Чавдар (Етрополе)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Чавдар съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В град Етрополе през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До Втората световна война най-популярен от тях е Балкан, който през 1945 г. е преименуван на Пею Кринчев. Не след дълго той е преобразуван във физкултурно дружество и към него са присъединени всички спортни организации в града. ФД Пею Кринчев просъществува до края на 1949 г., когато след реформа на физкултурното движение в страната в Етрополе са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип. През 1957 г. всички те се вливат в новообразуваното дружество за физическа култура и спорт Чавдар. В края на 1979 г. то е преименувано на Етрополе. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва за се развива самостоятелно. През 1990 г. отново приема името Чавдар, което носи и до днес, вероятно с изключение на няколко сезона.

Клубни цветове: червен и бял.

Прозвище: “лесничеите”.

Адрес: Етрополе 2180, бул. “Партизански” 32.
Телефон: (+359 720) 4092.
E-mail: support@fcchavdar.net.

Клубни върхове:
трето място в Западна “Б” група: 2007/08 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2009/10 г.

Чавдар (Етрополе)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 1 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 3:1
18.08.2018 18:00 2 кръг Г Миньор (Перник) 1:3
22.08.2018 18:00 3 кръг Д Германея (Сапарева баня) 7:0
25.08.2018 18:00 4 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 1:2
01.09.2018 17:00 5 кръг Д Септември (Симитли) 0:1
08.09.2018 17:00 6 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:2
15.09.2018 17:00 7 кръг Д Банско (Банско) 1:4
22.09.2018 17:00 8 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
29.09.2018 17:00 9 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 2:0
14.10.2018 16:00 10 кръг Д Надежда (Доброславци) 3:0
20.10.2018 16:00 11 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) 3:3
24.10.2018 16:00 12 кръг Д Оборище (Панагюрище) 2:3
27.10.2018 16:00 13 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 1:2
03.11.2018 14:00 14 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 5:1
10.11.2018 14:00 15 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 2:2
17.11.2018 14:00 16 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 2:3
24.11.2018 14:00 17 кръг Г Беласица (Петрич) 0:3
06.03.2019 15:00 18 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 3:0
02.03.2019 15:00 19 кръг Д Миньор (Перник) 0:1
09.03.2019 15:00 20 кръг Г Германея (Сапарева баня) 3:2
16.03.2019 15:00 21 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 2:1
20.03.2019 15:00 22 кръг Г Септември (Симитли) 2:4
23.03.2019 15:00 23 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:1
30.03.2019 15:00 24 кръг Г Банско (Банско) 1:1
06.04.2019 16:00 25 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 3:0
10.04.2019 16:00 26 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:2
13.04.2019 16:00 27 кръг Г Надежда (Доброславци) 0:1
20.04.2019 16:00 28 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) 2:0
24.04.2019 16:00 29 кръг Г Оборище (Панагюрище) 0:0
04.05.2019 18:00 30 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 0:0
11.05.2019 18:00 31 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:1
18.05.2019 18:00 32 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:1
23.05.2019 18:00 33 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 0:0
01.06.2019 17:00 34 кръг Д Беласица (Петрич) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Марек 1915 (Дупница) 34 11 8 15 35:37 41
11 Септември (Симитли) 34 10 10 14 34:36 40
12 Чавдар (Етрополе) 34 11 7 16 54:47 40
13 Балкан 1929 (Ботевград) 34 10 8 16 41:57 38
14 Надежда (Доброславци) 34 9 10 15 40:61 37
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Предварителен кръг
- -
почива
Област София / Първи кръг
26.09.2018 16:00 - Г Бенковски (гр.Костенец) 4:1
Област София / 1/2 финали
03.10.2018 16:00 - Г Ботев 1937 (Ихтиман) 1:0
Област София / Финал
06.10.2018 16:00 - Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
14.07.2018 11:00 - Д ЦСКА /юн.ст./ (София) 2:3
18.07.2018 17:00 - Д Оборище (Панагюрище) 2:1
28.07.2018 11:00 - Д Спартак (Плевен) 1:1
01.08.2018 18:00 - Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
04.08.2018 18:00 - Д Партизан (Червен бряг) 2:0
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
30.01.2019 13:30 - Д Ботев 1937 (Ихтиман) 2:3
01.02.2019 14:00 - Г Царско село 2015 (София) 1:5
06.02.2019 14:00 - Д Спартак (Плевен) 3:2
16.02.2019 14:00 - Д Партизан (Червен бряг) 4:1

Чавдар (Етрополе)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
02.09.2018 17:00 1 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:7
09.09.2018 17:00 2 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 6:2
16.09.2018 17:00 3 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 1:0
23.09.2018 17:00 4 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 2:1
27.09.2018 17:00 5 кръг Г Левски Раковски (София) 0:0
30.09.2018 17:00 6 кръг Д Локомотив 1929 (София) 2:0
07.10.2018 16:00 7 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) 0:3
11.10.2018 16:00 8 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 0:1
14.10.2018 16:00 9 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:1
21.10.2018 13:00 10 кръг Д Миньор (Перник) 1:0
28.10.2018 14:00 11 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 2:1
04.11.2018 14:00 12 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2
11.11.2018 14:00 13 кръг Д Барокко (София) 6:0
22.11.2018 14:00 14 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 0:1
25.11.2018 14:00 15 кръг Д Септември (София) 2:0
03.03.2019 14:00 16 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:0
10.03.2019 14:00 17 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 2:2
17.03.2019 14:00 18 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 1:0
21.03.2019 14:00 19 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:1
24.03.2019 14:00 20 кръг Д Левски Раковски (София) 2:2
31.03.2019 14:00 21 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:4
07.04.2019 16:00 22 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 3:0
11.04.2019 16:00 23 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 0:1
14.04.2019 16:00 24 кръг Д Царско село 2015 (София) 0:1
21.04.2019 16:00 25 кръг Г Миньор (Перник) 2:1
25.04.2019 16:00 26 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 3:1
05.05.2019 14:00 27 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:1
12.05.2019 15:30 28 кръг Г Барокко (София) 0:0
19.05.2019 12:00 29 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 0:1
30.05.2019 17:00 30 кръг Г Септември (София) 2:6
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Хебър 1918 (Пазарджик) 30 15 2 13 62:50 47
8 Ботев 57 СОУ (София) 30 14 4 12 62:55 46
9 Чавдар (Етрополе) 30 13 6 11 41:40 45
10 Левски Раковски (София) 30 13 4 13 51:56 43
11 Вихрен 1925 (Сандански) 30 12 5 13 62:65 41

Чавдар (Етрополе)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - зона II
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2018 11:30 1 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 7:1
16.09.2018 11:30 2 кръг Д Олимпиец (София) 0:1
23.09.2018 11:30 3 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 2:1
30.09.2018 11:30 4 кръг Д Левски Раковски (София) 2:0
07.10.2018 11:30 5 кръг Г Септември (София) 0:3
12.10.2018 15:00 6 кръг Д ЦСКА (София) 0:8
21.10.2018 13:00 7 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 1:2
27.10.2018 14:00 8 кръг Д Славия 1913 (София) 2:3
02.11.2018 14:00 9 кръг Г Барокко (София) 5:0
- 10 кръг
почива
15.11.2018 11:30 11 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 2:1
03.03.2019 11:30 12 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 3:2
10.03.2019 11:00 13 кръг Г Олимпиец (София) 1:0
17.03.2019 12:00 14 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 2:0
24.03.2019 11:30 15 кръг Г Левски Раковски (София) 1:3
17.04.2019 14:00 16 кръг Д Септември (София) 1:6
07.04.2019 11:30 17 кръг Г ЦСКА (София) 1:1
14.04.2019 11:30 18 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 0:1
21.04.2019 11:30 19 кръг Г Славия 1913 (София) 2:3
05.05.2019 11:30 20 кръг Д Барокко (София) 0:0
- 21 кръг
почива
16.05.2019 15:00 22 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Спортист 2009 (Своге) 20 12 2 6 39:31 38
5 Левски Раковски (София) 20 9 1 10 24:25 28
6 Чавдар (Етрополе) 20 8 2 10 33:40 26
7 Олимпиец (София) 20 8 2 10 20:33 26
8 Марек 1915 (Дупница) 20 6 2 12 24:32 20
ЮМВ: София (столица) - Зонална група - Финали
Дата Фаза Противник Рез.
Финал за 11-то място
22.05.2019 17:00 1-ви мач Г Царско село 2015 (София) 0:2
29.05.2019 17:00 реванш Д Царско село 2015 (София) 1:7

Чавдар (Етрополе)

ЮМВ: София (столица) - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
01.09.2018 14:00 1 кръг Д Надежда (Доброславци) 4:2
08.09.2018 11:30 2 кръг Д Олимпиец (София) 2:2
12.09.2018 11:30 3 кръг Г Барокко (София) 1:4
15.09.2018 11:30 4 кръг Д Гранит (Владая) 6:1
22.09.2018 11:30 5 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:3
29.09.2018 14:00 6 кръг Д Елит София (София) 1:1
06.10.2018 13:30 7 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 4:1
12.10.2018 11:30 8 кръг Д Конкордия (София) 5:0
20.10.2018 14:30 9 кръг Г Локомотив 1929 (София) 1:6
27.10.2018 11:30 10 кръг Г Надежда (Доброславци) 2:4
03.11.2018 13:30 11 кръг Г Олимпиец (София) 1:1
10.11.2018 11:30 12 кръг Д Барокко (София) 2:0
17.11.2018 11:30 13 кръг Г Гранит (Владая) 7:0
24.11.2018 11:30 14 кръг Д Царско село 2015 (София) 2:0
02.03.2019 11:30 15 кръг Г Елит София (София) 1:1
09.03.2019 13:00 16 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 5:2
16.03.2019 11:30 17 кръг Г Конкордия (София) 3:3
23.03.2019 11:30 18 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:0
30.03.2019 11:30 19 кръг Г Надежда (Доброславци) 4:0
06.04.2019 12:30 20 кръг Д Елит София (София) 5:1
13.04.2019 11:30 21 кръг Г Барокко (София) 5:0
20.04.2019 11:30 22 кръг Д Конкордия (София) 6:2
04.05.2019 13:30 23 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 4:0
11.05.2019 10:00 24 кръг Д Олимпиец (София) 2:1
18.05.2019 16:30 25 кръг Г Царско село 2015 (София) 2:0
24.05.2019 11:30 26 кръг Д Гранит (Владая) 5:0
01.06.2019 13:00 27 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Локомотив 1929 (София) 27 22 2 3 123:28 68
2 Царско село 2015 (София) 27 19 2 6 80:33 59
3 Чавдар (Етрополе) 27 17 5 5 81:36 56
4 Олимпиец (София) 27 17 5 5 88:33 56
5 Елит София (София) 27 12 3 12 63:58 39

Чавдар (Етрополе)

Деца: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
01.09.2018 11:30 1 кръг Д Септември (София) 2:0
08.09.2018 11:30 2 кръг Г Левски Раковски (София) 0:3
12.09.2018 11:30 3 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:0
15.09.2018 11:30 4 кръг Г Национал (София) 0:2
19.09.2018 11:30 5 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 5:2
22.09.2018 11:30 6 кръг Г Локомотив 1929 (София) 1:3
29.09.2018 11:30 7 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 3:1
03.10.2018 11:30 8 кръг Г ЦСКА 1948 (София) 3:2
06.10.2018 11:30 9 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 0:0
13.10.2018 13:30 10 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:2
17.10.2018 11:30 11 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:0
20.10.2018 11:30 12 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:3
27.10.2018 11:30 13 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 2:1
03.11.2018 11:30 14 кръг Г Миньор (Перник) 2:2
- 15 кръг
почива
18.11.2018 11:30 16 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 0:0
24.11.2018 11:30 17 кръг Г Витоша 13 (София) 0:5
02.03.2019 16:00 18 кръг Г Септември (София) 2:0
09.03.2019 11:00 19 кръг Д Левски Раковски (София) 0:0
13.03.2019 11:30 20 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 2:1
16.03.2019 11:30 21 кръг Д Национал (София) 3:0
23.03.2019 11:30 22 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 9:0
30.03.2019 11:30 23 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:2
03.04.2019 16:00 24 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:0
06.04.2019 11:30 25 кръг Д ЦСКА 1948 (София) 0:0
13.04.2019 11:30 26 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 1:1
17.04.2019 16:00 27 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:0
01.05.2019 11:00 28 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:3
25.04.2019 14:00 29 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 0:0
04.05.2019 11:30 30 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) 0:5
11.05.2019 12:30 31 кръг Д Миньор (Перник) 1:3
- 32 кръг
почива
18.05.2019 11:30 33 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 2:4
24.05.2019 13:30 34 кръг Д Витоша 13 (София) 2:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Пирин 2001 (Благоевград) 32 16 3 13 88:50 51
8 Левски Раковски (София) 32 14 5 13 68:67 47
9 Чавдар (Етрополе) 32 12 9 11 46:46 45
10 ЦСКА 1948 (София) 32 14 3 15 91:56 45
11 Ботев 57 СОУ (София) 32 12 8 12 87:58 44

Чавдар (Етрополе)

Деца: София (столица) - Областна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
02.09.2018 14:30 1 кръг Г Витоша 13 (София) 1:9
09.09.2018 14:30 2 кръг Д Левски (София) 0:3
16.09.2018 10:30 3 кръг Г Национал (София) 0:6
23.09.2018 14:30 4 кръг Д София спорт (София) 0:3
30.09.2018 14:30 5 кръг Г Септември (София) 1:4
07.10.2018 10:30 6 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) 1:0
14.10.2018 10:30 7 кръг Г Левски Раковски (София) 0:4
21.10.2018 10:30 8 кръг Д Славия 1913 (София) 0:6
28.10.2018 11:30 9 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:8
04.11.2018 10:30 10 кръг Д Елит София (София) 1:0
11.11.2018 10:00 11 кръг Г Локомотив 1929 (София) 3:2
16.11.2018 14:00 12 кръг Д ЦСКА (София) 0:2
22.11.2018 11:30 13 кръг Г Олимпиец (София) 2:4
02.03.2019 10:30 14 кръг Д Витоша 13 (София) 0:0
10.03.2019 10:00 15 кръг Г Левски (София) 1:10
17.03.2019 10:00 16 кръг Д Национал (София) 0:3
24.03.2019 10:30 17 кръг Г София спорт (София) 0:3
31.03.2019 10:30 18 кръг Д Септември (София) 0:4
07.04.2019 11:30 19 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) 3:0
14.04.2019 13:30 20 кръг Д Левски Раковски (София) 1:1
21.04.2019 13:30 21 кръг Г Славия 1913 (София) 0:8
04.05.2019 11:00 22 кръг Д Царско село 2015 (София) 0:5
12.05.2019 15:00 23 кръг Г Елит София (София) 0:2
19.05.2019 10:00 24 кръг Д Локомотив 1929 (София) 1:0
24.05.2019 09:30 25 кръг Г ЦСКА (София) 1:5
02.06.2019 10:00 26 кръг Д Олимпиец (София) 2:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Локомотив 1929 (София) 26 8 4 14 45:78 28
10 Елит София (София) 26 7 2 17 21:55 23
11 Чавдар (Етрополе) 26 6 2 18 18:93 20
12 Олимпиец (София) 26 5 1 20 34:116 16
13 Ботев 57 СОУ (София) 26 4 1 21 21:84 13

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Стадион "Чавдар"

Стадион "Чавдар",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:06 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Трета лига 9 място
2018/2019 Трета лига 12 място
2017/2018 Трета лига 6 място
2016/2017 Трета лига 7 място
2015/2016 А ОФГ СФ 2 място
2014/2015 А ОФГ СФ 1 място
2012/2013 "Б" група 8 място
2011/2012 "Б" група 5 място
2010/2011 "Б" група 5 място
2009/2010 "Б" група 8 място

Месечна ранглиста

Интернет страници