Чавдар (Етрополе)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Чавдар съществува под това име от 1957 г.

Хроника: В град Етрополе през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До Втората световна война най-популярен от тях е Балкан, който през 1945 г. е преименуван на Пею Кринчев. Не след дълго той е преобразуван във физкултурно дружество и към него са присъединени всички спортни организации в града. ФД Пею Кринчев просъществува до края на 1949 г., когато след реформа на физкултурното движение в страната в Етрополе са обособени няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип. През 1957 г. всички те се вливат в новообразуваното дружество за физическа култура и спорт Чавдар. В края на 1979 г. то е преименувано на Етрополе. През 1985 г. на негова основа се образува едноименният футболен клуб, който започва за се развива самостоятелно. През 1990 г. отново приема името Чавдар, което носи и до днес, вероятно с изключение на няколко сезона.

Клубни цветове: червен и бял.

Прозвище: “лесничеите”.

Адрес: Етрополе 2180, бул. “Партизански” 32.
Телефон: (+359 720) 4092.
E-mail: support@fcchavdar.net.

Клубни върхове:
трето място в Западна “Б” група: 2007/08 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2009/10 г.

Чавдар (Етрополе)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2018 18:00 1 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 3:1
18.08.2018 18:00 2 кръг Г Миньор (Перник) 1:3
22.08.2018 18:00 3 кръг Д Германея (Сапарева баня) 7:0
25.08.2018 18:00 4 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 1:2
01.09.2018 17:00 5 кръг Д Септември (Симитли) 0:1
08.09.2018 17:00 6 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 0:2
15.09.2018 17:00 7 кръг Д Банско (Банско) 1:4
22.09.2018 17:00 8 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
29.09.2018 17:00 9 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 2:0
14.10.2018 16:00 10 кръг Д Надежда (Доброславци) 3:0
20.10.2018 16:00 11 кръг Г Велбъжд (Кюстендил) -:-
24.10.2018 16:00 12 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
27.10.2018 16:00 13 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
03.11.2018 14:00 14 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
10.11.2018 14:00 15 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
17.11.2018 14:00 16 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
24.11.2018 14:00 17 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
23.02.2019 18 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
02.03.2019 19 кръг Д Миньор (Перник) -:-
09.03.2019 20 кръг Г Германея (Сапарева баня) -:-
16.03.2019 21 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
20.03.2019 22 кръг Г Септември (Симитли) -:-
23.03.2019 23 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
30.03.2019 24 кръг Г Банско (Банско) -:-
06.04.2019 25 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
10.04.2019 26 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
13.04.2019 27 кръг Г Надежда (Доброславци) -:-
20.04.2019 28 кръг Д Велбъжд (Кюстендил) -:-
27.04.2019 29 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
04.05.2019 30 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
11.05.2019 31 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
18.05.2019 32 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
25.05.2019 33 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
01.06.2019 34 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
5 Банско (Банско) 10 6 1 3 21:11 19
6 Вихрен 1925 (Сандански) 10 5 1 4 14:14 16
7 Чавдар (Етрополе) 10 5 0 5 21:14 15
8 Рилски спортист 2011 (Самоков) 10 4 3 3 9:12 15
9 Миньор (Перник) 10 3 4 3 16:12 13
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
14.07.2018 11:00 - Д ЦСКА /юн.ст./ (София) 2:3
18.07.2018 17:00 - Д Оборище (Панагюрище) 2:1
28.07.2018 11:00 - Д Спартак (Плевен) 1:1
01.08.2018 18:00 - Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
04.08.2018 18:00 - Д Партизан (Червен бряг) 2:0

Чавдар (Етрополе)

ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
02.09.2018 17:00 1 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:7
09.09.2018 17:00 2 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 6:2
16.09.2018 17:00 3 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 1:0
23.09.2018 17:00 4 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 2:1
27.09.2018 17:00 5 кръг Г Левски Раковски (София) 0:0
30.09.2018 17:00 6 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
07.10.2018 16:00 7 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
11.10.2018 16:00 8 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
14.10.2018 16:00 9 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
21.10.2018 16:00 10 кръг Д Миньор (Перник) -:-
28.10.2018 14:00 11 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
04.11.2018 14:00 12 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
11.11.2018 14:00 13 кръг Д Барокко (София) -:-
18.11.2018 14:00 14 кръг Г ЦСКА 1948 (София) -:-
25.11.2018 14:00 15 кръг Д Септември (София) -:-
- 16 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 17 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 18 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 19 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 20 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 21 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
- 22 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) -:-
- 23 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 24 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
- 25 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 26 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 27 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 28 кръг Г Барокко (София) -:-
- 29 кръг Д ЦСКА 1948 (София) -:-
- 30 кръг Г Септември (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Левски Раковски (София) 5 4 1 0 10:5 13
3 Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 5 3 1 1 16:6 10
4 Чавдар (Етрополе) 5 3 1 1 10:10 10
5 Царско село 2015 (София) 5 3 0 2 9:5 9
6 Пирин (Благоевград) 5 3 0 2 9:10 9

Чавдар (Етрополе)

ЮМВ: София (столица) - Зонална група - зона II
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2018 11:30 1 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 7:1
16.09.2018 11:30 2 кръг Д Олимпиец (София) -:-
23.09.2018 11:30 3 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
30.09.2018 11:30 4 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
07.10.2018 11:30 5 кръг Г Септември (София) -:-
14.10.2018 11:30 6 кръг Д ЦСКА (София) -:-
21.10.2018 11:30 7 кръг Г Спортист 2009 (Своге) -:-
28.10.2018 11:30 8 кръг Д Славия 1913 (София) -:-
04.11.2018 11:30 9 кръг Г Барокко (София) -:-
- 10 кръг
почива
18.11.2018 11:30 11 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
- 12 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 13 кръг Г Олимпиец (София) -:-
- 14 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 15 кръг Г Левски Раковски (София) -:-
- 16 кръг Д Септември (София) -:-
- 17 кръг Г ЦСКА (София) -:-
- 18 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
- 19 кръг Г Славия 1913 (София) -:-
- 20 кръг Д Барокко (София) -:-
- 21 кръг
почива
- 22 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Чавдар (Етрополе) 1 1 0 0 7:1 3
2 Септември (София) 1 1 0 0 4:1 3
3 Барокко (София) 1 1 0 0 2:1 3
3 Спортист 2009 (Своге) 1 1 0 0 2:1 3
5 Славия 1913 (София) 1 0 1 0 2:2 1

Чавдар (Етрополе)

Деца: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
01.09.2018 11:30 1 кръг Д Септември (София) 2:0
08.09.2018 11:30 2 кръг Г Левски Раковски (София) 0:3
12.09.2018 11:30 3 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:0
15.09.2018 11:30 4 кръг Г Национал (София) 0:2
19.09.2018 11:30 5 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 5:2
22.09.2018 11:30 6 кръг Г Локомотив 1929 (София) -:-
29.09.2018 11:30 7 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
03.10.2018 11:30 8 кръг Г ЦСКА 1948 (София) -:-
06.10.2018 11:30 9 кръг Д Ботев 57 СОУ (София) -:-
13.10.2018 11:30 10 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
17.10.2018 11:30 11 кръг Д Царско село 2015 (София) -:-
20.10.2018 11:30 12 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
27.10.2018 11:30 13 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) -:-
03.11.2018 11:30 14 кръг Г Миньор (Перник) -:-
- 15 кръг
почива
17.11.2018 11:30 16 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
24.11.2018 11:30 17 кръг Г Витоша 13 (София) -:-
- 18 кръг Г Септември (София) -:-
- 19 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
- 20 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 21 кръг Д Национал (София) -:-
- 22 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 23 кръг Д Локомотив 1929 (София) -:-
- 24 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 25 кръг Д ЦСКА 1948 (София) -:-
- 26 кръг Г Ботев 57 СОУ (София) -:-
- 27 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
- 28 кръг Г Царско село 2015 (София) -:-
- 29 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
- 30 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) -:-
- 31 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 32 кръг
почива
- 33 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 34 кръг Д Витоша 13 (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
7 Национал (София) 4 2 0 2 6:8 6
8 ЦСКА 1948 (София) 3 2 0 1 9:7 6
9 Чавдар (Етрополе) 4 2 0 2 5:5 6
10 Царско село 2015 (София) 4 2 0 2 11:7 6
11 Кюстендил (Кюстендил) 4 1 1 2 6:11 4

Клубна емблема

Екипи

Стадион

Стадион "Чавдар"

Стадион "Чавдар",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:06 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Трета лига 6 място
2016/2017 Трета лига 7 място
2015/2016 А ОФГ СФ 2 място
2014/2015 А ОФГ СФ 1 място
2012/2013 "Б" група 8 място
2011/2012 "Б" група 5 място
2010/2011 "Б" група 5 място
2009/2010 "Б" група 8 място
2008/2009 "Б" група 4 място
2007/2008 "Б" група 3 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2018 11.594 44
април 2018 19.343 30
март 2018 11.122 52
ноември 2017 18.545 32
октомври 2017 6.214 81
септември 2017 16.134 33
август 2017 8.678 68
май 2017 15.930 37
април 2017 11.835 49
март 2017 11.532 54
ноември 2016 12.784 46
октомври 2016 16.206 30
септември 2016 14.149 40
август 2016 7.360 73
май 2013 13.622 43
април 2013 17.229 31
март 2013 28.990 18
ноември 2012 16.777 34
октомври 2012 34.846 13
септември 2012 23.477 22
май 2012 50.371 5
април 2012 11.417 53
март 2012 15.236 46
ноември 2011 19.854 32
октомври 2011 23.510 24
септември 2011 29.737 17
август 2011 17.958 31
май 2011 22.276 24
април 2011 10.483 63
март 2011 35.925 10
ноември 2010 22.228 25
октомври 2010 20.974 29
септември 2010 16.364 38
август 2010 26.065 18
всички

Интернет страници