кръг Д Чирпан 1929 (Чирпан) 5:0
21.02.2024 12:00 14 кръг Д ФК Хасково 2022 (Хасково) 6:0
28.02.2024 14:30 15 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
07.03.2024 14:00 16 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
13.03.2024 14:00 17 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
20.03.2024 15:00 18 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
28.03.2024 15:00 19 кръг Г Крумовград (Крумовград) -:-
03.04.2024 16:00 20 кръг Д ФК Свиленград (Свиленград) -:-
11.04.2024 16:00 21 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
17.04.2024 16:00 22 кръг Д Самуил 2006 (Самуилово) -:-
25.04.2024 17:00 23 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
01.05.2024 18:00 24 кръг Д Арсенал 2000 (Казанлък) -:-
08.05.2024 17:00 25 кръг Д Априлец 2017 (Бояджик) -:-
16.05.2024 18:00 26 кръг Г Чирпан 1929 (Чирпан) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Димитровград 1947 (Димитровград) 14 10 3 1 39:10 33
4 Марица 1921 (Пловдив) 13 10 0 3 46:16 30
5 Локомотив (Стара Загора) 14 6 3 5 35:22 21
6 Самуил 2006 (Самуилово) 13 6 3 4 39:30 21
7 Верея (Стара Загора) 13 5 3 5 33:29 18

Локомотив (Стара Загора)

ЮМВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
25.08.2023 09:30 1 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) 1:1
31.08.2023 16:00 2 кръг Д Вихър (Войсил) 1:4
07.09.2023 15:30 3 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) 0:3
16.09.2023 12:00 4 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:1
26.09.2023 17:00 5 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 0:2
30.09.2023 14:00 6 кръг Д Марица 2009 (Градина) 0:0
08.10.2023 11:30 7 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 0:6
14.10.2023 13:00 8 кръг Д Чавдар (Пловдив) 2:2
21.10.2023 11:30 9 кръг Г Верея (Стара Загора) 3:0
- 10 кръг
почива
04.11.2023 09:00 11 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:2
11.11.2023 12:00 12 кръг Г Сините камъни 2022 II (Сливен) 1:2
09.12.2023 14:00 13 кръг Д Сините камъни 2022 (Сливен) 1:1
отложен 14 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
02.12.2023 12:00 15 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 1:1
17.02.2024 14:00 16 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) 1:0
21.02.2024 14:00 17 кръг Г Вихър (Войсил) 1:4
- 18 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 19 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 20 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 21 кръг Г Марица 2009 (Градина) -:-
- 22 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 23 кръг Г Чавдар (Пловдив) -:-
- 24 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
- 25 кръг
почива
- 26 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 27 кръг Д Сините камъни 2022 II (Сливен) -:-
- 28 кръг Г Сините камъни 2022 (Сливен) -:-
- 29 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
- 30 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Марица 1921 (Пловдив) 15 5 4 6 43:29 19
10 Асеновец 2005 (Асеновград) 14 4 5 5 34:27 17
11 Локомотив (Стара Загора) 15 3 5 7 15:29 14
12 Чавдар (Пловдив) 14 3 4 7 20:25 13
13 Лидер Пловдив (Ягодово) 14 4 1 9 29:35 13

Локомотив (Стара Загора)

Деца: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
25.08.2023 11:30 1 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) 5:0
04.09.2023 16:00 2 кръг Д Орлета (Пазарджик) 2:2
10.09.2023 10:00 3 кръг Г Юнайтед (Пловдив) 2:2
16.09.2023 15:00 4 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) 4:2
26.09.2023 15:00 5 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 0:4
01.10.2023 12:00 6 кръг Д ФК Хасково 2022 (Хасково) 3:3
08.10.2023 13:00 7 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 0:3
14.10.2023 15:00 8 кръг Д ФК Сливен (Сливен) 2:8
21.10.2023 09:30 9 кръг Г Верея (Стара Загора) 1:0
- 10 кръг
почива
04.11.2023 13:00 11 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 2:6
- 12 кръг
почива
18.11.2023 12:30 13 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:4
28.02.2024 15:00 14 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
02.12.2023 10:00 15 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 1:0
17.02.2024 12:00 16 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) 2:0
25.02.2024 11:00 17 кръг Г Орлета (Пазарджик) -:-
- 18 кръг Д Юнайтед (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 20 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 21 кръг Г ФК Хасково 2022 (Хасково) -:-
- 22 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 23 кръг Г ФК Сливен (Сливен) -:-
- 24 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
- 25 кръг
почива
- 26 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 27 кръг
почива
- 28 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
- 29 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
- 30 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 ФК Сливен (Сливен) 13 6 3 4 37:27 21
6 Спартак 1947 (Пловдив) 14 5 4 5 24:28 19
7 Локомотив (Стара Загора) 13 5 3 5 25:34 18
8 Марица 1921 (Пловдив) 13 5 2 6 22:16 17
9 Орлета (Пазарджик) 11 4 2 5 22:26 14

Локомотив (Стара Загора)

Деца "Б": Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
27.08.2023 10:00 1 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:8
02.09.2023 11:00 2 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:0
10.09.2023 10:00 3 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:9
16.09.2023 17:30 4 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) 0:2
22.09.2023 11:00 5 кръг Г ФК Кърджали (Кърджали) 3:3
30.09.2023 10:00 6 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 4:0
07.10.2023 11:00 7 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 3:1
14.10.2023 10:00 8 кръг Д Чавдар (Пловдив) 7:2
20.10.2023 10:00 9 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:4
28.10.2023 11:00 10 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 2:5
04.11.2023 11:00 11 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:1
11.11.2023 11:00 12 кръг Г Звезденбург (Бургас) 0:3
18.11.2023 10:30 13 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 1:0
24.11.2023 14:30 14 кръг Г Академик (Пловдив) 0:7
02.12.2023 14:00 15 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:2
17.02.2024 10:00 16 кръг Д Ботев (Пловдив) 2:7
25.02.2024 10:30 17 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 18 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 19 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д ФК Кърджали (Кърджали) -:-
- 21 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 22 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 23 кръг Г Чавдар (Пловдив) -:-
- 24 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 25 кръг Г Бургас спорт (Бургас) -:-
- 26 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 27 кръг Д Звезденбург (Бургас) -:-
- 28 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
- 29 кръг Д Академик (Пловдив) -:-
- 30 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
11 ФК Кърджали (Кърджали) 16 5 3 8 37:36 18
12 Марица 1921 (Пловдив) 15 5 1 9 35:36 16
13 Локомотив (Стара Загора) 16 4 3 9 25:54 15
14 Спартак 1947 (Пловдив) 16 2 1 13 17:69 7
15 Димитровград 1947 (Димитровград) 16 1 2 13 14:77 5

Локомотив (Стара Загора)

ДПГ13: Стара Загора - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2023 11:30 1 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 4:6
16.09.2023 11:30 2 кръг Г ОФК Хасково (Хасково) 7:4
22.09.2023 10:30 3 кръг Д ФК Сливен (Сливен) 1:1
30.09.2023 11:30 4 кръг Д Розова долина (Казанлък) 4:6
07.10.2023 11:30 5 кръг Г Саяна (Хасково) 2:0
14.10.2023 11:30 6 кръг Д Арена (Ямбол) 1:2
20.10.2023 13:00 7 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:14
- 8 кръг
почива
04.11.2023 11:30 9 кръг Г Загорец (Нова Загора) 1:0
11.11.2023 10:00 10 кръг Д Сините камъни 2022 (Сливен) 1:6
29.11.2023 13:00 11 кръг Г Шампион (Ямбол) 1:2
25.11.2023 11:30 12 кръг Д Арсенал 2000 (Казанлък) 6:0
02.12.2023 11:30 13 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 2:2
- 14 кръг
почива
09.03.2024 11:30 15 кръг Д ОФК Хасково (Хасково) -:-
16.03.2024 11:30 16 кръг Г ФК Сливен (Сливен) -:-
24.03.2024 11:30 17 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
30.03.2024 11:30 18 кръг Д Саяна (Хасково) -:-
06.04.2024 11:30 19 кръг Г Арена (Ямбол) -:-
13.04.2024 11:30 20 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 21 кръг
почива
27.04.2024 11:30 22 кръг Д Загорец (Нова Загора) -:-
01.05.2024 11:30 23 кръг Г Сините камъни 2022 (Сливен) -:-
11.05.2024 11:30 24 кръг Д Шампион (Ямбол) -:-
19.05.2024 11:30 25 кръг Г Арсенал 2000 (Казанлък) -:-
25.05.2024 11:30 26 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Свиленград 1921 (Свиленград) 10 5 1 4 30:28 16
6 Шампион (Ямбол) 10 5 0 5 35:28 15
7 Локомотив (Стара Загора) 11 4 2 5 26:37 14
8 Саяна (Хасково) 11 4 1 6 29:31 13
9 Розова долина (Казанлък) 8 4 1 3 21:21 13

Локомотив (Стара Загора)

Държавно първенство за жени
Дата Фаза Противник Рез.
02.09.2023 17:00 1 кръг Д Енко (Пловдив) 6:0
17.12.2023 13:00 2 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:0
16.09.2023 14:00 3 кръг Д Севлиево лейдис (Севлиево) 7:2
30.09.2023 15:00 4 кръг Г Дунав от Русе (Русе) 7:0
07.10.2023 14:00 5 кръг Д НСА (София) 3:4
21.10.2023 13:00 6 кръг Г София лейдис 2021 (София) 8:1
15.11.2023 13:00 7 кръг Д Пълдин (Пловдив) 4:0
28.10.2023 15:30 8 кръг Г Спортика (Благоевград) 4:3
04.11.2023 14:00 9 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 8:0
12.11.2023 12:00 10 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 2:1
19.11.2023 12:00 11 кръг Д Риал (Ковачевци) анл.
26.11.2023 12:00 12 кръг Д Светкавица (Градежница) анл.
09.12.2023 12:00 13 кръг Г ЛП Супер спорт (София) 3:1
- 14 кръг Г Енко (Пловдив) -:-
- 15 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 16 кръг Г Севлиево лейдис (Севлиево) -:-
- 17 кръг Д Дунав от Русе (Русе) -:-
- 18 кръг Г НСА (София) -:-
- 19 кръг Д София лейдис 2021 (София) -:-
- 20 кръг Г Пълдин (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д Спортика (Благоевград) -:-
- 22 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 23 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 24 кръг
почива
- 25 кръг
почива
- 26 кръг Д ЛП Супер спорт (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 НСА (София) 11 11 0 0 42:5 33
2 Локомотив (Стара Загора) 11 10 0 1 54:12 30
3 Пълдин (Пловдив) 11 7 1 3 33:11 22
4 ЛП Супер спорт (София) 10 6 1 3 14:11 19
5 Спортика (Благоевград) 11 5 3 3 36:13 18
Шампионска лига за жени
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг, група 5 / 1/2 финали
06.09.2023 15:00 - Г Бран (Берген, Норвегия) 0:5
Първи кръг, група 5 / За 3-4 място
09.09.2023 15:00 - Д ГКС Катовице (Катовице, Пол) 0:0

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:14 сезона

Последните 10 сезона

2022/2023 А ОФГ СЗ 2 място
2021/2022 - -
2020/2021 - -
2019/2020 - -
2018/2019 - -
2017/2018 - -
2016/2017 - -
2015/2016 - -
2014/2015 - -
2008/2009 "Б" група 11 място
2007/2008 "В" група 1 място
2006/2007 "Б" група 14 място
2005/2006 Трета лига 2 място
2004/2005 Трета лига 7 място
2003/2004 ОГ СЗ 6 място
2002/2003 ОГ СЗ ?
2001/2002 ОГ СЗ ?
2000/2001 Трета лига 15 място

Интернет страници