Малеш (Микрево)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Малеш съществува под това име от 1985 г.

Хроника: В село Микрево, най-многолюдното населено място в община Струмяни, футболът започва да се развива през 40-те години на миналия век. В отделни периоди неговият футболен отбор е носил различни имена: Миньор (1953 и 1954 г., по това време футболистите са се водели на работа в новооткритата мина „Славянка”), Урожай, Струма и др. От 1970 до 1991 г., когато селото е било присъединено към бившата Гара Огражден (днес село Струмяни), представителният футболният отбор на общинския център - Струма, играе своите срещи на стадиона от дясната страна по течението на реката, в квартал Микрево. През 1985 г. на основата на дружеството за физическа култура и спорт Струма (Струмяни) се образува футболен клуб Малеш, който започва да се развива самостоятелно. Той продължава да играе домакинските си мачове в Микрево, а от 1991 г. окончателно локализира седалището си в нововъзстановеното село.

Клубни цветове: син и червен.

Прозвище: -

Адрес: с. Микрево, общ. Струмяни, Спортна база.
Телефон/факс: -
E-mail: -

Клубни върхове:
девето място в Западна “Б” група: 2011/12 г.
осминафиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2010/11 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2006/07 г.

Малеш (Микрево)

"А" ОГ Благоевград
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2018 17:00 1 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 2:2
16.09.2018 17:00 2 кръг Г Левски 2008 (Крупник) 2:1
23.09.2018 17:00 3 кръг Д Места (Хаджидимово) 2:1
30.09.2018 17:00 4 кръг Г Планинец (Годлево) 7:0
07.10.2018 16:00 5 кръг Д Ураган 1970 (Горно Драглище) 1:0
14.10.2018 16:00 6 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 3:0
- 7 кръг
почива
28.10.2018 15:00 8 кръг Д Пирин 1941 II (Разлог) 6:2
04.11.2018 15:00 9 кръг Г Миньор 2016 (Елешница) 4:1
11.11.2018 15:00 10 кръг Д Стрела 2003 (Вълкосел) 3:0
18.11.2018 15:00 11 кръг Г Авангард (Бачево) 4:1
25.11.2018 15:00 12 кръг Д Белица 2015 (Белица) 5:2
02.12.2018 14:30 13 кръг Г Граничар (Копривлен) 0:0
24.02.2019 14:30 14 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 0:2
03.03.2019 15:00 15 кръг Д Левски 2008 (Крупник) 1:2
10.03.2019 15:00 16 кръг Г Места (Хаджидимово) 2:2
17.03.2019 15:00 17 кръг Д Планинец (Годлево) 4:2
24.03.2019 15:00 18 кръг Г Ураган 1970 (Горно Драглище) -:-
31.03.2019 15:00 19 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 20 кръг
почива
14.04.2019 16:00 21 кръг Г Пирин 1941 II (Разлог) -:-
21.04.2019 16:00 22 кръг Д Миньор 2016 (Елешница) -:-
05.05.2019 17:00 23 кръг Г Стрела 2003 (Вълкосел) -:-
12.05.2019 17:00 24 кръг Д Авангард (Бачево) -:-
19.05.2019 17:00 25 кръг Г Белица 2015 (Белица) -:-
26.05.2019 17:00 26 кръг Д Граничар (Копривлен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Перун 1978 (Кресна) 15 12 2 1 49:11 38
2 Малеш (Микрево) 16 11 3 2 46:18 36
3 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 16 11 2 3 46:17 35
4 Левски 2008 (Крупник) 15 9 0 6 37:29 27
5 Ураган 1970 (Горно Драглище) 16 8 2 6 29:29 26
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
10.02.2019 14:00 - Д Спортист 2009 (Своге) 0:3

Малеш (Микрево)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
08.09.2018 11:00 1 кръг Г Неврокоп (Гоце Делчев) 2:3
15.09.2018 11:00 2 кръг Д Места (Хаджидимово) 11:0
22.09.2018 11:00 3 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 1:1
29.09.2018 11:00 4 кръг Д Перун 1978 (Кресна) 7:2
06.10.2018 11:00 5 кръг Г Мечетата (Петрич) 2:1
13.10.2018 11:00 6 кръг Д Вихрен 1925 (Сандански) 3:0
20.10.2018 11:00 7 кръг Г Беласица (Петрич) 0:1
28.10.2018 11:00 8 кръг Д Пирин 2001 (Благоевград) 4:2
03.11.2018 11:00 9 кръг Г Банско (Банско) 4:3
10.11.2018 11:00 10 кръг Д Септември (Симитли) 11:0
17.11.2018 11:00 11 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) 2:1
- 12 кръг
почива
01.12.2018 11:00 13 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:2
09.03.2019 11:00 14 кръг Д Неврокоп (Гоце Делчев) 3:1
16.03.2019 11:00 15 кръг Г Места (Хаджидимово) 10:0
23.03.2019 11:00 16 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
30.03.2019 11:00 17 кръг Г Перун 1978 (Кресна) -:-
06.04.2019 11:00 18 кръг Д Мечетата (Петрич) -:-
13.04.2019 11:00 19 кръг Г Вихрен 1925 (Сандански) -:-
20.04.2019 11:00 20 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
27.04.2019 11:00 21 кръг Г Пирин 2001 (Благоевград) -:-
04.05.2019 11:00 22 кръг Д Банско (Банско) -:-
11.05.2019 11:00 23 кръг Г Септември (Симитли) -:-
18.05.2019 11:00 24 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) -:-
- 25 кръг
почива
01.06.2019 11:00 26 кръг Г Пирин (Благоевград) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Вихрен 1925 (Сандански) 14 9 4 1 56:12 31
2 Беласица (Петрич) 13 10 1 2 39:7 31
3 Малеш (Микрево) 14 10 1 3 61:17 31
4 Неврокоп (Гоце Делчев) 14 8 4 2 31:12 28
5 Мечетата (Петрич) 14 8 2 4 51:12 26

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:02 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 А ОФГ БЛ 8 място
2016/2017 А ОФГ БЛ 4 място
2015/2016 А ОФГ БЛ 1 място
2014/2015 А ОФГ БЛ 3 място
2012/2013 А ОФГ БЛ 6 място
2011/2012 "Б" група 9 място
2010/2011 "Б" група 10 място
2009/2010 "В" група 1 място
2008/2009 "В" група 2 място
2007/2008 "В" група 3 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2012 3.935 89
април 2012 28.677 17
март 2012 21.493 26
ноември 2011 20.253 29
октомври 2011 5.075 92
септември 2011 20.838 24
август 2011 9.131 73
май 2011 18.165 33
април 2011 30.816 15
март 2011 7.156 87
ноември 2010 20.894 27
октомври 2010 28.928 17
септември 2010 32.915 16
август 2010 15.548 42
всички

Интернет страници