Монтана 1921 (Монтана)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създадено е на 20 март 1947 под името Христо Михайлов.

Хроника: В Монтана (от декември 1891 до март 1945 г. - Фердинанд, от 1945 до януари 1993 г. - Михайловград) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До 1946 г. най-известен от тях е Ботев (първоначално - Ботев 22). След 1944 г. стартират поредица от реформи. На 10 февруари 1946 г. Ботев, заедно с Юнак и Спартак, формират физкултурно дружество Юнак-Ботев-Спартак 45. На 20 март 1947 г. ЮБС 45 е обединено с работническо физкултурно дружество Аврам Стоянов, туристически клон Пъстрина и местната колоездачна и мото организация, под името Христо Михайлов. През есента на 1949 г. следват нови промени. В града започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Септември. През 1957 г. те са обединени в дружество за физическа култура и спорт Септемврийска слава. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Септемврийска слава, който през 1990 г. приема името Монтана, а по-късно след названието си добавя - 1921.

Клубни цветове: син и червен.

Прозвище: -

Адрес: Монтана 3400, ст. "Огоста".
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
девето място в “А” група: 1995/96 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1994/95 г.

В
04.02.1998 (26 г.)
Зц
14.07.2000 (23 г.)
Зц
21.02.2002 (22 г.)
Хд
08.01.2002 (22 г.)
треньори:
Т
18.03.1972 (52 г.)

Монтана 1921 (Монтана)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
15.07.2023 18:30 1 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 2:3
23.07.2023 18:30 2 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:0
29.07.2023 20:00 3 кръг Д Черноморец (Балчик) 1:0
05.08.2023 19:30 4 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:0
14.08.2023 19:30 5 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 3:2
20.08.2023 18:00 6 кръг Г Спартак (Плевен) 2:0
29.08.2023 19:30 7 кръг Д ФК ЦСКА 1948 II (София) 0:0
03.09.2023 17:00 8 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 1:1
19.09.2023 17:30 9 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 2:0 Диема спорт
23.09.2023 17:00 10 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:0
27.09.2023 18:00 11 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 2:0
03.10.2023 17:30 12 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1 Диема спорт
09.10.2023 17:30 13 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 1:1 Диема спорт
21.10.2023 16:00 14 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 2:1
27.10.2023 16:00 15 кръг Д Дунав от Русе (Русе) 0:1
07.11.2023 12:15 16 кръг Г Септември (София) 0:0 Диема спорт
13.11.2023 17:30 17 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 2:2 Диема спорт
25.11.2023 14:30 18 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 0:1
04.12.2023 17:30 19 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 2:1 Диема спорт
10.12.2023 14:00 20 кръг Г Черноморец (Балчик) 1:1
16.02.2024 14:45 21 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:1 Диема спорт
24.02.2024 14:00 22 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 1:2
02.03.2024 15:30 23 кръг Д Спартак (Плевен) 1:0
10.03.2024 15:30 24 кръг Г ФК ЦСКА 1948 II (София) 2:0
16.03.2024 15:30 25 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 2:0
01.04.2024 16:30 26 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 1:2 Диема спорт
06.04.2024 17:00 27 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 2:2
13.04.2024 17:00 28 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 3:2
20.04.2024 17:00 29 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
27.04.2024 30 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
04.05.2024 31 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
11.05.2024 32 кръг Г Дунав от Русе (Русе) -:-
18.05.2024 33 кръг Д Септември (София) -:-
25.05.2024 34 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Спартак 1918 (Варна) 28 18 3 7 48:21 57
2 Септември (София) 28 17 6 5 39:21 57
3 Монтана 1921 (Монтана) 28 14 8 6 37:24 50
4 Марек 1915 (Дупница) 28 13 11 4 29:20 50
5 Добруджа 1919 (Добрич) 28 13 7 8 38:25 46
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
12.09.2023 16:00 - Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
24.06.2023 18:00 - Д Спартак (Плевен) 1:0
28.06.2023 18:00 - Г Славия 1913 (София) 1:3
03.07.2023 11:00 - Д КСМ Политехника (Яш, Румъния, 1) 1:3
08.07.2023 10:30 - Г Крумовград (Крумовград) 0:0
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
19.01.2024 13:00 - Г Ботев (Враца) 3:2
27.01.2024 14:00 - Г ФК ЦСКА 1948 (София) 1:2
01.02.2024 12:00 - Д Спартак (Кострома, Русия, 3) 3:1
04.02.2024 14:00 - Д Колхети 1913 (Поти, Грузия, 1) 3:3
06.02.2024 16:00 - Д Рапид II (Виена, Австрия, 3) 3:2
08.02.2024 14:00 - Д Композит (Павловски Посад,Рус,4) 7:0

Монтана 1921 (Монтана)

ЮСВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
20.09.2023 16:00 1 кръг Г Академик (Свищов) 0:1
06.04.2024 16:00 2 кръг Д Литекс (Ловеч) 5:0
21.11.2023 14:30 3 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 4:2
17.03.2024 15:00 4 кръг Д Спартак (Плевен) 4:1
18.10.2023 15:00 5 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 1:0
- 6 кръг
почива
01.11.2023 14:30 7 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 12:1
08.11.2023 14:30 8 кръг Д Академик (Свищов) 11:1
15.11.2023 14:30 9 кръг Г Литекс (Ловеч) 5:0
06.03.2024 15:00 10 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 2:1
13.03.2024 15:00 11 кръг Г Спартак (Плевен) 3:3
20.03.2024 15:00 12 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) 5:1
- 13 кръг
почива
03.04.2024 16:00 14 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 6:0
- 15 кръг
почива
17.04.2024 16:00 16 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) -:-
24.04.2024 16:00 17 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
01.05.2024 16:00 18 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
08.05.2024 16:00 19 кръг Г Бдин 1923 (Видин) -:-
15.05.2024 16:00 20 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) -:-
22.05.2024 16:00 21 кръг Г Академик (Свищов) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Монтана 1921 (Монтана) 12 10 1 1 58:11 31
2 Янтра 2019 (Габрово) 13 8 2 3 40:13 26
3 Спартак (Плевен) 13 5 4 4 26:29 19
4 Академик (Свищов) 12 5 1 6 29:46 16
5 Бдин 1923 (Видин) 13 4 2 7 27:42 14

Монтана 1921 (Монтана)

ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Северозападна България / Финали
26.09.2023 16:00 - Г Ботев (Враца) 3:5

Монтана 1921 (Монтана)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2023 13:00 1 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 7:0
17.09.2023 13:00 2 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 1:2
21.09.2023 13:00 3 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 4:0
24.09.2023 13:00 4 кръг Г Академик (Свищов) 0:0
отложен 5 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) -:-
08.10.2023 13:00 6 кръг Г Лато (Алеково) 6:0
15.10.2023 13:00 7 кръг Д Ботев (Дебелец) 3:0
22.10.2023 13:00 8 кръг Г Ботев (Враца) 2:0
отложен 9 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
12.11.2023 13:00 10 кръг Д Прециз (Монтана) 3:2
19.11.2023 13:00 11 кръг Г Чавдар (Троян) 1:0
10.03.2024 14:00 12 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 2:2
отложен 13 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) -:-
24.03.2024 14:00 14 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 2:2
31.03.2024 14:00 15 кръг Д Академик (Свищов) 7:2
07.04.2024 14:00 16 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 0:1
14.04.2024 14:00 17 кръг Д Лато (Алеково) -:-
21.04.2024 14:00 18 кръг Г Ботев (Дебелец) -:-
28.04.2024 14:00 19 кръг Д Ботев (Враца) -:-
12.05.2024 14:00 20 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
19.05.2024 14:00 21 кръг Г Прециз (Монтана) -:-
26.05.2024 14:00 22 кръг Д Чавдар (Троян) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Локомотив (Горна Оряховица) 14 10 2 2 39:23 32
3 Академик (Свищов) 15 9 1 5 42:30 28
4 Монтана 1921 (Монтана) 13 8 3 2 38:11 27
5 Ботев (Враца) 14 8 3 3 43:24 27
6 Прециз (Монтана) 15 7 1 7 28:28 22

Монтана 1921 (Монтана)

Деца: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2023 13:00 1 кръг Г Левски (Лясковец) 9:0
16.09.2023 13:00 2 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 3:2
19.09.2023 13:00 3 кръг Г Лато (Алеково) 3:2
23.09.2023 13:00 4 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:2
30.09.2023 13:00 5 кръг Г Литекс (Ловеч) 6:0
07.10.2023 13:00 6 кръг Г Ботев (Враца) 1:1
24.10.2023 13:00 7 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 10:0
14.10.2023 13:00 8 кръг Г Боруна (Царева ливада) 5:0
24.02.2024 12:00 9 кръг Д Севлиево (Севлиево) 8:1
31.10.2023 13:00 10 кръг Г Павликени (Павликени) 0:2
21.11.2023 13:00 11 кръг Д Лайтс (Велико Търново) 0:1
07.11.2023 13:00 12 кръг Г Академик (Свищов) 5:0
11.11.2023 13:00 13 кръг Д Спартак (Плевен) 1:3
18.11.2023 13:00 14 кръг Г Ботев (Дебелец) 2:0
26.03.2024 16:00 15 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:1
02.03.2024 12:00 16 кръг Д Левски (Лясковец) 7:2
09.03.2024 12:00 17 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 0:4
16.03.2024 12:00 18 кръг Д Лато (Алеково) 1:1
23.03.2024 12:00 19 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:6
30.03.2024 12:00 20 кръг Д Литекс (Ловеч) 4:1
отложен 21 кръг Д Ботев (Враца) -:-
13.04.2024 12:00 22 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
16.04.2024 16:00 23 кръг Д Боруна (Царева ливада) -:-
20.04.2024 12:00 24 кръг Г Севлиево (Севлиево) -:-
27.04.2024 12:00 25 кръг Д Павликени (Павликени) -:-
04.05.2024 12:00 26 кръг Г Лайтс (Велико Търново) -:-
11.05.2024 12:00 27 кръг Д Академик (Свищов) -:-
14.05.2024 16:00 28 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
18.05.2024 12:00 29 кръг Д Ботев (Дебелец) -:-
25.05.2024 12:00 30 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Янтра 2019 (Габрово) 21 12 3 6 87:20 39
6 Лайтс (Велико Търново) 20 11 3 6 70:34 36
7 Монтана 1921 (Монтана) 20 11 3 6 68:29 36
8 Лато (Алеково) 20 11 3 6 75:34 36
9 Ботев (Враца) 17 9 3 5 50:23 30

Монтана 1921 (Монтана)

ДПГ13: Монтана - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
07.10.2023 10:30 1 кръг Д Чавдар 2020 (Бяла Слатина) 8:0
14.10.2023 10:30 2 кръг Г Ботев (Враца) 0:2
21.10.2023 10:30 3 кръг Д Дунав 2016 (Селановци) 9:0
04.11.2023 10:30 4 кръг Г Чавдар 2020 (Бяла Слатина) 4:0
11.11.2023 10:30 5 кръг Д Ботев (Враца) 2:2
18.11.2023 10:30 6 кръг Г Дунав 2016 (Селановци) 4:1
06.04.2024 10:30 7 кръг Г Чавдар 2020 (Бяла Слатина) 8:2
13.04.2024 10:30 8 кръг Д Ботев (Враца) -:-
20.04.2024 10:30 9 кръг Г Дунав 2016 (Селановци) -:-
27.04.2024 10:30 10 кръг Д Чавдар 2020 (Бяла Слатина) -:-
11.05.2024 10:30 11 кръг Г Ботев (Враца) -:-
18.05.2024 10:30 12 кръг Д Дунав 2016 (Селановци) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Ботев (Враца) 7 6 1 0 46:3 19
2 Монтана 1921 (Монтана) 7 5 1 1 35:7 16
3 Чавдар 2020 (Бяла Слатина) 7 2 0 5 9:34 6
4 Дунав 2016 (Селановци) 7 0 0 7 1:47 0


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Монтана 1921 (Монтана)

Стадион

Стадион "Огоста"

Стадион "Огоста",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:10 сезона
"Б" група:45 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 57.887 5
октомври 2019 16.951 31
септември 2019 25.451 20
август 2019 29.052 20
май 2019 47.739 8
април 2019 18.876 28
март 2019 29.167 17
ноември 2018 40.054 11
октомври 2018 41.919 9
септември 2018 31.753 13
май 2018 30.292 15
април 2018 35.317 13
март 2018 32.592 14
ноември 2017 23.642 22
октомври 2017 30.319 18
септември 2017 52.376 7
август 2017 24.409 24
май 2017 35.663 12
април 2017 33.372 15
март 2017 19.334 26
ноември 2016 17.316 29
октомври 2016 37.246 12
септември 2016 31.729 13
август 2016 21.777 17
май 2016 23.160 18
април 2016 26.356 14
март 2016 36.628 9
ноември 2015 23.054 19
октомври 2015 32.826 9
август 2015 50.346 5
май 2015 32.624 13
април 2015 40.388 9
март 2015 37.370 8
декември 2014 40.857 9
октомври 2014 38.892 9
септември 2014 44.675 7
май 2014 35.982 12
април 2014 26.646 17
март 2014 35.851 15
ноември 2013 30.534 16
септември 2013 35.416 14
август 2013 17.509 39
май 2013 22.474 22
април 2013 8.389 60
март 2013 17.464 29
ноември 2012 16.837 33
октомври 2012 37.639 8
септември 2012 33.011 13
май 2012 32.355 17
април 2012 37.513 12
март 2012 26.339 20
ноември 2011 20.861 27
октомври 2011 38.712 11
септември 2011 33.635 11
август 2011 23.361 22
май 2011 25.078 21
април 2011 33.925 14
март 2011 32.941 15
ноември 2010 7.281 92
октомври 2010 64.660 3
септември 2010 13.097 54
август 2010 39.072 9
всички

Интернет страници