Янтра 2019 (Габрово)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е на 15 март 1925 г. под името Чардафон - с участието на хора от ръководството и футболисти на прекратилия дейност спортен клуб Ото (1920 г.).

Имена: Чардафон (от 1925 до 1946 г.), Балкан (през 1946 г. - след обединение на Чардафон и Априлов), Априлов (през 1947 г. - след обединение на Балкан, Орловец, колоездачно и мото дружество Янтра и туристическо дружество Узана), Динамо (от 1949 до 1957 г.), Балкан (от 1957 до 1962 г.), Чардафон (от 1962 г. - след като Орловец възстановява самостоятелността си), Чардафон-Орловец (от 1964 г. - след обединение с Орловец), Янтра (от 1972 и 1994 г.), Чардафон (от 1994 до 1999 г.), Янтра (от 1999 г.).

Клубни цветове: бял и зелен.

Прозвище: -

Адрес: Габрово 5300, ул. “Дебел дял” 3.
Телефон: (+359 66) 808353.
E-mail: -

Клубни върхове:
осмо място в “А” група: 1970/71 г. (като Чардафон-Орловец).
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Царската купа - 1942 г. (като Чардафон).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2001/02 г.

Янтра 1919 (Габрово)

"А" ОФГ Габрово
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2014 17:00 1 кръг Д Видима (Душево) 13:0
21.09.2014 11:00 2 кръг Г Ангел Кънчев (Трявна) 3:2
27.09.2014 18:00 3 кръг Д Ера I (Севлиево) 3:5
04.10.2014 16:00 4 кръг Д Дан Колов (Сенник) 5:2
11.10.2014 16:00 5 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 1:3
13.12.2014 14:00 6 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 8:1
30.11.2014 14:00 7 кръг Г Стрела (Шумата) 10:2
06.12.2014 14:00 8 кръг Д Трявна (Трявна) 0:8
09.11.2014 16:00 9 кръг Г Академик (Габрово) 1:2
16.11.2014 13:00 10 кръг Д Вихър (Ряховците) 7:2
23.11.2014 14:00 11 кръг Г Юнак (Кормянско) 2:1
29.03.2015 14:00 12 кръг Г Видима (Душево) 9:0
05.04.2015 17:00 13 кръг Д Ангел Кънчев (Трявна) 2:2
11.04.2015 17:00 14 кръг Г Ера I (Севлиево) 0:6
19.04.2015 17:00 15 кръг Г Дан Колов (Сенник) 1:1
26.04.2015 17:00 16 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) 3:0
03.05.2015 15:30 17 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 3:0
10.05.2015 18:00 18 кръг Д Стрела (Шумата) 5:1
17.05.2015 18:00 19 кръг Г Трявна (Трявна) 0:3
27.05.2015 20:00 20 кръг Д Академик (Габрово) 0:5
31.05.2015 18:00 21 кръг Г Вихър (Ряховците) 6:0
07.06.2015 15:00 22 кръг Д Юнак (Кормянско) 5:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Академик (Габрово) 22 14 3 5 71:40 45
4 Чардафон 1919 (Габрово) 22 13 3 6 94:41 42
5 Янтра 1919 (Габрово) 22 13 2 7 87:48 41
6 Дан Колов (Сенник) 22 12 2 8 73:56 38
7 Локомотив 1927 (Дряново) 22 9 0 13 60:87 27

Янтра 1919 (Габрово)

ЮСВ: Велико Търново - "А" група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2014 17:00 1 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 5:2
17.09.2014 17:00 2 кръг Г Ботев (Враца) 2:0
24.09.2014 17:00 3 кръг Д Етър В.Търново (Велико Търново) 1:0
01.10.2014 16:00 4 кръг Г Локомотив 2012 (Мездра) 0:1
08.10.2014 16:00 5 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:1
15.10.2014 16:00 6 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:6
22.10.2014 16:00 7 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 1:1
29.10.2014 14:30 8 кръг Г Спартак Плевен (Плевен) 1:3
05.11.2014 14:30 9 кръг Д Видима-Раковски (Севлиево) 2:0
18.03.2015 14:30 10 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:0
25.03.2015 14:30 11 кръг Д Ботев (Враца) 5:0
01.04.2015 17:00 12 кръг Г Етър В.Търново (Велико Търново) 1:1
08.04.2015 17:00 13 кръг Д Локомотив 2012 (Мездра) 1:1
15.04.2015 17:00 14 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:7
22.04.2015 17:00 15 кръг Д Литекс (Ловеч) 3:2
29.04.2015 17:00 16 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 0:1
05.05.2015 18:00 17 кръг Д Спартак Плевен (Плевен) 1:0
13.05.2015 18:00 18 кръг Г Видима-Раковски (Севлиево) 3:0
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Литекс (Ловеч) 18 11 3 4 71:27 36
4 Спартак Плевен (Плевен) 18 11 2 5 37:20 35
5 Янтра 1919 (Габрово) 18 9 3 6 27:26 30
6 Етър В.Търново (Велико Търново) 18 6 2 10 30:30 20
7 Локомотив (Горна Оряховица) 18 5 1 12 16:40 16

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:07 сезона
"Б" група:40 сезона

Последните 10 сезона

2020/2021 Втора лига 11 място
2019/2020 Трета лига 1 място
2018/2019 А ОФГ ГБ 1 място
2017/2018 Трета лига 15 място
2016/2017 А ОФГ ГБ 2 място
2015/2016 - -
2014/2015 А ОФГ ГБ 5 място
2012/2013 А ОФГ ГБ 2 място
2011/2012 "В" група 14 място
2010/2011 "В" група 4 място
2009/2010 "В" група 10 място

Месечна ранглиста

Интернет страници