Сливнишки герой (Сливница)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1924 г.

Хроника: Спортен клуб Сливнишки герой възниква през 1924 г. След 1944 г. той е преобразуван във физкултурно дружество. Съществува до есента на 1949 г., когато в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. В Сливница най-известна е ДСО Урожай, създадената през 1953 г. През 1957 г. се извършва нова реформа и местното дружество за физическа култура и спорт Сливнишки герой е възстановено. На негова основа през 1985 г. се формира едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: “Героя” или “героите”.

Адрес: Сливница 2200, ст. “Сливнишки герой”.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
четвърто място в “Б” група: веднъж в Югозападна - 1954 г. (като Сборен отбор) и веднъж в Южна - 1974/1975 г.
четвъртфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на Съветската армия - 1975/76 г.

Сливнишки герой (Сливница)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза / Група "А"
06.08.2022 18:00 1 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 0:2
13.08.2022 18:00 2 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) 2:1
20.08.2022 18:00 3 кръг Г Септември II (София) 1:0
27.08.2022 18:00 4 кръг Д Левски Раковски (София) 3:1
02.09.2022 17:00 5 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
- 6 кръг
почива
02.11.2022 14:00 7 кръг Д ФК ЦСКА 1948 III (София) 2:2
12.10.2022 16:00 8 кръг Д Славия 1913 II (София) 0:1
30.09.2022 17:00 9 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 1:4
08.10.2022 16:00 10 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:0
15.10.2022 16:00 11 кръг Д Банско тийм (Банско) 0:0
22.10.2022 16:00 12 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 4:1
29.10.2022 14:00 13 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 0:3
06.11.2022 14:00 14 кръг Д Септември II (София) 2:1
12.11.2022 14:00 15 кръг Г Левски Раковски (София) 1:1
19.11.2022 14:00 16 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 2:0
- 17 кръг
почива
04.12.2022 14:00 18 кръг Г ФК ЦСКА 1948 III (София) 3:1
- 19 кръг Г Славия 1913 II (София) -:-
- 20 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
- 21 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
- 22 кръг Г Банско тийм (Банско) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Чавдар (Етрополе) 15 11 1 3 33:12 34
3 Балкан 1929 (Ботевград) 17 10 1 6 34:27 31
4 Сливнишки герой (Сливница) 16 9 3 4 25:19 30
5 Славия 1913 II (София) 16 8 1 7 35:30 25
6 Банско тийм (Банско) 16 7 4 5 18:18 25
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област София / Първи кръг
- -
почива
Област София / 1/4 финали
05.10.2022 16:00 - Г Ком 98 (Годеч) 2:1
Област София / 1/2 финали
30.11.2022 14:00 - Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 3:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
06.07.2022 18:00 - Г ФК ЦСКА 1948 III (София) 1:1
13.07.2022 18:00 - Г Кюстендил (Кюстендил) 1:3
16.07.2022 10:30 - Г Чавдар (Етрополе) 0:7
20.07.2022 18:00 - Д Бдин 1923 (Видин) 1:1
27.07.2022 18:00 - Г Левски Раковски (София) 3:3
14.09.2022 17:00 - Г Цар Константин (Ниш, Сър, 3) 1:1
17.09.2022 14:45 - Г Левски II (София) 0:4
24.09.2022 15:00 - Г Локомотив София 1929 (София) 0:6

Сливнишки герой (Сливница)

ЮМВ: София - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
08.10.2022 11:00 2 кръг Д Козаро (Ботевград) 6:0
13.10.2022 16:00 3 кръг Г Миньор (Перник) 0:2
20.10.2022 16:00 4 кръг Д Витоша (Долна Диканя) 4:0
29.10.2022 11:00 5 кръг Г Пирдоп (Пирдоп) 0:1
03.11.2022 14:00 6 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:0
10.11.2022 14:00 7 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 0:0
19.11.2022 11:00 8 кръг Д Ракитин (Трудовец) 10:0
24.11.2022 14:00 9 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:0
- 10 кръг
почива
- 11 кръг Г Козаро (Ботевград) -:-
- 12 кръг Д Миньор (Перник) -:-
- 13 кръг Г Витоша (Долна Диканя) -:-
- 14 кръг Д Пирдоп (Пирдоп) -:-
- 15 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
- 16 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
- 17 кръг Г Ракитин (Трудовец) -:-
- 18 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Миньор (Перник) 8 7 0 1 41:4 21
2 Рилски спортист 2011 (Самоков) 8 6 1 1 34:11 19
3 Сливнишки герой (Сливница) 8 5 1 2 22:3 16
4 Пирдоп (Пирдоп) 8 5 0 3 23:17 15
5 Спортист 2009 (Своге) 8 4 1 3 24:13 13

Сливнишки герой (Сливница)

Деца: София - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
18.09.2022 11:00 1 кръг Г Академия Мургаш (Нови хан) 2:0
отложен 2 кръг Д ОФК Костенец (гр.Костенец) -:-
25.09.2022 11:00 3 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) 1:5
09.10.2022 11:00 4 кръг Д Пирдоп (Пирдоп) 0:3
15.10.2022 11:00 5 кръг Г Звездец (Горна Малина) 4:0
отложен 6 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
30.10.2022 11:00 7 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 1:1
- 8 кръг
почива
13.11.2022 11:00 9 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 7:0
20.11.2022 11:00 10 кръг Г Левски (Долна баня) 4:0
27.11.2022 11:00 11 кръг Д Искър 2022 (Злокучене) 2:0
05.03.2023 12 кръг Д Академия Мургаш (Нови хан) -:-
- 13 кръг Г ОФК Костенец (гр.Костенец) -:-
- 14 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 15 кръг Г Пирдоп (Пирдоп) -:-
- 16 кръг Д Звездец (Горна Малина) -:-
- 17 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 18 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
- 19 кръг
почива
- 20 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 21 кръг Д Левски (Долна баня) -:-
- 22 кръг Г Искър 2022 (Злокучене) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Пирдоп (Пирдоп) 10 8 0 2 40:14 24
4 Искър 2022 (Злокучене) 10 6 0 4 28:16 18
5 Сливнишки герой (Сливница) 8 5 1 2 21:9 16
6 Академия Мургаш (Нови хан) 10 5 0 5 26:23 15
7 ОФК Костенец (гр.Костенец) 9 3 1 5 14:17 10

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:17 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 26.512 19
октомври 2019 5.855 76
септември 2019 12.871 45
август 2019 14.505 36
май 2019 18.306 26
април 2019 11.923 50
март 2019 10.965 52
ноември 2018 16.862 32
октомври 2018 14.071 46
септември 2018 16.782 35
май 2018 14.021 35
април 2018 10.460 53
март 2018 10.901 54
ноември 2017 12.034 47
октомври 2017 16.412 31
септември 2017 7.497 73
август 2017 16.447 35
май 2017 15.240 40
април 2017 3.420 87
март 2017 12.682 47
ноември 2016 11.562 52
октомври 2016 15.561 36
септември 2016 15.429 34
август 2016 18.982 26
май 2016 19.151 24
април 2016 13.997 32
март 2016 12.307 38
ноември 2015 13.243 34
октомври 2015 14.435 31
август 2015 18.311 23
май 2015 10.386 49
април 2015 12.068 44
март 2015 12.700 40
декември 2014 17.126 26
октомври 2014 9.773 57
септември 2014 17.416 28
май 2014 15.630 35
април 2014 12.398 46
март 2014 9.496 51
ноември 2013 17.281 34
септември 2013 20.620 26
август 2013 16.048 41
май 2013 9.998 54
април 2013 13.232 44
март 2013 12.425 50
ноември 2012 17.290 29
октомври 2012 18.540 27
септември 2012 12.739 44
май 2012 47.452 7
април 2012 4.274 87
март 2012 3.860 88
ноември 2011 12.505 61
октомври 2011 39.097 10
септември 2011 31.293 14
август 2011 4.220 93
май 2011 14.803 44
април 2011 15.382 38
март 2011 17.626 35
ноември 2010 18.246 33
октомври 2010 10.573 71
септември 2010 15.211 42
август 2010 14.066 51
всички

Интернет страници