Локомотив (Горна Оряховица)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1932 г. като ЖСК (Железничарски спортен клуб).

Хроника: В най-големия железопътен център на северна България през отделни периоди са съществували различни футболни отбори: Левски (1921 г.) и Никола Петров (1937 г.) - в старата градска част, ЖСК (1932 г.) - в квартала край гарата, Борислав (1924 г.) - в село Калтинец (от 1959 г. - горнооряховски квартал), ЖСК-Борислав (1944 г.), преименуван през 1945 г. на Локомотив. През 1949 г. се извършва реорганизация на физкултурното движение в страната. В Горна Оряховица са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип: Торпедо, Червено знаме, Динамо, Спартак и Строител (в старата градска част), които през 1957 г. са обединени под името ДФС Никола Петров, както и Локомотив (в квартала край гарата), преобразуван през 1957 г. също в спортно дружество. През 1959 г. ДФС Никола Петров се присъединява към “железничарите”. През 1985 г. на основата на ДФС Локомотив се образува едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно

Клубни цветове: червен, черен и бял.

Прозвище: “железничарите”.

Адрес: Горна Оряховица 5100, ул. “Васил Априлов” 26.
Телефон/факс: (+359 618) 41141.
E-mail: team@loko-gorna.com

Клубни върхове:
осмо място в “А” група: 1989/90, 1990/91 и 1993/94 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: за Купата на Съветската армия - 1947 г. и за Купата на България - 1986/87 г.

Локомотив (Горна Оряховица)

Северозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2023 18:00 1 кръг Д Академик (Свищов) 1:0
19.08.2023 18:00 2 кръг Г ОФК Локомотив (Мездра) 3:0
26.08.2023 19:00 3 кръг Д Вихър (Славяново) 3:1
02.09.2023 17:00 4 кръг Г Партизан (Червен бряг) 3:0
25.11.2023 14:00 5 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 2:1
16.09.2023 17:00 6 кръг Г Дреновец (Дреновец) 5:3
23.09.2023 17:00 7 кръг Д Ювентус 95 (Малчика) 10:0
30.09.2023 17:00 8 кръг Г Севлиево (Севлиево) 4:1
07.10.2023 18:00 9 кръг Д Павликени (Павликени) 6:0
14.10.2023 16:00 10 кръг Г Боруна (Царева ливада) 5:0
22.10.2023 16:00 11 кръг Д Ботев II (Враца) 2:0
27.10.2023 19:00 12 кръг Г Етър ВТ II (Велико Търново) 4:1
- 13 кръг
почива
11.11.2023 14:30 14 кръг Д Дунав (Лом) 3:1
18.11.2023 14:30 15 кръг Г Левски 2007 (Левски) 1:0
24.02.2024 14:30 16 кръг Г Академик (Свищов) 1:0
02.03.2024 14:40 17 кръг Д ОФК Локомотив (Мездра) 1:1
09.03.2024 14:30 18 кръг Г Вихър (Славяново) -:-
16.03.2024 14:30 19 кръг Д Партизан (Червен бряг) -:-
23.03.2024 14:30 20 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
30.03.2024 16:00 21 кръг Д Дреновец (Дреновец) -:-
06.04.2024 17:00 22 кръг Г Ювентус 95 (Малчика) -:-
13.04.2024 17:00 23 кръг Д Севлиево (Севлиево) -:-
20.04.2024 17:00 24 кръг Г Павликени (Павликени) -:-
27.04.2024 17:00 25 кръг Д Боруна (Царева ливада) -:-
03.05.2024 18:00 26 кръг Г Ботев II (Враца) -:-
11.05.2024 18:00 27 кръг Д Етър ВТ II (Велико Търново) -:-
- 28 кръг
почива
25.05.2024 18:00 29 кръг Г Дунав (Лом) -:-
01.06.2024 18:00 30 кръг Д Левски 2007 (Левски) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Локомотив (Горна Оряховица) 16 15 1 0 54:9 46
2 Академик (Свищов) 16 13 0 3 37:8 39
3 Янтра (Полски Тръмбеш) 16 11 2 3 38:24 35
4 Севлиево (Севлиево) 16 9 3 4 33:16 30
5 ОФК Локомотив (Мездра) 16 8 2 6 29:25 26
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
12.09.2023 16:00 - Д Спортист 2009 (Своге) 1:2
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Велико Търново / 1/2 финали
18.10.2023 16:00 - Г Янтра (Полски Тръмбеш) 5:1
Област Велико Търново / Финал
31.10.2023 15:00 - Г Академик (Свищов) 1:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
12.07.2023 18:00 - Д Дунав от Русе II (Русе) 5:1
15.07.2023 10:00 - Д Вихър (Славяново) 3:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
16.01.2024 16:00 - Д Етър ВТ II (Велико Търново) 5:0
19.01.2024 15:00 - Д Чавдар (Етрополе) 4:2
27.01.2024 14:00 - Д Лудогорец 1945 III (Разград) 2:3
03.02.2024 14:00 - Г Лудогорец 1945 II (Разград) 2:6
07.02.2024 15:00 - Д Севлиево (Севлиево) 1:1
10.02.2024 14:00 - Г Дунав от Русе (Русе) 2:1
17.02.2024 14:00 - Д Черноломец 1919 (Попово) 3:0

Локомотив II (Горна Оряховица)

"А" ОГ Велико Търново
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
17.09.2023 17:00 2 кръг Д Левски (Лясковец) 1:2
24.09.2023 17:00 3 кръг Г Лозен 1924 (Сухиндол) 0:4
01.10.2023 16:00 4 кръг Д Недан (Недан) 4:5
08.10.2023 16:00 5 кръг Г Левски 1986 (Стражица) 6:4
15.10.2023 16:00 6 кръг Д Земеделец 93 (Козловец) 2:2
21.10.2023 16:00 7 кръг Г Удар (Бяла черква) 2:3
01.12.2023 14:00 8 кръг Д Етър ВТ III (Велико Търново) 3:4
11.11.2023 14:30 9 кръг Г Бъдеще 2010 (Бутово) 4:3
19.11.2023 14:30 10 кръг Д Изгрев 93 (Царевец) 0:2
отложен 11 кръг Г Янтра II (Полски Тръмбеш) -:-
- 12 кръг
почива
24.03.2024 15:00 13 кръг Г Левски (Лясковец) -:-
31.03.2024 15:00 14 кръг Д Лозен 1924 (Сухиндол) -:-
07.04.2024 17:00 15 кръг Г Недан (Недан) -:-
14.04.2024 17:00 16 кръг Д Левски 1986 (Стражица) -:-
20.04.2024 17:00 17 кръг Г Земеделец 93 (Козловец) -:-
28.04.2024 17:00 18 кръг Д Удар (Бяла черква) -:-
12.05.2024 18:00 19 кръг Г Етър ВТ III (Велико Търново) -:-
19.05.2024 18:00 20 кръг Д Бъдеще 2010 (Бутово) -:-
26.05.2024 18:00 21 кръг Г Изгрев 93 (Царевец) -:-
02.06.2024 18:00 22 кръг Д Янтра II (Полски Тръмбеш) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Левски (Лясковец) 9 4 0 5 16:18 12
8 Удар (Бяла черква) 10 4 0 6 18:36 12
9 Локомотив II (Горна Оряховица) 9 2 1 6 22:29 7
10 Левски 1986 (Стражица) 9 1 0 8 12:33 3
11 Янтра II (Полски Тръмбеш) 9 0 0 9 11:29 0

Локомотив (Горна Оряховица)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2023 13:00 1 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 0:7
16.09.2023 13:00 2 кръг Д Прециз (Монтана) 4:1
21.09.2023 13:00 3 кръг Г Чавдар (Троян) 3:0
24.09.2023 13:00 4 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:1
30.09.2023 13:00 5 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 1:0
08.10.2023 13:00 6 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:3
14.10.2023 13:00 7 кръг Д Академик (Свищов) 5:3
22.10.2023 13:00 8 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 2:2
отложен 9 кръг Д Лато (Алеково) -:-
12.11.2023 13:00 10 кръг Г Ботев (Дебелец) 3:0
отложен 11 кръг Д Ботев (Враца) -:-
10.03.2024 14:00 12 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
17.03.2024 14:00 13 кръг Г Прециз (Монтана) -:-
24.03.2024 14:00 14 кръг Д Чавдар (Троян) -:-
31.03.2024 14:00 15 кръг Д Литекс (Ловеч) -:-
07.04.2024 14:00 16 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) -:-
14.04.2024 14:00 17 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
21.04.2024 14:00 18 кръг Г Академик (Свищов) -:-
28.04.2024 14:00 19 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) -:-
12.05.2024 14:00 20 кръг Г Лато (Алеково) -:-
19.05.2024 14:00 21 кръг Д Ботев (Дебелец) -:-
26.05.2024 14:00 22 кръг Г Ботев (Враца) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Монтана 1921 (Монтана) 9 7 1 1 27:4 22
3 Прециз (Монтана) 9 6 0 3 22:12 18
4 Локомотив (Горна Оряховица) 9 5 2 2 19:17 17
5 Ботев (Враца) 8 5 1 2 26:12 16
6 Академик (Свищов) 9 5 1 3 18:13 16

Локомотив (Горна Оряховица)

Деца: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2023 13:00 1 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) 13:0
16.09.2023 13:00 2 кръг Г Боруна (Царева ливада) 9:0
19.09.2023 13:00 3 кръг Д Севлиево (Севлиево) 7:0
23.09.2023 13:00 4 кръг Г Павликени (Павликени) 3:1
30.09.2023 13:00 5 кръг Д Лайтс (Велико Търново) 0:1
07.10.2023 13:00 6 кръг Г Академик (Свищов) 12:0
24.10.2023 13:00 7 кръг Д Спартак (Плевен) 1:1
14.10.2023 13:00 8 кръг Г Ботев (Дебелец) 3:0
21.10.2023 13:00 9 кръг Д Ботев (Враца) 3:0
31.10.2023 13:00 10 кръг Д Левски (Лясковец) 4:1
21.11.2023 13:00 11 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 0:2
07.11.2023 13:00 12 кръг Д Лато (Алеково) 5:1
11.11.2023 13:00 13 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
18.11.2023 13:00 14 кръг Д Литекс (Ловеч) 6:0
отложен 15 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
02.03.2024 12:00 16 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
09.03.2024 12:00 17 кръг Д Боруна (Царева ливада) -:-
16.03.2024 12:00 18 кръг Г Севлиево (Севлиево) -:-
23.03.2024 12:00 19 кръг Д Павликени (Павликени) -:-
30.03.2024 12:00 20 кръг Г Лайтс (Велико Търново) -:-
06.04.2024 12:00 21 кръг Д Академик (Свищов) -:-
13.04.2024 12:00 22 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
16.04.2024 16:00 23 кръг Д Ботев (Дебелец) -:-
20.04.2024 12:00 24 кръг Г Ботев (Враца) -:-
27.04.2024 12:00 25 кръг Г Левски (Лясковец) -:-
04.05.2024 12:00 26 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) -:-
11.05.2024 12:00 27 кръг Г Лато (Алеково) -:-
14.05.2024 16:00 28 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
18.05.2024 12:00 29 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
25.05.2024 12:00 30 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Етър ВТ (Велико Търново) 15 14 1 0 76:11 43
2 Локомотив (Горна Оряховица) 14 10 2 2 67:8 32
3 Спартак (Плевен) 14 10 1 3 52:20 31
4 Лайтс (Велико Търново) 15 9 3 3 59:17 30
5 Монтана 1921 (Монтана) 14 9 1 4 54:14 28

Локомотив (Горна Оряховица)

ДПГ13: Велико Търново - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
15.09.2023 14:00 1 кръг Д Академик (Свищов) 1:2
22.09.2023 14:00 2 кръг Г Севлиево (Севлиево) 0:1
29.09.2023 14:00 3 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 1:6
21.11.2023 14:00 4 кръг Г Локомотив 1927 (Дряново) 3:2
13.10.2023 14:00 5 кръг Д Лайтс (Велико Търново) 2:8
20.10.2023 14:00 6 кръг Г Болярчета 2020 (Велико Търново) 2:4
27.10.2023 14:00 7 кръг Д Павликени (Павликени) 4:2
03.11.2023 14:00 8 кръг Д Орловец 94 (Габрово) 4:1
10.11.2023 14:00 9 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:6
17.11.2023 14:00 10 кръг Д Трявна 1922 (Трявна) 12:0
30.10.2023 14:00 11 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 7:1
- 12 кръг Г Академик (Свищов) -:-
- 13 кръг Д Севлиево (Севлиево) -:-
- 14 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) -:-
- 15 кръг Д Локомотив 1927 (Дряново) -:-
- 16 кръг Г Лайтс (Велико Търново) -:-
- 17 кръг Д Болярчета 2020 (Велико Търново) -:-
- 18 кръг Г Павликени (Павликени) -:-
- 19 кръг Г Орловец 94 (Габрово) -:-
- 20 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 21 кръг Г Трявна 1922 (Трявна) -:-
- 22 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Севлиево (Севлиево) 11 8 0 3 46:19 24
6 Академик (Свищов) 11 7 0 4 53:15 21
7 Локомотив (Горна Оряховица) 11 5 0 6 36:33 15
8 Павликени (Павликени) 11 4 1 6 33:39 13
9 Орловец 94 (Габрово) 11 3 0 8 25:72 9


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Стадион "Локомотив"

Стадион "Локомотив",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:10 сезона
"Б" група:42 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 15.133 35
октомври 2019 44.172 9
септември 2019 22.156 24
август 2019 15.742 33
май 2019 6.763 68
април 2019 23.866 20
март 2019 32.163 14
ноември 2018 16.932 31
октомври 2018 34.221 11
септември 2018 18.304 29
май 2018 41.999 10
април 2018 14.955 38
март 2018 19.406 25
ноември 2017 19.610 28
октомври 2017 42.935 10
септември 2017 12.354 46
август 2017 25.589 21
май 2017 33.071 13
април 2017 60.072 3
март 2017 29.417 16
ноември 2016 43.238 9
октомври 2016 58.924 4
септември 2016 21.181 23
август 2016 20.832 20
май 2016 17.997 25
април 2016 26.587 13
март 2016 19.376 21
ноември 2015 35.091 11
октомври 2015 40.317 7
август 2015 25.989 14
май 2015 23.677 17
април 2015 22.838 14
март 2015 14.666 29
декември 2014 29.055 15
октомври 2014 33.303 12
септември 2014 36.296 11
май 2014 15.735 34
април 2014 12.186 48
март 2014 11.496 45
ноември 2013 15.265 44
септември 2013 17.954 33
август 2013 12.117 56
май 2013 19.831 26
април 2013 9.696 58
март 2013 19.505 24
ноември 2012 2.608 86
октомври 2012 5.486 78
септември 2012 5.564 83
май 2012 7.005 81
април 2012 7.809 78
март 2012 4.672 87
ноември 2011 15.344 46
октомври 2011 9.352 70
септември 2011 7.725 84
август 2011 6.363 85
май 2011 4.121 94
април 2011 4.936 94
март 2011 10.939 60
ноември 2010 6.644 96
октомври 2010 11.224 65
септември 2010 9.131 79
август 2010 3.319 106
всички

Интернет страници