Спортист 2009 (Своге)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Спортист, чиито име, символи и база наследява настоящият клуб, възникнал през 2012 г., е основан през 1924 г.

Хроника: Спортен клуб Спортист възниква през 1924 г. След 1944 г. той е преобразуван във физкултурно дружество. Съществува до есента на 1949 г., когато в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. В Своге най-известни през този период са физкултурният колектив на ДСНМ (Димитровски съюз на народната младеж) към ДСО Червено знаме, както и създадената през 1952 г. ДСО Миньор. През 1957 г. се извършва нова реформа и местното дружество за физическа култура и спорт Спортист е възстановено. На негова основа през 1985 г. се формира едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. През 2001 г. той се преименува на Спортист-Скала (Своге) - след обединение със Скала (Бов). От 2004 г. отново възстановява самостоятелността си, а през 2009 г. се пререгистрира под името Спортист 1924. На 23 юли 2012 г., след изтегляне на жребия за новия сезон, заради финансови проблеми той се отказва от участие както в „Б”, а така и във „В” група. В града е учреден нов футболен клуб - Спортист 2012, като неговият мъжки тим се включва в областна футболна група София - запад.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Своге 2260, бул. “Искър”, ст. “Градски стадион”.
Телефон: (+359 726) 5010.
E-mail: office@sportist-svoge.com.

Клубни върхове:
петнадесето място в “А” група: 2009/10 г.
два пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1950 г. (като ДСНМ) и веднъж за Купата на България - 2007/08 г.

Спортист 2009 (Своге)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
15.07.2023 18:30 1 кръг Г Беласица (Петрич) 1:3
22.07.2023 18:30 2 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 2:0
31.07.2023 18:30 3 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 1:3 Диема спорт
05.08.2023 18:00 4 кръг Д Дунав от Русе (Русе) 0:1
13.08.2023 18:00 5 кръг Г Септември (София) 1:2
20.08.2023 18:00 6 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 2:2
27.08.2023 18:00 7 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:1
03.09.2023 17:00 8 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:1
17.09.2023 17:00 9 кръг Г Черноморец (Балчик) 0:2
23.09.2023 17:00 10 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:1
28.09.2023 17:00 11 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 1:3
02.10.2023 16:00 12 кръг Д Спартак (Плевен) 1:0
06.10.2023 16:00 13 кръг Г ФК ЦСКА 1948 II (София) 1:1
21.10.2023 16:00 14 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:2
27.10.2023 16:00 15 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 0:0
03.11.2023 14:30 16 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 2:1
12.11.2023 14:30 17 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 2:0
25.11.2023 14:30 18 кръг Д Беласица (Петрич) 1:1
03.12.2023 14:00 19 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 2:2
10.12.2023 14:00 20 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 1:0
17.02.2024 14:00 21 кръг Г Дунав от Русе (Русе) 1:1
25.02.2024 14:00 22 кръг Д Септември (София) 0:2
02.03.2024 15:30 23 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
09.03.2024 15:30 24 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
16.03.2024 15:30 25 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
30.03.2024 26 кръг Д Черноморец (Балчик) -:-
06.04.2024 27 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
13.04.2024 28 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
20.04.2024 29 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
27.04.2024 30 кръг Д ФК ЦСКА 1948 II (София) -:-
04.05.2024 31 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
11.05.2024 32 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) -:-
18.05.2024 33 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
25.05.2024 34 кръг Г Бдин 1923 (Видин) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
13 Дунав от Русе (Русе) 22 7 6 9 16:24 27
14 Беласица (Петрич) 22 6 6 10 21:23 24
15 Спортист 2009 (Своге) 22 5 8 9 21:29 23
16 Марица 1921 (Пловдив) 22 7 1 14 19:30 22
17 Черноморец (Балчик) 22 4 6 12 16:31 18
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
12.09.2023 16:00 - Г Локомотив (Г.Оряховица) 2:1
Първи кръг (1/16 финали)
14.10.2023 15:00 - Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
28.06.2023 18:00 - Г Марица 1921 (Пловдив) 1:2
05.07.2023 18:00 - Г ФК ЦСКА 1948 II (София) 1:0
08.07.2023 18:30 - Г Локомотив София 1929 (София) 0:1
27.07.2023 18:00 - Г Миньор (Перник) 1:0
17.11.2023 13:00 - Г Славия 1913 (София) 1:4
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
19.01.2024 14:00 - Г Септември (София) 2:1
24.01.2024 14:00 - Г ФК ЦСКА 1948 II (София) 6:0
27.01.2024 13:30 - Д Миньор (Перник) 0:2
31.01.2024 13:00 - Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:0
03.02.2024 14:00 - Г ЦСКА II (София) 0:0
09.02.2024 13:00 - Г Локомотив София 1929 (София) 2:1

Спортист 2009 (Своге)

ЮСВ: София (столица) - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
26.08.2023 17:00 1 кръг Г Ферион (Кубратово) 3:2
03.09.2023 11:00 2 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:2
09.09.2023 17:00 3 кръг Г Сокол (кв.Бенковски, София) 5:0
15.09.2023 17:00 4 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 3:4
24.09.2023 17:00 5 кръг Г Победа 1945 (София) 0:2
- 6 кръг
почива
07.10.2023 16:00 7 кръг Д ОФК София 1992 (София) 3:1
15.10.2023 16:00 8 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:2
22.10.2023 16:00 9 кръг Д Академия за футболно развитие (Сф) 3:2
07.11.2023 14:00 10 кръг Г София спорт (София) 6:1
12.11.2023 11:00 11 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 0:2
18.11.2023 14:00 12 кръг Г Орловец 2015 (Кокаляне) 1:0
02.12.2023 14:30 13 кръг Д ОФК Костенец (гр.Костенец) 3:0
27.02.2024 14:00 14 кръг Д Ферион (Кубратово) -:-
03.03.2024 15:00 15 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
09.03.2024 15:00 16 кръг Д Сокол (кв.Бенковски, София) -:-
16.03.2024 12:00 17 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
23.03.2024 16:00 18 кръг Д Победа 1945 (София) -:-
- 19 кръг
почива
06.04.2024 16:00 20 кръг Г ОФК София 1992 (София) -:-
14.04.2024 14:00 21 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
17.04.2024 14:00 22 кръг Г Академия за футболно развитие (Сф) -:-
20.04.2024 17:00 23 кръг Д София спорт (София) -:-
27.04.2024 13:00 24 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
11.05.2024 17:00 25 кръг Д Орловец 2015 (Кокаляне) -:-
18.05.2024 14:00 26 кръг Г ОФК Костенец (гр.Костенец) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Балкан 1929 (Ботевград) 12 9 0 3 48:23 27
5 Сливнишки герой (Сливница) 13 8 1 4 32:12 25
6 Спортист 2009 (Своге) 12 7 0 5 28:18 21
7 Академия за футболно развитие (София) 13 6 0 7 46:29 18
8 ОФК София 1992 (София) 13 4 1 8 24:32 13

Спортист 2009 (Своге)

ЮМВ: София - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
28.09.2023 17:00 1 кръг Г Миньор (Перник) 1:3
05.10.2023 16:00 2 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 5:1
14.10.2023 11:00 3 кръг Г Пирдоп (Пирдоп) 4:1
19.10.2023 16:00 4 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:2
28.10.2023 11:00 5 кръг Г Левски 1923 (гр.Елин Пелин) 4:2
02.11.2023 14:30 6 кръг Д Академия Металург (Перник) 5:3
11.11.2023 11:00 7 кръг Г Звездец (Горна Малина) 13:1
16.11.2023 14:00 8 кръг Д Миньор (Перник) 2:5
23.11.2023 14:30 9 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 4:3
02.12.2023 11:30 10 кръг Д Пирдоп (Пирдоп) 1:1
07.03.2024 15:00 11 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
16.03.2024 11:00 12 кръг Д Левски 1923 (гр.Елин Пелин) -:-
21.03.2024 15:00 13 кръг Г Академия Металург (Перник) -:-
30.03.2024 11:00 14 кръг Д Звездец (Горна Малина) -:-
04.04.2024 16:00 15 кръг Г Миньор (Перник) -:-
11.04.2024 16:00 16 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
20.04.2024 13:00 17 кръг Г Пирдоп (Пирдоп) -:-
25.04.2024 16:00 18 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
11.05.2024 11:00 19 кръг Г Левски 1923 (гр.Елин Пелин) -:-
16.05.2024 17:00 20 кръг Д Академия Металург (Перник) -:-
25.05.2024 11:00 21 кръг Г Звездец (Горна Малина) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Миньор (Перник) 10 9 0 1 56:12 27
2 Сливнишки герой (Сливница) 8 6 1 1 32:9 19
3 Спортист 2009 (Своге) 10 6 1 3 40:22 19
4 Пирдоп (Пирдоп) 10 4 3 3 27:24 15
5 Струмска слава 1927 (Радомир) 10 4 1 5 28:34 13

Спортист 2009 (Своге)

Деца: София - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2023 11:00 1 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:3
16.09.2023 11:00 2 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 2:8
24.09.2023 11:00 3 кръг Д Пирдоп (Пирдоп) 5:0
01.10.2023 14:00 4 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 6:1
07.10.2023 11:00 5 кръг Д Ракитин (Трудовец) 5:0
15.10.2023 11:00 6 кръг Г ОФК Костенец (гр.Костенец) 0:3
22.10.2023 11:00 7 кръг Д Академия Мургаш (Нови хан) 5:0
05.11.2023 11:00 8 кръг Д Левски (Долна баня) 6:1
12.11.2023 12:00 9 кръг Г Искър 2022 (Самоков) 0:3
19.11.2023 11:00 10 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 6:0
03.03.2024 11:00 11 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
10.03.2024 13:00 12 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
17.03.2024 11:00 13 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
23.03.2024 11:00 14 кръг Г Пирдоп (Пирдоп) -:-
31.03.2024 11:00 15 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 16 кръг Г Ракитин (Трудовец) -:-
- 17 кръг Д ОФК Костенец (гр.Костенец) -:-
- 18 кръг Г Академия Мургаш (Нови хан) -:-
- 19 кръг Г Левски (Долна баня) -:-
- 20 кръг Д Искър 2022 (Самоков) -:-
- 21 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) -:-
- 22 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 ОФК Костенец (гр.Костенец) 10 8 0 2 38:7 24
4 Сливнишки герой (Сливница) 10 7 0 3 57:24 21
5 Спортист 2009 (Своге) 10 6 0 4 37:19 18
6 Рилски спортист 2011 (Самоков) 10 4 1 5 26:46 13
7 Левски (Долна баня) 10 4 0 6 27:31 12

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:09 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

Интернет страници