Беласица (Петрич)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Беласица, чието име и база наследява настоящият клуб, създаден през 2001 г., съществува под това название от 1957 г.

Хроника: През отделни периоди в Петрич са съществували различни футболни отбори: Мануш войвода (1923 г.), Любен Весов (1928 г.), Македония (1931 г.) и др. След 1944 г. стартират поредица от реформи. На 14 март 1946 г. трите физкултурни дружества в града - Любен Весов, Спартак и Антон Попов, са обединени под името Илинден. През 1948 г. то е преименувано на Спартак. В края на 1949 г. следват нови промени. Обособени са няколко доброволни спортни организации на ведомствен принцип - Червено знаме, Строител, Торпедо, Спартак и др. В 1957 г. всички те, без Спартак, са обединени под името дружество за физическа култура и спорт Беласица. През 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Беласица. В 2001 г. Хебър 1920 (Пазарджик) премества седалището си в Петрич, за да се обедини с представителния местен тим. Двата отбора прекратяват съществуването си, а новият футболен клуб приема името на Беласица.

Клубни цветове: бял и червен.

Прозвище: “комитите”.

Адрес: Петрич 2850, ул. “Стадионска” 2, ст. “Цар Самуил”.
Телефон: (+359 745) 23554.
E-mail: pfcbelasitsa@abv.bg.

Клубни върхове:
шесто място в “А” група: 2005/06 г.
полуфиналист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1980/81 г.

Беласица (Петрич)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
15.07.2023 18:30 1 кръг Д Спортист 2009 (Своге) 3:1
20.07.2023 18:30 2 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) 1:2 Диема спорт
29.07.2023 20:00 3 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 1:1
04.08.2023 18:00 4 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 0:1
15.08.2023 18:30 5 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 0:0 Диема спорт
20.08.2023 18:00 6 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 2:0
29.08.2023 18:00 7 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 0:2 Диема спорт
03.09.2023 17:00 8 кръг Д Дунав от Русе (Русе) 0:1
18.09.2023 17:00 9 кръг Г Септември (София) 0:2
23.09.2023 17:00 10 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) 1:1
27.09.2023 17:00 11 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:1
03.10.2023 17:30 12 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 1:0 Диема спорт
08.10.2023 16:00 13 кръг Г Черноморец (Балчик) 3:1
20.10.2023 16:00 14 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:1
27.10.2023 16:00 15 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 1:4
03.11.2023 14:30 16 кръг Д Спартак (Плевен) 0:2
10.11.2023 14:30 17 кръг Г ФК ЦСКА 1948 II (София) 0:0
25.11.2023 14:30 18 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 1:1
02.12.2023 14:00 19 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) 0:0
10.12.2023 14:00 20 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 3:1
17.02.2024 14:00 21 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 4:0
25.02.2024 12:00 22 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:1 Диема спорт
02.03.2024 15:30 23 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
09.03.2024 24 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) -:-
16.03.2024 25 кръг Г Дунав от Русе (Русе) -:-
30.03.2024 26 кръг Д Септември (София) -:-
06.04.2024 27 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) -:-
13.04.2024 28 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
20.04.2024 29 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
27.04.2024 30 кръг Д Черноморец (Балчик) -:-
04.05.2024 31 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
11.05.2024 32 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
18.05.2024 33 кръг Г Спартак (Плевен) -:-
25.05.2024 34 кръг Д ФК ЦСКА 1948 II (София) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Черноморец 1919 (Бургас) 22 7 6 9 21:25 27
13 Дунав от Русе (Русе) 22 7 6 9 16:24 27
14 Беласица (Петрич) 22 6 6 10 21:23 24
15 Спортист 2009 (Своге) 22 5 8 9 21:29 23
16 Марица 1921 (Пловдив) 22 7 1 14 19:30 22
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
09.09.2023 16:00 - Г Септември 98 (Тервел) 0:1
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
28.06.2023 18:15 - Г Локомотив София 1929 (София) 0:3
01.07.2023 21:00 - Г Пирин (Благоевград) 1:4
05.07.2023 18:30 - Г Септември (София) 1:2
08.07.2023 18:00 - Г Миньор (Перник) 0:0
12.07.2023 09:30 - Д Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 3:0
19.11.2023 15:00 - Д Беласица (Струмица, Мак, 2) 2:2
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
20.01.2024 14:00 - Д Вихрен (Сандански) 2:2
24.01.2024 14:00 - Д Струмска слава 1927 (Радомир) 2:2
07.02.2024 14:00 - Д ФК ЦСКА 1948 II (София) 0:1
10.02.2024 14:00 - Г Пирин (Благоевград) 0:1

Беласица (Петрич)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
26.07.2023 18:00 - Г Пирин 1941 (Разлог) 0:6
ЮСВ: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
03.09.2023 11:00 2 кръг Д Академия за футболно развитие (Сф) 1:5
10.09.2023 14:00 3 кръг Г УФК Ботев (София) 1:4
17.09.2023 14:00 4 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 2:0
21.09.2023 14:00 5 кръг Г Локомотив София 1929 (София) 0:2
24.09.2023 14:00 6 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 0:1
01.10.2023 14:00 7 кръг Г Миньор (Перник) 1:0
08.10.2023 14:00 8 кръг Д Национал (София) 4:1
13.10.2023 14:00 9 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:0
22.10.2023 14:00 10 кръг Д РД Спорт (София) 3:0
30.10.2023 14:00 11 кръг Г Септември (Симитли) 0:2
06.11.2023 14:00 12 кръг Д Септември (София) 2:5
12.11.2023 12:00 13 кръг Г Спортист 13 (София) 4:0
17.11.2023 14:00 14 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 2:0
24.11.2023 14:00 15 кръг Г Чавдар (Етрополе) 1:1
- 16 кръг
почива
28.02.2024 13:00 17 кръг Г Академия за футболно развитие (Сф) -:-
03.03.2024 14:00 18 кръг Д УФК Ботев (София) -:-
10.03.2024 14:00 19 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
17.03.2024 12:00 20 кръг Д Локомотив София 1929 (София) -:-
24.03.2024 14:00 21 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
31.03.2024 14:00 22 кръг Д Миньор (Перник) -:-
04.04.2024 14:00 23 кръг Г Национал (София) -:-
07.04.2024 14:00 24 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
14.04.2024 15:00 25 кръг Г РД Спорт (София) -:-
21.04.2024 14:00 26 кръг Д Септември (Симитли) -:-
28.04.2024 14:00 27 кръг Г Септември (София) -:-
02.05.2024 14:00 28 кръг Д Спортист 13 (София) -:-
12.05.2024 14:00 29 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
19.05.2024 14:00 30 кръг Д Чавдар (Етрополе) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 РД Спорт (София) 16 8 1 7 30:32 25
7 УФК Ботев (София) 16 7 3 6 30:33 24
8 Беласица (Петрич) 14 7 1 6 22:21 22
9 Национал (София) 16 6 2 8 24:31 20
10 Чавдар (Етрополе) 16 5 4 7 23:31 19

Беласица (Петрич)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
18.10.2023 12:00 1-ви мач Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:5
25.10.2023 10:30 реванш Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Югозападна България / Финали
27.09.2023 14:00 - Г Локомотив София 1929 (София) 2:2

Беласица (Петрич)

ЮМВ: Кюстендил - Зонална група - зона II
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2023 13:00 1 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 1:1
16.09.2023 13:00 2 кръг Д ФК Спортист 1959 (Падеш) 4:1
23.09.2023 13:00 3 кръг Г Миньор (Перник) 1:0
30.09.2023 13:00 4 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 0:6
06.10.2023 11:00 5 кръг Г Вихрен (Сандански) 3:3
14.10.2023 13:00 6 кръг Д Септември (Симитли) 4:3
21.10.2023 13:00 7 кръг Г Орлетата (Благоевград) 1:2
03.11.2023 14:00 8 кръг Г Малеш (Микрево) 1:3
11.11.2023 13:00 9 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 1:2
09.03.2024 13:00 10 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
16.03.2024 13:00 11 кръг Г ФК Спортист 1959 (Падеш) -:-
23.03.2024 13:00 12 кръг Д Миньор (Перник) -:-
30.03.2024 13:00 13 кръг Г Марек 1915 (Дупница) -:-
06.04.2024 13:00 14 кръг Д Вихрен (Сандански) -:-
13.04.2024 13:00 15 кръг Г Септември (Симитли) -:-
20.04.2024 13:00 16 кръг Д Орлетата (Благоевград) -:-
27.04.2024 13:00 17 кръг Д Малеш (Микрево) -:-
11.05.2024 11:00 18 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 9 5 1 3 16:16 16
5 Септември (Симитли) 9 4 0 5 14:24 12
6 Беласица (Петрич) 9 3 2 4 16:21 11
7 Вихрен (Сандански) 9 3 1 5 11:16 10
8 Орлетата (Благоевград) 9 3 1 5 10:24 10

Беласица (Петрич)

Деца: София (столица) - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
02.09.2023 11:00 1 кръг Д Септември (София) 1:3
09.09.2023 13:00 2 кръг Д Витоша 13 (София) 3:5
16.09.2023 13:00 3 кръг Г Елит София (София) 0:2
23.09.2023 13:00 4 кръг Д Кюстендил (Кюстендил) 1:2
29.09.2023 15:00 5 кръг Г Левски Раковски (София) 1:3
07.10.2023 13:00 6 кръг Д Локомотив София 1929 (София) 2:1
14.10.2023 13:00 7 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:0
21.10.2023 13:00 8 кръг Д Миньор (Перник) 0:3
26.10.2023 16:00 9 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:6
29.11.2023 12:00 10 кръг Д ФК ЦСКА 1948 (София) 1:1
11.11.2023 13:00 11 кръг Г Сердика (София) 0:2
18.11.2023 13:00 12 кръг Д Спортист 13 (София) 1:3
25.11.2023 13:00 13 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:4
02.03.2024 13:00 14 кръг Г Септември (София) -:-
09.03.2024 13:00 15 кръг Г Витоша 13 (София) -:-
16.03.2024 13:00 16 кръг Д Елит София (София) -:-
23.03.2024 13:00 17 кръг Г Кюстендил (Кюстендил) -:-
30.03.2024 13:00 18 кръг Д Левски Раковски (София) -:-
06.04.2024 13:00 19 кръг Г Локомотив София 1929 (София) -:-
13.04.2024 13:00 20 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
20.04.2024 13:00 21 кръг Г Миньор (Перник) -:-
27.04.2024 13:00 22 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
01.05.2024 13:00 23 кръг Г ФК ЦСКА 1948 (София) -:-
11.05.2024 13:00 24 кръг Д Сердика (София) -:-
18.05.2024 13:00 25 кръг Г Спортист 13 (София) -:-
25.05.2024 13:00 26 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
10 Сердика (София) 13 4 3 6 17:27 15
11 Спортист 13 (София) 13 3 3 7 17:33 12
12 Беласица (Петрич) 13 2 1 10 13:35 7
13 Марек 1915 (Дупница) 13 2 1 10 14:37 7
14 Елит София (София) 13 1 1 11 12:58 4

Беласица (Петрич)

Деца: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
09.09.2023 11:00 1 кръг Д Левски 2008 (Крупник) 11:1
13.09.2023 17:00 2 кръг Г Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 1:6
17.09.2023 11:00 3 кръг Д Пирин 1941 (Разлог) 3:4
29.11.2023 11:00 4 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:1
27.09.2023 16:00 5 кръг Д Места 1929 (Хаджидимово) 3:0
отложен 6 кръг Г Орлетата (Благоевград) -:-
07.10.2023 11:00 7 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) 3:0
15.10.2023 11:00 8 кръг Г Хлапетата (Благоевград) 1:1
21.10.2023 11:00 9 кръг Д Малеш (Микрево) 2:8
02.12.2023 11:00 10 кръг Г ФК Спортист 1959 (Падеш) 1:3
- 11 кръг
почива
18.11.2023 11:00 12 кръг Д Вихрен (Сандански) 1:4
26.11.2023 11:00 13 кръг Г Банско тийм (Банско) 0:4
02.03.2024 11:00 14 кръг Г Левски 2008 (Крупник) -:-
09.03.2024 11:00 15 кръг Д Неврокоп 1 (Гоце Делчев) -:-
17.03.2024 11:00 16 кръг Г Пирин 1941 (Разлог) -:-
23.03.2024 11:00 17 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
30.03.2024 11:00 18 кръг Г Места 1929 (Хаджидимово) -:-
03.04.2024 11:00 19 кръг Д Орлетата (Благоевград) -:-
06.04.2024 11:00 20 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
14.04.2024 11:00 21 кръг Д Хлапетата (Благоевград) -:-
20.04.2024 11:00 22 кръг Г Малеш (Микрево) -:-
27.04.2024 11:00 23 кръг Д ФК Спортист 1959 (Падеш) -:-
- 24 кръг
почива
18.05.2024 11:00 25 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
26.05.2024 11:00 26 кръг Д Банско тийм (Банско) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Хлапетата (Благоевград) 12 5 2 5 30:27 17
7 Пирин 1941 (Разлог) 12 5 1 6 30:41 16
8 Беласица (Петрич) 11 4 1 6 28:32 13
9 Вихрен (Сандански) 12 3 3 6 20:29 12
10 Пирин 1912 (Гоце Делчев) 12 3 0 9 11:48 9

Беласица (Петрич)

ДПГ13: Благоевград - Областна група
Дата Фаза Противник Рез.
16.09.2023 11:00 1 кръг Г Пирин 1912 (Гоце Делчев) 1:1
- 2 кръг
почива
01.10.2023 11:00 3 кръг Г Калабак (Самуилово) 3:2
08.10.2023 11:00 4 кръг Г Неврокоп 1 (Гоце Делчев) 3:0
14.10.2023 11:00 5 кръг Д Орлетата (Благоевград) 1:5
22.10.2023 11:00 6 кръг Г Малеш (Микрево) 0:2
25.11.2023 11:00 7 кръг Д Вихрен (Сандански) 0:0
12.11.2023 11:00 8 кръг Г Пирин (Благоевград) 1:5
19.11.2023 11:00 9 кръг Д Септември (Симитли) 5:1
16.03.2024 11:00 10 кръг Д Пирин 1912 (Гоце Делчев) -:-
- 11 кръг
почива
31.03.2024 11:00 12 кръг Д Калабак (Самуилово) -:-
07.04.2024 11:00 13 кръг Д Неврокоп 1 (Гоце Делчев) -:-
13.04.2024 11:00 14 кръг Г Орлетата (Благоевград) -:-
21.04.2024 11:00 15 кръг Д Малеш (Микрево) -:-
28.04.2024 11:00 16 кръг Г Вихрен (Сандански) -:-
12.05.2024 11:00 17 кръг Д Пирин (Благоевград) -:-
19.05.2024 11:00 18 кръг Г Септември (Симитли) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Пирин (Благоевград) 8 7 0 1 39:13 21
3 Малеш (Микрево) 7 4 0 3 21:16 12
4 Беласица (Петрич) 8 3 2 3 14:16 11
5 Септември (Симитли) 8 2 2 4 9:25 8
6 Калабак (Самуилово) 6 2 1 3 15:18 7

Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Беласица (Петрич)

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:12 сезона
"Б" група:24 сезона

Последните 10 сезона

Месечна ранглиста

Интернет страници