Верея (Стара Загора)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Възниква през първото десетилетие на ХХІ век.

Хроника: Съвременният Верея (Стара Загора) няма пряка историческа връзка с някогашния свой съименник, съществувал за кратко през 1916 г., не е припознаван за негов наследник и не е предявявал претенции за това. Настоящият футболен клуб, локализиран в старозагорския квартал Кольо Ганчев, където се намира и неговият стадион, е основан в началните години на ХХІ век. През състезателната 2005/06 година към клуба е създаден и дублиращ състав. В началото на следващия сезон старозагорският Верея временно се обединява с казанлъшкия Арсенал и се премества да играе в града на розите, но поради нормативни ограничения названието му остава непроменено. По същото време Верея ІІ променя името си на Верея Булсатком, продължава да домакинства в Стара Загора. През сезон 2007/08 първият тим на клуба официално се преименува на Розова долина и окончателно премества седалището си в Казанлък, наследявайки името и базата на най-популярния клуб в града. От своя страна Верея Булсатком се обособява като представителен отбор на клуба и продължава да развива спортно-състезателна дейност в Стара Загора, а преди началото на сезон 2011/12 отново приема името Верея (Стара Загора).

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Стара Загора.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в Югоизточна “В” група: 2013/14 г.
шестнадесетфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2011/12 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2013/14 г.

Верея (Стара Загора)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
14.07.2017 21:00 1 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:0 Диема спорт
21.07.2017 18:45 2 кръг Д Черно море (Варна) 0:4 TV7
31.07.2017 20:30 3 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 1:0 Диема спорт
05.08.2017 18:45 4 кръг Д Левски (София) 2:0 Диема спорт
12.08.2017 21:00 5 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 1:3 Диема спорт
19.08.2017 18:15 6 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0 Диема
28.08.2017 18:00 7 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:0 Диема спорт
08.09.2017 20:00 8 кръг Г ЦСКА (София) 0:3 Диема спорт
16.09.2017 17:45 9 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 2:1 Диема
23.09.2017 17:30 10 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:1 Диема спорт
29.09.2017 20:00 11 кръг Д Славия 1913 (София) 1:1 Диема спорт
16.10.2017 20:00 12 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:1 Диема спорт
22.10.2017 17:15 13 кръг Д Септември (София) 0:1 Диема спорт
29.10.2017 15:45 14 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:1 Диема спорт
05.11.2017 15:30 15 кръг Г Черно море (Варна) 2:1 Диема спорт
20.11.2017 17:30 16 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:- Диема спорт
25.11.2017 17:30 17 кръг Г Левски (София) -:- Диема спорт
30.11.2017 15:00 18 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:- Диема спорт
05.12.2017 17:30 19 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:- Диема спорт
10.12.2017 15:00 20 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:- Диема
17.02.2018 21 кръг Д ЦСКА (София) -:-
24.02.2018 22 кръг Г Дунав 2010 (Русе) -:-
28.02.2018 23 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
03.03.2018 24 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
10.03.2018 25 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
17.03.2018 26 кръг Г Септември (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Ботев (Пловдив) 15 7 4 4 27:20 25
5 Берое (Стара Загора) 15 6 6 3 16:13 24
6 Верея (Стара Загора) 15 7 2 6 15:17 23
7 Черно море (Варна) 15 6 3 6 17:15 21
8 Славия 1913 (София) 16 5 5 6 23:24 20
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
20.09.2017 16:00 - Г Локомотив 1929 (София) 1:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
21.06.2017 18:00 - Г Марица 1921 (Пловдив) 1:1
24.06.2017 18:00 - Г Ботев (Пловдив) 2:2
27.06.2017 18:00 - Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:1
05.07.2017 17:30 - Д Марица 1921 (Пловдив) 4:0
05.07.2017 19:30 - Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:0
08.07.2017 18:30 - Г Локомотив (Горна Оряховица) 2:1
30.08.2017 20:00 - Д Туркменистан 0:1
11.10.2017 15:30 - Г Ямбол 1915 (Ямбол) 6:1
09.11.2017 14:30 - Д Ботев (Гълъбово) 0:1

Верея II (Стара Загора)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Г Ямбол 1915 (Ямбол) 2:3
20.08.2017 18:00 2 кръг Д Атлетик (Куклен) 2:1
26.08.2017 18:00 3 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 0:2
30.08.2017 18:00 4 кръг Д Розова долина (Казанлък) 1:1
02.09.2017 17:00 5 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 0:3
09.09.2017 17:00 6 кръг Д Гигант (Съединение) 2:3
16.09.2017 17:00 7 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 1:2
22.09.2017 17:00 8 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 3:1
01.10.2017 17:00 9 кръг Г Тунджа 2006 (Ягода) 1:1
08.10.2017 16:00 10 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 0:8
15.10.2017 16:00 11 кръг Г Левски (Карлово) 1:3
21.10.2017 16:00 12 кръг Д Арда (Кърджали) 0:11
29.10.2017 14:30 13 кръг Г Миньор (Раднево) 0:5
04.11.2017 14:30 14 кръг Д Карнобат (Карнобат) 2:4
11.11.2017 14:30 15 кръг Г Загорец (Нова Загора) 1:2
18.11.2017 14:30 16 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) -:-
25.11.2017 14:30 17 кръг Г Сокол (Марково) -:-
24.02.2018 18 кръг Д Ямбол 1915 (Ямбол) -:-
03.03.2018 19 кръг Г Атлетик (Куклен) -:-
10.03.2018 20 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) -:-
17.03.2018 21 кръг Г Розова долина (Казанлък) -:-
24.03.2018 22 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
31.03.2018 23 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
04.04.2018 24 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) -:-
07.04.2018 25 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
14.04.2018 26 кръг Д Тунджа 2006 (Ягода) -:-
21.04.2018 27 кръг Г Евроколеж (Пловдив) -:-
28.04.2018 28 кръг Д Левски (Карлово) -:-
05.05.2018 29 кръг Г Арда (Кърджали) -:-
12.05.2018 30 кръг Д Миньор (Раднево) -:-
16.05.2018 31 кръг Г Карнобат (Карнобат) -:-
19.05.2018 32 кръг Д Загорец (Нова Загора) -:-
26.05.2018 33 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) -:-
02.06.2018 34 кръг Д Сокол (Марково) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
14 Раковски 2011 (Раковски) 15 4 0 11 14:27 12
15 Свиленград 1921 (Свиленград) 15 3 2 10 17:45 11
16 Гигант (Съединение) 15 2 3 10 10:30 9
17 Верея II (Стара Загора) 15 2 2 11 16:50 8
18 Тунджа 2006 (Ягода) 15 0 1 14 13:56 1
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Стара Загора / 1/2 финали
04.10.2017 16:00 - Д Тунджа 2006 (Ягода) -:-
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
15.07.2017 18:30 - Д Левски (Карлово) 1:1
21.07.2017 10:30 - Д Розова долина (Казанлък) 2:1
24.07.2017 18:00 - Д Слога (Горне Църнелово, БиХ, 3) 0:2

Верея (Стара Загора)

ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Стара Загора / Финал
13.09.2017 17:00 - Д Берое (Стара Загора) 1:3

Верея (Стара Загора)

ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Стара Загора / Финал
14.09.2017 10:00 - Г Берое (Стара Загора) 1:4

Верея (Стара Загора)

Елитна група (U-15) - Югоизточна зона
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2017 11:00 1 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) 2:1
16.09.2017 11:00 2 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:4
23.09.2017 11:00 3 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
30.09.2017 11:00 4 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:4
- 5 кръг
почива
14.10.2017 11:00 6 кръг Г Левски (Карлово) 1:1
21.10.2017 10:30 7 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 2:0
28.10.2017 10:30 8 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 4:0
04.11.2017 11:00 9 кръг Д Спартак-С 94 (Пловдив) 1:2
11.11.2017 10:30 10 кръг Г Берое (Стара Загора) 3:2
18.11.2017 11:00 11 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
- 12 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) -:-
- 13 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 14 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 15 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 16 кръг
почива
- 17 кръг Д Левски (Карлово) -:-
- 18 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 19 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 20 кръг Г Спартак-С 94 (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 22 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Локомотив 1926 (Пловдив) 9 4 3 2 13:10 15
5 Спартак-С 94 (Пловдив) 9 4 1 4 15:14 13
6 Верея (Стара Загора) 9 4 1 4 15:16 13
7 Сините камъни 2013 (Сливен) 9 3 1 5 23:21 10
8 Левски (Карлово) 9 3 1 5 14:20 10

Верея (Стара Загора)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Стара Загора / Финал
14.09.2017 10:00 - Д Берое (Стара Загора) 0:3


Клубна емблема

Стадион

Стадион "Трейс арена"

Стадион "Трейс арена"
(в кв. Колю Ганчево),
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:02 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Първа лига 7 място
2015/2016 "Б" група 8 място
2014/2015 "Б" група 11 място
2013/2014 "В" група 3 място
2012/2013 "В" група 5 място
2011/2012 А ОФГ СЗ 1 място
2010/2011 А ОФГ СЗ 1 място
2009/2010 А ОФГ СЗ 2 място
2008/2009 А ОФГ СЗ 1 място
2007/2008 А ОФГ СЗ 4 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2016 45.346 8
октомври 2016 47.431 8
септември 2016 22.824 21
август 2016 46.133 8
май 2016 35.080 8
април 2016 21.580 18
март 2016 10.957 46
ноември 2015 26.157 17
октомври 2015 14.874 30
август 2015 24.336 15
май 2015 21.498 20
април 2015 28.377 12
март 2015 19.987 20
декември 2014 30.356 14
октомври 2014 13.586 35
септември 2014 16.426 31
май 2014 16.686 32
април 2014 16.399 28
март 2014 16.396 28
ноември 2013 14.106 45
септември 2013 16.395 36
август 2013 27.297 18
май 2013 17.267 35
април 2013 1.667 86
март 2013 13.696 42
ноември 2012 11.815 52
октомври 2012 16.376 35
септември 2012 17.754 29
всички

Интернет страници