Монтана 1921 (Монтана)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Създадено е на 20 март 1947 под името Христо Михайлов.

Хроника: В Монтана (от декември 1891 до март 1945 г. - Фердинанд, от 1945 до януари 1993 г. - Михайловград) през отделни периоди са съществували различни футболни отбори. До 1946 г. най-известен от тях е Ботев (първоначално - Ботев 22). След 1944 г. стартират поредица от реформи. На 10 февруари 1946 г. Ботев, заедно с Юнак и Спартак, формират физкултурно дружество Юнак-Ботев-Спартак 45. На 20 март 1947 г. ЮБС 45 е обединено с работническо физкултурно дружество Аврам Стоянов, туристически клон Пъстрина и местната колоездачна и мото организация, под името Христо Михайлов. През есента на 1949 г. следват нови промени. В града започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип, най-известна от които е Септември. През 1957 г. те са обединени в дружество за физическа култура и спорт Септемврийска слава. В 1985 г. на негова основа се образува футболен клуб Септемврийска слава, който през 1990 г. приема името Монтана, а по-късно след названието си добавя - 1921.

Клубни цветове: син и червен.

Прозвище: -

Адрес: Монтана 3400, ст. "Огоста".
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
девето място в “А” група: 1995/96 г.
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 1994/95 г.

Монтана 1921 (Монтана)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
22.07.2017 18:30 1 кръг Г Оборище (Панагюрище) 0:0
29.07.2017 18:30 2 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 0:1
07.08.2017 18:00 3 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:1 Диема спорт
12.08.2017 18:00 4 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:1
20.08.2017 18:00 5 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 4:0
26.08.2017 18:00 6 кръг Г Черноморец (Балчик) 0:1
09.09.2017 17:00 7 кръг Д Несебър (Несебър) 1:3
16.09.2017 17:00 8 кръг Г Поморие (Поморие) 2:0
24.09.2017 17:00 9 кръг Д Литекс (Ловеч) 2:1
01.10.2017 17:00 10 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 1:1
13.10.2017 16:00 11 кръг Д Царско село 2015 (София) 1:0 Диема спорт
20.10.2017 17:00 12 кръг Г Созопол (Созопол) 5:0
28.10.2017 16:00 13 кръг Д Ботев (Гълъбово) 3:1
03.11.2017 14:30 14 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 0:1
19.11.2017 15:00 15 кръг Д Ботев (Враца) 0:1 Диема спорт
25.11.2017 14:30 16 кръг Д Оборище (Панагюрище) 2:0
01.12.2017 15:00 17 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:1
24.02.2018 14:00 18 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) 0:1
05.03.2018 12:30 19 кръг Д Локомотив 1929 (София) 4:0 Диема спорт
10.03.2018 15:30 20 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 3:0
17.03.2018 15:30 21 кръг Д Черноморец (Балчик) 4:0
31.03.2018 15:00 22 кръг Г Несебър (Несебър) 1:1 Диема спорт
04.04.2018 18:30 23 кръг Д Поморие (Поморие) 2:1 Диема спорт
14.04.2018 18:00 24 кръг Г Литекс (Ловеч) 1:0
19.04.2018 18:30 25 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 1:0
23.04.2018 17:30 26 кръг Г Царско село 2015 (София) 1:1 Диема спорт
28.04.2018 18:30 27 кръг Д Созопол (Созопол) 2:1
05.05.2018 18:00 28 кръг Г Ботев (Гълъбово) 2:0
13.05.2018 18:00 29 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) 4:0
19.05.2018 17:15 30 кръг Г Ботев (Враца) 1:2 Диема спорт
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Локомотив 1929 (София) 30 19 6 5 51:27 63
3 Царско село 2015 (София) 30 19 6 5 56:28 63
4 Монтана 1921 (Монтана) 30 17 5 8 50:20 56
5 Несебър (Несебър) 30 13 5 12 42:43 44
6 Поморие (Поморие) 30 10 11 9 36:32 41
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Първи кръг (1/16 финали)
20.09.2017 16:00 - Д Черно море (Варна) 2:1
Втори кръг (1/8 финали)
25.10.2017 18:00 - Д Левски (София) 0:1 Диема спорт
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
30.06.2017 18:45 - Г Септември (София) 1:1
04.07.2017 18:00 - Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:4
07.07.2017 10:30 - Г Пирин (Гоце Делчев) 9:0
11.07.2017 18:00 - Г Ботев (Враца) 4:2
14.07.2017 10:30 - Г Банско (Банско) 1:1
01.09.2017 17:00 - Г Ботев (Враца) 2:0
06.10.2017 11:00 - Г ЦСКА (София) 1:3
11.11.2017 13:00 - Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:1
Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
13.01.2018 11:00 - Д Миньор (Перник) 3:0
17.01.2018 14:00 - Г Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 1:1
27.01.2018 15:00 - Д Краснодар /мл./ (Краснодар, Рус) 2:2
31.01.2018 16:00 - Г Ботев (Пловдив) 1:0
03.02.2018 15:00 - Д Динамо (Враня, Сърбия, 2) 0:0
06.02.2018 17:00 - Д Чаквар (Чаквар, Унгария, 2) 3:0
08.02.2018 16:00 - Д Стал (Мелец, Полша, 2) 1:0

Монтана 1921 (Монтана)

Приятелски срещи: Зима-пролет
Дата Фаза Противник Рез.
10.02.2018 14:00 - Г Ботев (Криводол) 3:2
14.02.2018 14:00 - Г Първа атомна (Козлодуй) 2:5
Елитна група (U-19)
Дата Фаза Противник Рез.
12.08.2017 18:00 1 кръг Д Левски (София) 0:1
19.08.2017 18:00 2 кръг Г Ботев (Пловдив) 0:3
26.08.2017 18:00 3 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) 0:1
02.09.2017 17:30 4 кръг Г Ботев (Враца) 7:1
10.09.2017 16:00 5 кръг Д Черноморец 1919 (Бургас) 4:1
17.09.2017 16:00 6 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 2:3
24.09.2017 13:00 7 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 0:1
30.09.2017 16:00 8 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 1:7
07.10.2017 15:30 9 кръг Д Септември (София) 1:1
15.10.2017 15:30 10 кръг Г ЦСКА (София) 0:3
18.10.2017 15:00 11 кръг Д Черно море (Варна) 0:3
22.10.2017 15:00 12 кръг Г Славия 1913 (София) 0:1
29.10.2017 14:00 13 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 0:2
19.11.2017 14:00 14 кръг Г Пирин (Благоевград) 2:1
26.11.2017 14:00 15 кръг Д Берое (Стара Загора) 0:1
25.02.2018 13:30 16 кръг Г Левски (София) 0:2
06.03.2018 14:30 17 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:0
11.03.2018 14:30 18 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 2:0
15.03.2018 14:30 19 кръг Д Ботев (Враца) 1:0
01.04.2018 15:00 20 кръг Г Черноморец 1919 (Бургас) 2:2
05.04.2018 15:30 21 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:1
15.04.2018 15:30 22 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:2
22.04.2018 15:30 23 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:6
29.04.2018 15:30 24 кръг Г Септември (София) 0:4
03.05.2018 16:00 25 кръг Д ЦСКА (София) 1:6
07.05.2018 16:30 26 кръг Г Черно море (Варна) 0:11
12.05.2018 17:30 27 кръг Д Славия 1913 (София) 2:2
19.05.2018 17:30 28 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:3
26.05.2018 17:30 29 кръг Д Пирин (Благоевград) 1:6
02.06.2018 17:30 30 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:5
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Нефтохимик 1962 (Бургас) 30 6 8 16 27:68 26
13 Марек 1915 (Дупница) 30 5 7 18 40:78 22
14 Монтана 1921 (Монтана) 30 6 3 21 28:80 21
15 Черноморец 1919 (Бургас) 30 2 5 23 29:149 11
16 Ботев (Враца) 30 1 3 26 18:131 6

Монтана 1921 (Монтана)

ЮСВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
25.10.2017 11:00 1-ви мач Д Черноморец 1919 (Бургас) 0:1
08.11.2017 11:00 реванш Г Черноморец 1919 (Бургас) 4:2
1/4 финали
23.11.2017 11:00 1-ви мач Д Черно море (Варна) 0:3
30.11.2017 11:00 реванш Г Черно море (Варна) 1:7
ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Враца/Монтана/Видин / Финал
20.09.2017 - Г Ружинци (Ружинци) 10:0

Монтана 1921 (Монтана)

Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
22.07.2017 18:00 - Г Миньор Кипровец (Чипровци) 1:2
Елитна група (U-17)
Дата Фаза Противник Рез.
19.08.2017 18:00 1 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) 0:1
27.08.2017 18:00 2 кръг Д ЦСКА (София) 0:0
30.08.2017 17:30 3 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:6
03.09.2017 17:30 4 кръг Д Сокол (Марково) 1:1
10.09.2017 11:30 5 кръг Г Пирин (Благоевград) 3:1
16.09.2017 10:30 6 кръг Д Черно море (Варна) 0:4
23.09.2017 16:00 7 кръг Г Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
01.10.2017 15:30 8 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 2:1
19.10.2017 15:00 9 кръг Д Левски (София) 0:4
14.10.2017 15:30 10 кръг Г Левски Раковски (София) 1:1
22.10.2017 15:00 11 кръг Д Септември (София) 0:0
28.10.2017 14:00 12 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 1:0
05.11.2017 14:00 13 кръг Д Берое (Стара Загора) 2:5
12.11.2017 14:00 14 кръг Г Славия 1913 (София) 0:6
18.11.2017 14:00 15 кръг Д Дунав 2010 (Русе) 1:1
24.02.2018 13:30 16 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 1:2
07.03.2018 14:30 17 кръг Г ЦСКА (София) 0:4
11.03.2018 14:30 18 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:6
18.03.2018 14:30 19 кръг Г Сокол (Марково) 2:3
27.03.2018 14:30 20 кръг Д Пирин (Благоевград) 2:1
31.03.2018 11:00 21 кръг Г Черно море (Варна) 0:6
05.04.2018 11:00 22 кръг Д Лудогорец 1945 (Разград) 0:3
14.04.2018 15:30 23 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 3:2
22.04.2018 11:00 24 кръг Г Левски (София) 0:2
29.04.2018 15:30 25 кръг Д Левски Раковски (София) 2:2
06.05.2018 16:30 26 кръг Г Септември (София) 0:2
13.05.2018 12:00 27 кръг Д Марек 1915 (Дупница) 3:1
20.05.2018 17:30 28 кръг Г Берое (Стара Загора) 1:3
27.05.2018 17:30 29 кръг Д Славия 1913 (София) 1:1
01.06.2018 17:30 30 кръг Г Дунав 2010 (Русе) 0:2
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Славия 1913 (София) 30 12 8 10 49:39 44
10 Локомотив 1926 (Пловдив) 30 13 3 14 33:51 42
11 Монтана 1921 (Монтана) 30 6 7 17 28:74 25
12 Етър ВТ (Велико Търново) 30 6 6 18 43:76 24
13 Дунав 2010 (Русе) 30 6 6 18 22:40 24

Монтана 1921 (Монтана)

ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Поток Враца/Монтана/Видин / Финал
03.10.2017 16:00 - Г Ботев (Враца) 1:2

Монтана 1921 (Монтана)

Елитна група (U-15) - Северозападна зона
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2017 16:00 1 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:2
21.09.2017 16:00 2 кръг Д Бдин 1923 (Видин) 2:2
28.09.2017 16:00 3 кръг Г Спартак (Плевен) 1:0
05.10.2017 15:00 4 кръг Г Видин (Видин) 3:0
12.10.2017 15:00 5 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 3:2
16.10.2017 15:00 6 кръг Г Ботев (Враца) 1:2
26.10.2017 15:00 7 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 1:1
02.11.2017 14:30 8 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 3:0
09.11.2017 14:30 9 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:1
29.05.2018 15:30 10 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 3:3
29.03.2018 15:30 11 кръг Г Бдин 1923 (Видин) 1:1
05.04.2018 15:30 12 кръг Д Спартак (Плевен) 0:0
12.04.2018 15:30 13 кръг Д Видин (Видин) 8:0
19.04.2018 15:30 14 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:2
26.04.2018 15:30 15 кръг Д Ботев (Враца) 3:2
03.05.2018 15:30 16 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 3:0
10.05.2018 15:30 17 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 4:0
17.05.2018 15:30 18 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:1
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Локомотив (Горна Оряховица) 18 11 3 4 58:19 36
4 Бдин 1923 (Видин) 18 9 5 4 53:24 32
5 Монтана 1921 (Монтана) 18 8 5 5 36:19 29
6 Ботев (Враца) 18 9 0 9 39:29 27
7 Спартак (Плевен) 18 5 2 11 29:60 17

Монтана 1921 (Монтана)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Монтана / Финал
11.09.2017 17:00 - Г Кариана (Ерден) 0:6

Монтана 1921 (Монтана)

ДПГ13: Велико Търново - Зонална група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
14.09.2017 14:30 1 кръг Г Локомотив (Горна Оряховица) 0:3
- 2 кръг
почива
28.09.2017 14:30 3 кръг Г Спартак (Плевен) 2:0
- 4 кръг
почива
12.10.2017 13:30 5 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) 1:4
16.10.2017 13:30 6 кръг Г Ботев (Враца) 0:6
26.10.2017 13:30 7 кръг Д Спартак 1919 (Плевен) 0:7
02.11.2017 13:00 8 кръг Г Янтра 1919 (Габрово) 2:3
09.11.2017 13:00 9 кръг Д Литекс (Ловеч) 0:4
29.05.2018 14:00 10 кръг Д Локомотив (Горна Оряховица) 0:2
- 11 кръг
почива
05.04.2018 14:00 12 кръг Д Спартак (Плевен) 3:1
- 13 кръг
почива
19.04.2018 14:00 14 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) 0:10
26.04.2018 14:00 15 кръг Д Ботев (Враца) 0:6
03.05.2018 14:00 16 кръг Г Спартак 1919 (Плевен) 2:8
10.05.2018 14:00 17 кръг Д Янтра 1919 (Габрово) 0:0
17.05.2018 14:00 18 кръг Г Литекс (Ловеч) 0:11
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Ботев (Враца) 14 6 3 5 38:23 21
5 Локомотив (Горна Оряховица) 14 6 0 8 23:32 18
6 Янтра 1919 (Габрово) 14 3 3 8 15:35 12
7 Монтана 1921 (Монтана) 14 2 1 11 10:65 7
8 Спартак (Плевен) 14 1 2 11 11:47 5


Клубна емблема

Екипи

Отбор

Стадион

Стадион "Огоста"

Стадион "Огоста",
с електрическо осветление

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:09 сезона
"Б" група:40 сезона

Последните 10 сезона

2016/2017 Първа лига 13 място
2015/2016 "А" група 9 място
2014/2015 "Б" група 1 място
2013/2014 "Б" група 4 място
2012/2013 "А" група 15 място
2011/2012 "А" група 11 място
2010/2011 "А" група 10 място
2009/2010 "А" група 11 място
2008/2009 "Б" група 1 място
2007/2008 "Б" група 8 място

Месечна ранглиста

Интернет страници