Славия 1913 (София)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създаден е 10 април 1913 г. - след обединение на кварталните спортни клубове Развитие (1909 г.) и Ботев (1910 г.), съществували в района около Руски паметник.

Имена: Славия (от учредяването си до 1945 г.), Славия 45 (през 1945 г. - след обединение с България и Бежанец), Славия (от 1946 до 1949 г.), Строител (от 1949 до 1950 г.), Ударник (от 1951 до 1957 г.), Славия (от 1957 до 1969 г.), ЖСК Славия (от 1969 г. - след обединение с Локомотив), Славия (от 1971 г.). През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Славия, който започва да се развива самостоятелно. От 4 август 1999 г. добавя към името си годината 1913.

Клубни цветове: бял и черен.

Прозвище: “белите”.

Адрес: София 1618, ул. "Коломан" 1.
Телефон: (+359 2) 8569197.
E-mail: info@pfkslavia.com.

Клубни върхове:
трето място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига, от 2016 г. - Първа лига).
7 пъти шампион на България: 1928, 1930, 1936, 1938/39, 1941, 1943 и 1995/96 г.
12 пъти носител на Националната купа: 4 пъти на Царската купа - 1928, 1930, 1936 и 1943 г. (в качеството си на държавен първенец), 6 пъти на Купата на Съветската армия - 1952 (като Ударник), 1962/63, 1963/64, 1965/66, 1974/75, 1979/80 г. и два пъти на Купата на България - 1995/96 и 2017/18 г.
полуфиналист в турнира за Купата на националните купи: 1966/67 г.
два пъти носител на Балканската клубна купа: 1986 и 1988 г.

В
14.03.1976 (48 г.)
В
09.07.2002 (22 г.)
В
06.12.1996 (27 г.)
Зд
01.01.1999 (25 г.)
Зц
02.06.1997 (27 г.)
Зц
05.06.2003 (21 г.)
Зц
27.10.1988 (35 г.)
Зц
24.09.2005 (18 г.)
Зл
14.09.2000 (23 г.)
Хо
06.04.1991 (33 г.)
Хц
23.05.2005 (19 г.)
Хц
29.03.2003 (21 г.)
Хл
30.01.2001 (23 г.)
Хп
15.04.1988 (36 г.)
Хп
28.05.1991 (33 г.)
Кд
19.07.1997 (27 г.)
Кд
17.01.1996 (28 г.)
Кд
07.12.2005 (18 г.)
Кд
15.06.2006 (18 г.)
Кл
25.03.1994 (30 г.)
Кл
26.07.2006 (17 г.)
Н
26.12.1994 (29 г.)
Н
23.10.2003 (20 г.)
Н
07.02.2001 (23 г.)
Н
24.05.2000 (24 г.)
Н
01.08.2000 (23 г.)
треньори:
Т
15.06.1971 (53 г.)
ПТ
25.08.1973 (50 г.)
напуснали:
Кл
03.12.1998 (25 г.)
Хо
13.06.2001 (23 г.)

Славия 1913 (София)

Първа професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
Първа фаза
19.07.2024 21:15 1 кръг Г Крумовград (Крумовград) -:- Диема спорт
27.07.2024 21:15 2 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) -:- Диема спорт
03.08.2024 3 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
10.08.2024 4 кръг Д Спартак 1918 (Варна) -:-
17.08.2024 5 кръг Г ЦСКА (София) -:-
24.08.2024 6 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
31.08.2024 7 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
14.09.2024 8 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
21.09.2024 9 кръг Д Левски (София) -:-
28.09.2024 10 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
05.10.2024 11 кръг Д Черно море (Варна) -:-
19.10.2024 12 кръг Г Септември (София) -:-
26.10.2024 13 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
02.11.2024 14 кръг Г Ботев (Враца) -:-
09.11.2024 15 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
23.11.2024 16 кръг Д Крумовград (Крумовград) -:-
30.11.2024 17 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) -:-
04.12.2024 18 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
07.12.2024 19 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
08.02.2025 20 кръг Д ЦСКА (София) -:-
15.02.2025 21 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
22.02.2025 22 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
01.03.2025 23 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
08.03.2025 24 кръг Г Левски (София) -:-
15.03.2025 25 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
29.03.2025 26 кръг Г Черно море (Варна) -:-
02.04.2025 27 кръг Д Септември (София) -:-
05.04.2025 28 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
12.04.2025 29 кръг Д Ботев (Враца) -:-
18.04.2025 30 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Лудогорец 1945 (Разград) - 0 0 0 0:0 0
1 Септември (София) - 0 0 0 0:0 0
1 Славия 1913 (София) - 0 0 0 0:0 0
1 Спартак 1918 (Варна) - 0 0 0 0:0 0
1 ФК ЦСКА 1948 (София) - 0 0 0 0:0 0
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
26.06.2024 18:00 - Д Септември (София) 4:1
29.06.2024 18:00 - Д Беласица (Петрич) 1:0
03.07.2024 18:00 - Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:0
06.07.2024 11:00 - Г Марек 1915 (Дупница) 2:0
12.07.2024 19:00 - Д Спортист 2009 (Своге) 4:1

Славия 1913 II (София)

Югозападна Трета лига
Дата Фаза Противник Рез.
03.08.2024 18:00 1 кръг Д Вихрен (Сандански) -:-
10.08.2024 18:00 2 кръг Г Банско тийм (Банско) -:-
14.08.2024 18:00 3 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) -:-
17.08.2024 18:00 4 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 5 кръг
почива
31.08.2024 18:00 6 кръг Д ЦСКА III (София) -:-
04.09.2024 17:00 7 кръг Г Септември (Симитли) -:-
07.09.2024 17:00 8 кръг Д Пирин 22 II (Благоевград) -:-
14.09.2024 17:00 9 кръг Г Левски II (София) -:-
21.09.2024 17:00 10 кръг Д Септември II (София) -:-
28.09.2024 17:00 11 кръг Г Балкан 1929 (Ботевград) -:-
05.10.2024 16:00 12 кръг Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
12.10.2024 16:00 13 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
19.10.2024 16:00 14 кръг Д ФК ЦСКА 1948 III (София) -:-
26.10.2024 16:00 15 кръг Г Гранит (Владая) -:-
02.11.2024 14:00 16 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
09.11.2024 14:00 17 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
16.11.2024 14:00 18 кръг Д Оборище (Панагюрище) -:-
23.11.2024 14:00 19 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 20 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
- 21 кръг Д Банско тийм (Банско) -:-
- 22 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) -:-
- 23 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 24 кръг
почива
- 25 кръг Г ЦСКА III (София) -:-
- 26 кръг Д Септември (Симитли) -:-
- 27 кръг Г Пирин 22 II (Благоевград) -:-
- 28 кръг Д Левски II (София) -:-
- 29 кръг Г Септември II (София) -:-
- 30 кръг Д Балкан 1929 (Ботевград) -:-
- 31 кръг Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) -:-
- 32 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) -:-
- 33 кръг Г ФК ЦСКА 1948 III (София) -:-
- 34 кръг Д Гранит (Владая) -:-
- 35 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) -:-
- 36 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
- 37 кръг Г Оборище (Панагюрище) -:-
- 38 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Септември (Симитли) - 0 0 0 0:0 0
1 Септември II (София) - 0 0 0 0:0 0
1 Славия 1913 II (София) - 0 0 0 0:0 0
1 Сливнишки герой (Сливница) - 0 0 0 0:0 0
1 ФК ЦСКА 1948 III (София) - 0 0 0 0:0 0
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
13.07.2024 10:00 - Д Оборище (Панагюрище) 0:4


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Славия 1913 (София)

Стадион

Стадион "Александър Шаламанов"

Стадион "Александър Шаламанов",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия:03 сезона
"А" група:75 сезона
"Б" група:01 сезон

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

месец точки място
ноември 2019 46.946 10
октомври 2019 54.662 8
септември 2019 45.242 8
август 2019 47.214 8
май 2019 68.216 3
април 2019 31.249 17
март 2019 44.706 9
ноември 2018 42.206 9
октомври 2018 42.227 8
септември 2018 51.403 7
май 2018 26.196 18
април 2018 45.329 7
март 2018 38.987 9
ноември 2017 56.873 7
октомври 2017 46.575 8
септември 2017 58.899 5
август 2017 28.867 17
май 2017 64.649 3
април 2017 37.734 13
март 2017 38.059 12
ноември 2016 48.553 6
октомври 2016 31.378 16
септември 2016 58.922 4
август 2016 19.971 22
май 2016 69.302 3
април 2016 27.071 12
март 2016 48.586 4
ноември 2015 60.116 3
октомври 2015 25.059 16
август 2015 61.014 2
май 2015 54.368 5
април 2015 59.232 6
март 2015 35.756 9
декември 2014 43.640 8
октомври 2014 55.234 4
септември 2014 29.641 17
май 2014 39.589 10
април 2014 41.435 11
март 2014 40.706 11
декември 2013 45.180 7
ноември 2013 45.776 8
септември 2013 66.357 2
август 2013 35.401 13
май 2013 38.999 12
април 2013 46.829 7
март 2013 46.059 8
ноември 2012 55.230 4
октомври 2012 13.000 45
септември 2012 57.343 3
май 2012 37.391 11
април 2012 29.437 16
март 2012 49.998 5
ноември 2011 38.406 10
октомври 2011 57.779 4
септември 2011 59.549 4
август 2011 34.800 12
май 2011 10.485 65
април 2011 25.293 22
март 2011 33.477 13
ноември 2010 60.264 4
октомври 2010 26.494 21
септември 2010 44.261 10
август 2010 42.570 7
всички

Интернет страници