Янтра 1919 (Габрово)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е на 15 март 1925 г. под името Чардафон - с участието на хора от ръководството и футболисти на прекратилия дейност спортен клуб Ото (1920 г.).

Имена: Чардафон (от 1925 до 1946 г.), Балкан (през 1946 г. - след обединение на Чардафон и Априлов), Априлов (през 1947 г. - след обединение на Балкан, Орловец, колоездачно и мото дружество Янтра и туристическо дружество Узана), Динамо (от 1949 до 1957 г.), Балкан (от 1957 до 1962 г.), Чардафон (от 1962 г. - след като Орловец възстановява самостоятелността си), Чардафон-Орловец (от 1964 г. - след обединение с Орловец), Янтра (от 1972 и 1994 г.), Чардафон (от 1994 до 1999 г.), Янтра (от 1999 г.).

Клубни цветове: бял и зелен.

Прозвище: -

Адрес: Габрово 5300, ул. “Дебел дял” 3.
Телефон: (+359 66) 808353.
E-mail: -

Клубни върхове:
осмо място в “А” група: 1970/71 г. (като Чардафон-Орловец).
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Царската купа - 1942 г. (като Чардафон).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2001/02 г.

Янтра 1919 (Габрово)

Северозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
13.08.2017 18:00 1 кръг Г Кариана (Ерден) 1:5
20.08.2017 18:00 2 кръг Д Ботев (Луковит) 1:1
27.08.2017 18:00 3 кръг Г Мизия 2005 (Кнежа) 0:0
03.09.2017 17:00 4 кръг Д Партизан (Червен бряг) 1:0
10.09.2017 17:00 5 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 0:3
17.09.2017 17:00 6 кръг Д Академик (Свищов) 0:5
24.09.2017 17:00 7 кръг Г Левски 2007 (Левски) 0:2
01.10.2017 16:00 8 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 0:6
08.10.2017 16:00 9 кръг Д Спартак (Плевен) 0:2
15.10.2017 16:00 10 кръг Г Павликени (Павликени) 1:3
22.10.2017 16:00 11 кръг Д Трявна (Трявна) 1:4
29.10.2017 14:30 12 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) 0:7
05.11.2017 14:30 13 кръг Д Севлиево (Севлиево) 2:3
12.11.2017 14:30 14 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) 0:2
19.11.2017 14:30 15 кръг Д Вихър (Славяново) 1:4
25.02.2018 16 кръг Д Кариана (Ерден) -:-
04.03.2018 17 кръг Г Ботев (Луковит) -:-
11.03.2018 18 кръг Д Мизия 2005 (Кнежа) -:-
18.03.2018 19 кръг Г Партизан (Червен бряг) -:-
25.03.2018 20 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
01.04.2018 21 кръг Г Академик (Свищов) -:-
08.04.2018 22 кръг Д Левски 2007 (Левски) -:-
15.04.2018 23 кръг Д Бдин 1923 (Видин) -:-
22.04.2018 24 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
29.04.2018 25 кръг Д Павликени (Павликени) -:-
06.05.2018 26 кръг Г Трявна (Трявна) -:-
13.05.2018 27 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) -:-
20.05.2018 28 кръг Г Севлиево (Севлиево) -:-
27.05.2018 29 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) -:-
03.06.2018 30 кръг Г Вихър (Славяново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Павликени (Павликени) 15 4 2 9 13:34 14
13 Ботев (Луковит) 15 4 1 10 17:34 13
14 Янтра (Полски Тръмбеш) 15 3 2 10 15:25 11
15 Мизия 2005 (Кнежа) 15 2 3 10 11:37 9
16 Янтра 1919 (Габрово) 15 1 2 12 8:47 5
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Габрово / Първи кръг
06.09.2017 18:00 - Г Севлиево (Севлиево) 3:3
Област Габрово / Финал
18.10.2017 15:00 - Г Трявна (Трявна) -:-
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
15.07.2017 18:00 - Г Трявна (Трявна) 0:2
22.07.2017 18:00 - Г Севлиево (Севлиево) 2:8
26.07.2017 18:00 - Г Павликени (Павликени) 2:3
03.08.2017 18:00 - Г Розова долина (Казанлък) 0:5
05.08.2017 18:00 - Д Лато (Алеково) 3:0

Янтра 1919 (Габрово)

ЮСВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
13.09.2017 16:00 1 кръг Д Първа атомна (Козлодуй) 4:1
20.09.2017 16:00 2 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 3:1
- 3 кръг
почива
04.10.2017 15:00 4 кръг Д Спартак (Плевен) 2:0
11.10.2017 15:00 5 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 4:0
18.10.2017 15:00 6 кръг Д Изгрев 93 (Царевец) 2:1
25.10.2017 15:00 7 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 2:0
01.11.2017 14:00 8 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 1:0
08.11.2017 14:00 9 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 1:1
- 10 кръг Г Първа атомна (Козлодуй) -:-
- 11 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 12 кръг
почива
- 13 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
- 14 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) -:-
- 15 кръг Г Изгрев 93 (Царевец) -:-
- 16 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
- 17 кръг Г Бдин 1923 (Видин) -:-
- 18 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Янтра 1919 (Габрово) 8 7 1 0 19:4 22
2 Локомотив (Горна Оряховица) 8 6 1 1 28:12 19
3 Спартак (Плевен) 8 5 0 3 19:12 15
4 Етър ВТ (Велико Търново) 8 4 1 3 21:8 13
5 Изгрев 93 (Царевец) 8 4 1 3 26:16 13

Янтра 1919 (Габрово)

ЮМВ: Велико Търново - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 10:30 1 кръг Г Академик (Свищов) 0:4
- 2 кръг
почива
- 3 кръг
почива
23.09.2017 10:30 4 кръг Д Трявна (Трявна) 1:1
30.09.2017 10:30 5 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:2
- 6 кръг
почива
14.10.2017 10:30 7 кръг Г Янтра (Полски Тръмбеш) 0:2
- 8 кръг
почива
21.10.2017 10:30 9 кръг Г Чардафон 1919 (Габрово) 1:1
28.10.2017 10:30 10 кръг Д Янтра Габрово (Габрово) 0:3
01.11.2017 09:45 11 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:1
04.11.2017 10:30 12 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:3
11.11.2017 10:30 13 кръг Г Павликени (Павликени) 5:1
18.11.2017 10:30 14 кръг Д Севлиево (Севлиево) 4:1
25.11.2017 10:30 15 кръг Г Гигант (Белене) 3:0
- 16 кръг
почива
09.12.2017 10:30 17 кръг Д Спартак (Плевен) 3:3
- 18 кръг Д Академик (Свищов) -:-
- 19 кръг
почива
- 20 кръг
почива
- 21 кръг Г Трявна (Трявна) -:-
- 22 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) -:-
- 23 кръг
почива
- 24 кръг Д Янтра (Полски Тръмбеш) -:-
- 25 кръг
почива
- 26 кръг Д Чардафон 1919 (Габрово) -:-
- 27 кръг Г Янтра Габрово (Габрово) -:-
- 28 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
- 29 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
- 30 кръг Д Павликени (Павликени) -:-
- 31 кръг Г Севлиево (Севлиево) -:-
- 32 кръг Д Гигант (Белене) -:-
- 33 кръг
почива
- 34 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Янтра (Полски Тръмбеш) 12 6 4 2 20:12 22
7 Литекс (Ловеч) 12 7 1 4 39:17 22
8 Янтра 1919 (Габрово) 12 3 3 6 18:22 12
9 Севлиево (Севлиево) 12 3 0 9 14:38 9
10 Трявна (Трявна) 12 2 2 8 16:37 8

Янтра 1919 (Габрово)

Елитна група (U-15) - Северозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2017 16:00 1 кръг Д Ботев (Враца) 0:6
21.09.2017 16:00 2 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 1:5
28.09.2017 16:00 3 кръг Д Видин (Видин) 2:0
05.10.2017 15:00 4 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:6
12.10.2017 16:00 5 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:1
19.10.2017 15:00 6 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 2:8
26.10.2017 15:00 7 кръг Г Спартак (Плевен) 0:2
02.11.2017 14:30 8 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 0:3
10.11.2017 13:00 9 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:4
- 10 кръг Г Ботев (Враца) -:-
- 11 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) -:-
- 12 кръг Г Видин (Видин) -:-
- 13 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
- 14 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) -:-
- 15 кръг Г Бдин 1923 (Видин) -:-
- 16 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
- 17 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
- 18 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Монтана 1921 (Монтана) 9 4 2 3 14:10 14
7 Спартак (Плевен) 9 3 0 6 9:27 9
8 Спартак 1919 (Плевен) 9 2 1 6 16:30 7
9 Янтра 1919 (Габрово) 9 1 0 8 6:35 3
10 Видин (Видин) 9 0 0 9 3:48 0

Янтра 1919 (Габрово)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Габрово / Финал
19.10.2017 - Д Янтра Габрово (Габрово) 12:0
Поток Велико Търново/Габрово/Плевен/Ловеч / Финали
10.10.2017 16:00 - Г Спартак 1919 (Плевен) 1:7

Янтра 1919 (Габрово)

ДПГ13: Велико Търново - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2017 14:30 1 кръг Д Ботев (Враца) 2:1
21.09.2017 14:30 2 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 1:4
- 3 кръг
почива
05.10.2017 13:30 4 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:5
12.10.2017 14:30 5 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:2
- 6 кръг
почива
26.10.2017 13:30 7 кръг Г Спартак (Плевен) 0:3
02.11.2017 13:00 8 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 3:2
10.11.2017 11:30 9 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:1
- 10 кръг Г Ботев (Враца) -:-
- 11 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) -:-
- 12 кръг
почива
- 13 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
- 14 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) -:-
- 15 кръг
почива
- 16 кръг Д Спартак (Плевен) -:-
- 17 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
- 18 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Етър ВТ (Велико Търново) 7 3 2 2 14:6 11
5 Ботев (Враца) 7 2 3 2 16:10 9
6 Янтра 1919 (Габрово) 7 2 0 5 7:18 6
7 Спартак (Плевен) 7 1 1 5 7:20 4
8 Монтана 1921 (Монтана) 7 1 0 6 5:27 3

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:07 сезона
"Б" група:39 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 А ОФГ ГБ 2 място
2014/2015 А ОФГ ГБ 5 място
2012/2013 А ОФГ ГБ 2 място
2011/2012 "В" група 14 място
2010/2011 "В" група 4 място
2009/2010 "В" група 10 място
2008/2009 "В" група 4 място
2007/2008 "Б" група 13 място
2006/2007 "В" група 1 място
2005/2006 Втора лига 13 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2011 11.810 65
октомври 2011 12.392 53
септември 2011 4.494 97
август 2011 9.507 70
май 2011 7.227 84
април 2011 14.621 43
март 2011 9.721 69
ноември 2010 7.364 89
октомври 2010 11.756 60
септември 2010 8.381 85
август 2010 19.919 27
всички

Интернет страници