Монтана 1921 (Монтана)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създадено е на 20 март 1947 под името Христо Михайлов.

Хроника: В Монтана (от декември 1891 до март 1945 г. - Фердинанд, от 1945 до януари 1993 г. - Михайловград) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До 1946 г. най-известен от тях е Ботев (първоначално - Ботев 22). След 1944 г. стартират поредица от реформи. На 10 февруари 1946 г. Ботев, заедно с Юнак и Спартак, формират физкултурно дружество Юнак-Ботев-Спартак 45. На 20 март 1947 г. ЮБС 45 е обединено с работническо физкултурно дружество Аврам Стоянов, туристически клон Пъстрина и местната колоездачна и мото организация, под името Христо Михайлов. През есента на 1949 г. следват нови промени. В града започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Септември. През 1957 г. те са обединени в дружество за физическа култура и спорт Септемврийска слава. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Септемврийска слава, който през 1990 г. приема името Монтана, а по-късно след названието си добавя - 1921.

Клубни цветове: син и червен.

Прозвище: -

Адрес: Монтана 3400, ст. "Огоста".
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
девето място в “А” група: 1995/96 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1994/95 г.

Монтана 1921 (Монтана)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
22.07.2017 18:30 1 кръг Г Оборище (Панагюрище) 0:0
29.07.2017 18:30 2 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:1
07.08.2017 18:00 3 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:1 Диема спорт
12.08.2017 18:00 4 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:1
20.08.2017 18:00 5 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 4:0
26.08.2017 18:00 6 кръг Г Черноморец (Балчик) 0:1
09.09.2017 17:00 7 кръг Д Несебър (Несебър) 1:3
16.09.2017 17:00 8 кръг Г Поморие (Поморие) 2:0
24.09.2017 17:00 9 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:1
01.10.2017 17:00 10 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:1
13.10.2017 16:00 11 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:0 Диема спорт
20.10.2017 17:00 12 кръг Г Созопол (Созопол) 5:0
28.10.2017 16:00 13 кръг Д Ботев (Гълъбово) 3:1
03.11.2017 14:30 14 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 0:1
19.11.2017 15:00 15 кръг Д Ботев (Враца) 0:1 Диема спорт
25.11.2017 14:30 16 кръг Д Оборище (Панагюрище) 2:0
01.12.2017 15:00 17 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:1
24.02.2018 14:00 18 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 0:1
05.03.2018 12:30 19 кръг Д Локомотив 1929 (София) 4:0 Диема спорт
10.03.2018 15:30 20 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 3:0
17.03.2018 15:30 21 кръг Д Черноморец (Балчик) 4:0
31.03.2018 15:00 22 кръг Г Несебър (Несебър) 1:1 Диема спорт
04.04.2018 18:30 23 кръг Д Поморие (Поморие) 2:1 Диема спорт
14.04.2018 18:00 24 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:0
19.04.2018 18:30 25 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:0
23.04.2018 17:30 26 кръг Г Царско село 2015 (София) 1:1 Диема спорт
28.04.2018 18:30 27 кръг Д Созопол (Созопол) 2:1
05.05.2018 18:00 28 кръг Г Ботев (Гълъбово) 2:0
13.05.2018 18:00 29 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 4:0
19.05.2018 17:15 30 кръг Г Ботев (Враца) 1:2 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Локомотив 1929 (София) 30 19 6 5 51:27 63
3 Царско село 2015 (София) 30 19 6 5 56:28 63
4 Монтана 1921 (Монтана) 30 17 5 8 50:20 56
5 Несебър (Несебър) 30 13 5 12 42:43 44
6 Поморие (Поморие) 30 10 11 9 36:32 41
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
20.09.2017 16:00 - Д Черно море (Варна) 2:1
Втори кръг (1/8 финали)
25.10.2017 18:00 - Д Левски (София) 0:1 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
30.06.2017 18:45 - Г Септември (София) 1:1
04.07.2017 18:00 - Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:4
07.07.2017 10:30 - Г Пирин (Гоце Делчев) 9:0
11.07.2017 18:00 - Г Ботев (Враца) 4:2
14.07.2017 10:30 - Г Банско (Банско) 1:1
01.09.2017 17:00 - Г Ботев (Враца) 2:0
06.10.2017 11:00 - Г ЦСКА (София) 1:3
11.11.2017 13:00 - Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
13.01.2018 11:00 - Д Миньор (Перник) 3:0
17.01.2018 14:00 - Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:1
27.01.2018 15:00 - Д Краснодар /мл./ (Краснодар, Рус) 2:2
31.01.2018 16:00 - Г Ботев (Пловдив) 1:0
03.02.2018 15:00 - Д Динамо (Враня, Сърбия, 2) 0:0
06.02.2018 17:00 - Д Чаквар (Чаквар, Унгария, 2) 3:0
08.02.2018 16:00 - Д Стал (Мелец, Полша, 2) 1:0

Монтана 1921 (Монтана)

Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
10.02.2018 14:00 - Г Ботев (Криводол) 3:2
14.02.2018 14:00 - Г Първа атомна (Козлодуй) 2:5
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Д Левски (София) 0:1
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:3
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:1
02.09.2017 17:30 4 кръг Г Ботев (Враца) 7:1
10.09.2017 16:00 5 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 4:1
17.09.2017 16:00 6 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 2:3
24.09.2017 13:00 7 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 0:1
30.09.2017 16:00 8 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:7
07.10.2017 15:30 9 кръг Д Септември (София) 1:1
15.10.2017 15:30 10 кръг Г ЦСКА (София) 0:3
18.10.2017 15:00 11 кръг Д Черно море (Варна) 0:3
22.10.2017 15:00 12 кръг Г Славия 1913 (София) 0:1
29.10.2017 14:00 13 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 0:2
19.11.2017 14:00 14 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:1
26.11.2017 14:00 15 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:1
25.02.2018 13:30 16 кръг Г Левски (София) 0:2
06.03.2018 14:30 17 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:0
11.03.2018 14:30 18 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:0
15.03.2018 14:30 19 кръг Д Ботев (Враца) 1:0
01.04.2018 15:00 20 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 2:2
05.04.2018 15:30 21 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
15.04.2018 15:30 22 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:2
22.04.2018 15:30 23 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:6
29.04.2018 15:30 24 кръг Г Септември (София) 0:4
03.05.2018 16:00 25 кръг Д ЦСКА (София) 1:6
07.05.2018 16:30 26 кръг Г Черно море (Варна) 0:11
12.05.2018 17:30 27 кръг Д Славия 1913 (София) 2:2
19.05.2018 17:30 28 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:3
26.05.2018 17:30 29 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:6
02.06.2018 17:30 30 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:5
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Нефтохимик 1962 (Бургас) 30 6 8 16 27:68 26
13 Марек 1915 (Дупница) 30 5 7 18 40:78 22
14 Монтана 1921 (Монтана) 30 6 3 21 28:80 21
15 Черноморец 1919 (Бургас) 30 2 5 23 29:149 11
16 Ботев (Враца) 30 1 3 26 18:131 6

Монтана 1921 (Монтана)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 11:00 1-ви мач Д Черноморец 1919 (Бургас) 0:1
08.11.2017 11:00 реванш Г Черноморец 1919 (Бургас) 4:2
1/4 финали
23.11.2017 11:00 1-ви мач Д Черно море (Варна) 0:3
30.11.2017 11:00 реванш Г Черно море (Варна) 1:7
ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Враца/Монтана/Видин / Финал
20.09.2017 - Г Ружинци (Ружинци) 10:0

Монтана 1921 (Монтана)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
22.07.2017 18:00 - Г Миньор Кипровец (Чипровци) 1:2
Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
19.08.2017 18:00 1 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
27.08.2017 18:00 2 кръг Д ЦСКА (София) 0:0
30.08.2017 17:30 3 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:6
03.09.2017 17:30 4 кръг Д Сокол (Марково) 1:1
10.09.2017 11:30 5 кръг Г Пирин (Благоевград) 3:1
16.09.2017 10:30 6 кръг Д Черно море (Варна) 0:4
23.09.2017 16:00 7 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
01.10.2017 15:30 8 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 2:1
19.10.2017 15:00 9 кръг Д Левски (София) 0:4
14.10.2017 15:30 10 кръг Г Левски Раковски (София) 1:1
22.10.2017 15:00 11 кръг Д Септември (София) 0:0
28.10.2017 14:00 12 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:0
05.11.2017 14:00 13 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:5
12.11.2017 14:00 14 кръг Г Славия 1913 (София) 0:6
18.11.2017 14:00 15 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:1
24.02.2018 13:30 16 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
07.03.2018 14:30 17 кръг Г ЦСКА (София) 0:4
11.03.2018 14:30 18 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:6
18.03.2018 14:30 19 кръг Г Сокол (Марково) 2:3
27.03.2018 14:30 20 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:1
31.03.2018 11:00 21 кръг Г Черно море (Варна) 0:6
05.04.2018 11:00 22 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
14.04.2018 15:30 23 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 3:2
22.04.2018 11:00 24 кръг Г Левски (София) 0:2
29.04.2018 15:30 25 кръг Д Левски Раковски (София) 2:2
06.05.2018 16:30 26 кръг Г Септември (София) 0:2
13.05.2018 12:00 27 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 3:1
20.05.2018 17:30 28 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:3
27.05.2018 17:30 29 кръг Д Славия 1913 (София) 1:1
01.06.2018 17:30 30 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Славия 1913 (София) 30 12 8 10 49:39 44
10 Локомотив 1926 (Пловдив) 30 13 3 14 33:51 42
11 Монтана 1921 (Монтана) 30 6 7 17 28:74 25
12 Етър ВТ (Велико Търново) 30 6 6 18 43:76 24
13 Дунав 2010 (Русе) 30 6 6 18 22:40 24

Монтана 1921 (Монтана)

ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Враца/Монтана/Видин / Финал
03.10.2017 16:00 - Г Ботев (Враца) 1:2

Монтана 1921 (Монтана)

Елитна група (U-15) - Северозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2017 16:00 1 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:2
21.09.2017 16:00 2 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 2:2
28.09.2017 16:00 3 кръг Г Спартак (Плевен) 1:0
05.10.2017 15:00 4 кръг Г Видин (Видин) 3:0
12.10.2017 15:00 5 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 3:2
16.10.2017 15:00 6 кръг Г Ботев (Враца) 1:2
26.10.2017 15:00 7 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 1:1
02.11.2017 14:30 8 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 3:0
09.11.2017 14:30 9 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:1
29.05.2018 15:30 10 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 3:3
29.03.2018 15:30 11 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 1:1
05.04.2018 15:30 12 кръг Д Спартак (Плевен) 0:0
12.04.2018 15:30 13 кръг Д Видин (Видин) 8:0
19.04.2018 15:30 14 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
26.04.2018 15:30 15 кръг Д Ботев (Враца) 3:2
03.05.2018 15:30 16 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 3:0
10.05.2018 15:30 17 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 4:0
17.05.2018 15:30 18 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Локомотив (Горна Оряховица) 18 11 3 4 58:19 36
4 Бдин 1923 (Видин) 18 9 5 4 53:24 32
5 Монтана 1921 (Монтана) 18 8 5 5 36:19 29
6 Ботев (Враца) 18 9 0 9 39:29 27
7 Спартак (Плевен) 18 5 2 11 29:60 17

Монтана 1921 (Монтана)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Монтана / Финал
11.09.2017 17:00 - Г Кариана (Ерден) 0:6

Монтана 1921 (Монтана)

ДПГ13: Велико Търново - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2017 14:30 1 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:3
- 2 кръг
почива
28.09.2017 14:30 3 кръг Г Спартак (Плевен) 2:0
- 4 кръг
почива
12.10.2017 13:30 5 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:4
16.10.2017 13:30 6 кръг Г Ботев (Враца) 0:6
26.10.2017 13:30 7 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 0:7
02.11.2017 13:00 8 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 2:3
09.11.2017 13:00 9 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:4
29.05.2018 14:00 10 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:2
- 11 кръг
почива
05.04.2018 14:00 12 кръг Д Спартак (Плевен) 3:1
- 13 кръг
почива
19.04.2018 14:00 14 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:10
26.04.2018 14:00 15 кръг Д Ботев (Враца) 0:6
03.05.2018 14:00 16 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 2:8
10.05.2018 14:00 17 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 0:0
17.05.2018 14:00 18 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:11
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Ботев (Враца) 14 6 3 5 38:23 21
5 Локомотив (Горна Оряховица) 14 6 0 8 23:32 18
6 Янтра 1919 (Габрово) 14 3 3 8 15:35 12
7 Монтана 1921 (Монтана) 14 2 1 11 10:65 7
8 Спартак (Плевен) 14 1 2 11 11:47 5


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Стадион "Огоста"

Стадион "Огоста",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:09 сезона
"Б" група:41 сезона

Последните 10 сезона

2017/2018 Втора лига 4 място
2016/2017 Първа лига 13 място
2015/2016 "А" група 9 място
2014/2015 "Б" група 1 място
2013/2014 "Б" група 4 място
2012/2013 "А" група 15 място
2011/2012 "А" група 11 място
2010/2011 "А" група 10 място
2009/2010 "А" група 11 място
2008/2009 "Б" група 1 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2018 30.292 15
април 2018 35.317 13
март 2018 32.592 14
ноември 2017 23.642 22
октомври 2017 30.319 18
септември 2017 52.376 7
август 2017 24.409 24
май 2017 35.663 12
април 2017 33.372 15
март 2017 19.334 26
ноември 2016 17.316 29
октомври 2016 37.246 12
септември 2016 31.729 13
август 2016 21.777 17
май 2016 23.160 18
април 2016 26.356 14
март 2016 36.628 9
ноември 2015 23.054 19
октомври 2015 32.826 9
август 2015 50.346 5
май 2015 32.624 13
април 2015 40.388 9
март 2015 37.370 8
декември 2014 40.857 9
октомври 2014 38.892 9
септември 2014 44.675 7
май 2014 35.982 12
април 2014 26.646 17
март 2014 35.851 15
ноември 2013 30.534 16
септември 2013 35.416 14
август 2013 17.509 39
май 2013 22.474 22
април 2013 8.389 60
март 2013 17.464 29
ноември 2012 16.837 33
октомври 2012 37.639 8
септември 2012 33.011 13
май 2012 32.355 17
април 2012 37.513 12
март 2012 26.339 20
ноември 2011 20.861 27
октомври 2011 38.712 11
септември 2011 33.635 11
август 2011 23.361 22
май 2011 25.078 21
април 2011 33.925 14
март 2011 32.941 15
ноември 2010 7.281 92
октомври 2010 64.660 3
септември 2010 13.097 54
август 2010 39.072 9
всички

Интернет страници