Марица 1921 (Пловдив)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Основан е през 1921 г. под името Марица - в северната част на Пловдив (Кършияка).

Имена: Марица (от учредяването си до 1944 г.), Спартак (от 29 декември 1944 г. - след обединение със Стефан Караджа), Спартак-Текстилец (за много кратко през 1947 г., след обединение с Текстилец), Бенковски (през 1947 г.), Марица (от 1948 до 1949 г.), Строител (от 1949 до 1950 г.), Ударник (от 1951 до 1957 г.), Марица (от 1957 г.). През 1985 г. на основата на едноименното дружество за физическа култура и спорт се образува футболен клуб Марица, който започва да се развива самостоятелно. От лятото на 2004 г. е регистриран под името Марица 1921.

Клубни цветове: жълт и син.

Прозвище: “жълто-сините”.

Адрес: Пловдив 4027, бул. България №119.
Телефон: -
E-mail: -

Клубни върхове:
четиринадесето място в “А” група: 1969/70 и 1996/97 г. (като Марица).
полуфиналист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купата на България - 1996/97 г. (като Марица).

Марица 1921 (Пловдив)

Втора професионална лига
Дата Фаза Противник Рез.
24.07.2021 18:30 1 кръг Г Спортист 2009 (Своге) 2:0
30.07.2021 18:30 2 кръг Д Монтана 1921 (Монтана) 4:1
03.08.2021 18:30 3 кръг Г Нефтохимик 1962 (Бургас) 4:3 Диема спорт
08.08.2021 18:00 4 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 1:1
13.08.2021 18:00 5 кръг Г Септември (София) 2:1
18.08.2021 18:00 6 кръг Д Спартак 1918 (Варна) 3:5
23.08.2021 19:30 7 кръг Г ФК ЦСКА 1948 II (София) 1:3
30.08.2021 18:00 8 кръг Г Марек 1915 (Дупница) 0:1 Диема спорт
13.09.2021 17:00 9 кръг Д Литекс (Ловеч) 1:1
17.09.2021 17:00 10 кръг Г Добруджа 1919 (Добрич) 3:1
отложен 11 кръг Д Левски 2020 (Лом) -:-
02.10.2021 16:00 12 кръг Г Лудогорец 1945 II (Разград) 1:3
16.10.2021 15:00 13 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) 3:1 Диема спорт
23.10.2021 16:00 14 кръг Г Септември (Симитли) 1:1
30.10.2021 16:00 15 кръг Д Янтра 2019 (Габрово) -:-
03.11.2021 14:30 16 кръг Г Миньор (Перник) -:- Диема спорт
06.11.2021 17 кръг Д Етър ВТ (Велико Търново) -:-
20.11.2021 18 кръг Г Созопол (Созопол) -:-
27.11.2021 19 кръг Д Ботев II (Пловдив) -:-
01.12.2021 20 кръг Д Спортист 2009 (Своге) -:-
04.12.2021 21 кръг Г Монтана 1921 (Монтана) -:-
11.12.2021 22 кръг Д Нефтохимик 1962 (Бургас) -:-
19.02.2022 23 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) -:-
26.02.2022 24 кръг Д Септември (София) -:-
05.03.2022 25 кръг Г Спартак 1918 (Варна) -:-
09.03.2022 26 кръг Д ФК ЦСКА 1948 II (София) -:-
12.03.2022 27 кръг Д Марек 1915 (Дупница) -:-
19.03.2022 28 кръг Г Литекс (Ловеч) -:-
02.04.2022 29 кръг Д Добруджа 1919 (Добрич) -:-
06.04.2022 30 кръг Г Левски 2020 (Лом) -:-
09.04.2022 31 кръг Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
16.04.2022 32 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
23.04.2022 33 кръг Д Септември (Симитли) -:-
30.04.2022 34 кръг Г Янтра 2019 (Габрово) -:-
04.05.2022 35 кръг Д Миньор (Перник) -:-
07.05.2022 36 кръг Г Етър ВТ (Велико Търново) -:-
14.05.2022 37 кръг Д Созопол (Созопол) -:-
21.05.2022 38 кръг Г Ботев II (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Струмска слава 1927 (Радомир) 14 7 3 4 17:16 24
7 Лудогорец 1945 II (Разград) 14 7 3 4 31:22 24
8 Марица 1921 (Пловдив) 13 6 3 4 26:22 21
9 Монтана 1921 (Монтана) 14 5 4 5 14:15 19
10 Спортист 2009 (Своге) 14 6 1 7 12:18 19
Купа на България
Дата Фаза Противник Рез.
Предварителен кръг
04.09.2021 16:00 - Г Дунав от Русе (Русе) 1:1
Първи кръг (1/16 финали)
23.09.2021 16:00 - Д Славия 1913 (София) 1:3
Приятелски срещи: Лято-есен
Дата Фаза Противник Рез.
25.06.2021 11:00 - Г Арда 1924 (Кърджали) 1:2
30.06.2021 11:00 - Г ФК ЦСКА 1948 II (София) -:-
03.07.2021 09:30 - Г Ботев II (Пловдив) -:-
09.07.2021 - Д Лудогорец 1945 II (Разград) -:-
17.07.2021 10:00 - Д Оборище (Панагюрище) -:-
08.10.2021 11:00 - Г Арда 1924 (Кърджали) 0:3

Марица 1921 (Пловдив)

ЮСВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2021 11:00 1 кръг Г Арсенал 2000 (Казанлък) 1:0
16.09.2021 17:00 2 кръг Д Берое (Стара Загора) 1:1
отложен 3 кръг Г Металик 1938 (Сопот) -:-
02.10.2021 11:00 4 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) 2:1
09.10.2021 16:00 5 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:3
14.10.2021 13:00 6 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 2:4
22.10.2021 16:00 7 кръг Г Сокол (Марково) 1:1
28.10.2021 16:00 8 кръг Д Траките 2007 (Скутаре) -:-
07.11.2021 10:00 9 кръг Г Атлетик (Куклен) -:-
11.11.2021 14:00 10 кръг Д Тунджа (Павел баня) анл.
21.11.2021 11:00 11 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 12 кръг Д Арсенал 2000 (Казанлък) -:-
- 13 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
- 14 кръг Д Металик 1938 (Сопот) -:-
- 15 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 16 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 17 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 18 кръг Д Сокол (Марково) -:-
- 19 кръг Г Траките 2007 (Скутаре) -:-
- 20 кръг Д Атлетик (Куклен) -:-
- 21 кръг
почива
- 22 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Берое (Стара Загора) 4 3 1 0 12:4 10
4 Локомотив 1926 (Пловдив) 6 3 0 3 24:19 9
5 Марица 1921 (Пловдив) 6 2 2 2 8:10 8
6 Сокол (Марково) 3 2 1 0 8:3 7
7 Атлетик (Куклен) 3 1 1 1 2:10 4

Марица 1921 (Пловдив)

ЮСВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
08.09.2021 17:00 - Г Лидер Пловдив (Ягодово) 0:2

Марица 1921 (Пловдив)

ЮМВ: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
26.08.2021 11:00 1 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) 1:2
01.09.2021 12:30 2 кръг Д Ботев 2002 (Пловдив) 2:1
04.09.2021 11:00 3 кръг Г Олимпия спорт (Стара Загора) 3:2
09.09.2021 14:00 4 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) 4:1
18.09.2021 10:00 5 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) 3:0
отложен 6 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
отложен 7 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
отложен 8 кръг Г Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
отложен 9 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) -:-
16.10.2021 10:00 10 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:1
24.10.2021 10:00 11 кръг Д Сокол (Марково) -:-
20.10.2021 16:00 12 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
06.11.2021 12:00 13 кръг Д Верея (Стара Загора) -:-
13.11.2021 10:00 14 кръг Г ОФК Хасково (Хасково) -:-
20.11.2021 10:00 15 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
28.11.2021 12:00 16 кръг Г Бургас спорт (Бургас) -:-
04.12.2021 11:00 17 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 18 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 19 кръг Г Ботев 2002 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Олимпия спорт (Стара Загора) -:-
- 21 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) -:-
- 22 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 23 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 24 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 25 кръг Д Димитровград 1947 (Димитровград) -:-
- 26 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 27 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 28 кръг Г Сокол (Марково) -:-
- 29 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 30 кръг Г Верея (Стара Загора) -:-
- 31 кръг Д ОФК Хасково (Хасково) -:-
- 32 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 33 кръг Д Бургас спорт (Бургас) -:-
- 34 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Димитровград 1947 (Димитровград) 9 5 0 4 15:16 15
10 ОФК Хасково (Хасково) 10 4 1 5 10:17 13
11 Марица 1921 (Пловдив) 6 4 0 2 13:7 12
12 Сокол (Марково) 9 4 0 5 19:16 12
13 Ботев 2002 (Пловдив) 10 3 2 5 18:16 11

Марица 1921 (Пловдив)

ЮМВ: Купа на БФС
Дата Фаза Противник Рез.
1/8 финали
21.10.2021 13:00 1-ви мач Д Сините камъни 2013 (Сливен) 2:2
28.10.2021 14:30 реванш Г Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
ЮМВ: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
08.09.2021 13:30 - Д Асеновец 2005 (Асеновград) 3:0
Област Пловдив / Допълнителен бараж
22.09.2021 12:00 - Г Локомотив 1926 (Пловдив) 2:2
Поток Пловдив/Смолян/Хасково/Кърджали / Първи кръг
29.09.2021 13:00 - Д Родопа Смолян (Смолян) 6:0
Поток Пловдив/Смолян/Хасково/Кърджали / Финал
04.10.2021 16:00 - Д Димитровград 1947 (Димитровград) 4:3
Югоизточна България / Финален бараж
07.10.2021 16:00 - Д ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 3:0

Марица 1921 (Пловдив)

Деца: Пловдив - Зонална група
Дата Фаза Противник Рез.
28.08.2021 11:00 1 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) 2:1
01.09.2021 14:30 2 кръг Д Академик (Пловдив) 5:0
05.09.2021 10:00 3 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) 1:4
10.09.2021 14:00 4 кръг Д Пловдив 2015 II (Пловдив) 0:1
17.09.2021 17:00 5 кръг Г Реал (Пловдив) 0:0
25.09.2021 14:00 6 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:5
02.10.2021 12:00 7 кръг Г Ботев (Пловдив) 1:2
отложен 8 кръг Г Сливен 2000 (Сливен) -:-
09.10.2021 13:00 9 кръг Д ФК Арда 999 (Кърджали) 3:0
16.10.2021 12:00 10 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:2
отложен 11 кръг Д Велд (Пловдив) -:-
30.10.2021 10:00 12 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
06.11.2021 10:00 13 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
13.11.2021 12:00 14 кръг Г ОФК Хасково (Хасково) -:-
20.11.2021 12:00 15 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
27.11.2021 10:30 16 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
04.12.2021 13:00 17 кръг Д Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
- 18 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 19 кръг Г Академик (Пловдив) -:-
- 20 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) -:-
- 21 кръг Г Пловдив 2015 II (Пловдив) -:-
- 22 кръг Д Реал (Пловдив) -:-
- 23 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 24 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 25 кръг Д Сливен 2000 (Сливен) -:-
- 26 кръг Г ФК Арда 999 (Кърджали) -:-
- 27 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 28 кръг Г Велд (Пловдив) -:-
- 29 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 30 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 31 кръг Д ОФК Хасково (Хасково) -:-
- 32 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 33 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 34 кръг Г Сините камъни 2013 (Сливен) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
12 Локомотив 1926 (Пловдив) 8 3 1 4 21:18 10
13 Хебър 1918 (Пазарджик) 8 3 1 4 11:19 10
14 Марица 1921 (Пловдив) 9 3 1 5 12:15 10
15 ФК Арда 1924 (Кърджали) 8 2 1 5 12:20 7
16 Реал (Пловдив) 10 2 1 7 4:29 7

Марица 1921 (Пловдив)

Деца: Купа на БФС (квалификации)
Дата Фаза Противник Рез.
Област Пловдив / Първи кръг
08.09.2021 11:00 - Д Лидер Пловдив (Ягодово) 4:3
Област Пловдив / Финали
15.09.2021 17:00 - Д Локомотив 1926 (Пловдив) 0:7
Област Пловдив / Допълнителен бараж
22.09.2021 10:00 - Д Спартак 1947 (Пловдив) 5:0
Поток Пловдив/Смолян/Хасково/Кърджали / Финал
29.09.2021 16:00 - Д Кърджали (Кърджали) 3:0
Югоизточна България / Финален бараж
06.10.2021 16:00 - Д Олимпия спорт (Стара Загора) 0:1
Деца: Пловдив - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2021 12:00 1 кръг Д Арда 1924 (Кърджали) 4:4
18.09.2021 10:00 2 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 1:2
отложен 3 кръг Д Свобода 2011 (Пещера) -:-
25.09.2021 10:00 4 кръг Г Лидер Пловдив (Ягодово) 5:0
03.10.2021 12:00 5 кръг Д Родопа Смолян (Смолян) 0:4
10.10.2021 11:30 6 кръг Г Чавдар (Пловдив) 4:0
17.10.2021 10:00 7 кръг Д Лион 2017 (Пловдив) 4:1
24.10.2021 10:30 8 кръг Г Левски (Карлово) -:-
31.10.2021 10:30 9 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
06.11.2021 10:00 10 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
14.11.2021 10:30 11 кръг Д Борислав 2009 (Първомай) -:-
21.11.2021 10:00 12 кръг Г Юнайтед (Пловдив) -:-
- 13 кръг
почива
- 14 кръг Г Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 15 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 16 кръг Г Свобода 2011 (Пещера) -:-
- 17 кръг Д Лидер Пловдив (Ягодово) -:-
- 18 кръг Г Родопа Смолян (Смолян) -:-
- 19 кръг Д Чавдар (Пловдив) -:-
- 20 кръг Г Лион 2017 (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д Левски (Карлово) -:-
- 22 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 23 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 24 кръг Г Борислав 2009 (Първомай) -:-
- 25 кръг Д Юнайтед (Пловдив) -:-
- 26 кръг
почива
   #   Отбор П Р З ГР Т
3 Левски (Карлово) 5 4 0 1 13:6 12
4 Юнайтед (Пловдив) 7 4 0 3 19:21 12
5 Марица 1921 (Пловдив) 6 3 1 2 18:11 10
6 Борислав 2009 (Първомай) 6 3 1 2 13:10 10
7 Спартак 1947 (Пловдив) 3 3 0 0 6:1 9

Марица 1921 (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Зонална група център
Дата Фаза Противник Рез.
11.09.2021 10:00 1 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) 2:0
19.09.2021 11:00 2 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) 4:1
22.09.2021 10:00 3 кръг Г Локомотив 1926 II (Пловдив) 1:2
25.09.2021 10:30 4 кръг Д Ботев (Пловдив) 1:2
03.10.2021 10:00 5 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) 4:0
- 6 кръг
почива
17.10.2021 12:00 7 кръг Г Марица 1921 II (Пловдив) 4:2
24.10.2021 10:30 8 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
30.10.2021 11:00 9 кръг Г Берое (Стара Загора) -:-
07.11.2021 10:30 10 кръг Д Металик 1938 (Сопот) -:-
14.11.2021 10:30 11 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
21.11.2021 10:00 12 кръг Г Ботев II (Пловдив) -:-
28.11.2021 10:30 13 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 14 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) -:-
- 15 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 16 кръг Д Локомотив 1926 II (Пловдив) -:-
- 17 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
- 18 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 19 кръг
почива
- 20 кръг Д Марица 1921 II (Пловдив) -:-
- 21 кръг Г Орлета (Пазарджик) -:-
- 22 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 23 кръг Г Металик 1938 (Сопот) -:-
- 24 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 25 кръг Д Ботев II (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
2 Локомотив 1926 II (Пловдив) 7 4 1 2 16:10 13
3 Берое (Стара Загора) 5 4 0 1 26:10 12
4 Марица 1921 (Пловдив) 6 4 0 2 16:7 12
5 Кронос 2016 (Пловдив) 5 3 1 1 6:4 10
6 Орлета (Пазарджик) 4 2 1 1 20:12 7

Марица 1921 II (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Зонална група център
Дата Фаза Противник Рез.
- 1 кръг
почива
19.09.2021 10:30 2 кръг Г Ботев II (Пловдив) 0:2
22.09.2021 10:30 3 кръг Г Орлета (Пазарджик) 0:11
25.09.2021 12:00 4 кръг Г Берое (Стара Загора) 0:11
03.10.2021 10:30 5 кръг Д Металик 1938 (Сопот) 4:1
отложен 6 кръг Г Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
17.10.2021 12:00 7 кръг Д Марица 1921 (Пловдив) 2:4
24.10.2021 10:30 8 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
31.10.2021 10:30 9 кръг Д Кронос 2016 (Пловдив) -:-
07.11.2021 11:00 10 кръг Г ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
14.11.2021 10:30 11 кръг Д Локомотив 1926 II (Пловдив) -:-
21.11.2021 12:00 12 кръг Г Ботев (Пловдив) -:-
28.11.2021 10:30 13 кръг Д Спартак 1947 (Пловдив) -:-
- 14 кръг
почива
- 15 кръг Д Ботев II (Пловдив) -:-
- 16 кръг Д Орлета (Пазарджик) -:-
- 17 кръг Д Берое (Стара Загора) -:-
- 18 кръг Г Металик 1938 (Сопот) -:-
- 19 кръг Д Локомотив 1926 (Пловдив) -:-
- 20 кръг Г Марица 1921 (Пловдив) -:-
- 21 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 22 кръг Г Кронос 2016 (Пловдив) -:-
- 23 кръг Д ФК Арда 1924 (Кърджали) -:-
- 24 кръг Г Локомотив 1926 II (Пловдив) -:-
- 25 кръг Д Ботев (Пловдив) -:-
- 26 кръг Г Спартак 1947 (Пловдив) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
9 Спартак 1947 (Пловдив) 5 1 2 2 6:12 5
10 Ботев II (Пловдив) 6 1 2 3 7:10 5
11 Марица 1921 II (Пловдив) 5 1 0 4 6:29 3
12 ФК Арда 1924 (Кърджали) 6 0 2 4 1:9 2
13 Металик 1938 (Сопот) 4 0 0 4 2:20 0

Марица 1921 (Пловдив)

ДПГ13: Пловдив - Междуобластна група (Футбол 11)
Дата Фаза Противник Рез.
19.09.2021 12:00 1 кръг Д Шипка старс 2015 (Асеновград) 2:2
26.09.2021 09:00 2 кръг Д Брестник 1948 (Пловдив) 2:5
03.10.2021 09:30 3 кръг Г Хебър 1918 (Пазарджик) 1:3
отложен 4 кръг Д Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
17.10.2021 13:00 5 кръг Г Пловдив 2015 (Пловдив) 0:3
24.10.2021 11:00 6 кръг Д Левски (Паталеница) -:-
30.10.2021 7 кръг Г Пловдив сити (Пловдив) -:-
06.11.2021 8 кръг Д Беломорец (Асеновград) -:-
13.11.2021 9 кръг Г Вихър (Белозем) -:-
- 10 кръг Г Шипка старс 2015 (Асеновград) -:-
- 11 кръг Г Брестник 1948 (Пловдив) -:-
- 12 кръг Д Хебър 1918 (Пазарджик) -:-
- 13 кръг Г Асеновец 2005 (Асеновград) -:-
- 14 кръг Д Пловдив 2015 (Пловдив) -:-
- 15 кръг Г Левски (Паталеница) -:-
- 16 кръг Д Пловдив сити (Пловдив) -:-
- 17 кръг Г Беломорец (Асеновград) -:-
- 18 кръг Д Вихър (Белозем) -:-
   #   Отбор П Р З ГР Т
6 Пловдив 2015 (Пловдив) 4 1 0 3 7:19 3
7 Шипка старс 2015 (Асеновград) 3 0 1 2 7:11 1
8 Марица 1921 (Пловдив) 4 0 1 3 5:13 1
9 Асеновец 2005 (Асеновград) 3 0 0 3 4:22 0
10 Вихър (Белозем) 3 0 0 3 2:30 0


Клубна емблема

Екипи

Екип 1 Екип 2

Отбор

Марица 1921 (Пловдив)

Стадион

Стадион "Марица"

Стадион "Марица"
(в кв. ”Захарна фабрика”)

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:04 сезона
"Б" група:32 сезона

Последните 10 сезона

2020/2021 Трета лига 1 място
2019/2020 Трета лига 3 място
2018/2019 Трета лига 5 място
2017/2018 Втора лига 14 място
2016/2017 Трета лига 2 място
2015/2016 "В" група 9 място
2014/2015 "В" група 11 място
2013/2014 А ОФГ ПД 1 място
2012/2013 А ОФГ ПД 2 място
2011/2012 Б ОФГ ПД 1 място

Месечна ранглиста

Интернет страници