Миньор (Раднево)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Миньор, чието име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2004 г., съществува под това название от 1952 г.

Хроника: През 1994 г. в Стара Загора е създаден футболен клуб Боруй. През 2003 г. той сменя собственика си и се преименува на Берое АКБ. В началото на 2004 г. отборът се премества в Раднево и променя името си на АКБ Миньор, като наследява традициите на местния Марица-изток, носил през отделни периоди и имената Левски и Миньор. От 2006 г. премахва абревиатурата АКБ и се преименува на Миньор.

Клубни цветове: жълт и черен.

Прозвище: “миньорите”.

Адрес: Раднево 6260, ул. "Васил Левски" 1.
Телефон: (+359 417) 82032.
E-mail: -

Клубни върхове:
пето място в Източна “Б” група: 2005/06 г. (като АКБ Миньор).
осминафиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2005/06 г. (като АКБ Миньор).
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1988/89 г. (като Марица-изток).

Миньор (Раднево)

Югоизточна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
11.08.2017 18:00 1 кръг Д Гигант (Съединение) 1:0
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:2
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Евроколеж (Пловдив) 7:3
30.08.2017 18:00 4 кръг Г Арда (Кърджали) 0:1
02.09.2017 17:00 5 кръг Д Карнобат (Карнобат) 3:2
09.09.2017 17:00 6 кръг Г Раковски 2011 (Раковски) 2:0
16.09.2017 17:00 7 кръг Д Ямбол 1915 (Ямбол) 1:0
22.09.2017 17:00 8 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) 1:2
30.09.2017 17:00 9 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) 4:0
07.10.2017 16:00 10 кръг Г Свиленград 1921 (Свиленград) 3:3
14.10.2017 16:00 11 кръг Д Тунджа 2006 (Ягода) 6:2
22.10.2017 16:00 12 кръг Г Левски (Карлово) 0:1
29.10.2017 14:30 13 кръг Д Верея II (Стара Загора) 5:0
04.11.2017 14:30 14 кръг Д Загорец (Нова Загора) 1:1
11.11.2017 15:00 15 кръг Г Сокол (Марково) 2:2
18.11.2017 14:30 16 кръг Д Атлетик (Куклен) 2:1
25.11.2017 14:30 17 кръг Г Розова долина (Казанлък) 1:1
24.02.2018 14:00 18 кръг Г Гигант (Съединение) 0:2
28.03.2018 17:00 19 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 2:0
10.03.2018 15:00 20 кръг Г Евроколеж (Пловдив) 1:1
17.03.2018 15:00 21 кръг Д Арда (Кърджали) 0:0
25.04.2018 17:00 22 кръг Г Карнобат (Карнобат) 1:0
31.03.2018 16:00 23 кръг Д Раковски 2011 (Раковски) 3:1
05.04.2018 17:00 24 кръг Г Ямбол 1915 (Ямбол) 1:2
14.04.2018 17:00 25 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) 2:1
18.04.2018 17:00 26 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 0:1
21.04.2018 17:00 27 кръг Д Свиленград 1921 (Свиленград) 3:0
29.04.2018 17:00 28 кръг Г Тунджа 2006 (Ягода) 3:0
05.05.2018 18:00 29 кръг Д Левски (Карлово) 4:0
09.05.2018 18:00 30 кръг Г Верея II (Стара Загора) 1:1
12.05.2018 18:00 31 кръг Г Загорец (Нова Загора) 0:1
19.05.2018 18:00 32 кръг Д Сокол (Марково) 2:0
26.05.2018 18:00 33 кръг Г Атлетик (Куклен) -:-
02.06.2018 18:00 34 кръг Д Розова долина (Казанлък) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Арда (Кърджали) 32 29 3 0 133:7 90
2 Загорец (Нова Загора) 32 20 5 7 61:25 65
3 Миньор (Раднево) 32 17 7 8 62:31 58
4 Розова долина (Казанлък) 32 16 5 11 58:39 53
5 Атлетик (Куклен) 32 16 5 11 52:47 53
Купа на България (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Стара Загора/Сливен/Бургас/Ямбол / Финал
23.08.2017 18:00 - Г Загорец (Нова Загора) 0:3
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Стара Загора / 1/2 финали
04.10.2017 16:00 - Д Розова долина (Казанлък) 0:0
Област Стара Загора / Финал
11.10.2017 16:00 - Д Верея II (Стара Загора) 1:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
26.07.2017 18:00 - Г Карнобат (Карнобат) 1:2
03.08.2017 18:00 - Д Ямбол 1915 (Ямбол) 1:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
20.01.2018 11:00 - Г Локомотив 1926 /юн.ст./ (Пд) 3:0
27.01.2018 14:00 - Г Розова долина (Казанлък) 0:3

Миньор (Раднево)

ЮСВ: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
21.09.2017 15:00 1 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 3:4
28.09.2017 15:00 2 кръг Г Тунджа 2006 (Ягода) 3:0
05.10.2017 15:00 3 кръг Д Верея (Стара Загора) 0:7
12.10.2017 15:00 4 кръг Г Арсенал (Казанлък) 0:1
19.10.2017 15:00 5 кръг Д Ботев (Гълъбово) 5:0
26.10.2017 15:00 6 кръг Г ПССГ Чирпан (Чирпан) 8:0
02.11.2017 15:00 7 кръг Д Чирпан (Чирпан) 1:7
09.11.2017 15:00 8 кръг Д Мъглиж (Мъглиж) 0:0
16.11.2017 15:00 9 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:3
15.03.2018 15:00 10 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 1:2
22.03.2018 15:00 11 кръг Д Тунджа 2006 (Ягода) 3:0
29.03.2018 15:00 12 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:6
12.04.2018 15:00 13 кръг Д Арсенал (Казанлък) 0:2
19.04.2018 15:00 14 кръг Г Ботев (Гълъбово) 1:1
24.05.2018 17:00 15 кръг Д ПССГ Чирпан (Чирпан) 8:0
03.05.2018 15:00 16 кръг Г Чирпан (Чирпан) 0:3
10.05.2018 15:00 17 кръг Г Мъглиж (Мъглиж) 3:0
17.05.2018 15:00 18 кръг Д Розова долина (Казанлък) 0:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Арсенал (Казанлък) 18 12 2 4 57:10 38
5 Розова долина (Казанлък) 18 12 1 5 76:22 37
6 Миньор (Раднево) 18 6 2 10 36:38 20
7 Ботев (Гълъбово) 18 5 1 12 28:84 16
8 Мъглиж (Мъглиж) 18 4 1 13 29:57 13

Миньор (Раднево)

Деца: Стара Загора - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2017 10:00 1 кръг Г Ботев (Гълъбово) 2:4
30.09.2017 10:00 2 кръг Д Единство (Гурково) 3:0
07.10.2017 10:00 3 кръг Г Локомотив (Стара Загора) 1:0
14.10.2017 10:00 4 кръг Д Загорец (Нова Загора) 2:0
21.10.2017 10:00 5 кръг Г Респект (Хасково) 2:1
28.10.2017 10:00 6 кръг Д Розова долина (Казанлък) 0:3
04.11.2017 10:00 7 кръг Г Тунджа 2006 (Ягода) 2:2
11.11.2017 10:00 8 кръг Г Чирпан (Чирпан) 2:3
18.11.2017 10:00 9 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 1:1
25.11.2017 10:00 10 кръг Г Арсенал (Казанлък) 2:2
02.12.2017 10:00 11 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:7
01.05.2018 10:00 12 кръг Д Ботев (Гълъбово) 5:0
24.05.2018 10:00 13 кръг Г Единство (Гурково) 4:1
24.03.2018 10:00 14 кръг Д Локомотив (Стара Загора) 1:0
31.03.2018 10:00 15 кръг Г Загорец (Нова Загора) 5:1
14.04.2018 10:00 16 кръг Д Респект (Хасково) 0:0
21.04.2018 10:00 17 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:3
28.04.2018 10:00 18 кръг Д Тунджа 2006 (Ягода) 3:0
04.05.2018 10:00 19 кръг Д Чирпан (Чирпан) 3:0
12.05.2018 10:00 20 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 1:5
отложен 21 кръг Д Арсенал (Казанлък) -:-
26.05.2018 10:00 22 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Сливен 2000 (Сливен) 20 13 3 4 71:29 42
4 Локомотив (Стара Загора) 21 12 0 9 56:33 36
5 Миньор (Раднево) 20 10 4 6 41:33 34
6 Чирпан (Чирпан) 21 11 1 9 58:63 34
7 Ботев (Гълъбово) 21 9 0 12 43:89 27

Миньор (Раднево)

ДПГ13: Стара Загора - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
23.09.2017 12:00 1 кръг Д Респект (Хасково) 1:11
30.09.2017 12:00 2 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) 0:10
07.10.2017 12:00 3 кръг Д Розова долина (Казанлък) 0:12
14.10.2017 12:00 4 кръг Г Арсенал (Казанлък) 2:6
21.10.2017 12:00 5 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:18
28.10.2017 12:00 6 кръг Г Верея (Стара Загора) 0:6
04.11.2017 12:00 7 кръг Д Хасково (Хасково) 0:7
11.11.2017 12:00 8 кръг Д Мъглиж (Мъглиж) 0:7
18.11.2017 12:00 9 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) 1:4
25.11.2017 12:00 10 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) 0:3
02.12.2017 12:00 11 кръг Г Берое II (Стара Загора) 0:8
16.05.2018 12:00 12 кръг Г Респект (Хасково) 1:10
24.05.2018 12:00 13 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 0:5
25.04.2018 12:00 14 кръг Г Розова долина (Казанлък) 0:3
31.03.2018 12:00 15 кръг Д Арсенал (Казанлък) 2:2
14.04.2018 12:00 16 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:19
22.04.2018 11:00 17 кръг Д Верея (Стара Загора) 0:16
28.04.2018 12:00 18 кръг Г Хасково (Хасково) 1:1
05.05.2018 12:00 19 кръг Г Мъглиж (Мъглиж) 1:11
12.05.2018 12:00 20 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 0:7
19.05.2018 12:00 21 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) 0:11
26.05.2018 12:00 22 кръг Д Берое II (Стара Загора) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Димитровград 1947 (Димитровград) 20 7 4 9 44:34 25
9 Сливен 2000 (Сливен) 21 6 1 14 37:131 19
10 Арсенал (Казанлък) 21 3 3 15 27:116 12
11 Хасково (Хасково) 21 3 1 17 28:86 10
12 Миньор (Раднево) 21 0 2 19 9:177 2

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:09 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Трета лига 15 място
2015/2016 "В" група 16 място
2014/2015 "В" група 6 място
2013/2014 "В" група 8 място
2012/2013 А ОФГ СЗ 1 място
2011/2012 неизвестно -
2010/2011 неизвестно -
2009/2010 "Б" група 14 място
2008/2009 "Б" група 10 място
2007/2008 "Б" група 11 място

Месечна ранглиста

Интернет страници

 » няма интернет страници