Нефтохимик 1962 (Бургас)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Нефтохимик, чието име и символи наследява настоящият клуб, е основан е през 1964 г. като ведомствен отбор към тогавашния НХК (днес “ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас” АД).

Хроника: До 1981 г. Нефтохимик е в състава на единственото по това време дружество за физическа култура и спорт в града - Черноморец. Физкултурно дружество Нефтохимик е създадено на 6 май 1981 г. - след обединение на “шейховете” с местния Локомотив (железничарски спортен клуб, основан 1932 г. - през август 1969 г. е присъединен към ДФС Черноморец, но запазва своята идентичност, няколко сезона преди това, през 1964 г. - с Локомотив се слива Миньор). В началото на 1986 г. на основата на едноименното дружество се образува футболен клуб Нефтохимик, който започва да се развива самостоятелно. През 2002 г. се преименува на Нафтекс. През лятото на 2009 г. отборът е на практика закрит. По същото време друг бургаски отбор - Атлетик (основан през 2007 г.) е преименуван на Нефтохимик 1986 и от този момент се счита за продължител на традициите на Нефтохимик. От сезон 2011/12 - годината в наименованието му е променена на 1962.

Клубни цветове: зелен и жълт.

Прозвище: “шейховете”.

Адрес: Бургас 8000, Бизнес Център "Вая", ет.2, офис 32.
Телефон: (+359 56) 895982.
E-mail: -

Клубни върхове:
вицешампион на България: 1996/97 г. (като Нефтохимик).
финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1999/2000 г. (като Нефтохимик).
финалист в турнира за Купата на Българския футболен съюз: 1990/1991 г. (като Нефтохимик).
два пъти носител на Купата на Професионалната футболна лига: 1995/96 и 1996/97 г. (като Нефтохимик).
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2010/11 г.
първи кръг в турнира за Купата на УЕФА: 2000/01 г. (като Нефтохимик).

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
08.08.2020 20:00 1 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:1
15.08.2020 18:00 2 кръг Г Септември (София) 0:3
19.08.2020 20:00 3 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 0:1
23.08.2020 18:00 4 кръг Г Миньор (Перник) 1:2
29.08.2020 20:00 5 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:0
12.09.2020 19:00 6 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:1
19.09.2020 17:00 7 кръг Д Кариана (Ерден) 0:4
25.09.2020 19:00 8 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:4
05.10.2020 18:30 9 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) анл.
17.10.2020 16:00 10 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:1
- 11 кръг
почива
31.10.2020 14:30 12 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:1
08.11.2020 14:30 13 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 1:1
20.11.2020 14:00 14 кръг Г Септември (Симитли) 2:1
28.11.2020 14:30 15 кръг Д Созопол (Созопол) 0:1
07.12.2020 14:00 16 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 0:5
11.12.2020 12:45 17 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 2:4 Диема спорт
13.02.2021 14:00 18 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:3
20.02.2021 14:00 19 кръг Д Септември (София) 0:6
27.02.2021 14:00 20 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 0:6
06.03.2021 15:30 21 кръг Д Миньор (Перник) 0:1
10.03.2021 15:30 22 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 2:3
15.03.2021 15:30 23 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:0
20.03.2021 15:30 24 кръг Г Кариана (Ерден) 3:0
05.04.2021 17:00 25 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:1
- 26 кръг
почива
14.04.2021 17:00 27 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:0
- 28 кръг
почива
24.04.2021 17:00 29 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 2:1
29.04.2021 17:00 30 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 0:4
08.05.2021 18:00 31 кръг Д Септември (Симитли) 2:1
13.05.2021 15:00 32 кръг Г Созопол (Созопол) 2:3
16.05.2021 18:00 33 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 3:1
21.05.2021 17:00 34 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 1:1 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Септември (Симитли) 30 9 6 15 34:42 33
13 Добруджа 1919 (Добрич) 30 7 9 14 28:46 30
14 Нефтохимик 1962 (Бургас) 30 7 6 17 27:61 27
15 Локомотив (Горна Оряховица) 30 5 10 15 24:43 25
16 Кариана (Ерден) 30 9 4 17 29:59 31
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
30.09.2020 16:00 - Г Ботев 1937 (Ихтиман) 0:2
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
15.07.2020 18:00 - Г Добруджа 1919 (Добрич) 3:3
18.07.2020 10:00 - Д Карнобат (Карнобат) 3:0
22.07.2020 18:00 - Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 0:0
25.07.2020 10:30 - Г Созопол (Созопол) 0:2
30.07.2020 18:00 - Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 3:0
31.07.2020 18:00 - Г Розова долина (Казанлък) 1:0
09.10.2020 12:00 - Г България (юн.мл.) 1:0
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
30.01.2021 11:00 - Д Карнобат (Карнобат) 3:1
03.02.2021 14:00 - Г Сливнишки герой (Сливница) 1:1
06.02.2021 11:00 - Д Марек 1915 (Дупница) 2:2
19.03.2021 13:00 - Г Созопол (Созопол) 1:0

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
17.07.2020 18:00 - Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 2:2
29.07.2020 18:00 - Г Карнобат (Карнобат) 1:2
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
19.08.2020 18:00 1 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:4 Б1Б Спорт
14.08.2020 18:00 2 кръг Д Левски (София) 1:1
22.08.2020 18:00 3 кръг Г Царско село 2015 (София) 0:1
26.08.2020 18:00 4 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 3:1
29.08.2020 17:30 5 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:4
05.09.2020 17:00 6 кръг Д Ботев (Пловдив) 0:5
11.09.2020 17:00 7 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:2
16.09.2020 17:00 8 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:0
25.09.2020 17:00 9 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) 1:0
- 10 кръг
почива
05.10.2020 16:00 11 кръг Д Черно море (Варна) 0:0
11.10.2020 16:00 12 кръг Г Пирин (Благоевград) 3:2
17.10.2020 15:30 13 кръг Д Национал (София) 3:0
24.10.2020 15:30 14 кръг Г Славия 1913 (София) 1:0
01.11.2020 14:30 15 кръг Д ЦСКА (София) 1:5
07.11.2020 14:30 16 кръг Г Сокол (Марково) 1:1
14.11.2020 14:30 17 кръг Д Септември (София) 3:1
07.03.2021 12:00 18 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:1
13.03.2021 15:00 19 кръг Г Левски (София) 0:3
17.03.2021 15:00 20 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:0
21.03.2021 15:30 21 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 2:2
14.04.2021 16:00 22 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:7
10.04.2021 16:00 23 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:7 Б1Б Спорт
17.04.2021 16:30 24 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:5
21.04.2021 14:00 25 кръг Г Берое (Стара Загора) 2:5
24.04.2021 16:30 26 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 2:0
- 27 кръг
почива
08.05.2021 17:00 28 кръг Г Черно море (Варна) 0:4
15.05.2021 17:30 29 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:4
16.06.2021 18:00 30 кръг Г Национал (София) 0:3
22.05.2021 17:30 31 кръг Д Славия 1913 (София) 1:5
12.06.2021 18:00 32 кръг Г ЦСКА (София) 1:3
19.06.2021 18:00 33 кръг Д Сокол (Марково) 3:3
26.06.2021 18:00 34 кръг Г Септември (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Локомотив 1926 (Пловдив) 31 10 6 15 33:53 36
11 Сокол (Марково) 31 10 5 16 36:64 35
12 Нефтохимик 1962 (Бургас) 31 10 5 16 36:79 35
13 Берое (Стара Загора) 31 7 8 16 31:42 29
14 Национал (София) 31 8 5 18 41:75 29

Нефтохимик 1962 (Бургас)

ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / Първи кръг
- -
почива
Област Бургас / Финал
08.09.2020 17:00 - Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:0
ЮСВ: Бургас - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2020 17:00 1 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 1:4
16.09.2020 17:00 2 кръг Д Поморие (Поморие) 1:2
24.09.2020 17:00 3 кръг Г Несебър (Несебър) 3:1
30.09.2020 17:00 4 кръг Д Созопол (Созопол) 9:0
07.10.2020 16:00 5 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:0
14.10.2020 16:00 6 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 3:3
21.10.2020 16:00 7 кръг Г Вихър (Айтос) 0:2
28.10.2020 15:00 8 кръг Д Хаджи Димитър (Самуилово) 3:0
04.11.2020 14:30 9 кръг Г ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 2:2
- 10 кръг
почива
18.11.2020 14:30 11 кръг Д Свети Никола (Бургас) 7:0
04.03.2021 15:30 12 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 0:3
10.03.2021 15:30 13 кръг Г Поморие (Поморие) 0:3
17.03.2021 15:30 14 кръг Д Несебър (Несебър) анл.
24.03.2021 15:30 15 кръг Г Созопол (Созопол) 0:3
31.03.2021 15:30 16 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 0:3
07.04.2021 17:00 17 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 0:3
14.04.2021 17:00 18 кръг Д Вихър (Айтос) 0:3
21.04.2021 17:00 19 кръг Г Хаджи Димитър (Самуилово) 0:3
28.04.2021 17:00 20 кръг Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 0:3
- 21 кръг
почива
12.05.2021 18:00 22 кръг Г Свети Никола (Бургас) 0:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Хаджи Димитър (Самуилово) 20 8 1 11 52:59 25
8 Свети Никола (Бургас) 19 3 1 15 28:93 10
9 Созопол (Созопол) 20 3 1 16 14:131 10
10 Нефтохимик 1962 (Бургас) 19 4 3 12 29:41 15
11 Несебър (Несебър) 19 4 2 13 14:43 14

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Квалификации за Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
Югоизточна България / Предварителен кръг
05.06.2021 13:00 - Г Розова долина (Казанлък) 1:2
ЮМВ: Бургас - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
26.09.2020 10:00 1 кръг Г Созопол (Созопол) 3:0
03.10.2020 11:30 2 кръг Д Черноморски спортист (Обзор) 13:0
10.10.2020 10:00 3 кръг Г Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 11:1
17.10.2020 10:00 4 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 2:3
24.10.2020 10:00 5 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 3:1
31.10.2020 10:00 6 кръг Г Стралджа (Стралджа) 2:2
07.11.2020 10:00 7 кръг Д Поморие (Поморие) 5:1
20.03.2021 11:00 8 кръг Д Созопол (Созопол) 7:0
07.04.2021 16:30 9 кръг Г Черноморски спортист (Обзор) 6:0
10.04.2021 12:00 10 кръг Д Странджа Агрокорн 2014 (Средец) 3:0
18.04.2021 10:00 11 кръг Г Бургас спорт (Бургас) 2:1
24.04.2021 12:00 12 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:0
08.05.2021 11:30 13 кръг Д Стралджа (Стралджа) 7:1
15.05.2021 10:00 14 кръг Г Поморие (Поморие) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Нефтохимик 1962 (Бургас) 13 11 1 1 65:10 34
2 Черноморец 1919 (Бургас) 13 10 1 2 58:10 31
3 Бургас спорт (Бургас) 13 8 1 4 43:25 25
4 Стралджа (Стралджа) 13 6 4 3 33:26 22
5 Созопол (Созопол) 13 6 1 6 22:32 19

Нефтохимик 1962 (Бургас)

ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / Първи кръг
01.09.2020 17:00 - Д Бургас спорт (Бургас) 0:1

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Елитна група (U-15)
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Източна група
07.08.2020 18:00 1 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:0
15.08.2020 18:00 2 кръг Г Спартак 1918 (Варна) 1:1
19.08.2020 17:00 3 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:3
23.08.2020 18:00 4 кръг Д Хасково (Хасково) 0:0
27.08.2020 09:30 5 кръг Г Дунав (Русе) 0:0
30.08.2020 17:00 6 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
12.09.2020 15:00 7 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 0:1
20.09.2020 11:00 8 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:0
29.09.2020 13:30 9 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 0:0
03.10.2020 13:00 10 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:4
10.10.2020 13:30 11 кръг Г Черно море (Варна) 0:5
18.10.2020 13:00 12 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:3
25.10.2020 13:30 13 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 1:1
01.11.2020 12:00 14 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:5
07.11.2020 12:00 15 кръг Г Хасково (Хасково) 0:1
07.03.2021 14:30 16 кръг Д Дунав (Русе) 0:3
14.03.2021 13:30 17 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:6
19.03.2021 13:00 18 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 0:3
14.04.2021 13:00 19 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 0:2
09.04.2021 15:30 20 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 0:1
18.04.2021 14:00 21 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
22.04.2021 14:00 22 кръг Д Черно море (Варна) 0:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Черноморец 1919 (Бургас) 22 7 2 13 18:52 23
9 Добруджа 1919 (Добрич) 22 4 5 13 17:89 17
10 Сините камъни 2013 (Сливен) 22 5 2 15 12:55 17
11 Нефтохимик 1962 (Бургас) 22 1 6 15 6:43 9
12 Спартак 1918 (Варна) 22 1 6 15 7:59 9

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Бургас / 1/2 финали
01.09.2020 17:00 - Г Звезденбург (Бургас) 0:2
Деца: Бургас - Областна група - първа подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
26.09.2020 10:00 1 кръг Г Звезденбург (Бургас) 1:2
03.10.2020 09:30 2 кръг Д Несебър (Несебър) 6:0
11.10.2020 11:30 3 кръг Г Звездичка (Бургас) 3:0
17.10.2020 11:30 4 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 0:1
24.10.2020 11:30 5 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 2:3
31.10.2020 10:00 6 кръг Г Карнобат (Карнобат) 1:0
07.11.2020 11:30 7 кръг Д Поморие (Поморие) 5:0
20.03.2021 09:30 8 кръг Д Звезденбург (Бургас) 0:4
07.04.2021 11:00 9 кръг Г Несебър (Несебър) 4:3
10.04.2021 10:00 10 кръг Д Звездичка (Бургас) 9:0
18.04.2021 11:30 11 кръг Г Бургас спорт (Бургас) 2:2
24.04.2021 10:00 12 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 3:1
08.05.2021 10:00 13 кръг Д Карнобат (Карнобат) 4:0
15.05.2021 11:30 14 кръг Г Поморие (Поморие) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Звезденбург (Бургас) 13 12 0 1 54:5 36
2 Бургас спорт (Бургас) 13 11 1 1 50:10 34
3 Нефтохимик 1962 (Бургас) 13 8 1 4 40:16 25
4 Черноморец 1919 (Бургас) 13 6 2 5 32:36 20
5 Несебър (Несебър) 13 6 1 6 26:32 19

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Деца: Бургас - Областна група - втора подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
20.09.2020 14:30 1 кръг Г Руен юнайтед 2019 (Руен) 3:0
27.09.2020 10:00 2 кръг Д Камено (Камено) 8:2
03.10.2020 10:00 3 кръг Г Несебър (Несебър) 0:2
11.10.2020 10:00 4 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:4
18.10.2020 10:00 5 кръг Г Вихър (Айтос) 1:2
25.10.2020 10:00 6 кръг Д Бургас спорт (Бургас) 1:3
01.11.2020 10:00 7 кръг Г Звездичка (Бургас) 0:2
08.11.2020 10:00 8 кръг Г Ропотамо (Приморско) 3:0
15.11.2020 10:00 9 кръг Д Созопол (Созопол) 2:2
отложен 10 кръг Д Руен юнайтед 2019 (Руен) -:-
14.03.2021 10:00 11 кръг Г Камено (Камено) 5:7
21.03.2021 10:00 12 кръг Д Несебър (Несебър) 4:1
08.04.2021 16:00 13 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 1:1
11.04.2021 10:00 14 кръг Д Вихър (Айтос) 6:4
18.04.2021 10:00 15 кръг Г Бургас спорт (Бургас) 0:2
25.04.2021 10:00 16 кръг Д Звездичка (Бургас) 2:0
09.05.2021 10:00 17 кръг Д Ропотамо (Приморско) 13:0
16.05.2021 10:15 18 кръг Г Созопол (Созопол) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Бургас спорт (Бургас) 17 14 1 2 65:16 43
3 Черноморец 1919 (Бургас) 16 9 3 4 60:26 30
4 Нефтохимик 1962 (Бургас) 16 7 2 7 50:32 23
5 Вихър (Айтос) 17 7 1 9 69:47 22
6 Звездичка (Бургас) 16 7 1 8 41:35 22


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Нефтохимик 1962 (Бургас)

Химн

Стадион

Стадион "Лазур"

Стадион "Лазур"
(в кв. “Лазур”)
капацитет: 18 037 седящи места,
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:14 сезона
"Б" група:20 сезона

Последните 10 сезона

2019/2020 Втора лига 5 място
2018/2019 Трета лига 1 място
2017/2018 Втора лига 16 място
2016/2017 Първа лига 12 място
2015/2016 "Б" група 12 място
2014/2015 Б ОФГ БС 1 място
2013/2014 "А" група 12 място
2012/2013 "Б" група 1 място
2011/2012 "Б" група 3 място
2010/2011 "В" група 2 място

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 33.521 14
октомври 2019 21.636 22
септември 2019 21.925 25
август 2019 30.851 18
май 2019 15.058 37
април 2019 14.700 39
март 2019 17.117 33
ноември 2018 14.508 39
октомври 2018 9.059 63
септември 2018 17.283 33
май 2018 3.590 88
април 2018 21.789 23
март 2018 5.979 81
ноември 2017 5.335 80
октомври 2017 4.413 84
септември 2017 9.740 63
август 2017 9.812 57
май 2017 49.215 9
април 2017 25.472 19
март 2017 54.795 4
ноември 2016 27.464 21
октомври 2016 61.075 3
септември 2016 14.085 41
август 2016 32.319 12
май 2016 22.019 21
април 2016 18.574 19
март 2016 21.035 19
ноември 2015 36.421 9
октомври 2015 14.227 33
август 2015 21.392 18
май 2014 22.750 18
април 2014 42.185 9
март 2014 7.603 63
декември 2013 9.248 13
ноември 2013 30.283 17
септември 2013 8.371 72
август 2013 30.621 16
май 2013 45.776 8
април 2013 39.580 10
март 2013 24.169 20
ноември 2012 30.511 16
октомври 2012 35.972 10
септември 2012 28.358 18
май 2012 47.012 8
април 2012 19.477 27
март 2012 47.385 7
ноември 2011 26.752 20
октомври 2011 23.592 23
септември 2011 15.535 41
август 2011 40.680 9
май 2011 11.233 62
април 2011 20.343 27
март 2011 11.489 57
ноември 2010 11.120 64
октомври 2010 14.023 51
септември 2010 8.609 84
август 2010 16.976 36
всички

Интернет страници