Дунав от Русе (Русе)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Дунав, чието име и база наследява настоящият клуб, е създаден на 16 февруари 1949 г. - след обединение на физкултурните дружества Динамо (1944 г.), Локомотив (учредено през 1930 г. като ЖСК) и Русенец (1947 г.).

Имена: Дунав (през 1949 г.), Торпедо (от 1949 до 1957 г.), Дунав (от 1957 до 1997 г.), Дунав-Раковски (1997 г. - след обединение с Раковски), Дунав'98 (от 1998 г. - след възстановяване на самостоятелността си и обединение с Приста от квартал Средна кула), ПФК Дунав (от 1999 г. - след обединение с новоучредения ОФК Дунав'56; съществува до 2004 г.), ФК Дунав (от 5 август 2003 г. - след обединение на спортно-техническите ръководства и състезателите на Локомотив 2001 и Левски 2000). През 2011 г. ФК Дунав прекратява своето съществуване. Година по-рано за пореден път в Русе е учреден нов футболен клуб, носещ популярното име Дунав, като към него е добавена и годината 2010.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: „драконите”.

Адрес: Русе 7005.
Телефон:
-
E-mail: -

Клубни върхове:
четвърто място в “А” група: 1974/75 г. (като Дунав).
финалист в турнира за Националната купа:
по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1961/62 г. (като Дунав).
два пъти носител на Купата на Аматьорската футболна лига:
2003/04 (като ФК Дунав) и 2014/15 г.
1/32-финалист в турнира за Купата на УЕФА: 1975/76 г. (като Дунав).

Дунав от Русе (Русе)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
16.07.2022 20:00 1 кръг Г Литекс (Ловеч) 3:1
23.07.2022 20:00 2 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
30.07.2022 18:30 3 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:1
09.08.2022 18:00 4 кръг Г Созопол (Созопол) 1:2 Диема спорт
13.08.2022 20:00 5 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 0:1
20.08.2022 18:00 6 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 1:3
27.08.2022 20:00 7 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:1
03.09.2022 17:00 8 кръг Г Крумовград (Крумовград) 0:1
10.09.2022 19:00 9 кръг Д Ботев II (Пловдив) 5:0
18.09.2022 14:00 10 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 3:1 Диема спорт
30.09.2022 16:00 11 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 4:1
08.10.2022 16:00 12 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 2:5
15.10.2022 16:00 13 кръг Д Беласица (Петрич) 0:2
22.10.2022 16:00 14 кръг Г Миньор (Перник) 0:2
30.10.2022 14:30 15 кръг Д ФК ЦСКА 1948 II (София) 0:0
05.11.2022 14:30 16 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:0
14.11.2022 14:30 17 кръг Д Спартак (Плевен) 4:2 Диема спорт
отложен 18 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
11.02.2023 19 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
18.02.2023 20 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
25.02.2023 21 кръг Д Созопол (Созопол) -:-
04.03.2023 22 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) -:-
11.03.2023 23 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
18.03.2023 24 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
01.04.2023 25 кръг Д Крумовград (Крумовград) -:-
08.04.2023 26 кръг Г Ботев II (Пловдив) -:-
15.04.2023 27 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
22.04.2023 28 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
29.04.2023 29 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
06.05.2023 30 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
13.05.2023 31 кръг Д Миньор (Перник) -:-
20.05.2023 32 кръг Г ФК ЦСКА 1948 II (София) -:-
27.05.2023 33 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
03.06.2023 34 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Литекс (Ловеч) 17 6 5 6 19:15 23
9 Лудогорец 1945 II (Разград) 17 7 2 8 15:21 23
10 Дунав от Русе (Русе) 17 6 4 7 27:24 22
11 Струмска слава 1927 (Радомир) 17 5 7 5 16:22 22
12 Марица 1921 (Пловдив) 17 6 4 7 16:21 22
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
22.09.2022 16:00 - Г Саяна (Хасково) 2:1
Първи кръг (1/16 финали)
19.11.2022 13:30 - Д Арда 1924 (Кърджали) 1:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
18.06.2022 18:00 - Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:1
22.06.2022 18:00 - Г Литекс (Ловеч) 3:0
25.06.2022 18:00 - Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:0
30.06.2022 18:00 - Г Янтра 2019 (Габрово) 2:1
06.07.2022 18:30 - Г Спартак (Плевен) 1:2
09.07.2022 18:00 - Д Локомотив (Г.Оряховица) 4:1

Дунав от Русе II (Русе)

Североизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
14.08.2022 18:00 1 кръг Г Рилци (кв.Рилци, Добрич) 2:2
21.08.2022 18:00 2 кръг Д Черноморец (Балчик) 1:2
28.08.2022 18:00 3 кръг Г Черно море II (Варна) 0:2
04.09.2022 17:00 4 кръг Д Септември 98 (Тервел) 0:1
11.09.2022 17:00 5 кръг Г Лудогорец 1945 III (Разград) 2:7
17.09.2022 17:20 6 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 1:2
24.09.2022 16:00 7 кръг Г Локомотив 2022 (Русе) 0:0
09.10.2022 16:00 8 кръг Д Устрем Д (Дончево) 5:2
16.10.2022 16:00 9 кръг Г Доростол Силистра (Силистра) 0:1
- 10 кръг
почива
29.10.2022 14:00 11 кръг Д Ботев (Нови пазар) 4:0
06.11.2022 14:00 12 кръг Г Волов (Шумен) 1:0
12.11.2022 14:30 13 кръг Д Черноломец 1919 (Попово) 0:3
23.11.2022 14:00 14 кръг Г Спартак 1918 II (Варна) 1:3
27.11.2022 14:00 15 кръг Д Спортист 2011 (Генерал Тошево) 3:0
18.02.2023 16 кръг Д Рилци (кв.Рилци, Добрич) -:-
- 17 кръг Г Черноморец (Балчик) -:-
- 18 кръг Д Черно море II (Варна) -:-
- 19 кръг Г Септември 98 (Тервел) -:-
- 20 кръг Д Лудогорец 1945 III (Разград) -:-
- 21 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) -:-
- 22 кръг Д Локомотив 2022 (Русе) -:-
- 23 кръг Г Устрем Д (Дончево) -:-
- 24 кръг Д Доростол Силистра (Силистра) -:-
- 25 кръг
почива
- 26 кръг Г Ботев (Нови пазар) -:-
- 27 кръг Д Волов (Шумен) -:-
- 28 кръг Г Черноломец 1919 (Попово) -:-
- 29 кръг Д Спартак 1918 II (Варна) -:-
- 30 кръг Г Спортист 2011 (Генерал Тошево) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Доростол Силистра (Силистра) 14 7 0 7 17:25 21
9 Рилци (кв.Рилци, Добрич) 14 6 2 6 22:28 20
10 Дунав от Русе II (Русе) 14 4 2 8 20:25 14
11 Волов (Шумен) 14 4 0 10 15:21 12
12 Устрем Д (Дончево) 14 3 1 10 15:37 10
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
12.07.2022 18:00 - Г Локомотив (Г.Оряховица) 0:3
23.07.2022 10:30 - Д Реал (Драгъняска, Румъния, 4) 3:3
31.07.2022 11:00 - Д Прогресул Спартак /юн.ст./ (Букурещ, Рум) 2:0
07.08.2022 10:00 - Г Дунав (Батин) 1:2

Дунав от Русе (Русе)

ЮМВ: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2022 10:00 1 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 2:1
18.09.2022 10:00 2 кръг Д Фратрия (Бенковски, обл.Варна) 1:1
25.09.2022 10:00 3 кръг Г Черно море (Варна) 0:0
09.10.2022 10:00 4 кръг Д Олимпик (Варна) 2:1
15.10.2022 10:00 5 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
22.10.2022 10:00 6 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 10:0
30.10.2022 10:00 7 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 1:0
- 8 кръг
почива
13.11.2022 11:00 9 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 2:1
11.03.2023 10 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) -:-
- 11 кръг Г Фратрия (Бенковски, обл.Варна) -:-
- 12 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 13 кръг Г Олимпик (Варна) -:-
- 14 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 15 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) -:-
- 16 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
- 17 кръг
почива
- 18 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 7 7 0 0 33:2 21
2 Дунав от Русе (Русе) 8 5 2 1 18:5 17
3 Олимпик (Варна) 8 5 1 2 17:9 16
4 Черно море (Варна) 8 4 2 2 33:11 14
5 Добруджа 1919 (Добрич) 8 3 1 4 10:14 10

Дунав от Русе (Русе)

ЮМВ: Русе - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2022 11:00 1 кръг Г Локомотив 2022 (Русе) 0:1
22.09.2022 11:00 2 кръг Г Кубрат 2016 (Кубрат) 5:1
29.10.2022 11:00 3 кръг Д Дунав 2009 (Сливо поле) 0:8
08.10.2022 11:00 4 кръг Г Филип Тотю 2018 (Две могили) 3:1
- 5 кръг
почива
- 6 кръг
почива
- 7 кръг
почива
05.11.2022 11:00 8 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 5:0
- 9 кръг
почива
- 10 кръг Д Локомотив 2022 (Русе) -:-
- 11 кръг Д Кубрат 2016 (Кубрат) -:-
- 12 кръг Г Дунав 2009 (Сливо поле) -:-
- 13 кръг Д Филип Тотю 2018 (Две могили) -:-
- 14 кръг
почива
- 15 кръг
почива
- 16 кръг
почива
- 17 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 18 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Локомотив 2022 (Русе) 5 4 0 1 18:5 12
3 Дунав 2009 (Сливо поле) 5 3 0 2 18:16 9
4 Дунав от Русе (Русе) 5 3 0 2 13:11 9
5 Филип Тотю 2018 (Две могили) 5 0 1 4 2:24 1
6 Кубрат 2016 (Кубрат) 5 0 1 4 3:14 1

Дунав от Русе (Русе)

Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
10.08.2022 18:00 1 кръг Д Спартак (Плевен) 4:0
13.08.2022 16:00 2 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1
18.08.2022 17:00 3 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
28.08.2022 09:30 4 кръг Г Септември (София) 1:4
01.09.2022 10:00 5 кръг Д Славия 1913 (София) 1:1
10.09.2022 09:30 6 кръг Г ЦСКА (София) 1:5
17.09.2022 15:00 7 кръг Д Звезденбург (Бургас) 1:1
24.09.2022 10:00 8 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) 1:1
29.09.2022 10:00 9 кръг Д Национал (София) 4:3
23.10.2022 10:30 10 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 2:1
30.10.2022 11:00 11 кръг Г Левски (София) 0:5
06.11.2022 14:00 12 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:0
12.11.2022 11:00 13 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:5
20.11.2022 14:00 14 кръг Д Черно море (Варна) 1:1
27.11.2022 13:30 15 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
- 16 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 17 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 18 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 19 кръг Д Септември (София) -:-
- 20 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
- 21 кръг Д ЦСКА (София) -:-
- 22 кръг Г Звезденбург (Бургас) -:-
- 23 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 24 кръг Г Национал (София) -:-
- 25 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
- 26 кръг Д Левски (София) -:-
- 27 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 28 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 29 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 30 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Берое (Стара Загора) 15 5 5 5 18:20 20
10 Славия 1913 (София) 15 4 3 8 16:35 15
11 Дунав от Русе (Русе) 15 3 6 6 18:33 15
12 Спартак (Плевен) 15 3 3 9 8:42 12
13 Пловдив 2015 (Пловдив) 15 2 3 10 11:39 9

Дунав от Русе (Русе)

Деца: Варна - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2022 11:30 1 кръг Г Шумен 2007 (Шумен) 6:0
18.09.2022 11:30 2 кръг Д Фратрия (Бенковски, обл.Варна) 1:5
25.09.2022 11:30 3 кръг Г Черно море (Варна) 2:1
09.10.2022 11:30 4 кръг Д Олимпик (Варна) 3:1
16.10.2022 11:30 5 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:3
22.10.2022 11:30 6 кръг Д Светкавица Търговище (Търговище) 5:2
30.10.2022 11:30 7 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 2:2
- 8 кръг
почива
13.11.2022 12:30 9 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 2:2
11.03.2023 10 кръг Д Шумен 2007 (Шумен) -:-
- 11 кръг Г Фратрия (Бенковски, обл.Варна) -:-
- 12 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 13 кръг Г Олимпик (Варна) -:-
- 14 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 15 кръг Г Светкавица Търговище (Търговище) -:-
- 16 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
- 17 кръг
почива
- 18 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Добруджа 1919 (Добрич) 8 6 1 1 16:8 19
3 Лудогорец 1945 (Разград) 8 6 1 1 22:4 19
4 Дунав от Русе (Русе) 8 4 2 2 22:16 14
5 Спартак 1918 (Варна) 8 3 1 4 21:16 10
6 Черно море (Варна) 8 2 1 5 17:14 7

Дунав от Русе (Русе)

ДПГ13: Варна - Зонална група - първа подгрупа (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2022 11:00 1 кръг Д Левски 2000 (Русе) 10:0
17.09.2022 13:30 2 кръг Г Фратрия (Бенковски, обл.Варна) 3:0
24.09.2022 11:00 3 кръг Д Черно море II (Варна) 2:1
30.09.2022 15:00 4 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 1:0
03.10.2022 14:00 5 кръг Г Приказките (Добрич) 1:0
08.10.2022 11:00 6 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:2
15.10.2022 12:00 7 кръг Г Черно море (Варна) 1:3
22.10.2022 12:00 8 кръг Д Юнак (Варна) 3:0
12.11.2022 11:00 9 кръг Г Олимпик (Варна) 1:0
05.11.2022 13:00 10 кръг Г Спартак 1918 II (Варна) 4:0
- 11 кръг
почива
11.03.2023 12 кръг Г Левски 2000 (Русе) -:-
- 13 кръг Д Фратрия (Бенковски, обл.Варна) -:-
- 14 кръг Г Черно море II (Варна) -:-
- 15 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
- 16 кръг Д Приказките (Добрич) -:-
- 17 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
- 18 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 19 кръг Г Юнак (Варна) -:-
- 20 кръг Д Олимпик (Варна) -:-
- 21 кръг Д Спартак 1918 II (Варна) -:-
- 22 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) 10 9 1 0 37:4 28
2 Черно море (Варна) 10 8 1 1 36:13 25
3 Дунав от Русе (Русе) 10 8 0 2 26:6 24
4 Спартак 1918 (Варна) 10 6 2 2 31:7 20
5 Приказките (Добрич) 10 6 1 3 16:9 19


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Химн

Стадион

Стадион "Дунав"

Стадион "Дунав"
(в в ж. к. “Здравец”) Стадион "Градски"в гр. Русе

играе домакинските си срещи на:
Стадион "Градски"
в гр. Русе
,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:29 сезона
"Б" група:29 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 15.815 33
октомври 2019 19.634 24
септември 2019 46.334 7
август 2019 34.618 15
май 2019 41.214 11
април 2019 68.957 2
март 2019 31.236 15
ноември 2018 29.893 17
октомври 2018 25.527 19
септември 2018 29.482 15
май 2018 26.954 17
април 2018 46.570 6
март 2018 33.753 13
ноември 2017 27.596 20
октомври 2017 39.772 12
септември 2017 34.018 13
август 2017 25.873 20
май 2017 59.058 6
април 2017 58.014 6
март 2017 53.728 6
ноември 2016 40.695 12
октомври 2016 57.215 5
септември 2016 37.699 8
август 2016 65.970 2
май 2016 23.602 17
април 2016 36.931 10
март 2016 39.144 7
ноември 2015 28.316 15
октомври 2015 26.483 13
август 2015 33.677 11
май 2015 22.447 19
април 2015 12.214 42
март 2015 19.185 21
декември 2014 22.404 23
октомври 2014 18.549 24
септември 2014 18.007 27
май 2014 20.278 26
април 2014 17.608 27
март 2014 20.377 21
ноември 2013 28.850 20
септември 2013 22.921 20
август 2013 15.565 43
май 2013 18.872 30
април 2013 11.900 50
март 2013 18.975 25
ноември 2012 18.531 27
октомври 2012 16.989 34
септември 2012 14.298 40
май 2012 9.602 66
април 2012 11.089 56
март 2012 17.364 37
ноември 2011 14.216 51
октомври 2011 8.101 78
септември 2011 12.756 60
август 2011 7.965 79
ноември 2010 23.959 21
октомври 2010 8.837 85
септември 2010 20.524 26
август 2010 29.451 14
всички

Интернет страници