Спортист 2009 (Своге)

BGSupporters форум

Визитна картичка

Начало: Спортист, чиито име, символи и база наследява настоящият клуб, възникнал през 2012 г., е основан през 1924 г.

Хроника: Спортен клуб Спортист възниква през 1924 г. След 1944 г. той е преобразуван във физкултурно дружество. Съществува до есента на 1949 г., когато в страната започват да се обособяват доброволни спортни организации на ведомствен принцип. В Своге най-известни през този период са физкултурният колектив на ДСНМ (Димитровски съюз на народната младеж) към ДСО Червено знаме, както и създадената през 1952 г. ДСО Миньор. През 1957 г. се извършва нова реформа и местното дружество за физическа култура и спорт Спортист е възстановено. На негова основа през 1985 г. се формира едноименният футболен клуб, който започва да се развива самостоятелно. През 2001 г. той се преименува на Спортист-Скала (Своге) - след обединение със Скала (Бов). От 2004 г. отново възстановява самостоятелността си, а през 2009 г. се пререгистрира под името Спортист 1924. На 23 юли 2012 г., след изтегляне на жребия за новия сезон, заради финансови проблеми той се отказва от участие както в „Б”, а така и във „В” група. В града е учреден нов футболен клуб - Спортист 2012, като неговият мъжки тим се включва в областна футболна група София - запад.

Клубни цветове: син и бял.

Прозвище: -

Адрес: Своге 2260, бул. “Искър”, ст. “Градски стадион”.
Телефон: (+359 726) 5010.
E-mail: office@sportist-svoge.com.

Клубни върхове:
петнадесето място в “А” група: 2009/10 г.
два пъти осминафиналист в турнира за Националната купа: веднъж за Купата на Съветската армия - 1950 г. (като ДСНМ) и веднъж за Купата на България - 2007/08 г.

Спортист (Своге)

"А" ОФГ София - западна подгрупа
Дата Фаза Противник Рез.
13.09.2015 17:00 1 кръг Г Чавдар (Етрополе) анл.
20.09.2015 16:00 2 кръг Д Торнадо (Безден) 0:3
27.09.2015 11:30 3 кръг Г Петърч (Петърч) анл.
04.10.2015 16:00 4 кръг Д Искър 2005 (гара Лакатник) анл.
10.10.2015 16:00 5 кръг Г Драгоман (Драгоман) анл.
18.10.2015 16:00 6 кръг Д Искра 2009 (Искрец) анл.
01.11.2015 11:30 7 кръг Г Спортист 2006 (Драговищица) анл.
08.11.2015 11:00 8 кръг Д Правец (Правец) анл.
14.11.2015 14:30 9 кръг Г Вихър (Алдомировци) анл.
22.11.2015 14:30 10 кръг Д ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) анл.
29.11.2015 14:00 11 кръг Г Своге (Своге) анл.
   #   Отбор П Р З ГР Т
8 Торнадо (Безден) 20 7 1 12 33:54 22
9 Искър 2005 (гара Лакатник) 20 6 0 14 35:77 18
10 Вихър (Алдомировци) 20 3 1 16 30:81 10
11 Искра 2009 (Искрец) 20 0 2 18 15:76 2
-- Спортист (Своге) 1 0 0 1 0:3 -

Спортист (Своге)

ЮСВ: София (столица) - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
05.09.2015 17:00 1 кръг Д ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 3:2
12.09.2015 17:00 2 кръг Г Локомотив 1929 (София) 0:5
19.09.2015 17:00 3 кръг Д Правец 99 (Правец) 2:1
26.09.2015 17:00 4 кръг Г Академик 1947 (София) 2:1
03.10.2015 16:00 5 кръг Д Сливнишки герой (Сливница) 1:3
10.10.2015 13:30 6 кръг Г Ботев 57 (София) 2:4
17.10.2015 16:00 7 кръг Д Искър (Герман) 3:0
24.10.2015 16:00 8 кръг Д София 2010 (София) анл.
31.10.2015 12:00 9 кръг Г Витоша (Бистрица) 0:1
07.11.2015 14:00 10 кръг Д Миньор (Перник) 1:2
14.11.2015 14:00 11 кръг Г БМ Спорт (София) 3:2
05.03.2016 14:00 12 кръг Г ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) 3:0
- 13 кръг
почива
19.03.2016 14:00 14 кръг Г Правец 99 (Правец) 1:5
26.03.2016 14:00 15 кръг Д Академик 1947 (София) 5:0
02.04.2016 17:00 16 кръг Г Сливнишки герой (Сливница) 1:5
09.04.2016 17:00 17 кръг Д Ботев 57 (София) 3:2
16.04.2016 17:00 18 кръг Г Искър (Герман) 2:0
- 19 кръг
почива
07.05.2016 17:00 20 кръг Д Витоша (Бистрица) 0:5
14.05.2016 17:00 21 кръг Г Миньор (Перник) 0:6
21.05.2016 17:00 22 кръг Д БМ Спорт (София) 1:4
   #   Отбор П Р З ГР Т
4 Витоша (Бистрица) 18 11 2 5 54:34 35
5 БМ Спорт (София) 18 9 0 9 52:39 27
6 Спортист (Своге) 18 9 0 9 33:43 27
7 Правец 99 (Правец) 18 5 2 11 32:42 17
8 Искър (Герман) 18 5 1 12 33:60 16

Спортист (Своге)

ЮМВ: София - Междуобластна група
Дата Фаза Противник Рез.
19.09.2015 10:30 1 кръг Д Миньор 2013 (Перник) 6:3
26.09.2015 10:30 2 кръг Г Металург 1957 (Перник) 0:2
- 3 кръг
почива
17.10.2015 10:30 4 кръг Г Рилски спортист 2011 (Самоков) 0:3
24.10.2015 10:30 5 кръг Д Искра 2009 (Искрец) 8:0
31.10.2015 10:30 6 кръг Д Ботев 1937 (Ихтиман) 3:1
07.11.2015 10:30 7 кръг Г Струмска слава 1927 (Радомир) 1:4
02.04.2016 10:30 8 кръг Г Миньор 2013 (Перник) 2:6
09.04.2016 10:30 9 кръг Д Металург 1957 (Перник) 3:5
- 10 кръг
почива
23.04.2016 10:30 11 кръг Д Рилски спортист 2011 (Самоков) 5:1
21.05.2016 10:30 12 кръг Г Искра 2009 (Искрец) 2:2
14.05.2016 10:30 13 кръг Г Ботев 1937 (Ихтиман) 2:3
28.05.2016 10:30 14 кръг Д Струмска слава 1927 (Радомир) 4:3
   #   Отбор П Р З ГР Т
1 Миньор 2013 (Перник) 12 11 0 1 65:13 33
2 Металург 1957 (Перник) 12 10 0 2 41:14 30
3 Спортист (Своге) 12 5 1 6 36:33 16
4 Рилски спортист 2011 (Самоков) 12 5 0 7 34:35 15
5 Струмска слава 1927 (Радомир) 12 5 0 7 30:39 15

Клубна емблема

Екипи

Химн

Стадион

Участия

Нац. дивизия: -
"А" група:01 сезон
"Б" група:06 сезона

Последните 10 сезона

2018/2019 Трета лига 15 място
2017/2018 А ОФГ СФ 1 място
2016/2017 А ОФГ СФ 3 място
2015/2016 А ОФГ СФ --
2014/2015 "В" група 15 място
2013/2014 "В" група 14 място
2012/2013 А ОФГ СФ 2 място
2011/2012 "Б" група 2 място
2010/2011 "Б" група 2 място
2009/2010 "А" група 15 място

Месечна ранглиста

месец точки място
май 2019 14.596 39
април 2019 15.165 37
март 2019 12.607 42
ноември 2018 7.030 79
октомври 2018 4.818 87
септември 2018 7.659 79
май 2015 6.410 64
април 2015 3.504 75
март 2015 7.869 63
декември 2014 6.243 77
октомври 2014 7.369 73
септември 2014 4.866 80
май 2014 12.144 50
април 2014 1.714 91
март 2014 11.025 48
ноември 2013 13.911 47
септември 2013 4.703 86
август 2013 5.354 81
май 2012 29.892 20
април 2012 39.371 11
март 2012 28.598 16
ноември 2011 25.790 22
октомври 2011 36.910 12
септември 2011 22.922 20
август 2011 29.351 17
май 2011 32.287 14
април 2011 42.953 7
март 2011 17.852 33
ноември 2010 36.350 12
октомври 2010 17.902 40
септември 2010 28.461 20
август 2010 17.981 31
всички

Интернет страници