Малеш (Микрево)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Малеш съществува под това име от 1985 г.

Хроника: В село Микрево, най-многолюдното населено място в община Струмяни, футболът започва да се развива през 40-те години на миналия век. В отделни периоди неговият футболен отбор е носил различни имена: Миньор (1953 и 1954 г., по това време футболистите са се водели на работа в новооткритата мина „Славянка”), Урожай, Струма и др. От 1970 до 1991 г., когато селото е било присъединено към бившата Гара Огражден (днес село Струмяни), представителният футболният отбор на общинския център - Струма, играе своите срещи на стадиона от дясната страна по течението на реката, в квартал Микрево. През 1985 г. на основата на дружеството за физическа култура и спорт Струма (Струмяни) се образува футболен клуб Малеш, който започва да се развива самостоятелно. Той продължава да играе домакинските си мачове в Микрево, а от 1991 г. окончателно локализира седалището си в нововъзстановеното село.

Клубни цветове: син и червен.

Прозвище: -

Адрес: с. Микрево, общ. Струмяни, Спортна база.
Телефон/факс: -
E-mail: -

Клубни върхове:
девето място в Западна “Б” група: 2011/12 г.
осминафиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2010/11 г.
носител на Купата на Аматьорската футболна лига: 2006/07 г.

Малеш (Микрево)

"А" ОГ Благоевград - подгрупа "Струма"
Дата Фаза Противник Рез.
03.09.2023 17:00 1 кръг Д Светкавица (Митино) 0:2
10.09.2023 17:00 2 кръг Г Орел (Лебница) 2:6
17.09.2023 17:00 3 кръг Д Левски 2008 (Крупник) 4:2
24.09.2023 17:00 4 кръг Г Левуново 2014 (Левуново) 5:0
01.10.2023 16:00 5 кръг Д Спартак (Склаве) 0:1
18.02.2024 14:00 6 кръг Г Рилци 2006 (Рилци) 1:5
15.10.2023 16:00 7 кръг Д Вихрен II (Сандански) 2:1
22.10.2023 16:00 8 кръг Г Перун 1978 (Кресна) 4:5
отложен 9 кръг Д Ветрен (Полена) -:-
12.11.2023 15:00 10 кръг Г Локомотив (Дамяница) 2:3
19.11.2023 15:00 11 кръг Д Долно Осеново (Долно Осеново) 1:3
отложен 12 кръг Г Спортист (Падеш) -:-
- 13 кръг
почива
25.02.2024 14:00 14 кръг Г Светкавица (Митино) 3:3
03.03.2024 15:00 15 кръг Д Орел (Лебница) -:-
10.03.2024 15:00 16 кръг Г Левски 2008 (Крупник) -:-
17.03.2024 15:00 17 кръг Д Левуново 2014 (Левуново) -:-
24.03.2024 15:00 18 кръг Г Спартак (Склаве) -:-
31.03.2024 15:00 19 кръг Д Рилци 2006 (Рилци) -:-
07.04.2024 16:00 20 кръг Г Вихрен II (Сандански) -:-
14.04.2024 16:00 21 кръг Д Перун 1978 (Кресна) -:-
21.04.2024 16:00 22 кръг Г Ветрен (Полена) -:-
28.04.2024 16:00 23 кръг Д Локомотив (Дамяница) -:-
11.05.2024 17:00 24 кръг Г Долно Осеново (Долно Осеново) -:-
19.05.2024 17:00 25 кръг Д Спортист (Падеш) -:-
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Долно Осеново (Долно Осеново) 12 4 1 7 18:27 13
10 Светкавица (Митино) 13 3 3 7 26:41 12
11 Малеш (Микрево) 11 3 1 7 24:31 10
12 Левуново 2014 (Левуново) 13 3 1 9 14:33 10
13 Вихрен II (Сандански) 11 2 1 8 18:29 7
Купа на Аматьорската футболна лига (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Благоевград / Първи кръг
20.09.2023 16:00 - Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 1:8

Малеш (Микрево)

ЮМВ: Кюстендил - Зонална група - зона II
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2023 13:00 1 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) 0:8
15.09.2023 17:00 2 кръг Д Вихрен (Сандански) 0:1
22.09.2023 11:00 3 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 1:3
29.09.2023 17:00 4 кръг Д Септември (Симитли) 0:1
06.10.2023 14:30 5 кръг Г ФК Спортист 1959 (Падеш) 3:4
13.10.2023 16:00 6 кръг Д Орлетата (Благоевград) 2:3
20.10.2023 15:00 7 кръг Г Миньор (Перник) 0:3
03.11.2023 14:00 8 кръг Д Беласица (Петрич) 3:1
11.11.2023 11:00 9 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:7
09.03.2024 13:00 10 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) -:-
16.03.2024 13:00 11 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
23.03.2024 13:00 12 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
30.03.2024 13:00 13 кръг Г Септември (Симитли) -:-
06.04.2024 13:00 14 кръг Д ФК Спортист 1959 (Падеш) -:-
13.04.2024 13:00 15 кръг Г Орлетата (Благоевград) -:-
20.04.2024 13:00 16 кръг Д Миньор (Перник) -:-
27.04.2024 13:00 17 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
11.05.2024 13:00 18 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Беласица (Петрич) 9 3 2 4 16:21 11
7 Вихрен (Сандански) 9 3 1 5 11:16 10
8 Орлетата (Благоевград) 9 3 1 5 10:24 10
9 ФК Спортист 1959 (Падеш) 9 1 1 7 7:31 4
10 Малеш (Микрево) 9 1 0 8 9:31 3

Малеш (Микрево)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
10.09.2023 11:00 1 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 10:1
13.09.2023 17:00 2 кръг Г Пирин (Благоевград) 0:1
16.09.2023 11:00 3 кръг Д Места 1929 (Хаджидимово) 21:0
23.09.2023 11:00 4 кръг Г Орлетата (Благоевград) 2:0
27.09.2023 16:00 5 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 12:0
01.10.2023 11:00 6 кръг Г Хлапетата (Благоевград) 2:1
- 7 кръг
почива
14.10.2023 11:00 8 кръг Д ФК Спортист 1959 (Падеш) 8:0
21.10.2023 11:00 9 кръг Г Беласица (Петрич) 8:2
02.12.2023 11:00 10 кръг Д Вихрен (Сандански) 1:0
12.11.2023 11:00 11 кръг Г Банско тийм (Банско) 3:1
18.11.2023 11:00 12 кръг Д Левски 2008 (Крупник) 8:1
отложен 13 кръг Г Неврокоп 1 (Гоце Делчев) -:-
03.03.2024 11:00 14 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
09.03.2024 11:00 15 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
16.03.2024 11:00 16 кръг Г Места 1929 (Хаджидимово) -:-
23.03.2024 11:00 17 кръг Д Орлетата (Благоевград) -:-
30.03.2024 11:00 18 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
03.04.2024 11:00 19 кръг Д Хлапетата (Благоевград) -:-
- 20 кръг
почива
13.04.2024 11:00 21 кръг Г ФК Спортист 1959 (Падеш) -:-
20.04.2024 11:00 22 кръг Д Беласица (Петрич) -:-
27.04.2024 11:00 23 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
12.05.2024 11:00 24 кръг Д Банско тийм (Банско) -:-
18.05.2024 11:00 25 кръг Г Левски 2008 (Крупник) -:-
25.05.2024 11:00 26 кръг Д Неврокоп 1 (Гоце Делчев) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Малеш (Микрево) 11 10 0 1 75:7 30
2 Пирин (Благоевград) 12 9 2 1 26:8 29
3 Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 11 9 1 1 32:8 28
4 Орлетата (Благоевград) 11 8 2 1 50:12 26
5 Банско тийм (Банско) 12 8 0 4 46:12 24

Малеш (Микрево)

ДПГ13: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
17.09.2023 11:00 1 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:5
24.09.2023 11:00 2 кръг Д Септември (Симитли) 2:1
30.09.2023 11:00 3 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 6:1
- 4 кръг
почива
отложен 5 кръг Г Калабак (Самуилово) -:-
22.10.2023 11:00 6 кръг Д Беласица (Петрич) 2:0
25.11.2023 11:00 7 кръг Г Орлетата (Благоевград) 0:3
12.11.2023 11:00 8 кръг Г Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 1:6
19.11.2023 11:00 9 кръг Д Вихрен (Сандански) 8:0
17.03.2024 10:30 10 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
24.03.2024 11:00 11 кръг Г Септември (Симитли) -:-
30.03.2024 11:00 12 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 13 кръг
почива
14.04.2024 11:00 14 кръг Д Калабак (Самуилово) -:-
21.04.2024 11:00 15 кръг Г Беласица (Петрич) -:-
27.04.2024 11:00 16 кръг Д Орлетата (Благоевград) -:-
12.05.2024 11:00 17 кръг Д Неврокоп 1 (Гоце Делчев) -:-
19.05.2024 11:00 18 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Орлетата (Благоевград) 8 8 0 0 57:5 24
2 Пирин (Благоевград) 8 7 0 1 39:13 21
3 Малеш (Микрево) 7 4 0 3 21:16 12
4 Беласица (Петрич) 8 3 2 3 14:16 11
5 Септември (Симитли) 8 2 2 4 9:25 8

Клубна емблема

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група: -
"Б" група:02 сезона

Последните 10 сезона

2022/2023 А ОФГ БЛ 4 място
2021/2022 А ОФГ БЛ 6 място
2020/2021 А ОФГ БЛ 6 място
2019/2020 - -
2018/2019 А ОФГ БЛ 3 място
2017/2018 А ОФГ БЛ 8 място
2016/2017 А ОФГ БЛ 4 място
2015/2016 А ОФГ БЛ 1 място
2014/2015 А ОФГ БЛ 3 място
2012/2013 А ОФГ БЛ 6 място
2011/2012 "Б" група 9 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2012 3.935 89
април 2012 28.677 17
март 2012 21.493 26
ноември 2011 20.253 29
октомври 2011 5.075 92
септември 2011 20.838 24
август 2011 9.131 73
май 2011 18.165 33
април 2011 30.816 15
март 2011 7.156 87
ноември 2010 20.894 27
октомври 2010 28.928 17
септември 2010 32.915 16
август 2010 15.548 42
всички

Интернет страници