Банско тийм (Банско)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Учреден е през 2009 г.

Хроника: В Банско са съществували различни футболни отбори, които неизменно носят имена свързани с общинския център или с планината Пирин и нейния първенец - Вихрен (до 1942 г. - Елтепе), в чието подножие се намира курортният град. Изключение прави единствено периодът от края на 1949 до 1957 г., когато и тук, както повсеместно в България, са създадени доброволни спортни организации, развиващи се на ведомствен принцип - с унифицирани за цялата страна наименования. В паузата между двата полусезона на състезателната 2008/09 г. собствениците на третодивизионния футболен клуб Банско 1951 (Банско) стават акционери в Пирин (Благоевград), който от пролетта се премества да играе в планинския град. Преди началото на следващия сезон както Банско 1951, така и Пирин на практика прекратяват своето съществуване. Нововъзникналият футболен клуб Банско наследява мястото на Пирин в професионалния футбол и името, символите и базата на Банско 1951, като от наименованието му отпада 1951.

Клубни цветове: червен и бял.

Прозвище: -

Адрес: Банско 2770, пл."Никола Вапцаров" 1.
Телефон: (+359 749) 88611.
E-mail: -

Клубни върхове:
трето място в Западна “Б” група: 2009/10 г.
два пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2007/08 (като Банско 1951) и 2012/13 г.

Банско тийм (Банско)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
05.08.2023 18:00 1 кръг Д Левски II (София) 2:0
12.08.2023 18:00 2 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:1
16.08.2023 18:00 3 кръг Д ФК ЦСКА 1948 III (София) 3:3
19.08.2023 18:00 4 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 0:0
26.08.2023 18:00 5 кръг Д Септември II (София) 3:0
02.09.2023 17:00 6 кръг Г Миньор (Перник) 1:3
06.09.2023 17:00 7 кръг Д Септември (Симитли) 1:0
09.09.2023 17:00 8 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:1
16.09.2023 17:00 9 кръг Д Вихрен (Сандански) 1:2
23.09.2023 17:00 10 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 1:1
30.09.2023 17:00 11 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:3
07.10.2023 16:00 12 кръг Д Чавдар (Етрополе) 2:2
14.10.2023 16:00 13 кръг Г Хебър 1918 II (Пазарджик) 3:1
21.10.2023 16:00 14 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 1:0
27.10.2023 16:00 15 кръг Г Оборище (Панагюрище) 0:0
03.11.2023 14:00 16 кръг Д Славия 1913 II (София) 2:1
11.11.2023 12:00 17 кръг Г ЦСКА II (София) 1:2
18.11.2023 14:00 18 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:1
25.11.2023 14:00 19 кръг Г ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) 3:1
17.02.2024 14:00 20 кръг Г Левски II (София) 1:5
24.02.2024 14:00 21 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 1:0
02.03.2024 15:00 22 кръг Г ФК ЦСКА 1948 III (София) 1:3
06.03.2024 15:00 23 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:0
10.03.2024 15:00 24 кръг Г Септември II (София) 1:3
16.03.2024 15:00 25 кръг Д Миньор (Перник) 0:1
23.03.2024 15:00 26 кръг Г Септември (Симитли) 0:0
30.03.2024 15:00 27 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 0:1
06.04.2024 16:00 28 кръг Г Вихрен (Сандански) 2:5
13.04.2024 16:00 29 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 0:1
20.04.2024 16:00 30 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:1
27.04.2024 16:00 31 кръг Г Чавдар (Етрополе) 3:0
01.05.2024 18:00 32 кръг Д Хебър 1918 II (Пазарджик) 1:2
08.05.2024 18:00 33 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 0:1
11.05.2024 18:00 34 кръг Д Оборище (Панагюрище) 3:1
18.05.2024 18:00 35 кръг Г Славия 1913 II (София) 2:3
25.05.2024 18:00 36 кръг Д ЦСКА II (София) -:-
01.06.2024 18:00 37 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
08.06.2024 18:00 38 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Септември (Симитли) 35 10 12 13 44:46 42
13 Славия 1913 II (София) 35 12 6 17 48:60 42
14 Банско тийм (Банско) 35 11 8 16 42:49 41
15 Оборище (Панагюрище) 35 11 7 17 47:71 40
16 Септември II (София) 34 10 9 15 43:43 39
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Втори кръг
27.09.2023 16:00 - Г Вихрен (Сандански) 1:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
12.07.2023 18:30 - Д Миньор (Перник) 0:1
15.07.2023 18:00 - Д Стяуа (Букурещ, Рум, 2) 0:3
19.07.2023 18:30 - Д Вихрен (Сандански) 1:1
20.07.2023 18:00 - Д Беса 1976 (Добри дол, Мак, 2) 0:3
26.07.2023 18:00 - Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 2:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
17.01.2024 13:00 - Г Миньор (Перник) 0:4
27.01.2024 14:00 - Г Вихрен (Сандански) 1:3
31.01.2024 13:30 - Г Пирин 1941 (Разлог) 2:1
03.02.2024 13:30 - Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 2:1
11.02.2024 14:00 - Г Пирин /юн.ст./ (Благоевград) 3:0

Банско тийм II (Банско)

"А" ОГ Благоевград - подгрупа "Места"
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2023 17:00 1 кръг Д Левски (Огняново) 0:4
10.09.2023 17:00 2 кръг Г Копривлен (Копривлен) 2:0
17.09.2023 17:00 3 кръг Д Ураган 1970 (Горно Драглище) 1:1
24.09.2023 17:00 4 кръг Г Брезница (Брезница) 0:4
01.10.2023 16:00 5 кръг Д Червено знаме (Кочан) 4:1
08.10.2023 16:00 6 кръг Г Стрела 2003 (Вълкосел) 1:4
15.10.2023 16:00 7 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 0:9
22.10.2023 16:00 8 кръг Г Места 1929 (Хаджидимово) 0:2
10.12.2023 14:30 9 кръг Д Планинец (Годлево) 3:3
12.11.2023 15:00 10 кръг Г ОФК Белица (Белица) 3:2
- 11 кръг
почива
26.11.2023 15:00 12 кръг Д Пирин 1941 II (Разлог) 3:0
03.12.2023 14:30 13 кръг Г Дебрен (Дебрен) 0:3
25.02.2024 14:00 14 кръг Г Левски (Огняново) 0:3
03.03.2024 15:00 15 кръг Д Копривлен (Копривлен) 2:1
отложен 16 кръг Г Ураган 1970 (Горно Драглище) -:-
17.03.2024 15:00 17 кръг Д Брезница (Брезница) 0:1
24.03.2024 15:00 18 кръг Г Червено знаме (Кочан) 1:1
31.03.2024 15:00 19 кръг Д Стрела 2003 (Вълкосел) 3:1
07.04.2024 16:00 20 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 0:3
14.04.2024 16:00 21 кръг Д Места 1929 (Хаджидимово) 1:5
21.04.2024 16:00 22 кръг Г Планинец (Годлево) 1:5
28.04.2024 16:00 23 кръг Д ОФК Белица (Белица) 0:2
- 24 кръг
почива
19.05.2024 17:00 25 кръг Г Пирин 1941 II (Разлог) 1:3
26.05.2024 17:00 26 кръг Д Дебрен (Дебрен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Стрела 2003 (Вълкосел) 23 8 3 12 46:55 27
9 Червено знаме (Кочан) 23 6 4 13 44:70 22
10 Банско тийм II (Банско) 22 6 3 13 26:58 21
11 Копривлен (Копривлен) 23 5 4 14 36:54 19
12 Пирин 1941 II (Разлог) 24 4 3 17 33:67 15

Банско тийм (Банско)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2023 11:00 1 кръг Г Вихрен (Сандански) 2:0
- 2 кръг
почива
17.09.2023 11:00 3 кръг Д Левски 2008 (Крупник) 8:1
24.09.2023 11:00 4 кръг Г Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 1:2
27.09.2023 16:00 5 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 5:1
11.10.2023 16:00 6 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:2
08.10.2023 11:00 7 кръг Д Места 1929 (Хаджидимово) 11:0
25.10.2023 11:00 8 кръг Г Орлетата (Благоевград) 1:3
22.10.2023 11:00 9 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 5:0
03.12.2023 11:00 10 кръг Г Хлапетата (Благоевград) 3:0
12.11.2023 11:00 11 кръг Д Малеш (Микрево) 1:3
19.11.2023 11:00 12 кръг Г ФК Спортист 1959 (Падеш) 4:0
26.11.2023 11:00 13 кръг Д Беласица (Петрич) 4:0
03.03.2024 11:00 14 кръг Д Вихрен (Сандански) 4:1
- 15 кръг
почива
17.03.2024 11:00 16 кръг Г Левски 2008 (Крупник) 3:0
04.05.2024 11:00 17 кръг Д Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 1:0
31.03.2024 11:00 18 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 15:1
03.04.2024 11:00 19 кръг Д Пирин (Благоевград) 0:6
07.04.2024 11:00 20 кръг Г Места 1929 (Хаджидимово) 5:0
14.04.2024 11:00 21 кръг Д Орлетата (Благоевград) 2:4
21.04.2024 11:00 22 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 4:1
28.04.2024 11:00 23 кръг Д Хлапетата (Благоевград) 3:2
12.05.2024 11:00 24 кръг Г Малеш (Микрево) 2:7
19.05.2024 11:00 25 кръг Д ФК Спортист 1959 (Падеш) 6:0
26.05.2024 11:00 26 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Орлетата (Благоевград) 22 16 4 2 100:24 52
4 Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 22 16 3 3 66:13 51
5 Банско тийм (Банско) 23 16 0 7 91:34 48
6 Хлапетата (Благоевград) 22 10 2 10 65:48 32
7 Вихрен (Сандански) 23 7 5 11 59:62 26

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Банско тийм (Банско)

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:08 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 17.935 29
октомври 2019 22.131 21
септември 2019 8.477 68
август 2019 13.056 43
май 2019 12.817 48
април 2019 9.947 56
март 2019 15.972 36
ноември 2018 17.203 28
октомври 2018 17.392 32
септември 2018 12.836 44
май 2018 16.663 28
април 2018 12.356 44
март 2018 12.153 48
ноември 2017 14.963 38
октомври 2017 7.289 73
септември 2017 10.950 54
август 2017 15.261 37
май 2017 27.077 17
април 2017 21.735 22
март 2017 12.775 44
ноември 2016 8.139 69
октомври 2016 32.735 14
септември 2016 11.884 50
август 2016 10.958 50
май 2016 10.214 47
април 2016 13.234 33
март 2016 30.295 11
ноември 2015 31.621 14
октомври 2015 27.036 12
август 2015 14.131 32
май 2015 32.969 12
април 2015 18.792 21
март 2015 25.491 18
декември 2014 27.603 17
октомври 2014 29.460 16
септември 2014 29.826 16
май 2014 44.105 8
април 2014 23.691 21
март 2014 30.140 17
ноември 2013 30.707 15
септември 2013 32.023 17
август 2013 15.969 42
май 2013 30.180 15
април 2013 16.744 35
март 2013 43.242 12
ноември 2012 34.913 14
октомври 2012 34.692 14
септември 2012 25.873 20
май 2012 24.233 23
април 2012 25.255 22
март 2012 9.657 64
ноември 2011 30.490 16
октомври 2011 34.869 15
септември 2011 27.029 18
август 2011 20.847 26
май 2011 29.228 18
април 2011 19.238 29
март 2011 33.322 14
ноември 2010 19.915 30
октомври 2010 21.274 28
септември 2010 16.577 37
август 2010 26.320 17
всички

Интернет страници