Спартак 1947 (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Спартак, чието име и база наследява настоящият клуб, създаден в 1998 г., съществува под това название от 1947 г.

Хроника: В края на 1944 г. към Пловдивската община и Областното управление на МВР е създадено народно физкултурно дружество Септември. През 1946 г. то се слива с Левски (1920 г.). На 15 октомври 1947 г. Левски, заедно с Ударник (20 декември 1944 г. - след окрупняване на спортните клубове във ІІ район на град Пловдив), формират Левски-Ударник. На 15 ноември 1947 г. новото физкултурно дружество е преименувано на Спартак. През 1967 г. е обединено с Ботев и Академик под името Тракия. На 2 декември 1982 г. възстановява самостоятелността си, а през 1998 г. се обединява със Сокол 94, от пловдивския квартал Коматево, под названието Спартак-С’94. През сезон 2001/02 играе под името Спартак.

Клубни цветове: син, бял и червен.

Прозвище: “гладиаторите”.

Адрес: Пловдив 4004, бул."Македония" 6.
Телефон: (+359 32) 697061.
E-mail: press@spartakpd.info.

Клубни върхове:
шампион на България: 1962/63 г. (като Спартак).
носител на Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1958 г. (като Спартак).
осминафиналист в турнира за Купата на европейските шампиони: 1963/64 г. (като Спартак).

Спартак (Пловдив)

"А" Републиканска футболна група
Дата Фаза Противник Рез.
23.08.1964 18:30 1 кръг Г Локомотив (София) 2:4
30.08.1964 17:30 2 кръг Д Славия (София) 3:0
05.09.1964 17:00 3 кръг Г Дунав (Русе) 0:1
12.09.1964 17:00 4 кръг Д Локомотив (Пловдив) 1:2
21.09.1964 16:30 5 кръг Г Ботев (Враца) 2:1
26.09.1964 16:30 6 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:2
03.10.1964 16:00 7 кръг Г Сливен (Сливен) 1:1
11.10.1964 16:00 8 кръг Д ЦСКА Червено знаме (София) 2:1
17.10.1964 16:00 9 кръг Г Спартак (София) -:-
25.10.1964 16:00 10 кръг Д Левски (София) -:-
01.11.1964 15:30 11 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
14.11.1964 15:30 12 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
22.11.1964 15:30 13 кръг Г Черно море (Варна) -:-
06.12.1964 15:00 14 кръг Г Марек (Станке Димитров) -:-
13.12.1964 15:00 15 кръг Д Академик (София) -:-
- 16 кръг Д Локомотив (София) -:-
- 17 кръг Г Славия (София) -:-
- 18 кръг Д Дунав (Русе) -:-
- 19 кръг Г Локомотив (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Ботев (Враца) -:-
- 21 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 22 кръг Д Сливен (Сливен) -:-
- 23 кръг Г ЦСКА Червено знаме (София) -:-
- 24 кръг Д Спартак (София) -:-
- 25 кръг Г Левски (София) -:-
- 26 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
- 27 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 28 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 29 кръг Д Марек (Станке Димитров) -:-
- 30 кръг Г Академик (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Славия (София) 8 3 2 3 14:16 8
8 ЦСКА Червено знаме (София) 8 3 1 4 16:7 7
9 Спартак (Пловдив) 8 3 1 4 12:12 7
10 Ботев (Пловдив) 8 3 1 4 11:14 7
11 Спартак (Плевен) 8 2 3 3 6:22 7

Спартак (Пловдив)

Дублираща група
Дата Фаза Противник Рез.
23.08.1964 10:00 1 кръг Г Локомотив (София) 1:0
30.08.1964 2 кръг Д Славия (София) 2:1
05.09.1964 3 кръг Г Дунав (Русе) 1:0
отложен 4 кръг Д Локомотив (Пловдив) -:-
21.09.1964 5 кръг Г Ботев (Враца) 1:8
26.09.1964 6 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:2
03.10.1964 7 кръг Г Сливен (Сливен) 0:0
11.10.1964 8 кръг Д ЦСКА Червено знаме (София) 1:3
17.10.1964 9 кръг Г Спартак (София) -:-
- 10 кръг Д Левски (София) -:-
- 11 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 12 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 13 кръг Г Черно море (Варна) -:-
- 14 кръг Г Марек (Станке Димитров) -:-
- 15 кръг Д Академик (София) -:-
- 16 кръг Д Локомотив (София) -:-
- 17 кръг Г Славия (София) -:-
- 18 кръг Д Дунав (Русе) -:-
- 19 кръг Г Локомотив (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Ботев (Враца) -:-
- 21 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 22 кръг Д Сливен (Сливен) -:-
- 23 кръг Г ЦСКА Червено знаме (София) -:-
- 24 кръг Д Спартак (София) -:-
- 25 кръг Г Левски (София) -:-
- 26 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
- 27 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 28 кръг Д Черно море (Варна) -:-
- 29 кръг Д Марек (Станке Димитров) -:-
- 30 кръг Г Академик (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Локомотив (Пловдив) 7 3 3 1 7:4 9
6 Черно море (Варна) 9 3 3 3 16:14 9
7 Спартак (Пловдив) 7 3 2 2 8:14 8
8 Славия (София) 7 2 3 2 11:10 7
9 Дунав (Русе) 8 3 1 4 8:9 7

Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:17 сезона
"Б" група:15 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 А ОФГ ПД 1 място
2018/2019 Б ОФГ ПД 1 място
2017/2018 - -
2016/2017 - -
2015/2016 "В" група 12 място
2014/2015 "В" група 13 място
2013/2014 "В" група 4 място
2012/2013 "В" група 8 място
2011/2012 "В" група 12 място
2010/2011 "Б" група 3 място
2009/2010 "Б" група 4 място
2008/2009 "Б" група 4 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2016 9.848 49
април 2016 9.789 53
март 2016 9.758 53
ноември 2015 8.210 64
октомври 2015 4.950 81
август 2015 5.084 77
май 2015 5.430 71
април 2015 6.384 64
март 2015 8.548 59
декември 2014 5.761 78
октомври 2014 10.539 50
септември 2014 3.223 85
май 2014 11.300 57
април 2014 15.985 29
март 2014 14.824 34
ноември 2013 18.837 30
септември 2013 16.347 37
август 2013 14.527 47
май 2013 14.373 42
април 2013 8.350 61
март 2013 21.247 22
ноември 2012 10.604 60
октомври 2012 4.244 85
септември 2012 10.459 60
май 2012 7.148 79
април 2012 10.907 59
март 2012 13.598 51
ноември 2011 9.031 75
октомври 2011 10.348 65
септември 2011 13.310 55
август 2011 2.184 99
май 2011 32.473 13
април 2011 16.555 36
март 2011 26.617 22
ноември 2010 25.325 19
октомври 2010 18.298 38
септември 2010 8.251 86
август 2010 34.810 11
всички

Интернет страници