Верея (Стара Загора)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Възниква през първото десетилетие на ХХІ век.

Хроника: Съвременният Верея (Стара Загора) няма пряка историческа връзка с някогашния свой съименник, съществувал за кратко през 1916 г., не е припознаван за негов наследник и не е предявявал претенции за това. Настоящият футболен клуб, локализиран в старозагорския квартал Кольо Ганчев, където се намира и неговият стадион, е основан в началните години на ХХІ век. През състезателната 2005/06 година към клуба е създаден и дублиращ състав. В началото на следващия сезон старозагорският Верея временно се обединява с казанлъшкия Арсенал и се премества да играе в града на розите, но поради нормативни ограничения названието му остава непроменено. По същото време Верея ІІ променя името си на Верея Булсатком, продължава да домакинства в Стара Загора. През сезон 2007/08 първият тим на клуба официално се преименува на Розова долина и окончателно премества седалището си в Казанлък, наследявайки името и базата на най-популярния клуб в града. От своя страна Верея Булсатком се обособява като представителен отбор на клуба и продължава да развива спортно-състезателна дейност в Стара Загора, а преди началото на сезон 2011/12 отново приема името Верея (Стара Загора).

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Стара Загора.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в Югоизточна “В” група: 2013/14 г.
шестнадесетфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2011/12 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2013/14 г.

Верея (Стара Загора)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
08.08.2020 19:00 1 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 1:3
15.08.2020 18:00 2 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 2:1
22.08.2020 19:00 3 кръг Д Хасково (Хасково) 1:3
30.08.2020 18:00 4 кръг Г Атлетик (Куклен) 0:3
05.09.2020 17:00 5 кръг Д Гигант (Съединение) 1:6
12.09.2020 17:00 6 кръг Г Извор (Горски извор) 2:5
19.09.2020 17:00 7 кръг Д Сокол (Марково) 1:4
26.09.2020 17:00 8 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:4
03.10.2020 17:00 9 кръг Д Карнобат (Карнобат) 1:2
11.10.2020 16:00 10 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) 1:6
17.10.2020 16:00 11 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 1:2
24.10.2020 16:00 12 кръг Г Загорец (Нова Загора) 0:4
31.10.2020 16:00 13 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) 0:3
07.11.2020 14:30 14 кръг Г Розова долина (Казанлък) 2:6
14.11.2020 14:30 15 кръг Д Несебър (Несебър) 2:4
21.11.2020 14:30 16 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 1:5
отложен 17 кръг Д Левски (Карлово) -:-
- 18 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) -:-
- 19 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) -:-
- 20 кръг Г Хасково (Хасково) -:-
- 21 кръг Д Атлетик (Куклен) -:-
- 22 кръг Г Гигант (Съединение) -:-
- 23 кръг Д Извор (Горски извор) -:-
- 24 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 25 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) -:-
- 26 кръг Г Карнобат (Карнобат) -:-
- 27 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 28 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 29 кръг Д Загорец (Нова Загора) -:-
- 30 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 31 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
- 32 кръг Г Несебър (Несебър) -:-
- 33 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 34 кръг Г Левски (Карлово) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
14 ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 17 4 4 9 13:24 16
15 Несебър (Несебър) 17 3 6 8 16:36 15
16 Сокол (Марково) 16 4 1 11 20:33 13
17 Хасково (Хасково) 15 3 2 10 11:26 11
18 Верея (Стара Загора) 16 1 0 15 16:61 3
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Стара Загора / Финал
04.11.2020 14:30 - Г Розова долина (Казанлък) 1:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
04.07.2020 18:30 - Г Розова долина (Казанлък) 0:2
10.07.2020 18:30 - Г Левски (Карлово) 1:0
23.07.2020 18:00 - Г Созопол (Созопол) 0:1
25.07.2020 17:30 - Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:5
01.08.2020 18:00 - Г Родопа Смолян (Смолян) 1:5

Верея (Стара Загора)

ЮМВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
23.08.2020 10:00 1 кръг Г Карнобат (Карнобат) 2:0
28.08.2020 09:00 2 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1
06.09.2020 11:00 3 кръг Г Сокол (Марково) 1:0
12.09.2020 10:00 4 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 2:1
19.09.2020 11:00 5 кръг Г Орлета (Пазарджик) 3:2
26.09.2020 11:00 6 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 0:1
- 7 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 8 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) -:-
- 9 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 10 кръг Г Хасково (Хасково) -:-
- 11 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 12 кръг Г Чавдар (Пловдив) -:-
- 13 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 14 кръг Д Карнобат (Карнобат) -:-
- 15 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 16 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 17 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 18 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
- 19 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) -:-
- 22 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 23 кръг Д Хасково (Хасково) -:-
- 24 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 25 кръг Д Чавдар (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Чавдар (Пловдив) 5 4 1 0 14:4 13
2 Верея (Стара Загора) 6 4 1 1 9:5 13
3 Сливен 2000 (Сливен) 6 4 0 2 14:9 12
4 Локомотив 1926 (Пловдив) 5 3 2 0 11:3 11
5 Берое (Стара Загора) 5 3 1 1 5:2 10

Верея (Стара Загора)

Деца: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
отложен 1 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
28.08.2020 11:00 2 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:0
04.09.2020 10:00 3 кръг Г Олимпия спорт (Стара Загора) 0:2
12.09.2020 12:00 4 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 2:2
20.09.2020 11:00 5 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 5:0
26.09.2020 13:00 6 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) 5:2
- 7 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 8 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 9 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 10 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 11 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 12 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 13 кръг Д Спартак 1947 II (Пловдив) -:-
- 14 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 15 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 16 кръг Д Олимпия спорт (Стара Загора) -:-
- 17 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 18 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 19 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 22 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 23 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 24 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 25 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 26 кръг Г Спартак 1947 II (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Берое (Стара Загора) 6 3 2 1 14:2 11
5 Спартак 1947 (Пловдив) 6 3 2 1 17:6 11
6 Верея (Стара Загора) 5 3 1 1 13:6 10
7 ФК Арда 1924 (Кърджали) 6 3 1 2 9:9 10
8 Асеновец 2005 (Асеновград) 6 3 0 3 6:11 9


13.01.2018 : Веселин Минев подписа с Верея
10.01.2018 : Верея започна подготовка, четирима нови тренират с клуба
09.01.2018 : Венцислав Бенгюзов напусна Черно море ден след като започна с отбора
08.01.2018 : Еркебулан Нургалиев напусна Верея, ще играе в Казахстан
08.01.2018 : Черно море започна тренировки, обяви трима нови, двама напускащи и един на проби
05.01.2018 : Пламен Тенев подписа с Верея
05.01.2018 : Георги Аргилашки напусна Верея за неизплатени заплати
02.01.2018 : Благомир Митрев е новият старши треньор на Верея
28.12.2017 : Илиан Илиев напусна Верея за да поеме Черно море, Луканов става директор на ДЮШ
13.09.2017 : Верея подписа с 40-годишния Хюсеин Абдулгани
12.06.2017 : Левски (Сф) подписва с Георги Ангелов и Александър Любенов
09.06.2017 : Илиан Илиев е новият треньор на Верея
05.06.2017 : Иван Бандаловски и Самюел Инкум напускат Верея
23.05.2017 : Александър Томаш и екипът му сменят Верея с Берое
02.04.2017 : Първа лига, 26 кръг: Локомотив (ГО) 5-0 Верея

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Стадион "Трейс арена"

Стадион "Трейс арена"
(в кв. Колю Ганчево),
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:03 сезона
"Б" група:02 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Втора лига --
2019/2020 А ОФГ СЗ 3 място
2018/2019 Първа лига 14 място
2017/2018 Първа лига 6 място
2016/2017 Първа лига 7 място
2015/2016 "Б" група 8 място
2014/2015 "Б" група 11 място
2013/2014 "В" група 3 място
2012/2013 "В" група 5 място
2011/2012 А ОФГ СЗ 1 място

Месечна ранглиста

месец точки място
април 2019 7.660 72
март 2019 18.952 27
ноември 2018 17.881 27
октомври 2018 18.342 27
септември 2018 18.996 27
май 2018 12.763 40
април 2018 21.575 25
март 2018 25.768 20
ноември 2017 57.757 5
октомври 2017 22.280 23
септември 2017 37.614 12
август 2017 52.718 6
май 2017 79.331 1
април 2017 58.115 5
март 2017 36.092 13
ноември 2016 45.346 8
октомври 2016 47.431 8
септември 2016 22.824 21
август 2016 46.133 8
май 2016 35.080 8
април 2016 21.580 18
март 2016 10.957 46
ноември 2015 26.157 17
октомври 2015 14.874 30
август 2015 24.336 15
май 2015 21.498 20
април 2015 28.377 12
март 2015 19.987 20
декември 2014 30.356 14
октомври 2014 13.586 35
септември 2014 16.426 31
май 2014 16.686 32
април 2014 16.399 28
март 2014 16.396 28
ноември 2013 14.106 45
септември 2013 16.395 36
август 2013 27.297 18
май 2013 17.267 35
април 2013 1.667 86
март 2013 13.696 42
ноември 2012 11.815 52
октомври 2012 16.376 35
септември 2012 17.754 29
всички

Интернет страници